Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Teşekkürler. Kışlık tavsiyesi istemiştim. Elimizi içine sokabildiğimiz türden. Kullanan ve memnun olan varsa tavsiyelere açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Kışlık tavsiyesi istemiştim. Elimizi içine sokabildiğimiz türden. Kullanan ve memnun olan varsa tavsiyelere açığım.
    Tucano Urbano.

7 yıldır hurdaya çıkmadı. Kışın eldivensiz kullansanız eliniz üşümez. Şubat ayında İstanbul-İzmir yaptım. Olmasaydı yola çıkmazdım.

https://www.feyizoglu.com/Tucano-Urb...63-_52345.html
    NeXuSs bunu beğendi.

MR.BERK bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Arka reflektör içi Dünya çapında Ekim 2020 de geri çağırma yapılmış ( 2018-19-20 ) modelleri için, şu an için Türkiye de hareket yok.

https://www.nhtsa.gov/vehicle/2020/YAMAHA/XMAX#recalls
    ',' bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Son mesajımdan 3 gün sonra gönüllü geri çağırmalar başladı Aşağıdaki linkten şasi numaranız ile kontrol ve kayıt olabilirsiniz.

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/services/yamaha-offers-you/gonullu-geri-cagirma/

Motosikleti
    Dün 10 bin bakıma gittim. Arka reflektör garantiden değişti. Bakım 340 tl tuttu.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Dün 10 bin bakıma gittim. Arka reflektör garantiden değişti. Bakım 340 tl tuttu.
    Benim de 9.700 km de, haftaya 10k olur gidince benim de değişir.
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

Motosikleti
    Bende yıl dolduğu için 9600 km de gittim
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Bende 10.000 e gittim 660 TL verdim ben tabi crf ile girelecek yollara girip ayakta scooter sürünce hava filtresi dillere destan oluş o değişti ayrıca ben yağ filtresinin değişmesini istedim, bir de başından beri full sentetik kullanıyorum fiyat farkı bunlardan kaynaklı.

Motosikleti
    Ben asfalt dışına hiç çıkmıyorum. Filtreleri değiştirmeye gerek bile görmediler. Hava filtresinden toz bile çıkmadı desem yeridir. Yağ konusuna hiç müdahale etmedim. Başından beri aynı yağı kullanıyorlar.
    MR.BERK bunu beğendi.

zaten motoru ekim 2020'de almıştım. yine de check ettim bir şey çıkmadı bende.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki linkte motorumdan gelen sese bakar mısınız? Benzin pompası olduğunu düşünüyorum. 2016 Xmax 250.

https://www.youtube.com/watch?v=7J-Fbj4Ceys

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    evet benzin pompası, depo dolu olursa daha az gelir.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki linkte motorumdan gelen sese bakar mısınız? Benzin pompası olduğunu düşünüyorum. 2016 Xmax 250.

https://www.youtube.com/watch?v=7J-Fbj4Ceys
    led far varsa onun arkasındaki fan seside olabilir

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar selamlar xmax 250 2015 yağ yakma sorunum aynı şekilde devam etmekte. Sorum şu orjinal piston silindir segman alt ve üst conta egzoz subaplarını aldım. Tedarik sürecinde 15 gün içerisinde gelecekmiş. Bana izmir'de tavsiye edebileceğiniz düzgün işçilik yapan bir usta tavsiyeniz var mı? En son olmadı ankara'ya götüreceğim motoru youtube'da Ruhi Usta diye bir ustamız var. İşçiliği düzgün atlayıp motora git gel 1400km yol yapacam. Ben motoru alırken canım yandı yarın sattığımda alan arkadaşın yanmasın. Tek derdim bu.

Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar xmax 250 2015 yağ yakma sorunum aynı şekilde devam etmekte. Sorum şu orjinal piston silindir segman alt ve üst conta egzoz subaplarını aldım. Tedarik sürecinde 15 gün içerisinde gelecekmiş. Bana izmir'de tavsiye edebileceğiniz düzgün işçilik yapan bir usta tavsiyeniz var mı? En son olmadı ankara'ya götüreceğim motoru youtube'da Ruhi Usta diye bir ustamız var. İşçiliği düzgün atlayıp motora git gel 1400km yol yapacam. Ben motoru alırken canım yandı yarın sattığımda alan arkadaşın yanmasın. Tek derdim bu.
    Motomania kanalının servisi var bir görüş istersen.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ruhi usta yalan yanlış bilgilerlede insanları zehirliyor. x motora tam sentetik yağ olmaz diyor, buna mineral yağ koyacan diyor.

tork, nm, özel takım gerek yokmuş. pimpirikli olmamak gerekiyormuş.
    - bloktaki kompresyon nasıl ölçülür yok, yağ basıncı, yakıt basıncı ölçme yok. servis kitabı yok. manüel okumak yok. silindir kapağı kaç tork ile sıkılır? her motorda farklıdır. kimi motor newtonmetre ile değer verir, kimi motor derece ile sıkılmasını ister.

xmax toplama vidyosunda senteyi tdc den alıyor. volanttan değil. hatalı. 60k daki motora silindir piston attı, egzantrik zinciri kontrolü, boşluk ölçümü yok. paletler gergi ne durumda gözle bakmıştır inş.

kapakçıya, tornacıya gerek yokmuş. o da kapak yapıyormuş.
    - komparatör yok, supap yatağı açma yok, kapak eğriliği ölçme yok, supap eğri mi kontrol yok?

bütün antifrizler aynıymış alıp koyarmışsın.
    - organik var, inorganik var, silikatlı var, silikatsız var. bunlar belirli amaçlara hizmet ediyorlar. silikatlı inorganik antifrizi motora koy bakalım 2 günde blok erir.

kaç defa kendi motorlarımda tadilat yaparken o kadar takımım olmasına rağmen kapakçıya gittim kapak verdim. adam (kapakçı) güzelce supapları komparatör ile ölçtü eğrilik var mı?, kapakta çatlak var mı teste girdi, supaplar "şarjlı matkap" ile değil olması gerektiği gibi alıştırıldı, supap guideları kontrol edildi, keçeleri değişti, kapakta eğrilik var mı düzgünce bakıldı. içim rahat teslim aldım.

izmir içi usta tavsiyesi sorarsan, motomania gökhan bey var sahibi. ustası turan usta. google'a bak bulursun düzgün iş yapıyorlar en azından.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhi usta yalan yanlış bilgilerlede insanları zehirliyor. x motora tam sentetik yağ olmaz diyor, buna mineral yağ koyacan diyor.

tork, nm, özel takım gerek yokmuş. pimpirikli olmamak gerekiyormuş.
    - bloktaki kompresyon nasıl ölçülür yok, yağ basıncı, yakıt basıncı ölçme yok. servis kitabı yok. manüel okumak yok. silindir kapağı kaç tork ile sıkılır? her motorda farklıdır. kimi motor newtonmetre ile değer verir, kimi motor derece ile sıkılmasını ister.

xmax toplama vidyosunda senteyi tdc den alıyor. volanttan değil. hatalı. 60k daki motora silindir piston attı, egzantrik zinciri kontrolü, boşluk ölçümü yok. paletler gergi ne durumda gözle bakmıştır inş.

kapakçıya, tornacıya gerek yokmuş. o da kapak yapıyormuş.
    - komparatör yok, supap yatağı açma yok, kapak eğriliği ölçme yok, supap eğri mi kontrol yok?

bütün antifrizler aynıymış alıp koyarmışsın.
    - organik var, inorganik var, silikatlı var, silikatsız var. bunlar belirli amaçlara hizmet ediyorlar. silikatlı inorganik antifrizi motora koy bakalım 2 günde blok erir.

kaç defa kendi motorlarımda tadilat yaparken o kadar takımım olmasına rağmen kapakçıya gittim kapak verdim. adam (kapakçı) güzelce supapları komparatör ile ölçtü eğrilik var mı?, kapakta çatlak var mı teste girdi, supaplar "şarjlı matkap" ile değil olması gerektiği gibi alıştırıldı, supap guideları kontrol edildi, keçeleri değişti, kapakta eğrilik var mı düzgünce bakıldı. içim rahat teslim aldım.

izmir içi usta tavsiyesi sorarsan, motomania gökhan bey var sahibi. ustası turan usta. google'a bak bulursun düzgün iş yapıyorlar en azından.
    Arkadaşlar daha önce bahsettiğiniz yere götürdüm. Detaylara girmek istemiyorum esnaf sonuçta. Başka bir usta tavsiyesi verebilecek varsa sevinirim.
    "Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Arkadaşlar daha önce bahsettiğiniz yere götürdüm. Detaylara girmek istemiyorum esnaf sonuçta. Başka bir usta tavsiyesi verebilecek varsa sevinirim.
    Varsa adamın bir yanlışı paylaş bizle. Paylaş ki okuyanlara yardımcı olalım.

Karşıyaka alaybey girişinde tershane tarafında ahmet usta var. Parayı sever ama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler