Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    İlk defa maxiscooter kullanıyorum. Rüzgar ve türbülanstan çok etkileniyor. NC 750 x varken artçı bu derece rüzgardan etkilenmiyordu.
    Bu durum normal midir? Yoksa yamaha xmax ler mi böyle?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa maxiscooter kullanıyorum. Rüzgar ve türbülanstan çok etkileniyor. NC 750 x varken artçı bu derece rüzgardan etkilenmiyordu.
    Bu durum normal midir? Yoksa yamaha xmax ler mi böyle?
    Motor için
    1yil kullandigim xmax ta givi tur camim vardi ve topcase yi sökup orta bölmeye çanta uyarladim ne yan nede ön ruzgardan etkilendim daha stabil gittigini belirtirim.

Artçi icin;

Malesef yapacak birsey yok

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Okuma yazma sifir..ne guzel bir ulke olduk veya olamadik

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    İlgilenen olursa Xmax 400'ümü satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3655447/detay/

redboxer82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-max 250
    Evet arkadaşlar, aynısı başına gelen var mı? Yani bende ki gibi kontak anahtarının ortası ince olupta sık sık anahtarı yamulan var mı, sanıyorum bagajı açarken yamuluyor bu meret. gres sürdüm rahat çalışsın diye ama çok umutlu değilim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    [QUOTE=redboxer82;4356221]Evet arkadaşlar, aynısı başına gelen var mı? Yani bende ki gibi kontak anahtarının ortası ince olupta sık sık anahtarı yamulan var mı, sanıyorum bagajı açarken yamuluyor bu meret. gres sürdüm rahat çalışsın diye ama çok umutlu değilim.

Merhaba,gecen sene top case i acarken anahtari fazla zorladim,yamuldu.Yedek anahtari kullaniyorum.Yedek anahtari da yakit deposunu acarken zorlamislar.Depo zor aciliyor.7000km bakimda servise gostereceğim.Bendeki anahtarlar da ince.

Merhaba arkadaşlar,

40000 Km deki 2014 xmax 250 abs motorumun durup dururken arka diski çok hafif yamulmuş. teker dönerken belli bir noktada iki metalin birbirine sürtme sesi geliyor. Sanırım balatayı yiyor. Bu durum başına gelen oldumu acaba?

Disk düzelmez diye tahmin ediyorum. şimdilik böyle kullanıyorum arka fren tepkisinde bir değişiklik yok.

Fakat yakın zaman içinde değiştirecegim.

Yeni disk ve balata için tavsiyeniz varmıdır?

Teşekkürler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

40000 Km deki 2014 xmax 250 abs motorumun durup dururken arka diski çok hafif yamulmuş. teker dönerken belli bir noktada iki metalin birbirine sürtme sesi geliyor. Sanırım balatayı yiyor. Bu durum başına gelen oldumu acaba?

Disk düzelmez diye tahmin ediyorum. şimdilik böyle kullanıyorum arka fren tepkisinde bir değişiklik yok.

Fakat yakın zaman içinde değiştirecegim.

Yeni disk ve balata için tavsiyeniz varmıdır?

Teşekkürler.
    Çarpılma çok fazla değilse tornacılar halledebilir.
    Paso işleminden sonra kalınlık biraz azalabilir.
    levend84 bunu beğendi.

16 bin de bakım yaptıracağım neler yaptırmam gerekli parcayı nerden almalıyım hangi parcaları değiştirmem gerekli. Yetkili servis bana 300km uzakda gidemiyorum burdaki motor tamircilerine baktıracağım ama fikir almak için yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    MZ IFA 251 1989 Yamaha X-MAX 250 2017
    Merhaba, x max in mat boyasindan hiç memnun değilim. En ufak şeyde boya çiziliyor. Seramik kaplama da olmaz dediler. Bu duruma çözüm bulan oldu mu?

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese iyi akşamlar
    anlaşılan bayaadır foruma giren olmamış. motorumu satmaya karar verdim.artık küçük gelmeye başladı. büyütücem.
    2015 model xmax 250 ABS.Beyaz.10.000 km de.Tüm bakımları yetkili serviste yapıldı.2020 nisana kadar muayenesi var.sadece yaz aylarında uzun yol ve gezi amaçlı kullanıldı. onun dışında sürekli kapalı garajda muhafaza edildi.extra yamaha 50 lt top case ve yan korumalar mevcut.En önemlisini en son yazıyorum.Motorumun hiç kazası yoktur.
    ilgilenen olursa 0533 296 43 74 - Volkan
    Tekeriniz düz bassın.

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Merhabalar herkese, ben de xmax 250 için ön tarafındaki grenaj değisimi icin ustaya birakmistim ama sonradan farkettim ki uzun ve kisa farlar ters sekilde calisiyor. on tarafi söküp, kolayca yapılır mı? ve hangi kabloyu takmam gerekli? Bilen yardimci olursa cok sevinirim.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    motorum temizdir . arabaya geçtiğim için satılık ankara etimesgut
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-xmax-250-abs-2014-memurdan-596713222/detay/
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum temizdir . arabaya geçtiğim için satılık ankara etimesgut
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6713222/detay/
    Gecen yıl sattigim xmax motorumla ayni temizlikte,hayırli satislar.

Bendeki 26.000 km deydi 2014 model,gecen sene Ekim ayında 13.750 ye sattim.

2017 ocak ayında 12.000 km de 11.000 tl ye almiştim 10ay bindim.

Motosikleti
    Alıntı halil altın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, x max in mat boyasindan hiç memnun değilim. En ufak şeyde boya çiziliyor. Seramik kaplama da olmaz dediler. Bu duruma çözüm bulan oldu mu?
    Konu güncel

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Merhaba. 2014 xmax 250 abs motorumu folyo kaplatmak istiyorum.ş an üzerinde kamuflaj renkli folyo var. Sökülüp mat yesile çevirmek istiyorum. Ruhsatta da yeşil yazıyor. Kaplama yapan yer tavsiye edebilecek var mı? İstanbul Avrupa yakasında.

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Alıntı dtahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. 2014 xmax 250 abs motorumu folyo kaplatmak istiyorum.ş an üzerinde kamuflaj renkli folyo var. Sökülüp mat yesile çevirmek istiyorum. Ruhsatta da yeşil yazıyor. Kaplama yapan yer tavsiye edebilecek var mı? İstanbul Avrupa yakasında.
    Motodeko var. Ancak Eskişehir’de . Siparişle her motosiklete kaplama yapıyorlar. Her yere gönderim yapıyorlar. Facebook’ta Motodeko, Sticker, Jant Şeridi diye aratın. Bir bakın yaptıklarına...

Motosikleti
    Honda forza 250 nin fiyatı, x max 250 den fazla olarak satışa çıktı. Ve forza 250 ye ikinci bir zam daha geldi.
    Bu fiyatlar çok yüksek. Nasıl satabiliyorlar?
    x max 250: 27.590 TL
    Forza 250: 31.300 TL

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Arkadaşlar merhaba,

10 yıllık motosiklet tecrübesinden sonra, evliliğin de etkisiyle Xmax 250 ABS alarak scooter dünyasına ilk defa adım attım.

Yamaha'nın orijinal arka çanta demirine piyasadaki bütün topcaseler takilabiloyor mu? Bu motor için fiyat performans oranı en yüksek arka çanta demiri ve topcase'i benimle paylaşabilir misiniz?

Topcase tarafında 600-700'e kadar bütçemiz var. Arka çanta demirinin orijinalinin ise çok yüksek fiyatlı olduğunu gördüm, kaliteli bir yan sanayi de önerebilirsiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    öncelikle hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    GIVI B37 BLADE modeline bakabilirsin o rakamlara. Ben kullanıyorum memnunum.
    Çanta demiri olarak da GP KOMPOZİT'in sitesine yada diğer alışveriş sitelerine bakabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

herkese merhaba.
    bende xmax 300 var ama 1 hafta yeni forza kullandım. aklınıza takılan soruları elimden geldiğince cevaplayabilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler