Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık adına bir konu vardı. Orada bir arkadaş bu videoyu koymuştu. Akabinde xmax sahibi bir arkadaşta aynı olayın onunda başına geldiğini söylemişti. Sanırım basit bir açığı var ve 2 saniyede çantayı hiç ediyorlar. Ben de top case yok, olsa bunu gördükten sonra çanta demirine zincirledim valla yalan yok. Adamlar 1.500 TL'yi 1.5 saniye de götürüyorlar. Çok acı maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

O konu ve yorumu buldum;
    https://68.media.tumblr.com/2fdfb7bf...u7eo1_1280.jpg
    vay veledi zina vay,,bu şerefsizleri yakaladığın an orda iki gözünü kör edecenki bidaha kimsenin canını yakamasınlar

içime kurt düştü şimdi,çantanın içinden bir delik delip alttaki demire civatalamak lazım,fakat bu seferde tek hamlede çantayı çokaramıycaz ama olsun çantadan olmaktan iyidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    Öncelikle Herkese Merhabalar;

Kawasaki Z 300 motorumu satarak 2014 X max 250 abs motosiklet aldım.21 bin km.de ve kayışı değiştirlmiş.

Bugün motora bindiğimde ön camın gerçekten yetersiz olduğunu rüzgarın direk suratıma geldiğini farkettim.Sizce cama uzatma aparatımı takmalıyım yoksa önereceğiniz fiyat/performans cam varmıdır?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Zz300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese Merhabalar;

Kawasaki Z 300 motorumu satarak 2014 X max 250 abs motosiklet aldım.21 bin km.de ve kayışı değiştirlmiş.

Bugün motora bindiğimde ön camın gerçekten yetersiz olduğunu rüzgarın direk suratıma geldiğini farkettim.Sizce cama uzatma aparatımı takmalıyım yoksa önereceğiniz fiyat/performans cam varmıdır?
    Kadıköy Hasanpaşa'da kask almak için alışverişe gittiğim dükkanda kardeşimle ön camın rüzgar alıp tam kaska rüzgar vurmasından bahsederken dükkandaki görevli de aynı motordan kullandığını, Zeytinburnu taraflarında bir yerde ön cama ek takılan bir aparat satıldığından bahsetmişti ama alışveriş telaşından adres ve telefon almayı unuttuk.

Ön cama ilave aparat güzel olur. Hem lazım olmadığında sökülebilir. Tamamen camı değiştirip uzun cam takılınca görüntüsü pek hoşuma gitmiyor.

Motosikleti
    Zz300 kardeşim

İstanbul zeytinburnunda Zeus motor var motosiklet camlarını imal ediyor,ben resimdeki motoruma ön camı ordan aldım,orjinal camından 10 cm uzun tam geliyor,gerektiğinde mesela yağmur yağdığında kafanı az kaldırıp üstünden bakabiliyorsun,tavsiye ederim ,bikaç rengi var ben koyu füme aldım,,istersen ordada takıyorlar

aldığım yerin fotosu üstteki,motoruma camı takarlarken fotosunu çekmiştim bi arkadaşa lazım olursa gösteririm diye düşünmüştüm

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    gama ve Pistonlar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    ben antalyadayım ama telefonla görüşüp bilgi alacağım,ilginiz için teşekkürler.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    birde aşağıdaki linkte yer alan asansör camı var, hiç kullanmadım, bazıları tavsiye ediyor, bazıları memnun değil...satıcı içinde farklı yorumlar var, bilginize..

https://www.facebook.com/www.akotuning.co/

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Arkadaşlar selamlar.. 2013 xmax 250 momo dizayn motorum var ve hızlanınca oldukça rüzgar alıyor. Tur camı bakınıyordum ve yukarıda Yeruçağı arkadaşımızın verdiği resimleri gördüm.. ZEUS motoru aradım fakat bu modelde orjinalden 15 cm daha uzun olduğunu öğrendim. Boyum uzun olduğu için ZEUS motordaki tur camı istediğim uzunlukta değil.. daha uzununu sorduğumda kafa sallar dendi. 2013 momo kasa da uzun tur camı kullanan var mı? Varsa resim ve aldığı yer paylaşımı yapabilirmi? Ya da başka cam yapan firmalar var mı bildiğiniz.. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar.. 2013 xmax 250 momo dizayn motorum var ve hızlanınca oldukça rüzgar alıyor. Tur camı bakınıyordum ve yukarıda Yeruçağı arkadaşımızın verdiği resimleri gördüm.. ZEUS motoru aradım fakat bu modelde orjinalden 15 cm daha uzun olduğunu öğrendim. Boyum uzun olduğu için ZEUS motordaki tur camı istediğim uzunlukta değil.. daha uzununu sorduğumda kafa sallar dendi. 2013 momo kasa da uzun tur camı kullanan var mı? Varsa resim ve aldığı yer paylaşımı yapabilirmi? Ya da başka cam yapan firmalar var mı bildiğiniz.. şimdiden teşekkürler.
    benim boyumda 1,87, daha uzununa bakma hocam,daha uzunu tur camı diye geçiyor,ondanda vardı bende daha önce,hemde 600-700 tl olan yamahanın orjinali,
    kullanamadım çıkardım attım

nedenini daha önce açıklamıştım burda çok gerideki sayfalarda,,ama kısaca açıklayayım

1-tur camı yani daha uzun cam takarsan ,motoru gidonlardan tutup saga sola itmek gerektiği durumlarda,cam uzun ve geriye doğru olduğundan kafama değiyordu,seninde değer

2-rüzgarlı havalarda yelken gibi rüzgar tuttuğundan motoru sallıyor

3- en önemli can alıcı noktasıda bu,,yağmur yağdığı zaman cam ıslanıyor ve camdan önünü görmen imkansız oluyor,,üstünden bakmak gerektiğinden uzun olduğu için üstündende bakamıyorsun ve mecburen inip camı silmek zorunda kalıyorsun,,hele yağmur kuvvetli yağıyorsa mecburen kenara çekip yağmurun dinmesini beklemek zorunda kalıyorsun,,yoksa 100 metrede bir inip camı silmek gerekiyor

ben o yüzden çıkardım attım bu bendekini taktım ,üsttende bakabiliyorum

Zeus motorun sana önerdiği 15 cm daha uzun olan bence tam ideali
    gama bunu beğendi.

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyumda 1,87, daha uzununa bakma hocam,daha uzunu tur camı diye geçiyor,ondanda vardı bende daha önce,hemde 600-700 tl olan yamahanın orjinali,
    kullanamadım çıkardım attım

nedenini daha önce açıklamıştım burda çok gerideki sayfalarda,,ama kısaca açıklayayım

1-tur camı yani daha uzun cam takarsan ,motoru gidonlardan tutup saga sola itmek gerektiği durumlarda,cam uzun ve geriye doğru olduğundan kafama değiyordu,seninde değer

2-rüzgarlı havalarda yelken gibi rüzgar tuttuğundan motoru sallıyor

3- en önemli can alıcı noktasıda bu,,yağmur yağdığı zaman cam ıslanıyor ve camdan önünü görmen imkansız oluyor,,üstünden bakmak gerektiğinden uzun olduğu için üstündende bakamıyorsun ve mecburen inip camı silmek zorunda kalıyorsun,,hele yağmur kuvvetli yağıyorsa mecburen kenara çekip yağmurun dinmesini beklemek zorunda kalıyorsun,,yoksa 100 metrede bir inip camı silmek gerekiyor

ben o yüzden çıkardım attım bu bendekini taktım ,üsttende bakabiliyorum

Zeus motorun sana önerdiği 15 cm daha uzun olan bence tam ideali
    Cevap için teşekkürler..Sizin kasa benimkinden yeni, bir ara gidip bakayım yerinde kıyaslamak sanırım iyi olur.. en kötü sonrasında deflektör alır takarım belki..
    Uğur Han

Motosikleti
    Alıntı gama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler..Sizin kasa benimkinden yeni, bir ara gidip bakayım yerinde kıyaslamak sanırım iyi olur.. en kötü sonrasında deflektör alır takarım belki..
    eski kasayla yeni kasa arasında bi fark olacağını sanmam,görüntü grenaj farkı var sadece ,motoru lastikleri egzosuna kadar aynı zaten

15 santim uzun cam sana tam gelir,az kafanı eğersen rüzgar almazsın,,az kafanı kaldırırsan camın üstünden ileriye bakabilirsin, camın üstünden ileri bakmanın önemini yağmurlu havalarda çok iyi anlıyorsun,,bence deflektöre ihtiyaç duymayacaksın

2011 model x max aldım fakat abs var mı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı cannn15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren disklerine bakın, iç tarafında tırtıklı bir halka varsa ABS vardır

40 km hizla giderken sadece arka frene bas fren kolu avucunun icinde kendini disari dogru tikir tikir atmaya calisiyorsa yada makina kizaklamiyorsa abs vardir ama bu islemi yaptiginda sahin dogan kartal serçe bortu bocek marka arabalar gibi bi tarafa kizaklayip kayiyorsa aci kaybimiz abs yok demektir

emrebayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    2011 de farklimi uretim bilmiyorum ama bende camurluk ustunde abs yaziyor mesela.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Ayrıca buda bu güzel havanın videosu olsun ��

https://youtu.be/2NLEyrnRx-U" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru çalıştırdığında ortadaki dörtgen gösterge tablosunda ABS ışığı yanıyorsa ABS vardır. 10km/saat hıza ulaşıldığında ışık otamatik söner.

Motosikleti
    TRACER 700
    Selam arkadaşlar..2013 250 cc momo dizayn kasa için branda arıyorum.. hangi boy almalıyım... çanta yok motorda...

Herkese iyi günler 2016 x max scooterıma sissy bar taktırmayı düşünüyorum model olarak da aklımda GIVI TB2111 modeli var ancak hiç bir yerde motor üzerinde nasıl durduğu ile ilgili resmini göremedim, herhangi bir fikri olan var mı veya hangi sissy bar'ı tavsiye edersiniz orjinali için 750 tl dediler teşekkürler.

Motosikleti
    yan sanayiyle niye ugraşıyosun,al yamahanın orjinalini,ordada taktır,,orjinal orjinaldir her zaman

araştırırsan orjinalinin ikinci el temizinide bulursun
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan sanayiyle niye ugraşıyosun,al yamahanın orjinalini,ordada taktır,,orjinal orjinaldir her zaman

araştırırsan orjinalinin ikinci el temizinide bulursun
    Ben sisy bar değil de yanlara takılan bacak koruma denen korumaları taktırmayı düşünüyordum. Hatta keşke daha motoru alırken bayide taktırsaydım belki biraz indirim de yaparlardı diye pişman oldum.
    Orjinalini düşünüyorum çünkü yan sanayi olanlar şekil olarak tamamen aynı olsa da kullanılan malzeme aynı olmayabilir. Orjinalinde düşme, yan yatma, sürüklenme sırasında motoru da korur ama yan sanayi çabuk parçalanıp korumazsa ya da aşırı sağlam olup bütün darbeyi motora iletirse ne olur bilemem deyip orjinalini alma fikrindeyim.

Motosikleti
    bacak korumayı yerli üretim yapıp satan firma var ama en güzeli orjinali tabiki

bu linkte bir arkadaş sissy bar satıyordu orijinal bir bak istersen

https://www.facebook.com/search/top/...=1489605899388

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler