Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Xmx 250 ABS 2016 model 7500km'de, sizce kaça satılır?

Motorumu satmak zorunda kaldım, değerinden gitsin zaten arkasından bakarken üzüleceğim.
    engin_deniz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuk altını çok doldurup kastırarak kapatmadıkça bu başıma gelmiyor. Gelince de normal düzene dönünce düzeliyor. Serviste uğraşmaya değecek kadar sıkıntı vermiyor benim için.
    benim koltuk altı çok dolu oluyor genelde. açıkçası bahsettiğim sıkıntıyı herseferinde yapmıyor. ama bazen üstüste yapıyor. servise gidip bi baktıracağım. garantilik bir durumsa garanti bitmeden baksınlar bari

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmx 250 ABS 2016 model 7500km'de, sizce kaça satılır?

Motorumu satmak zorunda kaldım, değerinden gitsin zaten arkasından bakarken üzüleceğim.
    arkasından bakıp üzülmeyin. şartlar bazen istediğimiz gibi olmaz. biri gider biri gelir. şartlar iyileşince daha iyisini alırsınız. en büyük sermayemiz sağlık sıhhat. gerisi çok çalışarak kazanılır tekrar.
    espresso, lazianke ve ttonay bunu beğendiler.

Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 yeni kasa koltuk açma düğmesi sanırım kronik bir problem oldugu söyleniyor. eskiden düğmeye bastıgımda kendisi açılırdır. şimdilerde ise elle yardım etmem gerekiyor seleyi yukarı dogru kaldırmak için. daha önce başına gelen varmı ? servis garantiden düzeltiyormu ?
    Eski kasalarda da aynı o durum. Koltuk altı çok doluysa üstten bastırmadan anahtarla da hemen açılmıyor.

Motosikleti
    X-MAX 250
    Selamlar 2019 X-max 250 Phantom Blue ile aranıza ben de katıldım.İlk motorum olur kendileri inşallah güzel anıları biriktiririm. Türkçe kullanım klavuzu kitapçığını nereden bulabilirim ? Elimde kitabı var ama bana pdf dosyası lazım.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bugün sabah güzel güzel giyinip motorun yanına indim ve süpriz... Kontak hiç tepki vermiyor. Direksiyon kilidini bile açamadım. Geçen ay 2-3 kere sabah binişlerimde düşük voltaj uyarısı almıştım ama kolayca çalışıyor ve 30 sn içinde düzeliyordu çalıştırınca. Daha 1 yıllık motorda akü de ölmez diye düşünüyorum. Eve dönüp o kadar ekipmanı çıkarıp 1 saat trafikte arabayla gitmek zorunda kaldım. Gidon kilitli olduğundan motoru arabanın yanına götürüp aktarma da yapamayacağım gibi duruyor. olmadı aküyü söküp deneyeceğim bakalım...

Motosikleti
    street triple rs
    Bugün sabah güzel güzel giyinip motorun yanına indim ve süpriz... Kontak hiç tepki vermiyor. Direksiyon kilidini bile açamadım. Geçen ay 2-3 kere sabah binişlerimde düşük voltaj uyarısı almıştım ama kolayca çalışıyor ve 30 sn içinde düzeliyordu çalıştırınca. Daha 1 yıllık motorda akü de ölmez diye düşünüyorum. Eve dönüp o kadar ekipmanı çıkarıp 1 saat trafikte arabayla gitmek zorunda kaldım. Gidon kilitli olduğundan motoru arabanın yanına götürüp aktarma da yapamayacağım gibi duruyor. olmadı aküyü söküp deneyeceğim bakalım...
    aküden değildir bencede. kumandanızın pili bitmiş olabilirmi acaba ? yada uzun süre bastıgınızda kumanda devreden çıkıyor youtubede videolar var. xmax kumanda kullanımı diye arattırın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı MrGega adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 2019 X-max 250 Phantom Blue ile aranıza ben de katıldım.İlk motorum olur kendileri inşallah güzel anıları biriktiririm. Türkçe kullanım klavuzu kitapçığını nereden bulabilirim ? Elimde kitabı var ama bana pdf dosyası lazım.
    hayırlı olsun başlangıç için güzel tercih.
    Riptalon bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 ABS
    Benim makine 2015 model, 364 km
    de aldım. Sahibi haftada 2 kez çalıştırıp kısa turlar attığı için sıkıntı olmadı. Hatta 3 gün okul bahçesinde soğukta bıraktık gene de ilk marşta bastı. Akü çok zayıf bir ihtimal
    Riptalon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Anahtar tuşuna 1 sn basılınca dediğiniz gibi anahtar kapanabiliyormuş. Cebimde yanlışlıkla böyle olmuş olabilir. Akşam gidince deneyeceğim.

Motosikleti
    street triple rs
    Anahtar tuşuna 1 sn basılınca dediğiniz gibi anahtar kapanabiliyormuş. Cebimde yanlışlıkla böyle olmuş olabilir. Akşam gidince deneyeceğim.
    büyük ihtimal sorun bu. düzelir umarım. yazarsınız buradan merak ettim bende
    Riptalon bunu beğendi.

Anahtarı park konumunda bırakınca akü biter ikazı var kitapçığında. Umarım öyle birşey olmamıştır.

Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Evet arkadaşlar anahtar tuşu 1 sn basılı kalmış ve anahtar devreden çıkmış. Tekrar 1 sn basılı tutunca devreye girdi ve aslında hiçbir sorun yokmuş.

Bu arada anahtar tuşuna basınca anahtar üstündeki kırmızı ışık yarım saniye yanıp sönüyorsa anahtar devre dışı demek. Devrede ise tuşu bıraktığınız an sönüyor.
    engin_deniz ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 ABS
    geçmiş olsun.
    Riptalon ve engin_deniz bunu beğendiler.

Motosikleti
    street triple rs
    Evet arkadaşlar anahtar tuşu 1 sn basılı kalmış ve anahtar devreden çıkmış. Tekrar 1 sn basılı tutunca devreye girdi ve aslında hiçbir sorun yokmuş.

Bu arada anahtar tuşuna basınca anahtar üstündeki kırmızı ışık yarım saniye yanıp sönüyorsa anahtar devre dışı demek. Devrede ise tuşu bıraktığınız an sönüyor.
    neyseki korkulacak birşey değilmiş. geçmiş olsun
    Riptalon bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    xmax 250 2019 model 10 bin bakımı yaptıran var mı? ne kadar tuttu bakım

Alıntı emrys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 2019 model 10 bin bakımı yaptıran var mı? ne kadar tuttu bakım
    buradan kontrol edebilirsin.

Motosikleti
    CBR 500 2015
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buradan kontrol edebilirsin.
    Yanlış buradakiler.. hava filtreleri falan hiçbirini yazmamış sadece yağ değişimi gözüküyor. Kitapçıkta hava filtre vs değişir yazıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Yanlış buradakiler.. hava filtreleri falan hiçbirini yazmamış sadece yağ değişimi gözüküyor. Kitapçıkta hava filtre vs değişir yazıyor
    Bugün 10 bin bakımı yaptırdım yağ ve 2 tane hava filtresi değişti 500 tl tuttu ve yaklaşık 130tl si işcilik azmı çokmu nedir ? birde 15 bin bakımında sadece yağ değişecekmiş 20 binde tekrar bakılacakmış filtrelere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Bugün 10 bin bakımı yaptırdım yağ ve 2 tane hava filtresi değişti 500 tl tuttu ve yaklaşık 130tl si işcilik azmı çokmu nedir ? birde 15 bin bakımında sadece yağ değişecekmiş 20 binde tekrar bakılacakmış filtrelere.
    rutin bakıma o işçilik çok. filtreler kirlilik durumuna göre değiştiriliyor. temiz gözüküyorsa hava tutuyorlar. kirliyse değiştirme gereği duyuyorlar.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Evwt o bakıma işçilik çok bence de. Ama sizin garantiniz devam etmesi için malesef o paraları vermeniz gerekiyor. Garanti bittikten sonra kendiniz o işleri eğer elinize yatkınsa bedavaya yapabilirsiniz ;)

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Arkadaşlar merhaba. 2 hafta önce 17k kmde ironmax 250 aldım. Arka disk ve balata değişmesi gerekiyor ama serviste biraz pahalı açıkçası. Ne tavsiye edersiniz?

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Ben Şahsen önde sinterli arkada ise organik kullanıyorum.lastikleri yenileyince arkaya da yarı sinterli almayi düşünüyorum. Lastikler sertleşmeye başladığı için çabuk kızaklıyor arkası. Eğer sizin lastikleriniz iyi ise arkaya minimum yarı sinterli tavsiye ederim. Tabi bunlar performanslı ürünler çok sakin kullanıyorum derseniz ikisi de organik olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler