Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ayrica baska her yoldan hakkimi arayip gerekli yerlere sikayet edecegim. Inanin bana burdanda hepsini tek tek paylasacagim. Sadece su anda hatalarinin farkindalarmi onu bekliyorum gecmisimizde ben ve arkadaslarimizin o kadar alisverisi oldu o da onun hatirina bekliyorum
    aLoneman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hiç boşuna bekleme kardeşim. biran önce işlemlere başla,,inan onların hatalarını anlayıp sana geri dönüp özür dilemeyi falan düşündükleri yok,seni bağırıp kovarak nasıl sindirdiklerinin keyfini çıkardıktan sonra unuttular bile ,,şuan rutin işlerine devam ediyorlar hiç boşuna bekleme
    bukadarda iyi niyetli olma

ayrıca bu servis neresidir açıkça paylaş burda bilelim

Arkadaslar baska bir ilcedeki bayi gorustum bu bayinin yaptiklarina inanamadilar. Bu arada motorum hala honda servisinde 2 lastik jant degismesine ragmen sorunun devam ettigini gorduk. Ben gormesemde bayi sahibi ustasi orda calisanlar hepsi ayni fikirdeler. Nisanlimda onune gelene anlatmakla kalmayip yamaha musteri hiz. arayip sikayet etmis. Onlarda genel mudurluklerine bildireceklerini soylemisler. Ayrica mail attigini soyledi. Bunu biraz once ogrendim. Hala beni aramadilar kendileri bilirler ben iyi niyetle yaklastim en azindan arayip hatasini kabul edip ozur dilese belki sindiremesemde konuyu kapardim. O da gecmisimdeki husumetimden ve yardimlarindan dolayidir.Su saatten sonra yasal sureci ben baslamasamda nisanlim baslatacak. Motoruda yarin ilcedeki bayiye goturup birakacam yaklasik uzakligi 70km. Bu sogukta nasil gidecem onuda bilmiyorum. Onlar getirin biz hallederiz dediler. Ben bu rezilligi cekiyorsam esime dostuma motor alacak herkese bu rezilligi anlatacagim. Siz degerli arkadaslarimda paylasirsaniz bu tarz durumlarin onune gecmis oluruz. Bayi Hatay/Antakya Sahinoglu Ticarettir. Ayrica baska bir yerde konu acacagim. Gorebildigi kadar insanlarin gormesi icin cabalayacagim.
    aLoneman ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Ve yeni 250 bayilere gelmiş arkadaşlar, bilginize.

Aydin1966 bunu beğendi.

27.590.00.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yeni Xmax 250 gelmiş, hoş gelmiş. 27,590 TL cik. Bu motoru alacak kişi profili sanırım şöyle bir şey olmalı :

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......... 27.590 ......

yalnız eski modellerde arka amortisör yoktu bunda var fotoda gördüm , fiyat o yüzden böyle

Bugün motoru muayeneye götürdüm. Sonrası bayiye uğrayıp yeni xmaxe bi bakayım dedim. Netteki özellikleri adına belirtilmemiş bir soru geldi o an aklıma ve sordum: Bunda yağ filtresi var mı? Var dediler. Hadi canım tepkisinden sonra, o zaman bakım aralığı da 5 bin filandır dedim. Aynen öyle dediler. Anlayacağınız yeni xmax 250 de yağ filtresi var arkadaşlar. Tıpkı 300 ve 400 de olduğu gibi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    yamaha xmax modelinde biraz abarttı gibi

malum xmax serisinde 4 seçenek yapmış

xmax 125 14 beygir 20.600 tl
    xmax 250 22.5 beygir 27.590 tl
    xmax 300 27.6 beygir 31.000 tl
    xmax 400 32.8 beygir 36.000 tl

bence 250 xmax geldikten sonra 300 lük xmax gereksiz bir ara model olarak kaldı
    xmax 300 bir üst vergi dilimine giriyor,yani xmax 250 burda daha avantajlı,bir üst vergi dilimine girdikten sonra, güç isteyen kişi neden gidip 50cc farklısını almak istesin,gider 400 alır,hem çok daha güçlü hemde 300 ile arasında 5 bin lira gibi bir fark var

tahminime göre yamaha xmax 300 ü ürün gamından kaldıracak,zaten bayilerde bile yok,,bence vergisi yüksek çok gereksiz ara model

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar merhabalar. Bende bugün 0 km yeni kasa xmax 250 alarak aranıza katılmış oldum. Daha önce farkli cc lerde de cok farklı motosikletim oldu fakat 1 yıl önce xmax 250 nin eski kasasını sadece 100 metre kadar kullandığım için yeni kasa ile arasindaki farklari aktaramayacagim. Zaman icinde sorularıniz olursa yine cevaplarım

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Bende bugün 0 km yeni kasa xmax 250 alarak aranıza katılmış oldum. Daha önce farkli cc lerde de cok farklı motosikletim oldu fakat 1 yıl önce xmax 250 nin eski kasasını sadece 100 metre kadar kullandığım için yeni kasa ile arasindaki farklari aktaramayacagim. Zaman icinde sorularıniz olursa yine cevaplarım
    https://i.hizliresim.com/bBDBRb.jpg
    Nazar değmesin çok yakışıklı

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bence yamaha bayileri sattıkları motosikletlerin yanında bereket heykelinden bir anahtarlık hediye etmeliler Çok manidar olur.

Motosikleti
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Eski modele göre amortisör baya iyileştirilmiş diyorlar, eskisini bilmiyorum demişsiniz, kıyaslama yapma şansı olmayacak. Yine de ilerleyen zamanda amortisör sertliği ve konforu hakkında yorum yaparsanız sevinirim, sert mi? yumuşak mı? konforlu mu, memnun musunuz, değil misiniz? vs vs...

Yeniden hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün toplamda 54 km şehir içinde turladım ( motor 54km ye geldi anca ) Kısaca izlenimlerimi aktarayım;
    -Önceki motorum nmax150 idi. Ona göre amortisörleri kesinlikle daha yumuşak ama nmax ler zaten cok serttir. Eski kasa xmax tecrübem olmadığı icin kiyaslayamayacagim. Bana tam kıvamında gibi geldi. Bu arada arka amortisörlerde sertlik ayarı da mevcut fakat şu an benim için çok ideal oldugundan degistirmeyecegim ayarını.
    - En büyük tereddütüm; nmaxten sonra hantal kalır mı, kıvraklıgı nasıl, şehir içinde ani manevralarda beni üzer mi, nmax i aratır mı diye düşünmüştüm ama bu yönü bekledigimden daha iyi çıktı. Nmaxten 52 kg daha ağır olmasına ragmen hemde.
    - İlk 54 km deki ( %80 şehiriçi ) yakıt ortalamam 3.4 lt/100km. Motorun daha 0 km ve 250cc olduğunu düşünürsek gerçekten çok iyi. Nmax150 deki ortalamam 3.1 lt/100km idi fakat xmax250 daha yeni oldugu icin rodaj kuralları geregi çok sakin kullandım. Eger Nmax i bu kadar sakin kullansam şehiriçinde 2.7-2.8 gibi bir ortalama yakalardım.
    - Frenler sanırım yeni olduğu için çok iyi tutmuyor gibi geldi bana. Yani istedigim durma gücünü yakalayabilmek içi olması gerekenden daha fazla kuvvet uygulamam gerekiyor. Ama bu kesinlikle balataların alışma sürecinden sonra geçecek bir durum.
    - Performans olarak Nmaxten ahım şahım bir ivmelenme farkı yokmuş gibi geldi ama daha motor çok sıkı ve ben hiç tam gaz açmadım zaten. Sadece kamyon sollarken 3 sn falan %75 kadar açtım gazı. İste o ara biraz daha iyi fırlaması gerekiyordu sanki. Gerçi dedigim gibi motor daha çok yeni. Bakalım rodaj bir bitsin belli olur her şey.
    Ama ben çok memnumum şimdilik. Gerçekten çok kaliteli ve keyifli bir scooter olmuş.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ne kadar yırtıcı duruyo be maşallah kazasız belasız.

Motosikleti
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
    Arkadaşlar dünden beri nette baya araştırma yaptım fakat motor yeni olduğu için türkiyede incelemesini bulamadım. Sadece yabancı bir 0-100 hızlanma videosu buldum ve orda dikkatimi çeken şey; 0 dan 100'e 16sn de çıkıyor. Bu deger çok çok yavaş. Eski kasa xmax ler 12-13 sn gibi 0-100 degerine sahipti. Yeni kasalar 3 beygir daha fazla ve tork olarakta daha fazla olmasına rağmen nasıl olurda bu kadar uçurum farkla eskisinin gerisinde kalır. Acaba o videdaki motorda artçımı vardı ? Linki bırakıyorum anlayan arkadaşlar bir bakabilirse sevinirim. Motorum rodajda oldugu için denemiyorum ama o kadar yavaşsa çok kötü. Nmax155 ler bile daha hızlı çıkıyor 100 e kadar.

https://m.youtube.com/watch?v=ULJIlQ5MKbQ

Motosikleti
    O videodaki motorda yada yolda bi kelek var ama tam anlayamadım. Ya yol eğimi çok fazla videoda belli olmuyor yada başka bir sorun var.

O kadar yavaş 0-100 olacağına imkan vermem hocam. En kötü bir önceki xmax ler gibi 12-13 sn de 100e çıkacaktır.
    Bence acele etmeyin, siz rodajda normal kullanın, rodaj bitince hızlanmasını denersiniz.

Motosikleti
    Rodajda asla denemem hocam. Sagolun yinede. Bencede o videoda bişey var. Artçı yada yokuş falan olabilir çünkü yeni kasanın başka videosunu da buldum 12 sn de çıkıyor 0 dan 100'e. Video uzun ama 5.56 saniyeyi açarsanız izleyebilirsiniz.

https://m.youtube.com/watch?v=wJwZdvSX5NQ

s.a arkadaslar motrumun 20000 bakımı geldı ve v kayısı lambası yandı servise gittim 420 tl masraf çıkardılar bu fiyat sizce normalidir nete baktıgımda 95 tl ye kadar v kayısı var onlardan alıp taktırsam sağlıklı olurmu

Alıntı ysnzngn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar motrumun 20000 bakımı geldı ve v kayısı lambası yandı servise gittim 420 tl masraf çıkardılar bu fiyat sizce normalidir nete baktıgımda 95 tl ye kadar v kayısı var onlardan alıp taktırsam sağlıklı olurmu
    Yetkili yamaha servisi 20 bin ağır bakımın toplamına o fiyatı çıkarmışsa. Bence çok iyi. 3-4 ay önce ben 650 filan verdim. Zaten kayış tek başına 250 TL filan olması gerek. Gider yan sanayi kayış alırsın. Yarın öbür gün bir yere kopar, keşke dersin. En önemli aktarma organlarından biri kayış. Bence ucuza kaçma derim.
    SuleymanE ve ysnzngn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler