Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kasko fiyatları ne alemde? Ben bugün yeniledim, manzara bu:

Yamaha XMAX 250 ABS (2014 model), 34 plaka, Yaş 40
    Kasko: 536 TL Allianz Sigorta (koalay.com)
    Hasarsızlık indirimi %50

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı noisywan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko fiyatları ne alemde? Ben bugün yeniledim, manzara bu:

Yamaha XMAX 250 ABS (2014 model), 34 plaka, Yaş 40
    Kasko: 536 TL Allianz Sigorta (koalay.com)
    Hasarsızlık indirimi %50
    Çalınmaya karşı kapalı alan şartı var mı?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    XCITY250 arka jant yamuk. Şu anda Izmir deyim. Yada istanbul a dönünce yaptıracağım. Izmir ve istanbul da jant düzeltme için yer önerisi bekliyorum. Kazasız belasız sürüşler...

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalınmaya karşı kapalı alan şartı var mı?
    Hayır yok. Sadece anahtarlı çalınmayı ödemiyor.

wurtz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 ABS
    Alıntı azah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sissy barın arkasında bulunan yuvarlak Yamaha logosu düşmüş veya sökülmüş. Çok çirkin duruyor. Bulabileceğim bir yer var mı?
    Benim de düştü bahsettiğiniz logo. İnternette bulabildiklerim bunlar.

http://urun.n11.com/modifiye-urunler/yamaha-damla-logo-sticker-4lu-P197940272
    http://urun.n11.com/modifiye-urunler...4lu-P197940272

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XCITY250 arka jant yamuk. Şu anda Izmir deyim. Yada istanbul a dönünce yaptıracağım. Izmir ve istanbul da jant düzeltme için yer önerisi bekliyorum. Kazasız belasız sürüşler...
    Karadeniz mah.Hamidiye cad. No:(Bina numarasını hatırlayamadım.Siz dönene kadar bi uğrayıp net bilgi verebilirim.) Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Arkadaşımın motorunun jantını düzelttirmiştik. Güzel bir işçilikle sorunsuz halletmişlerdi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karadeniz mah.Hamidiye cad. No:(Bina numarasını hatırlayamadım.Siz dönene kadar bi uğrayıp net bilgi verebilirim.) Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Arkadaşımın motorunun jantını düzelttirmiştik. Güzel bir işçilikle sorunsuz halletmişlerdi.
    Çok sevinirim. Hafif bir yamukluk var. Fakat özellikle arka fren için ciddi risk yaratıyor. Aslında böyle binmemek lazım. Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Arkadaşlar merhaba,

sıfır x max almayı düşünüyorum. İlk defa kendi adıma bir araç alacağımdan prosedürler hakkında bilgim yok. Bayiye girişten itibaren hangi aşamalardan geçiyoruz, nereye ne yatırıyoruz, plakayı nasıl seçiyoruz, bu konularda yardımcı olabilir misiniz? İşlem sırasıyla anlatacak birisi çıkarsa sevinirim. Toplamda işlemler kaç saat/gün sürer?

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı typhoonbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

sıfır x max almayı düşünüyorum. İlk defa kendi adıma bir araç alacağımdan prosedürler hakkında bilgim yok. Bayiye girişten itibaren hangi aşamalardan geçiyoruz, nereye ne yatırıyoruz, plakayı nasıl seçiyoruz, bu konularda yardımcı olabilir misiniz? İşlem sırasıyla anlatacak birisi çıkarsa sevinirim. Toplamda işlemler kaç saat/gün sürer?
    Hocam sen parayı hazırla bayiye git onlar uzun uzun anlatır ,
    işlemler bikaç gün sürer , sana tavsiyem işin varsa sen uğraşma , aracı parasıyla birlikte 500 tl isterler , normalde 240 tl tutar ,
    benim bildiğim kadarıyla plaka seçemiyorsun , ben işlemlerimi kendim yaptım , plaka seçmek istediğimde 1.500 tl bağış yap dediler ....

Alıntı typhoonbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Sen sadece motorun ücretini verip hazır olmasını bekleyebilirsin. Plaka ve ruhsat işlemlerini belirli bir ücret karşılığı (500 TL) filan olabilir. Tam bilmiyorum. Onlar hallediyor. Sabah gidersen o güne de her şeyi halledip motoru teslim edebilirler. Yada 1 gün sonraya.

edit:

O gün yada 1 gün sonraya dediğimi ellerinde satılmamış stokta motor varsa yaparlar. Stok yoksa motorun gelmesini bekleyebilirsin.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Motorun fiyatı dışında 500TL verirsem herşeyi halledip teslim edebiliyorlar yani. Bu 500 ün dışında ekstra birşey çıkıyor mu? Bir de özel plaka almak için ekstra ne yapmak gerekiyor? Ekstra plaka ücreti ne kadardır? Bilgisi olan arkadaşlar yardım lütfen.

Bir şey sormak istiyorum xmax in plastik parçalarını solmaya karşı koruyan amaç parlatması değil kalıcı şekilde korumak ne kullanabilirim gerçekten işe yarar bir şey var mı? Saygılar..

XMAX 250 ABS li 2017 modelde titreşim problemi halledildi mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Malossi ön varyatör takınca titreşim düzeliyormu? Biri böyle bir şeyden bahsetmişti deneyen ve sonuç alan var mı?

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Xmax serisi titresim problemi icin fizik muhendisi bir hocamiz;
    Xmax 250 icin 3 adet debriyaj yayi, 400cc icin ise 5 adet debriyaj yayi ve ana yay tasarim yaparak imal etti. Progresiv ozellikli bu yaylar cok guzel sonuclar cikardi. 250cc yaylari degisen motorlardan bazilari 3000km yi sorunsuzca doldurdu.
    400cc yaylari ise yeni bitti ve test edildi hala da ediliyor. Sonuclar mukemmel derecesinde. Konu facebookdaki xmax fan clup de bolca konusuluyor.Taktiranlar da goruslerini bildiriyor.Merak eden, denemek isteyen arkadaslarin bilgisine.

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax serisi titresim problemi icin fizik muhendisi bir hocamiz;
    Xmax 250 icin 3 adet debriyaj yayi, 400cc icin ise 5 adet debriyaj yayi ve ana yay tasarim yaparak imal etti. Progresiv ozellikli bu yaylar cok guzel sonuclar cikardi. 250cc yaylari degisen motorlardan bazilari 3000km yi sorunsuzca doldurdu.
    400cc yaylari ise yeni bitti ve test edildi hala da ediliyor. Sonuclar mukemmel derecesinde. Konu facebookdaki xmax fan clup de bolca konusuluyor.Taktiranlar da goruslerini bildiriyor.Merak eden, denemek isteyen arkadaslarin bilgisine.
    bu uygulama seri şekilde kullanıcılara nerede uygulanabilecek?

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

xmax 250 kullanıyorum, Nolan N87 kask almayı planlıyorum. Bagaja sığmama durumu olabilir mi? Nolan N87 kask sahibi xmax 250 kullanıcısı var mıdır?
    Motor_Derili ve espresso bunu beğendiler.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu uygulama seri şekilde kullanıcılara nerede uygulanabilecek?
    Istanbul dışındaysanız kargo ile alip kendi servisinize ustaniza taktirabilirsiniz. Istanbul daysaniz 0507 341 67 47 Efe motor u arayin. Biz burada taktirdik.

250cc icin 3 adet yay degisiyor. Sadece yay fiyati toplam 75 TL.

Yay+debriyaj+varyator bakim vs. işçılikle birlikte 150 TL.

400cc icin su anda fiyatini bilmiyorum. 400lukte 5 adet yay ve 1 adet de ana yay degisimi yapiliyor. Tumu 250 TL gibi bir rakam olacak sanirim.

Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

xmax 250 kullanıyorum, Nolan N87 kask almayı planlıyorum. Bagaja sığmama durumu olabilir mi? Nolan N87 kask sahibi xmax 250 kullanıcısı var mıdır?
    Nolan N87 L beden kaskim interphone interkom ile birlikte sele altina sığıyor.
    otchill bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul dışındaysanız kargo ile alip kendi servisinize ustaniza taktirabilirsiniz. Istanbul daysaniz 0507 341 67 47 Efe motor u arayin. Biz burada taktirdik.

250cc icin 3 adet yay degisiyor. Sadece yay fiyati toplam 75 TL.

Yay+debriyaj+varyator bakim vs. işçılikle birlikte 150 TL.

400cc icin su anda fiyatini bilmiyorum. 400lukte 5 adet yay ve 1 adet de ana yay degisimi yapiliyor. Tumu 250 TL gibi bir rakam olacak sanirim.

Nolan N87 L beden kaskim interphone interkom ile birlikte sele altina sığıyor.
    400 için 175tl + işçilik fiyatı varmış. Yay üretimlerinin haftaya bitmesi ön görülüyormuş. Ben de taktıracağım.
    Motor_Derili ve otchill bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

Bende N87 kask var. bagaja her türlü sığıyor rahat yani. Kardeşimde Shoei kask var onun kaskı bagajın ön tarafına sığmıyor, yalnızca arka taraftaki kask bölmesine sığıyor. İki kaskı ve eldivenleri rahat rahat benim bagaja sığdırabiliyoruz yani.
    otchill bunu beğendi.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Selam arkadaşlar, bir konu ile ilgili bilgilendirme yapmak için sorumluluk duyduğum için paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi servislerin fahiş bakım fiyatlarına isyan edip kendi bakımlarını kendim yapmaya çalışmıştım. Yağımı ve filtrelerimi değiştirmiştim Herşey çok normaldi. Geçen gün motordan rölantide bir hırıltı duyduğumu farkettim. V kayışı zamanı geldiği için ondandır diye düşündüm ama içimede dert olunca servise uğradım. Ne dersinler beğenirsiniz, krank bilyesi boşluk yapmış değilmesi gerek, motor açılacak.... Km daha 43000 de... DEdim bu kadar erken nasıl olur, işte abi yağ bakımlarını aksatırsan vs böyle olabilir dediler. Dedim ne masraf çıkar, 1200-1300 krank, segman atılacak, piston vs işin içine girerse 2500-3000 vs çok canım sıkıldı. Yinede tatmin olmadım, xmax fan clubdan tanıdığımız Seyfi ustaya gösterdim Efe motor. Dedim bir bakalım debriyajdanmı geliyor, yoksa kranktanmı. Sonra söktü baktı dedi krank boşluk yapmış... Kitlemeden müdahale edersen 2 civarı çözülür yoksa 3 ü geçer dedi. Yakasım geldi motoru arkadaş... krank değişimi ve segmanda atarız istersen dedi bir bu kadar daha götürür seni dedi. Peki dedim sebep nedir bu kadar erken kmde? yağ ne kullanıyorsun dedi, 7100 koydum en son dedi. İşte ondan dedi, ne kadar oldu koyalı 800km, geçen hafta müşterim geldi, 7100 koyduktan 3 hafta sonra bu ses gelmiş. Usta teşhisi koyup krank demiş, müşteri bursada tamam ben gelirim diyor gelemeden motoru kitleniyor. BU tesadüfmü bilmem ama zaman ve km bu kadar yakınsa bunu açıklamak ve uyarıda bulunmak isterim. Usta 7100 ün yeterince yağlama yapamadığını 5100 serisinin bu motora daha uygun olduğunu söyledi. Kullanan varsa hemen geri değiştirsin tedbir olarak. Canımda çok sıkkın her an benzin döküp yakabilirim deyyusu..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler