Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    2014 dijital göstergeli olanlar için hem yağ hem kayış için var. 2013 Analog göstergeli olanlar için ben sadece oil reset bulabildim eğer bilen yoksa yabancı sitelere bakarım artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Daha önce 2013 xmax 250 için belt reset sormuştum cevap bulamamıştım. Yabancı sitelerde buldum aradığımı buraya da paylaşayım dedim. Faydası olur.
    1

2

3

1. Fotoda ki Sol sinyalin olduğu parçayı söküyoruz. 2. Fotoda
    levend84 ve CO2 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Piyanocuda makyajladigi her modelin,tesisat baglantilarini montaj kisimlarini değiştiriyor.

Mesaji daha once gorseydim,xcity250 olarakta arayabilirdiniz.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    1. Fotoda ki Sol sinyalin olduğu parçayı söküyoruz. Konektör'ün biraz üstünde 2. ve 3. fotoda kırmızı ile işaretli soketi motor çalışır haldeyken soketi ayırıyoruz ve 5 sn içinde yerine takıyoruz. Eğer 5 sn den fazla sürerse uyarı sönmüyor o yüzden elinizi birqz çabuk tütün. Benim ellerim büyük olduğu ve çalışma alanının küçüklüğünden dolayı 4. seferde başarabildim Ayrıca şunu tavsiye ederim. Motor çalışırken konjektor ısındığı için motor soğukken bu işe başlayın ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

xcity olarakta baktım biraz ama denk demedi. Bir kaç gün bekledim cevap gelmeyince iş başa düştü olsun zaten araştırma ve uğraşmayı severim. Teşekkürler levent usta.
    levend84 ve CO2 bunu beğendiler.

Selamlar.
    Youtube'da xmax'e strutbar denen bir parça monte ediyorlar. Motorun orta bölümüne ve arka amortisörlerin arasına bağlanan bir parça.
    Tam olarak pozisyonu anlayabilmeniz için video linki koyacağım.
    Bunu motoruna uygulayan var mıdır? Sürüşe ve viraja faydası var mıdır?
    Tam olarak ne işe yarar? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi? Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=OR4tptdbErM
    CO2 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Marlon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Youtube'da xmax'e strutbar denen bir parça monte ediyorlar. Motorun orta bölümüne ve arka amortisörlerin arasına bağlanan bir parça.
    Tam olarak pozisyonu anlayabilmeniz için video linki koyacağım.
    Bunu motoruna uygulayan var mıdır? Sürüşe ve viraja faydası var mıdır?
    Tam olarak ne işe yarar? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi? Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=OR4tptdbErM
    Otomobillerde kullanılan amortisör kule gergisi gibi bir eklentidir , bozuk zeminde veya hızlı girilen çukurlarda vs şase geometrisi bozulmasın diye uygulanıyor , motosikletlerde genellikle ön amortisörlerin arasına kelepçe denilen bir parça eklenir amaç amortisör gövdesinin esnememesidir , arka tarafta böyle bir uygulama ilk kez gördüm bence çokda gerekli bir ürün değil , eleman baya meraklı olmalı arka amortisörleride özel gaz hazneli tipte tercih etmiş..
    levend84 bunu beğendi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    praetorian bunu beğendi.

selamlar 2015 xmax sahibiyim motoru alırken yağ yaktıgını biliyordum 3 bin kmde 600 700 ml yağ eksiltiyor yamaha servisinde 4 bin tl verip 0 motor yaptırdım silindir piston segman contalar emme subapları vs hersey degisti rodajı cok dikkatli yaptım suan 7 bin km oldu hala 600 700 ml yağ eksiltiyor acaba kronik yağ yakma problemi var mı bu motorda

Motosikleti
    3000 km de 700 ml yağ yakması normaldir , bunun için 4000 tl harcamak gereksiz bir masraf olmuş bence , bujiyi yağlamıyorsa , çalışmasında bir sıkıntı yoksa , egzozdan masmavi duman atmıyorsa servisin o motoru yenilemesi tamamen kendi çıkarına göre hareket ettiği anlamına gelir.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 km de 700 ml yağ yakması normaldir , bunun için 4000 tl harcamak gereksiz bir masraf olmuş bence , bujiyi yağlamıyorsa , çalışmasında bir sıkıntı yoksa , egzozdan masmavi duman atmıyorsa servisin o motoru yenilemesi tamamen kendi çıkarına göre hareket ettiği anlamına gelir.
    arkadaşa katılarak eklemek istiyorum. 2o15 model 74000 km'de motorum. evet bende de yağ yakıyor. öyle kaç ml filan ayarında kontrolüm olmadı. Yağ çubuğunu dikkat alarak 2 haftada bir kontrol ederim. eksiltmesi varsa bir miktar yağ ekleyip yoluma devam ederim.

5 yıl binerim diye aldım motoru sonrada ögrendim ki benden önceki sahibi motora uzun sure yağsız binmiş motor kitlenme seviyesine gelmiş motoru orta sehpaya alıp 7 bin devirlere gelince mavi duman atıyordu radyatör suyunda da yaglanma vardı bana sat dediler bu sekilde satmak istemedim motor yaptırdım bu seferde radyator suyunda yağlanma yok duman yok kacak yok yinede eksiltme var motor yapılırken bircok sıkıntı ile ugrastım 700 ml normal diyorsanız içim rahatlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

birde yaz için 15 w 50 yağ kullanmam uygun olur mu
    aLoneman bunu beğendi.

Alıntı oLdBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde yaz için 15 w 50 yağ kullanmam uygun olur mu

5 yıldır yaz kış yamalube 4r 15w50 koyduruyorum.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    İlk 15-50 kullanmaya başladığınızda motor kaç km deydi? Şu anda kaç km acaba? Birde arada 10-40 koyup ta 10-40 koyunca söyle oluyor 15-50 koyunca şu farkı hessediyorum gibisinden oluşan farkları söyleyebilir misiniz. Birde hangi ilde yaşıyorsunuz iklim nasıldır?

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 15-50 kullanmaya başladığınızda motor kaç km deydi? Şu anda kaç km acaba? Birde arada 10-40 koyup ta 10-40 koyunca söyle oluyor 15-50 koyunca şu farkı hessediyorum gibisinden oluşan farkları söyleyebilir misiniz. Birde hangi ilde yaşıyorsunuz iklim nasıldır?
    Yanlışım yoksa motorun ikinci bakımında o yağı koydurtmaya başladım. yani 6000 km'de olabilir. Motor şu an 75000 km'de. 10 40 arasındaki fark adına bir şey diyemem. tam emin olmadan bu yağa geçtim çünkü.

Bursa'da yaşıyorum. Havasal anlamda hararet çizgisi adına fikrimi söyleyeyim. Eskiden sonbahar aylarında iki çizgi kış aylarında tek çizgi gidiyordu. km arttığı için artık som bahar ve kış aylarında tek çizgiye eksi değerlerde dahi düşmüyor. hep iki çizgi kalıyor.

Yaz aylarında üçüncü çizgiye kadar çıkar ama 5 yıldır bir defa bile motorun dördüncü çizgiye çıktığını görmedim. maşallahı var bu konu da.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışım yoksa motorun ikinci bakımında o yağı koydurtmaya başladım. yani 6000 km'de olabilir. Motor şu an 75000 km'de. 10 40 arasındaki fark adına bir şey diyemem. tam emin olmadan bu yağa geçtim çünkü.

Bursa'da yaşıyorum. Havasal anlamda hararet çizgisi adına fikrimi söyleyeyim. Eskiden sonbahar aylarında iki çizgi kış aylarında tek çizgi gidiyordu. km arttığı için artık som bahar ve kış aylarında tek çizgiye eksi değerlerde dahi düşmüyor. hep iki çizgi kalıyor.

Yaz aylarında üçüncü çizgiye kadar çıkar ama 5 yıldır bir defa bile motorun dördüncü çizgiye çıktığını görmedim. maşallahı var bu konu da.
    Hımm teşekkürler. Bende bir daha ki yağ bakımında 15-50 olarak değiştireceğim denemek için. Çünkü şöyle bir birsey oluyor.motorum da 10-40 yarı sentetik yamalube marka yağ var içinde. Motor soğukken çalıştırıyorum.istersen tek marşta 250 km git herhangi bir sıkıntı yok. Sonra dur 10-15 dk bekle tekrar marş a baş hafif bi subap sesi geliyor. Acaba yağ yeniden kartere süzüldüğü için mi yoksa vizikozitesi bu mevsime ince mi geliyor diye düşünüyorum. İl Balıkesir.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Merhaba geçenlerde özel bir servisçiyle görüştüm bakım için. Bana 2016 xmaxlerde yağ filtresinin olmadığını ama servise bakım için verdiğimizde faturada değişim yazdıklarını söyledi. İşin aslı nedir?

Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba geçenlerde özel bir servisçiyle görüştüm bakım için. Bana 2016 xmaxlerde yağ filtresinin olmadığını ama servise bakım için verdiğimizde faturada değişim yazdıklarını söyledi. İşin aslı nedir?
    evet 2016'lar da yağ filtresi yok. o yüzden bakım aralığı 3000 km'de bir. yeni kasalarda yağ filtresi var. onlarda bakım aralığı 5000'de bir.

Motosikleti
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasalarda kağıt filtre yok ama alttaki büyük tapanın üzerinde temizlenebilir telli süzgeç var , tel yapısı deforme olduysa onu değiştirmiş olabilirler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasalarda kağıt filtre yok ama alttaki büyük tapanın üzerinde temizlenebilir telli süzgeç var , tel yapısı deforme olduysa onu değiştirmiş olabilirler..
    İşlerine gelince süzgec yazarlar

İşlerine gelince,muhtelif parça yazarlar.

Bu servis olayinda honda hepsinden iyi,

Tapa puluna kadar yazarlar,herşey kalem kalem listede olur,servisle biraz muhabbetin varsa işçilikte guzel ikramda yaparlar.

Xmax kullanirken 300tl den aşaği servisten cikmiyordum,

Adam forza 300 bakimina 200tl veriyordu.

Benim kullandigim zamanlar xmax a en yakin motor forza300 du,o zamanlar forzanin 250 si tr de yoktu.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlerine gelince süzgec yazarlar

İşlerine gelince,muhtelif parça yazarlar.

Bu servis olayinda honda hepsinden iyi,

Tapa puluna kadar yazarlar,herşey kalem kalem listede olur,servisle biraz muhabbetin varsa işçilikte guzel ikramda yaparlar.

Xmax kullanirken 300tl den aşaği servisten cikmiyordum,

Adam forza 300 bakimina 200tl veriyordu.

Benim kullandigim zamanlar xmax a en yakin motor forza300 du,o zamanlar forzanin 250 si tr de yoktu.
    Yahu sen eli anahtar tutan adamsın ne işin olur servisle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler