Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    2015 model 15.200 km de tek marsta calisiyor.

Kilit olarak koctas tan almistim zincir kilit kullaniyorum.
    Kapali garajda duruyor zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Urban marka kilidim var. Motoru aldığımda eski sahibi yanında verdi. Kilit baya ağır eline aldığında bir güven veriyor ancak hırsız buna bir çözüm bulabilir mi bilemiyorum hırsız gibi düşünmek lazım

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    disk kilidi veya zincir kesinlikle kullanmalısın,yoksa anında uçururlar motoru,bakakalırsın,,
    bende hem alarmlı disk kilidi hemde zincir var,nereye gidersem gideyim motorun başından 2 dakika bile ayrılacak olsam alarmlı disk kilidini hemen takıyorum,tenha köşelere park etmek zorunda kalırsamda alarmlı disk kilidini takıp zincirlede biryere bağlıyorum,,yoksa motorun yanına kamyonet veya sürgülü kapı minibüs yanaştırıp alarm çalsa bile kaldırıp içine koyuyolar sonra vınnn

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    disk kilidi veya zincir kesinlikle kullanmalısın,yoksa anında uçururlar motoru,bakakalırsın,,
    bende hem alarmlı disk kilidi hemde zincir var,nereye gidersem gideyim motorun başından 2 dakika bile ayrılacak olsam alarmlı disk kilidini hemen takıyorum,tenha köşelere park etmek zorunda kalırsamda alarmlı disk kilidini takıp zincirlede biryere bağlıyorum,,yoksa motorun yanına kamyonet veya sürgülü kapı minibüs yanaştırıp alarm çalsa bile kaldırıp içine koyuyolar sonra vınnn
    Abus marka alarmlı disk klidi ve abus marka zincir kilit kullanuyorum. Sormak istediğim illa arka tekere mi bağlıyorsunuz?

Motosikleti
    NC700X
    Disk kilidini öne zinciri arkaya bağlıyorum...

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Biraz önce tesadüfen lastikte çivi varmı bakayım dedim tam ortaya çivi saplanmış kozyatağı - kadıköy tarafında motosiklet lastikçisi nerede vardır?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Portiwashere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce tesadüfen lastikte çivi varmı bakayım dedim tam ortaya çivi saplanmış kozyatağı - kadıköy tarafında motosiklet lastikçisi nerede vardır?
    geçmiş olsun..hasanpaşada zen lastik var ktm nin yan sokağı...

sadece fitil yeterliyse kozyatağı carfurun arkasında PO istasyonunda otomobil lastikçiside var..

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun..hasanpaşada zen lastik var ktm nin yan sokağı...

sadece fitil yeterliyse kozyatağı carfurun arkasında PO istasyonunda otomobil lastikçiside var..
    Teşekkür ederim. Fitil ne kadar sağlam olur bilmiyorum yama en güzeli sanırım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Abus marka alarmlı disk klidi ve abus marka zincir kilit kullanuyorum. Sormak istediğim illa arka tekere mi bağlıyorsunuz?
    bendede abus alarmlı disk kilit var 650 tl vermiştim,içime oturmuştu ama en iyisi buymuş,,ben ,takması çıkarması kolay olduğu için bunu ön tekere takıyorum zaten hafif bir oynamada alarm çalıyor,,zinciri yukarda belirttiğim gibi tenha yerlerde, bulduğum sağlam biryere motorunda sağlam biyerinden artık o anda neresi uygun olursa (ARKA TEKER OLUR,ARKA ÇATAL OLUR,ÇANTA BAĞLANTI DEMİRİ OLUR)orasından bağlıyorum...e artık 2 kilidide açıp motoru çalmaya kalkacak kadar gözüpek hırsızada diyecek bişey bulamam artık

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Merhabalar,
    Sabahları zor çalışmaya başladı akü seviyesi 11 olarak gösteriyor motor x-max 250 2015 model akü bu kadar süre içinde biter mi? şarj kablosu gibi şeyler gördüm böyle bir şey temin etmem gerekir mi?
    Birde zincir kilidi arka lastik yerine arka tutamak yerine bağlıyorum satıcı oranın sağlam olduğunu belirtmişti siz nereden bağlıyorsunuz?
    Uzun farları sürekli kullanıyorsanız, ve motorunuz fazla yatıyorsa akü voltajı düşer, normaldir, xmax 250 nin aküsü çok limitte bir akü, ancak çalıştırıp bir kaç yüz metre yol yaptıktan sonra voltaj toparlayacaktır.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    NC700X
    Motora elcik koruma veya bacak koruma takan var mı ? Varsa yararı nedir ? Örneğin bacak koruma taktım yağmurluk giymeden binebilir miyim arka taraftan su girmez mi ? Bu korumalardan kastım orjinal olanlar başka markaların ürünlerini tavsiye edecek olursa sevinirim...

Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı ousi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora elcik koruma veya bacak koruma takan var mı ? Varsa yararı nedir ? Örneğin bacak koruma taktım yağmurluk giymeden binebilir miyim arka taraftan su girmez mi ? Bu korumalardan kastım orjinal olanlar başka markaların ürünlerini tavsiye edecek olursa sevinirim...
    Elcik korumayı serviste taktıracaktım son bakımda, bacak koruma ile beraber, ancak hazırda bir xmax vardı takılı, elimi sokar sokmaz vazgeçtim, eldivenle inanılmaz rahatsız. Ben kışında motor kullandığım için gereksede taktırmadım. Bacak koruma bir rivayete göre motor olduğu yerde veya yavaş bir şekilde yere düşerse grenajı koruyor diye duydum, ben azda olsa rüzgarı kessin birazda şekli olsun diye taktırdım Bence azda olsa rüzgarı kesiyor. Yağmur için yağmurluk almanızı tavsiye ederim eğer sağnak yağışta kullanıyorsanız.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 MOMO
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun farları sürekli kullanıyorsanız, ve motorunuz fazla yatıyorsa akü voltajı düşer, normaldir, xmax 250 nin aküsü çok limitte bir akü, ancak çalıştırıp bir kaç yüz metre yol yaptıktan sonra voltaj toparlayacaktır.
    Aynen devamlı uzunlar ile gidiyorum ondan mıdır?

Motosikleti
    NC700X
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik korumayı serviste taktıracaktım son bakımda, bacak koruma ile beraber, ancak hazırda bir xmax vardı takılı, elimi sokar sokmaz vazgeçtim, eldivenle inanılmaz rahatsız. Ben kışında motor kullandığım için gereksede taktırmadım. Bacak koruma bir rivayete göre motor olduğu yerde veya yavaş bir şekilde yere düşerse grenajı koruyor diye duydum, ben azda olsa rüzgarı kessin birazda şekli olsun diye taktırdım Bence azda olsa rüzgarı kesiyor. Yağmur için yağmurluk almanızı tavsiye ederim eğer sağnak yağışta kullanıyorsanız.
    Üstat bacak korumadan kastım apron olayı var ya bacak örtüsü demem daha doğru olur heralde yanlış anlaşılma yaratmışım farkında olmadan

Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı ousi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat bacak korumadan kastım apron olayı var ya bacak örtüsü demem daha doğru olur heralde yanlış anlaşılma yaratmışım farkında olmadan
    Apron alırsanız yağmur işini ve üşüme olayını kökten çözersiniz ancak montunuzunda waterproof olması lazım. Ben deri mont giydiğim için malesef yoğun sağınak altında çok geçmeden ıslanıyordum, o yüzden yağmurluk tulum kullanıyorum. Sizin su geçirmez montunuz varsa, alta apron takıp kışı çok rahat geçirirsiniz
    Henry Royce

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Merhaba,

XMAX 250'nin bakım aralıkları hangi kmlerdedir?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı G-Strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

XMAX 250'nin bakım aralıkları hangi kmlerdedir?
    Merhaba,

1000, 4000, 7000 , 10000 diye gidiyor. 3 bin km'de bir kısaca.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Merhaba,

X-Max 250 ile uzunçayır metrobüs duragından sonra olan rampayı max. kaç km hızla çıkıyorsunuz ? 100 km/h görüyor musunuz ?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

X-Max 250 ile uzunçayır metrobüs duragından sonra olan rampayı max. kaç km hızla çıkıyorsunuz ? 100 km/h görüyor musunuz ?
    gişeleri geçince tapagaz gidiyorum 121 gördüm

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gişeleri geçince tapagaz gidiyorum 121 gördüm
    hangi gişeler , metrobüs turnikeleri mi?

motorunuzda herhangi bir değişiklik var mı BMC hava filtresinden başka ? (varyatör, egzos vs.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler