Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.yamaha-motor.eu/gb/en/se.../owner-manual/

Buradan Türkçe manual indirin, 6-14 sayfasında yazıyor. Saklama gözü A'dan ulasabiliyormussunuz soğutma suyu seviyesine.
    Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    1. 2013 yılına ait manuali iyice inceledim ancak soğutma sıvısı göstergesi diye bir şey yok bende. torpido gözünde böyle bir şey yok.
    2. Daha eski 2010 yılı kullanıcı kitabına baktım ki bu da ingilizce sitede. Türkçe yamahanın sitesinde böyle bir hizmet yok. ilginç olan İngilizce sitede 2010 yılına ait manuel de sadece TÜRKÇE var ama onun da önsözünde ise 2013 model olduğu yazıyor.
    3. 2003 model macar el kitabında benzin kapağının altında olarak gösteriyor. evet doldurma yeri orada ama orada da kontrol seviyesi diye bir şey yok.
    4. Benim motor 2013 mü? 2013 kullanıcı kitapları yanlış mı? Benim motorun soğutma suyunu nereden kontrol edeceğim?
    Yoksa sorun bende mi? Bi yardım lütfen.

Arkadaşlar 2016-17-18-19 XMAX 250 IRON MAX'ler arasında farklar var mı? Bir de TECH MAX tercih için bir artısı var mı?

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    izmir'de tercih ettiğiniz X-max'ten anlayan özel servis ve aksesuar satıcısı var mı? izmoto'ya devam mı?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Flaming0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2016-17-18-19 XMAX 250 IRON MAX'ler arasında farklar var mı? Bir de TECH MAX tercih için bir artısı var mı?
    Tech max ile iron max pek farkı yok, model yılı farkı var. önceden bir ara ek aksesuarlı biraz makyaxlı xmax'leri iron-max adıyla sattılar şimdi de iron-max demeyip texh-max diyorlar. çok öncesinde de momo design diye geçiyordu.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Selamlar, 2021 için öngörülen yenilik makyaj vs. Var mıdır xmax tarafında?

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 2021 için öngörülen yenilik makyaj vs. Var mıdır xmax tarafında?
    Şuan için yok.
    praetorian bunu beğendi.
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Var var , satış tabelalarındaki fiyatlar çok yeni ve göz alıcı !
    praetorian, espresso ve Smlgndz bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    O ne yazık ki ülkenin durumuyla ilgili. Dış güçlerin amansız saldırılarının eseri.
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var var , satış tabelalarındaki fiyatlar çok yeni ve göz alıcı !
    Keşke artık satış tabelalarına Euro olarak yazsalar fiyatları da ne onlar habire güncellemekle uğraşmasınlar ne de biz fiyat artışı olmuş diye üzülmeyelim. Zaten yurtdışından euro ile geliyor bunlar, her ay değiştirmekle uğraşacaklarına hep aynı fiyatı yazsınlar, biz de boşu boşuna satıcılara kızmayalım.

Yamaha almanya web sitesindeki fiyatlarla bizim fiyatları karşılaştırıyorum, alaman olsam bizi kıskanırdım, euro olarak bizdeki fiyatlar daha ucuz bile kalıyor.

Motosikleti
    yok
    Yeni stoklar ekimde geliyor açıklaması gördüm geçen buradaki haberlerden birinde. Sıfırından fazla fiyat verip almak istemiyorum (ki zaten alıp almayacağım da belli değil aslen daha ) ama gerçekten pandemisi döviz şoku derdi bitmiyor ülkenin,dünyanın.

Yamaha Motor Türkiye'nin bana verdiği cevap, XMAX modellerinin ağustos ayı içerinde de sevkiyatların parçalı olarak devam edeceği, NMAX 155 modelinin ise 10.ay itibariyle yeni ürün sevki yapılacağı yönünde.

Ekleme: Ve dediğiniz gibi hiç bir güç sıfır fiyatının üzerine 2.el bir motosiklete para vermemi sağlayamaz. (ekstra orijinal aksesuarlar eklenip üzerine çıkarsa hariç

Tarkovsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Selamlar herkese, X-Max 250'nin gidon kapağındaki vida kaç numara alyanla açılıyor bilen var mı acaba?

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Merhaba , xmas 250 58xxx km tramersiz hasarsız 2014 model 18 bin tl , ne diyorsunuz arkadaşlar alınırmı?

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Merhaba,
    Son kasa Xmax 250 ile şehirlerarası tur-seyahat nasıldır? Kaç kms civarı ile motor yorulmayacak ve sabit hızda kalabilecek şekilde seyrediyor?

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Tekirdağ istanbul arası artçılı 120-140 km aralığında gidip geldim. Motorun yorulması gibi bi durum olmadı. Otobanda yavaş gitmek istemiyorsunuz zaten. Yalnız hava ve rüzgar etkiler sizi. Motor değilde siz yorulursunuz.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekirdağ istanbul arası artçılı 120-140 km aralığında gidip geldim. Motorun yorulması gibi bi durum olmadı. Otobanda yavaş gitmek istemiyorsunuz zaten. Yalnız hava ve rüzgar etkiler sizi. Motor değilde siz yorulursunuz.
    Ben de Tekirdağ - İstanbul arası 120-140'la tek olarak gidip gelmiştim. Otobanda benzincide çay molası vermiştim ama motor yoruldu diye değil ben dinlenmiş olayım diyeydi.

Bu arada Tekirdağ'daki Moto Çarşı Yamaha servisini beğenmiştim, bakımları için istanbuldan oraya gitmeyi düşünebilirim yine, hem yol yapmaya bahane olur.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Tekirdağ - İstanbul arası 120-140'la tek olarak gidip gelmiştim. Otobanda benzincide çay molası vermiştim ama motor yoruldu diye değil ben dinlenmiş olayım diyeydi.

Bu arada Tekirdağ'daki Moto Çarşı Yamaha servisini beğenmiştim, bakımları için istanbuldan oraya gitmeyi düşünebilirim yine, hem yol yapmaya bahane olur.
    Bende moto çarşıyı kullanıyorum servis olarak. Ustası iyidir. İlgililer. Son xmax imide onlardan aldım 👍
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Arkadaşlar benim motorda bir sorun var. Bazen marş basmıyor. 2 defa yolda kaldım. komple ön grenajı söktüm sigortayı değiştirdim. Çalıştı. Ancak ustaya götürdüğümde aynı sigortada bu sefer çalıştı. Servise 2 defa götürdüm. Ancak bir şey yok dediler. Geçen yine pazardan geleceğim marş basmadı. Birkaç kere denedim. Sonra marş aldı. Sürekli bir arıza olmadığı için çözüm de bulunamıyor. Servis bir daha olunca videoya çek dedi. Bu endişeyle yola gitmek can sıkıcı oluyor. Bu konuda tecrübesi olan var mıdır?

not: Kontağı çevirdiğimde ekran görüntüsü ve lambalar yanıyor ancak marş basmıyor.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer bir süre bekledikten sonra çalışıyorsa. Yakıt pompası arızası olabilir. Arızaya geçen yakıt pompası iyice soğuyana kadar çalışmıyor. Yamaha xcity250 de başıma geldi. Serviste 15 gün kalan motoru "bunda bir şey yok" deyip teslim ettiler. Arıza devam etti. Başka serviste yakıt pompası arızası tesbit edildi. Yenisi takıldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler