Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    delibursali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R (1) / DUKE 200 (2) / XMAX 250 ABS (3)
    herkese merhaba, ben de 2 gün önce 2015 model 3.000 km'de xmax 250 abs ile aranıza katılmış bulunmaktayım. baya keyifli sürüşü var. scooter'a ve yamaha'ya yabancı olduğum için birkaç sorum olacak.

- abs lambası motoru çalıştırınca sönmesi gerekmiyor mu yoksa gitmeye başlayınca mı sönmesi gerekiyor. ben gitmeye başlayana kadar lamba sönmüyor acaba sorun mu var diye düşünüyorum
    - en fazla kaç gördünüz konusuna girmek istemiyorum çok tartışma çıkıyor ama yine de yakın bir rakam söyleyebilirseniz sevinirim, motoru denemek istiyorum
    - ortalama şehiriçi yakıt tüketiminiz ne kadar?
    - bir de diz örtüsü kullananlar marka, model, fiyatı ve kullanışlılığı hakkında bilgi verebilirse sevinirim

teşekkürler..
    -

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese merhaba
    Bende yeni bir xmax kullanicisiyim. Butun konuyu okudum fakat sormak istedigim konu tam acikliga kavusmamis bu yuzden tekrar soruyorum
    Motordan gelen sikirti zincir sesine benzer ses neden geliyor. Bir ariza belirtisimi yoksa motor yeni diyemi geliyor
    Motorum 2900km de
    Cevaplar icin tesekkur ederim
    Selamlar

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı delibursali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba, ben de 2 gün önce 2015 model 3.000 km'de xmax 250 abs ile aranıza katılmış bulunmaktayım. baya keyifli sürüşü var. scooter'a ve yamaha'ya yabancı olduğum için birkaç sorum olacak.

- abs lambası motoru çalıştırınca sönmesi gerekmiyor mu yoksa gitmeye başlayınca mı sönmesi gerekiyor. ben gitmeye başlayana kadar lamba sönmüyor acaba sorun mu var diye düşünüyorum
    - en fazla kaç gördünüz konusuna girmek istemiyorum çok tartışma çıkıyor ama yine de yakın bir rakam söyleyebilirseniz sevinirim, motoru denemek istiyorum
    - ortalama şehiriçi yakıt tüketiminiz ne kadar?
    - bir de diz örtüsü kullananlar marka, model, fiyatı ve kullanışlılığı hakkında bilgi verebilirse sevinirim

teşekkürler..
    -
    Bende 2015 momo var ilk 1000 bakimini tekirdag da yaptirmistim.Sarkoy e donucektim servisteki eleman motorun acilmasi lazim dedi bas dedi artik 157 gordum gidon cok fena titremeye basladi hafif meyilli yoldu..sonra akrep taktim,bacak koruma,sisy bar,bmc performans filtresi simdi 150 goruyor bi daha 157 goremedim..

Hergun umraniye-beylikduzu gidiyorum tuketim 3.2 akrep var belki o yuzden biraz fazla olabilir

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hergun umraniye-beylikduzu gidiyorum tuketim 3.2 akrep var belki o yuzden biraz fazla olabilir
    3.2 mi? sizinki uzunyol sayılır ben şu an şehiriçi kullanıyorum 3.9 gördüm hep,daha aşağısını görmedim. gerçi ani kalkışlarım oldu onun da etkisi olabilir diye düşünüyorum..
    IRau bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    3.2 mi? sizinki uzunyol sayılır ben şu an şehiriçi kullanıyorum 3.9 gördüm hep,daha aşağısını görmedim. gerçi ani kalkışlarım oldu onun da etkisi olabilir diye düşünüyorum..
    bu arada benim acelem yoksa en sagdan tin tin gidiyorum anlik gosterge 2.5 gosterinde demeyin keyfime

Hmm evet motor isiniyor o kadar yola instagram xmax grubunda birisinde 4.2 gormustum sok oldum
    delibursali bunu beğendi.

Motosikleti
    benim mesafem 6-7 km arası kadar bir de yokuşlu falan, e motor ısınana kadar gideceğim yere varmış oluyorum 2. bakımdan sonra daha da düşer sanırım. teşekkürler yorumunuz için

Motosikleti
    Xmax
    benim mesafem 6-7 km arası kadar bir de yokuşlu falan, e motor ısınana kadar gideceğim yere varmış oluyorum 2. bakımdan sonra daha da düşer sanırım. teşekkürler yorumunuz için
    Bisey degil birbirimize yardimci olalim her zaman
    delibursali bunu beğendi.

ortalama yakıtı sıfırladım 40kmdir sürüyorum şehir içi trafikte 2 kişi 5.2 litreden aşağı düşmedi :D bana biraz fazla gibi geldi. Scooter kullanırken yakıt tasarrufu için neler yapmak lazım? yarım gaz mı gidilmeli yoksa kısa sürede yüksek hıza çıkıp gazı azaltmalı mı? teknik nedir :D

Herkese merhaba
    Bende yeni bir xmax kullanicisiyim. Butun konuyu okudum fakat sormak istedigim konu tam acikliga kavusmamis bu yuzden tekrar soruyorum
    Motordan gelen sikirti zincir sesine benzer ses neden geliyor. Bir ariza belirtisimi yoksa motor yeni diyemi geliyor
    Motorum 2900km de
    Selamlar

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı seckins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Motorum 2900km de
    Selamlar
    4000 bakımda yetkili servisin bakması daha doğru olacaktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama yakıtı sıfırladım 40kmdir sürüyorum şehir içi trafikte 2 kişi 5.2 litreden aşağı düşmedi :D bana biraz fazla gibi geldi. Scooter kullanırken yakıt tasarrufu için neler yapmak lazım? yarım gaz mı gidilmeli yoksa kısa sürede yüksek hıza çıkıp gazı azaltmalı mı? teknik nedir :D
    kardeş 600RR ın hayırlı olsun :D şaka bi yanada çok fazla ya ya motoru ilk çalıştırmada biraz beklemiyosunuz 2-3 dakika kadar yada gittiğiniz yerler çok yakın motor ısınamıyor.

4000 bakimi beklerken daha buyuk bir arizaya sebep olurmu sizce

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı seckins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakimi beklerken daha buyuk bir arizaya sebep olurmu sizce
    çok tedirginli kyaratıyorsa havanın güzel olduğu bir gün yetkili servisine gidebilirsiniz

Herkese merhaba
    Motorum 2900km de
    Selamlar

Peki Arkadaslar bu sorunu yasayanlar ne yaptılar

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Arkadaşlar Merhaba. MT125 imi satacağım inşallah. Sıfır Nmax ya da ikinci el Xmax düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29252099/detay

Bu ilandaki motosiklet uygun mudur sizce fiyatına göre? Bu kasalarla ilgili herhangi bir sıkıntı var mı? Ya da aranızda satan var mıdır bu fiyatlarda. Ordu Ünye de ikamet ediyorum bu arada. Ulaşım ne kadar yakın olursa o kadar iyi olur.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Fiyatı bence normal hatta biraz pazarlık da yapabilirsin. Bence 250 lik bir şey alsan daha iyi olur bu yüzden nmax i salla. Bende de bu kasa var 23.000 km oldu tık demedi motor. Kullanana bağlı olarak bir sorun çıkartacağını sanmam.

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Yakıt tüketimi ilk aldığımda 4.5'e çıkardım şu anlık 4.2 ben yanlış yere mi bakıyorum

Motosikleti
    Xmax
    Selam herkese 2 gun once n11 den bmc hava filtresi almistim..hava filtresi geldiginde 230 lira verdim buna normal orjinal filtreden farki yok diyodum bugun takayim dedim.
    Motora bi guzel taktim filtreyi calistirdim boyle bisey yok resmen altimda bisey one dogru atliyo her gaz verdigimde harika oldu o kadar guzel ki kullanmasi cok zevkli iyiki almisim.

Almayi dusunen varsa mutlaka alsin
    Kanji bunu beğendi.

Arkadaşlar yakıt olayı iyice sinirimi bozmaya başladı 5.2 litreden aşağı düşmedi henüz. Anadolu yakasında hangi servisi önerirsiniz? Bir sorum daha olcak sol kilitli cep içindeki sıvı gösterge azalmış durumda. bunu kendimiz takviye edebiliyor muyuz?

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese 2 gun once n11 den bmc hava filtresi almistim..hava filtresi geldiginde 230 lira verdim buna normal orjinal filtreden farki yok diyodum bugun takayim dedim.
    Motora bi guzel taktim filtreyi calistirdim boyle bisey yok resmen altimda bisey one dogru atliyo her gaz verdigimde harika oldu o kadar guzel ki kullanmasi cok zevkli iyiki almisim.

Almayi dusunen varsa mutlaka alsin
    Hayırlı olsun. Montajı hakkında da bilgi verebilirsen süper olur
    IRau bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Montajı hakkında da bilgi verebilirsen süper olur
    Tesekkur ederim.
    Montaji cok basit 10dk suruyor.varyatorun uzerindeki hava filtre kutusunu tutan 4-5 vida var bunlari acip eski filtreyi cikarttim sonra biraz temizledim kutuyu.
    Yeni bmc filtreti taktim ve sonuc harika motor atlaya ziplaya gidiyo ve gercekten iyiki almisim dedim sirada insallah jcosta var.
    Kanji ve Mirable bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler