Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba xmax 250 abs li almak istiyorum,sıfırına 33.5 k vermek pek mantıklı gelmedi..yeni nesil motorlu ve aksesuar olarak dolu(tercihen anahtarsız giriş vs) olan hangi modelini tercih etmeliyim? 2017-2018-2019 hangisini benim isteklerimi karşılar ve kaç km de ağır bakım denilen kayış değişmiine filan giriyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Kayış değişimi 20 binde birdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli diablo scooter tavsiye ederim. Benim Honda Forzanın fabrika çıkış lastikleri. Gerçekten çok iyi tutunuyor ve yüksek süratte stabilitesi oldukça iyi. Kısa sürede de ısınıyor lastikler.
    Diablo için viraj kabiliyeti daha iyi deniliyor ama ısınma süresi city grip ten uzun diyorlar. Genelde şehir içi kullandığım için çabuk ısınması tercihim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Bir de lastikleri değiştirirken rulmanları da degistirmeyi düşünüyorum şu an 20 binde motor. Sizce gerek var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Birde rulman ölçülerini bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    20 binde rulman değişmez, Çin motoru mu bu ? Onlarda bile değişmez.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Arkadaşlar merhaba. Motosikleti alalı 2.5 ay oldu yaklaşık 800km yol yaptım. Bugün işten dönecekken motosiklete binince direksiyonda bi gariplik hissettim. 200 metre sonra sağa çektim ayaklığa aldım ve direksiyonu tam ortaladım. Önüne geçip lastiğe baktığımda çok çok küçük bir oynama var sanırım.

Kullandığım bu sürede kaldırıma taşa vs çarpmadım hiç, öyle hatırladığım çok sert bir çukurada girmedim. E ben aldığımda öyleydi desek 2.5 aydır hissederdim.

Vaktim olduğunda birine göstereceğim ama merak ettiğim konu şu, bunların arabadaki gibi bir ayarı var mıdır? Yoksa mekanizmada bir yamulma falan mı söz konusu? Küçük bi ayarla düzelecek bir şeyse içim çok rahatlıyacak

Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Motosikleti alalı 2.5 ay oldu yaklaşık 800km yol yaptım. Bugün işten dönecekken motosiklete binince direksiyonda bi gariplik hissettim. 200 metre sonra sağa çektim ayaklığa aldım ve direksiyonu tam ortaladım. Önüne geçip lastiğe baktığımda çok çok küçük bir oynama var sanırım.

Kullandığım bu sürede kaldırıma taşa vs çarpmadım hiç, öyle hatırladığım çok sert bir çukurada girmedim. E ben aldığımda öyleydi desek 2.5 aydır hissederdim.

Vaktim olduğunda birine göstereceğim ama merak ettiğim konu şu, bunların arabadaki gibi bir ayarı var mıdır? Yoksa mekanizmada bir yamulma falan mı söz konusu? Küçük bi ayarla düzelecek bir şeyse içim çok rahatlıyacak
    Onkrktr?? )

Motosikleti
    Xmax 250-R25

Bu gariplik nasıl bir gariplikti acaba? Mesela direksiyonu düz tutunca motosiklet düz gitmiyor gibi mi?

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Arkadaşlar Tech Max modellerinin ne zaman bayilere geleceği konusunda bilgi var mı ? gerçi ithalat bir süre sıkıntıda ama.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    2018-2019 Xmax 250 kullanıcı arkadaşlar, motorunuzu mayiden alırken sadece 1 adet akıllı kumanda mı teslim edildi ?
    Kullanıcı Kılavuzunda belirttiğine göre ayrıca 2 adet manuel anahtar verildiği belirtiliyor.

Smlgndz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 [2019]
    1 adet akıllı, 2 adet mekanik anahtar verildi. Ancak mekanik anahtarlar sadece sele altını açabiliyor. Pratikte bir kullanım yeri yok. 2 adet akıllı anahtar olmaması bir eksi.
    MR.BERK bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Smlgndz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 adet akıllı, 2 adet mekanik anahtar verildi. Ancak mekanik anahtarlar sadece sele altını açabiliyor. Pratikte bir kullanım yeri yok. 2 adet akıllı anahtar olmaması bir eksi.
    1 adet akilli
    1 adet kirmizi imbobilizerli kodlama anahtar
    1 adet siyah standart anahtar olmasi lazim.

Onceki kasa xmax motorumda,

Anahtarsiz calistirma yoktu ama,

1 adet standart
    1 adet kirmizi kodlama anahtari vardi.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Biz arkadaşa geçen sene aldığımızda bir adet akıllı birde kod verdiler. Başka birşey vermediler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bende yeni aldım. Bir kod ile akıllı anahtar veriliyor. Yanında iki adet anahtar veriliyor. Ama bunlar bildiğim kadarıyla motoru çalıştırmak için değil. Akıllı anahtarın pili biterse sele ve kitli gözü açabilmek için.
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz arkadaşa geçen sene aldığımızda bir adet akıllı birde kod verdiler. Başka birşey vermediler.
    Arkadaşla görüştüm. Sele için 2 tane anahtar vermişler. Eskisi gibi kırmızı kodlama anahtarı yok yani.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşla görüştüm. Sele için 2 tane anahtar vermişler. Eskisi gibi kırmızı kodlama anahtarı yok yani.
    Bir onceki kasadan bahsediyorum,

2014-2017 arasi

Standarti

2 adet siyah
    1 adet kirmizi gelir

Ben 2.el aldigim icin

1 kirmizi
    1 siyah anahtar aldim,motoru aldigim kisi 2.siyah anahtari evde kaybettigini soylemisti.

1 hafta didik didik aradim bulamadim demisti.

Ama kirmizi anahtar yaninda metal kod numarasi yazan künye vardi.bende ses etmedim.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen eski versiyonlar ve MT'ler öyle. Bende aldığım MT-07 ile birlikte 2siyah ve 1kırmızı verildi. Yıllar değişse de bu saçma sapan şey değişmiyor

Ha bu arada benim anahtarı takarken farkettim. O üstündeki yer dönüyor benim motorumda. Anahtarın sadece ucunu sokup, anahtar sokete girmediği zaman fır fır dönüyor. Birşeyler arasam mı bu konuda çözemedim. Anlam veremiyorum.

Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gariplik nasıl bir gariplikti acaba? Mesela direksiyonu düz tutunca motosiklet düz gitmiyor gibi mi?
    Şöyle;

Tam düz gidince gidom çok küçük bir açıyla sağa bakıyor. Gidonu tam ortalamaya çalışınca denge bozuyor. Tam ortaladığında ufaktan sola eğim alman gerekiyor.

Size başka bir şey danışacağım. Motorum 18.600küsür km oldu. Ağır bakımını 19da mı yaptırmam gerekiyor yoksa 20de mi?
    3 buçuk ayda 1200-1300 km yol yaptım henüz. Çok kullanan birisi değilim. Muhtemelen 2 ayı bulur 19bine gelmem. 2 ay sonra beklemeden yaz bakımı yapayım mı yoksa biraz daha bekliyeyim mi?

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Şöyle;

Tam düz gidince gidom çok küçük bir açıyla sağa bakıyor. Gidonu tam ortalamaya çalışınca denge bozuyor. Tam ortaladığında ufaktan sola eğim alman gerekiyor.

Size başka bir şey danışacağım. Motorum 18.600küsür km oldu. Ağır bakımını 19da mı yaptırmam gerekiyor yoksa 20de mi?
    3 buçuk ayda 1200-1300 km yol yaptım henüz. Çok kullanan birisi değilim. Muhtemelen 2 ayı bulur 19bine gelmem. 2 ay sonra beklemeden yaz bakımı yapayım mı yoksa biraz daha bekliyeyim mi?
    Yani gidonun durduk yerde o şekilde ayarının kaçması zor. Düşürecek kadar sağlam şekilde çukura girme, yan yatıp sürüklenmede ön tekerin kaldırıma çarpması ya da biraz zor ama park halindeyken bir aracın sağlam çarpması gibi nedenlerle oluşur genelde. ya da daha önceden bir tamir görmüşse ilgili somun ya da vidaların düzgün sıkılmamasıyla da oluşabilir. Eğer darbe yoksa ayarlanabilir.
    Bakımları zamanında yapıldıysa normal bakımı 19 bine denk geliyor zaten 19 binde yapabilirsin. Kendim motoru aldığımda 13.500 km deydi. Alır almaz kendim bakım(yağ,buji,filtreler) yaptırdım içim rahat olsun diye. Şimdi 19.500 km de 20 bini beklemeden yaptım bakımını. Kayış içinde 20 bini beklemedim son bakımda değiştirdim hepsini. aslında daha minimum 5-6 bin giderdi kayış ama benim pimpirikliliğim işte
    Kısacası yağ bakımı için bekleme ;)
    BurakSNCK bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Şöyle;

Benim xmax ta da vardi

Lastik havasina bak
    Balans ayari yaptir.
    BurakSNCK bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Arkadaşlar 2013 xmax için kayış resetlemesini bilen var mı acaba?

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 ABS
    youtubede videolar var diye biliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler