Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Şahsen önde sinterli arkada ise organik kullanıyorum.lastikleri yenileyince arkaya da yarı sinterli almayi düşünüyorum. Lastikler sertleşmeye başladığı için çabuk kızaklıyor arkası. Eğer sizin lastikleriniz iyi ise arkaya minimum yarı sinterli tavsiye ederim. Tabi bunlar performanslı ürünler çok sakin kullanıyorum derseniz ikisi de organik olabilir.
    Şuanlık modum hep sakin kullanım. Öyle de kalır diye düşünüyorum çünkü ondan keyif alıyorum ben. Am organik yarı organik vs nedir bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    İronmax 250
    Buralar çok aktif değil sanırım

Şimdi size bir kaç şey birden soracağım abiler kardeşler. Malum motoru yeni aldık, teknik olarak pek bilgi sahibi değilim.

Motorum 17.xxx kmde. Sıradaki bakıma 3 bin km var. Arka disk ve balatanın değişmesi gerekiyor, disk bozulmuş. (Şuanlık sakin kullanımda sıkıntı yaratmıyor)

Ben değiştirmişken arka diski ve ön arka balatayı değiştirmek istiyorum. Ne önerirsiniz bana? Bi eleman bana “x marka diskle y marka balata kullanırsan ikisi de birbirini bozar” dedi mesela. Gerçeklikiği nedir? Serviste fiyatlar baya pahalı. Şu an ödemelerim çok birikti kendimi sıkıştırmak istemiyorum.

Motoru olduğu yerde salladığımda (sanırım amortisörlerinden) gıcır gıcır ses geliyor. Yağsız mı kalmış aceba yoksa bir yerinde sıkıntı mı var?

Onların dışında parçaları dışardan alıp arkadaşıma versem bakımı yapması için, satarken servis bakımı devamlılığı olmadığı için sıkıntı yaşar mıyım?

Biraz uzun oldu ama bunlara cevap alabilirsem çok süper olacak
    biseduda bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Evwt o bakıma işçilik çok bence de. Ama sizin garantiniz devam etmesi için malesef o paraları vermeniz gerekiyor. Garanti bittikten sonra kendiniz o işleri eğer elinize yatkınsa bedavaya yapabilirsiniz ;)
    Şu 2 yılı tamamlayım kendim yapacağım eğer uzatma yapmazlarsa

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    Bende yeni aldım. Pek deneyimli değilim ancak yağ değişimi ve rutin bakımları serviste. diğer ufak tefek işleri dişarda yaptırıyorum. Fren balataları için çevremdeki arkadaşlar EBC iyi diyorlar. Size kolay gelsin

s.a arkadaşlar 2019 yamaha xmax 250 kullanım kılavuzunu pdf olarak nerden bulabilirim ikicinci sorum ise ledli elcik koruma taktıran varmı var ise kullanımı ve daynıklılıgı nasıl tavsiye edermisiniz ??

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Harici elektrik bağlantısı gerektiren işlerden uzak durun derim.

Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şimdi size bir kaç şey birden soracağım abiler kardeşler. Malum motoru yeni aldık, teknik olarak pek bilgi sahibi değilim.

Motorum 17.xxx kmde. Sıradaki bakıma 3 bin km var. Arka disk ve balatanın değişmesi gerekiyor, disk bozulmuş. (Şuanlık sakin kullanımda sıkıntı yaratmıyor)

Ben değiştirmişken arka diski ve ön arka balatayı değiştirmek istiyorum. Ne önerirsiniz bana? Bi eleman bana “x marka diskle y marka balata kullanırsan ikisi de birbirini bozar” dedi mesela. Gerçeklikiği nedir? Serviste fiyatlar baya pahalı. Şu an ödemelerim çok birikti kendimi sıkıştırmak istemiyorum.

Motoru olduğu yerde salladığımda (sanırım amortisörlerinden) gıcır gıcır ses geliyor. Yağsız mı kalmış aceba yoksa bir yerinde sıkıntı mı var?

Onların dışında parçaları dışardan alıp arkadaşıma versem bakımı yapması için, satarken servis bakımı devamlılığı olmadığı için sıkıntı yaşar mıyım?

Şu mesajıma cevap verebilecek kimse yok mu ya? Zor sorular değildi halbuki

- disk değiştirilince balatanın da sıfırdan takılması gerekiyor. orijinal disk ve balata öneririm. fren olayı önemli. muadil tavsiye etmem.
    - ses amortisörden değil, kasnaktan geliyordur. benimkinde ötmeyi başlayınca servise gittiğimde söylüyorum yağlıyorlar susuyor.
    - kimi motor alırken servis bakımlı ister. ama çoğunluk bakımını kendi yapıyor. o yüzden satarken o tür takıntısı olmayan satıcı bulursun sorun değil. bu motor çeyrek altın gibidir. çabuk satılır.
    BurakSNCK bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25

X marka Disk ile y marka balata birbirini bozar demesinin sebebi eğer sinterli balata alırsanız ama aldığınız disk ısıl işlem görmüş yani sertleştirilmiş disk değilse çabuk aşındırır diye. Yani yapmanız gereken ya orijinal(orijinali ısıl işlem görmüş bir disktir) ya da en az orijinal kadar kaliteli bir disk alacak ve sinterli bir balata kullanmalısınız(tavsiyem bu yönde). Eğer alacağınız disk orijinal olmayacaksa organik ya da yarı sinterli balata kullanmalısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Birde disk in bozulduğunu nasıl anladınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Alıntı ysnzngn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar 2019 yamaha xmax 250 kullanım kılavuzunu pdf olarak nerden bulabilirim ikicinci sorum ise ledli elcik koruma taktıran varmı var ise kullanımı ve daynıklılıgı nasıl tavsiye edermisiniz ??
    Yanılmıyorsam 10-20 sayfa önce bir arkadas paylaşmıştı.

sana zahmet birdaha paylaşırmısın

Motosikleti
    İronmax 250
    X marka Disk ile y marka balata birbirini bozar demesinin sebebi eğer sinterli balata alırsanız ama aldığınız disk ısıl işlem görmüş yani sertleştirilmiş disk değilse çabuk aşındırır diye. Yani yapmanız gereken ya orijinal(orijinali ısıl işlem görmüş bir disktir) ya da en az orijinal kadar kaliteli bir disk alacak ve sinterli bir balata kullanmalısınız(tavsiyem bu yönde). Eğer alacağınız disk orijinal olmayacaksa organik ya da yarı sinterli balata kullanmalısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Birde disk in bozulduğunu nasıl anladınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Bozulmasından kastım, disk aşınmış ve derin çizikler oluşmuş. Sıfır balata alıp diski değiştirmezsem çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum.

Önerebileceğiniz bir marka var mı disk ve balata için? Ya da direkt link falanda olur

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ......Önerebileceğiniz bir marka var mı disk ve balata için?.......
    Türkiye de üretim yapıyor , Suzuki Vstrom da ikinci takımı kullanıyorum sorun yok ,
    www.sfsbrake.com

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı ysnzngn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana zahmet birdaha paylaşırmısın
    Tam yerini hatırlamıyorum malesef. Ama şöyle bir yer var.
    https://ownersmanuals2.com/

Motosikleti
    YZF R-25
    2019 XMAX 250 için Türkçe kullanma kılavuzu.
    İhtiyacı olan indirsin.
    https://dosya.co/p3sa3naaqa2s/X-MAX_250_2019_(BG63)_TR.pdf.html
    19051919, ysnzngn ve creep bunu beğendiler.

Motosikleti
    X-MAX 250
    Herkese selam dostlar.2019 model x-max için fiyat/performans ürünü telefon tutucu önerir misiniz?
    engin_deniz bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı MrGega adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam dostlar.2019 model x-max için fiyat/performans ürünü telefon tutucu önerir misiniz?
    ben givi telefon tutucu kullanıyorum. takıp çıkarması çok kolay pratik. birde ayna demirine sabitledim. tavsiye ederim.

Motosikleti
    X-MAX 250
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben givi telefon tutucu kullanıyorum. takıp çıkarması çok kolay pratik. birde ayna demirine sabitledim. tavsiye ederim.
    Link paylaşma şansınız var mı?

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Alıntı MrGega adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link paylaşma şansınız var mı?
    Arkadaş hangi modeli kastetmiş bilmiyorum ama şunlar var;

https://urun.n11.com/koruma-demiri/g...E&gclsrc=aw.ds

https://www.hepsiburada.com/givi-s92...-HBV00000CIV3J
    engin_deniz bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk paylaştıgınız linkteki ürünü kullanıyorum yıllardır. çok memnunum. dokunmatik çalışıyor. birde yağmurluk kılıfı ile geliyor. aşırı yagmurlarda ben açıkçası kılıfla ugraşmıyorum. tutucuyu yerinden çıkarıp çantaya atıyorum. ama açıkçası kolay kolay su almıyor içerisine. belki uzun süreli sağanaklarda alabilir
    elit motogaraj

Motosikleti
    X-MAX 250
    Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam bunların fiyatı çok uçuk geldi bana.Benim amacım şehir içinde navigasyonu takip etmemi sağlayacak uygun fiyatlı bişey.Ayrıca kısa zamanda üzerime kıranlardan bıktım,sürücüler akşam farketmiyor.Çakar taktırmayı düşünüyorum öneriniz var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler