Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    selam x-max kullanıcıları
    Forumu başında itibaren takip ediyorum , bende de x-max hayranlığı var şu anda mondial 125 kt var, motorumdan şehir içi kullanımı olarak memlunum ama taksidi bitince elden çıkartıp 2. el x-max almak istiyorum. Yanlız dikkatimi çeken bir depo ile maximum 300 km gidilmesi beni düşündürdü kac lt alıyor ? Benimkini kıyaslamak ne kadar doğru ama ben bir depo ile 380-400 km gidiyorum 10 lt alıyor ayrıca aksesuar ve servis pahalı geldi ben mondial servislerinden memlun değilim umarım motor kalite olunca serviste kalitelidir.

İzmirde x-max kullanıcıları izmir-mt grununun gezilerine gelirlerse x-max i denemek cok isterim arkadasımın 150 cc mondiali denemiştim performansı yetersizdi ayrıca izmir kordon yolunda giderken insan böbrek taşı döker.(Tas yol)

29 ekimde manisadaki drag yarıslarını izlemeye gidiyoruz beklerim.
    Özgür Ak
    İzmir-Hatay
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam "düslemek"..
    Öncelikle herkesin bayramini kutlayayim...sonra da sorularina cevap vermeye calisayim.

Genelde motorda 2 kişi geziyorum...Yani yaptigim km'nin %65'i fln surekli 2 kisi motor uzerindeyiz.
    Ben de ilk motor olarak bir çinli tercih etmiştim...ARORA 150cc'lik bir modeli. (YB150-T) km basina 78.000 - 80.000 lira yakıyordu...
    Simdi XMAX kullaniyorum ve km. basina 130 - 140bin lira yakiyor. Depo da 30-32 YTL'ye doluyor (11-12 litre yani) . Yani demek istedigim bir depo ile 250km'den fazlasini ben 1 veya 2 kere yaptim. Ama tabi sakin bir surus ile surekli olarak tek kişi gezersen bu rahatlikla 300'ü bulabilir. Hatta gecer diye dusunuyorum. (Uzun yol + sakin surusçççdirek 350km bence )Ama tabii ki bence yakis acisindan 125'lik bir motor ile 250'lik XMAX'i kiyaslamamak lazim. Illa ki daha fazla yakacaktir. Bir de Motorun bos agirligi 164kg. onu da hesaba katmak lazim. Ve tabii ki altindaki motor gidiyorsa bazen o gidisi hissetmek icin gazliyor insan ki bunu da bi hayli hesaba katmak lazim.
    Servis kalitesi motorun kalitesi ile dogru orantilidir hipotezine ben katilmiyorum. Bu bayi ile ve varsa servisteki ustasinin davranisiyla alakali birsey bence...Motorun kalitesi ile veya verdiginiz para ile degil. En azindan bir markanin 4.000 YTL'lik motoru oldugu gibi 50.000YTL.lik motoru da var. Kimi servislerde bu iki motora bile farklı muamele yapildigini soyleyenler var. Ancak ben servisten memnunum.
    Umarim yardimci olabilmişimdir.
    Gorusmek uzere...
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    benim motor 100ykr yakıyor nerdeyse bence xmax için bişey değil orakamlar demekki performan benzinden gelmiyo
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    Bigiler için tskler Tuncay ,yakıt tüketimi bu durumda fazla değil otomatik vites ayrıca 164 kg olması yol tutuş açısından iyi özellike kamyon sollamalarında ağırlığın faydası olur.Benim motorun taksidi bitince birazda bütçeyi düzenlersem x-max almak istiyorum.Fiyat ve performans açısından sınıfının en iyisi gibi duruyor piyasada yeni olan markalardan daha iyidir.İşe takım elbise ile gittiğim için yoldaki en ufak ıslaklığın tablosu pantolonun paçasında çıkıyor birde artık ayakkabı ,pantolon ve bacak yakmak istemiyorum, kardeşim ve annem eski motorun egzozundan bacaklarını yaktılar, ayrıca şehir içinde scooter çok pratik ,yoğun trafikte vites değiştirmekten elim acıyor.

Umarım benimde bir gün x-maxım olurda burada düşüncelerimi yazarım.

Hepinize x-max lar ka keyifli sürüşler.

Özgür Ak
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650
    Herkesin geçmiş bayramını kutluyorum.
    Bayramda bilgisayar başına geçmek nasip olmadı.

''düşlemek'' merhaba...tuncy09 söylediklerine katılıyorum.
    Benim yakıt ortalamam 3,7lt/100km...(kalkışlarda genelde tam gaz açarım.)bunu azaltıp yükseltmen senin sürüşüne bağlı...

Servis konusunda pek fikir beyan edemicem.Daha servislik bi durum olmadı pek.Yalnız motor sahibi arkadaşlarım genelde özel servis tercih ediyorlar.yetkili servislere gidenler az.zaten garanti süresince pek arıza yapmıyormuş bu motosikletler(öz. honda, yamaha, suzuki,vb..)

Artık tercih senin...

Keyifli sürüşler diliyorum...

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    ewet garanti süresince pek arıza yapmıyor.Manifolt hortumu yırtıldı ilk kalkışta dehşet derecede titreme yapıor bunların dışında pek bir arızası olmadı....

Motosikleti
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet garanti süresince pek arıza yapmıyor.Manifolt hortumu yırtıldı ilk kalkışta dehşet derecede titreme yapıor bunların dışında pek bir arızası olmadı....
    chaos106 merhaba...
    bu sorunu bu forumda daha önce okumuştum.Bunun yerine geçici bi hortum kesilip takılabiliyor.Bu şekilde kullanmaya devam edersen sarsıntıdan o yırtık daha da büyüyebilir.Sarsıntılı çalışma sübap ayarlarını bozar.O parçayı değiştir bence....

O yırtılmanın nedeni de kalitesiz benzin ...motoru vuruntulu çalıştırıp titreşimden dolayı, emiş manifoltu hortumunu çatlatıyor...Yani benzin satın alırken iyi bildiğimiz yer ve markayı tercih edelim.

Keyifli sürüşler...

Motosikleti
    yamaha xmax
    o parçayı zaten değiştirdim ama baya olaylı oldu değişimi çünkü parça yoktu servisin elinde sarsıntı olayını hala çözemedim sadedce sabahları motor sogukken yapıo şuan 4500km de bakalım daha neler çıkacak .ayrıca benzini hep aynı yerden alırım senelerdir arabama da motorumada benzini shell den alırım .hortumun yırtılma nedeni fabrikada montajda hortumu yerine tam oturtmadan takmışlar ve kelepçede bir süre sonra yırtmış çünkü hortmun olduğu yer hareketli gaza bastıkça oynuyor.en azından servisimin bana açıklaması bu oldu ve garantiden değiştirdiler

bu arada herşeye rağmen motorumu çok seviyorum xmax almakla gerçekten iyi bir seçim yaptığıma inanıyorum.

Motosikleti
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o parçayı zaten değiştirdim ama baya olaylı oldu değişimi çünkü parça yoktu servisin elinde sarsıntı olayını hala çözemedim sadedce sabahları motor sogukken yapıo şuan 4500km de bakalım daha neler çıkacak .ayrıca benzini hep aynı yerden alırım senelerdir arabama da motorumada benzini shell den alırım .hortumun yırtılma nedeni fabrikada montajda hortumu yerine tam oturtmadan takmışlar ve kelepçede bir süre sonra yırtmış çünkü hortmun olduğu yer hareketli gaza bastıkça oynuyor.en azından servisimin bana açıklaması bu oldu ve garantiden değiştirdiler

bu arada herşeye rağmen motorumu çok seviyorum xmax almakla gerçekten iyi bir seçim yaptığıma inanıyorum.
    Benim bahsettiğimi de servis anlatmıştı.Umarım serviste bişey çıkmaz.

Xmax sahibi olup memnun olmayan azdır herhalde....Gerçi fazla km yapıldığında belli olacak...10000-15000km'yi geçen var mı acaba?

Motosikleti
    yamaha xmax
    yok mu başka xmax sahibi şu topiği canlandıralım biraz

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    YILIN DEĞERLENDİRMESİ : Nacizane....

Neredeyse Bir yılını dolduracak olan motorumuzun arkadaşların yazılarına da bakarsak yıl boyunca kayda değer bir arıza çıkarmadığını ve biz kullanıcılarını gerek yakıt gerek performans gerek diğer motorcuların ilgisi ve kıskanç bakışları açısından oldukça memnun ettiğini çok rahat söylüyebiliriz artık.... Şu an ben 5000 km Kardeşim 11.000 km (sorunsuz) ÇOK ŞÜKÜR

Motosikleti
    yamaha xmax
    performans ve kıskanç bakışlar konusunda haklısın lakin şu yakıt olayı bence biraz fazla gibi nenden derseniz arkadaşımın burgman ı var onun motoru benimkinden daha az yakıor (benim makine 5-5,5lt arası onunki 4-4,5lt arası )bende buna bir anlam veremedim,haa bide gene bir arkadaşımızdada fazer 600 var onunkide benim motorla aynı yakıo ne iştir bu !!??

Arkadaslar selamlar...
    Topik canlansin diye bir liste olusturalim diye on ayak olayim dedim ayin 20'sinde...yani 20 Ekim gunu attigim mesajda gorebilirsiniz...
    Bir tek nehe arkadasim cvp yazdi...
    Yani XMAX'çiler olarak 2 kisi oılmadigimizi gayet goruyorum da bir genel bilgi olsun diye en azından yazamaz miydiniz?
    Hani bilelim kim nerde kac kisiyiz...toplanip gezebilir miyiz vs. vs. vs.
    Hayir ignore ettiyseniz bilelim
    Sevgiler

Motosikleti
    Arkadaşlar...
    tuncy09 arkadaşımızın bahsettiği listeye dahil olalım...İstanbul çevresi ara sıra bira araya geliriz belki ...izmir de kullanıcılar var yazın istanbul çevresi olarak izmir gezisi yapılabilir ....

Selam herkese yeniden...
    Listenin kabarmasini beklerken bayramin konvoy oncesi hazirliklarindan birkac foto gondereyim dedim...
    Kardesim icehockey ile beraberdik konvoyda...Superdi super...
    Aksamkinin guzelligini ancak tahmin edebiliyorum gunduzki bu kdr guzel olduysa yani...
    Tek XMAX'li bendim...neredeydiniz arkadaslar yaaaahu

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Valla organizasyonları kıskanmamak mümkün değil...İstanbuldakiler bu nimetten faydalanabiliyor ama biz sadece resimlere bakabiliyoruz....Yakıt konusunda ise o kadar da ince elemiyelim diyorum...Basıp gezelim işte...Yinede birçok motorsiklete göre hem daha konforlu hemde daha güvenli yolculuk yapıyoruz...Burgmanın küçücük tekerlerinin nasıl viraja girdiğini biliyprmusunuz...Bizde hiç öyle bir sorun yok en azından bir örnek...

Motosikleti
    yamaha xmax
    doğru diyorsun virajlarda gerçekten çok iyi lakin ben artçım varken biraz zorlanıyorum virajlarda..

Motosikleti
    xmax 'in fiyatı 10.150YTL olmuş..her ay 400-500YTL zam geliyor...6 ayda neredeyse 2 katına çıktı fiyatı...

Motosikleti
    yamaha xmax
    ver coşkuyu abi ver coşkuyuuuuu
    ikinci el piyasası canlanacakkk

Motor aldı başını gidiyo yahu
    Tutabilene aşkolsun...

Talep çok tabi...fiyat haliyle tavan yapıyo...başka bir açıklama düşünemiyorum...

Motoru 6900'den martta alanın karına bak
    Yanlissam düzeltin ama tahminim 8000'e elini öpene satar makina temizse tabi

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler