Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, bir konu ile ilgili bilgilendirme yapmak için sorumluluk duyduğum için paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi servislerin fahiş bakım fiyatlarına isyan edip kendi bakımlarını kendim yapmaya çalışmıştım. Yağımı ve filtrelerimi değiştirmiştim Herşey çok normaldi. Geçen gün motordan rölantide bir hırıltı duyduğumu farkettim. V kayışı zamanı geldiği için ondandır diye düşündüm ama içimede dert olunca servise uğradım. Ne dersinler beğenirsiniz, krank bilyesi boşluk yapmış değilmesi gerek, motor açılacak.... Km daha 43000 de... DEdim bu kadar erken nasıl olur, işte abi yağ bakımlarını aksatırsan vs böyle olabilir dediler. Dedim ne masraf çıkar, 1200-1300 krank, segman atılacak, piston vs işin içine girerse 2500-3000 vs çok canım sıkıldı. Yinede tatmin olmadım, xmax fan clubdan tanıdığımız Seyfi ustaya gösterdim Efe motor. Dedim bir bakalım debriyajdanmı geliyor, yoksa kranktanmı. Sonra söktü baktı dedi krank boşluk yapmış... Kitlemeden müdahale edersen 2 civarı çözülür yoksa 3 ü geçer dedi. Yakasım geldi motoru arkadaş... krank değişimi ve segmanda atarız istersen dedi bir bu kadar daha götürür seni dedi. Peki dedim sebep nedir bu kadar erken kmde? yağ ne kullanıyorsun dedi, 7100 koydum en son dedi. İşte ondan dedi, ne kadar oldu koyalı 800km, geçen hafta müşterim geldi, 7100 koyduktan 3 hafta sonra bu ses gelmiş. Usta teşhisi koyup krank demiş, müşteri bursada tamam ben gelirim diyor gelemeden motoru kitleniyor. BU tesadüfmü bilmem ama zaman ve km bu kadar yakınsa bunu açıklamak ve uyarıda bulunmak isterim. Usta 7100 ün yeterince yağlama yapamadığını 5100 serisinin bu motora daha uygun olduğunu söyledi. Kullanan varsa hemen geri değiştirsin tedbir olarak. Canımda çok sıkkın her an benzin döküp yakabilirim deyyusu..
    Geçmiş olsun hocam. Gerçekten kötü bir durum. Bende tam tersi, garantisi bitmesine rağmen yine de servise götürür yaptırırım bakımlarını. Motoru aldığımdan beride yamalube 4R yağ koydurtuyorum. Bazı yağ konularında da belirtiyorum. Yamalube yağları kötü değil. Üretimini Motul yapıyor diye.

Servise gittiğinizde size 3 çeşit yağ seçeneği sunarlar. Siz bütçenize göre bunlardan birini seçebiliyorsunuz.
    4R performance 15/50
    10/40 full
    10/40 semi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı noisywan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko fiyatları ne alemde? Ben bugün yeniledim, manzara bu:

Yamaha XMAX 250 ABS (2014 model), 34 plaka, Yaş 40
    Kasko: 536 TL Allianz Sigorta (koalay.com)
    Hasarsızlık indirimi %50
    Güzel fiyat.
    Ben Aralık ayında 950 TL'ye yaptırmıştım kaskoyu.
    Benim xmax sıfır alıdığım için çalınmaya karşı o anki sıfır bayi fiyatı ödenecek şartı da konmuştu. Kapalı alan şartı da yoktu. Yine de içim rahat etmedi abus zincir kilit de aldım kafam rahat olsun diye. Şimdi alarm taktırayım dediğimde ne gerek var kaskon var ya deniyor vazgeçiyorum.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Selam arkadaşlar, bir konu ile ilgili bilgilendirme yapmak için sorumluluk duyduğum için paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi servislerin fahiş bakım fiyatlarına isyan edip kendi bakımlarını kendim yapmaya çalışmıştım. Yağımı ve filtrelerimi değiştirmiştim Herşey çok normaldi. Geçen gün motordan rölantide bir hırıltı duyduğumu farkettim. V kayışı zamanı geldiği için ondandır diye düşündüm ama içimede dert olunca servise uğradım. Ne dersinler beğenirsiniz, krank bilyesi boşluk yapmış değilmesi gerek, motor açılacak.... Km daha 43000 de... DEdim bu kadar erken nasıl olur, işte abi yağ bakımlarını aksatırsan vs böyle olabilir dediler. Dedim ne masraf çıkar, 1200-1300 krank, segman atılacak, piston vs işin içine girerse 2500-3000 vs çok canım sıkıldı. Yinede tatmin olmadım, xmax fan clubdan tanıdığımız Seyfi ustaya gösterdim Efe motor. Dedim bir bakalım debriyajdanmı geliyor, yoksa kranktanmı. Sonra söktü baktı dedi krank boşluk yapmış... Kitlemeden müdahale edersen 2 civarı çözülür yoksa 3 ü geçer dedi. Yakasım geldi motoru arkadaş... krank değişimi ve segmanda atarız istersen dedi bir bu kadar daha götürür seni dedi. Peki dedim sebep nedir bu kadar erken kmde? yağ ne kullanıyorsun dedi, 7100 koydum en son dedi. İşte ondan dedi, ne kadar oldu koyalı 800km, geçen hafta müşterim geldi, 7100 koyduktan 3 hafta sonra bu ses gelmiş. Usta teşhisi koyup krank demiş, müşteri bursada tamam ben gelirim diyor gelemeden motoru kitleniyor. BU tesadüfmü bilmem ama zaman ve km bu kadar yakınsa bunu açıklamak ve uyarıda bulunmak isterim. Usta 7100 ün yeterince yağlama yapamadığını 5100 serisinin bu motora daha uygun olduğunu söyledi. Kullanan varsa hemen geri değiştirsin tedbir olarak. Canımda çok sıkkın her an benzin döküp yakabilirim deyyusu..
    Çok geçmiş olsun. Neden Motul'ün scooter için özel yağları varken 7100 koydunuz? Veyahut neden scooter yağı değil de 5100 koyulması gerekiyor? Sakıncası yoksa sorabilir miyim?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    geçmiş olsun öncelikle.

yağ dan kaynaklı olduğuna inanamadım halen çünkü 7100 3k km boyunca kullandım sorun olmadı.daha sonra çok para vermemek için tekrar almadım.
    bu arada bizim motorlarımız için uygun değilse neden motulun sitesinde önerilen yağlarda 7100 serisi mevcut?

selam arkadaşlar, henüz 250 km de xmax 250 sahibiyim,3000 devirde zincir sesine benzer bir zırıldama geliyor,servis normal dedi,sizlerdede bu tür bir ses varmı

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Sitede hala 300'lüğü alan yok sanırım. Model sayfasını da göremedim; satışa sunulmadı mı ki? Ya da acaba fiyat mı yüksek geliyor? Bana göre yüksek zaten de...

portoriko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar herkese merhaba.Araniza katilmak uzereyim bende.Xmax 250 alma arefesindeyim.

Sizlere önemli bir hususta tecrübe ve bilgilerinizden yararlanmak icin danışacağım.

33bin km.de 2015 model km'si uzun yolda yapılmış dıştan cok temiz bir Xmax 250 Abs almayi dusunuyorum.Kazasi vs. yok.Ekstra olarak tur cami, yamaha top case ve diz rüzgarlığı mevcut.Fiyat 12.500.Motoru aldiktan sonrada Antep-Istanbul arasi uzun yola çıkacağım.

Bayağı bir araştırdım ancak yüksek km.de xmax 250 nin ne gibi sorunlar cikardigini veya çıkaracağına dair pek bilgiye ulaşamadım.(Belkide iyi arastiramamisimdir.)Motoru alirken elbette bir ustaya baktiricam ancak ondan oncesinde 2015 model 33binde Xmax 250 Abs alinir mi bunu sormak istiyorum sizlere.Tesekkurler...

Alıntı portoriko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar herkese merhaba.Araniza katilmak uzereyim bende.Xmax 250 alma arefesindeyim.

Sizlere önemli bir hususta tecrübe ve bilgilerinizden yararlanmak icin danışacağım.

33bin km.de 2015 model km'si uzun yolda yapılmış dıştan cok temiz bir Xmax 250 Abs almayi dusunuyorum.Kazasi vs. yok.Ekstra olarak tur cami, yamaha top case ve diz rüzgarlığı mevcut.Fiyat 12.500.Motoru aldiktan sonrada Antep-Istanbul arasi uzun yola çıkacağım.

Bayağı bir araştırdım ancak yüksek km.de xmax 250 nin ne gibi sorunlar cikardigini veya çıkaracağına dair pek bilgiye ulaşamadım.(Belkide iyi arastiramamisimdir.)Motoru alirken elbette bir ustaya baktiricam ancak ondan oncesinde 2015 model 33binde Xmax 250 Abs alinir mi bunu sormak istiyorum sizlere.Tesekkurler...
    Alınır hocam niye alınmasın. Benim makina da 2015 abs 25000 km'de. Gidişatı filan hala ilk gün ki gibi. Performans kaybı filan yok. Taş gibi capon

Motosikleti
    2016 Xmax Ironmax
    Alıntı portoriko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum alınır tabi neden alınmasın, fakat çok az fark verip daha az kullanılmış makine almak varken neden 33binde alasın ki?
    Yani 1000tl daha koysan ve kullanılma miktarını düşürsen?
    Alırken de 1000tl pahalı alıp, satarken de 1000tl pahalı satacağın için bir zarar olmayacaktır diye düşünüyorum tabi.

Araba gibi fark yüksek rakamlar olsa diyecek birşey yok tabi.
    Not: Arabamı 150binde aldım ikinci el olarak, sorunsuz kullanıyorum hala.

slm arkadaşlar sıfır xmax 250 alacağım bir kaç güne ve aranıza katılıyorum...

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    İyi muhabettler herkese
    Aynı km de ve aynı fiyatta 2015 xmax 250 momo design mi yoksa 2016 xmax 250 mi tercih etmeliyim? Fikir veren olursa sevinirim.
    Momo olanda sissy ve diz korumada var
    Diğerinde sadece diz koruma var

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi muhabettler herkese
    Aynı km de ve aynı fiyatta 2015 xmax 250 momo design mi yoksa 2016 xmax 250 mi tercih etmeliyim? Fikir veren olursa sevinirim.
    Momo olanda sissy ve diz korumada var
    Diğerinde sadece diz koruma var

ABS olanı tercih edin.
    Aydin1966 bunu beğendi.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS olanı tercih edin.
    İkisindede yok :(
    Abs li bakarsam model 2014 e düşüyor ve km artıyor.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Arkadaşlar merhaba,
    Xmax ailesine yeni katıldım. Rodaj hakkında bilgi almak istedim. Artçı ile kullanımda sıkıntı olurmu. Birde uzun yol yapan arkadaşlar varmı rodaj süresinde.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisindede yok :(
    Abs li bakarsam model 2014 e düşüyor ve km artıyor.
    Ben olsam ya bütçemi çok aşırı zorlayıp ABS'li sıfır alırdım ya da dediğiniz 2014 modeli alırdım.
    Zaten öyle yaptım, nmax alma niyetiyle bu işe giriştim sonra olmuşken 250cc olsun deyince baktım ikinci el ile sıfırı arasında alacağım kredinin aylık ödemelerinde çok büyük fark olmayacak, ben de gittim ABS'li sıfır aldım.
    Aydin1966 bunu beğendi.

Selamlar, bende xmax alma arefesindeyim.
    Sıfır xmax 250 abs ile düşük km(max. 5000) iron max arasında kararsız kaldım.
    Sıfır absli 17k ikinci el ironmax 18 civarına alınabiliyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Alıntı brooqlyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, bende xmax alma arefesindeyim.
    Sıfır xmax 250 abs ile düşük km(max. 5000) iron max arasında kararsız kaldım.
    Sıfır absli 17k ikinci el ironmax 18 civarına alınabiliyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
    sıfır ABS li nerde 17k ya buldunuz?

Hocam belirtmemişim 2016 model sıfır 17200. Pazarlıkla 17 bin altına bile alınabilir.
    Aydin1966 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Aynen bende 250 abs aldım 17.100 TL satılıyor. Sizede hayırlı olsun.
    Aydin1966 bunu beğendi.

Alıntı denizeke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bende 250 abs aldım 17.100 TL satılıyor. Sizede hayırlı olsun.
    nerden aldınız? ben de sıfır beyaz arıyorum abs li

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler