Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Arkadaşlar selam. Motor kullanmaya bu yaz başında başladım. 3000 km kadar yol yaptım. Motorum 2012 model x-max 250 ABS.
    İlk motorum olduğundan ne kadar sağlıklı bir kıyaslama yaparım bilmiyorum ama baya memnunum. En azından kazasız belasız hiç bilmeyen birine 3000 km yol yaptırdı.

Gelelim soruma; 10.000 km bakımı:
    Yamalube 2 lt. (fazlasını aldım) 50 tl
    Hava filtresi 55 tl
    Varyatör hava filtresi 52 tl
    Varyatör ağırlık 8 adet 85 tl
    İşçilik 58 tl

Varyatör temizliği yapıldı, havalara filan bakıldı vs. toplam 300 tl verdim KDV dahil. Bana biraz çok geldi. Parça başına fiyatlara baktım, hepsi biraz yüksek. İşçilik de hakeza. Yarım saat uğraştı uğraşmadı. Toplamda bi 70 80 TL fazla ödedim gibi. Sizler bu konuda ne dersiniz? Çok mu verdim?

Bunun dışında ekonomik olsun diye kullandığım bir alete bu kadar para harcamak da hoşuma gitmedi. Servis sırasında yapılanlara baktım. Çoğunu ben yaparım. Bir tek varyatör temizliği biraz uğraştırabilir. Onun da videosu youtube'da mevcut. Çok rahat yapabileceğime dair hiç şüphem yok. Sizlerin bu konuda tecrübesi nedir? Kendi bakımını kendi yapan var mı?

Yapan varsa şayet;
    - Parçaları nereden alabilirim?
    - Kitapçıktaki bakım sürelerini takip etmem yeterli mi?
    - Anadolu yakasında garajını kullanabileceğim ya da kiralayabileceğim biri var mı?
    - Fren balatalarını değiştirmede sorun yaşar mıyım?

gibi sorular var aklımda.

Fikirlerinizi merak ediyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    @lcdremote, hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ben de bu bakımları kendim yapmak isterim, elimden gelir. Ama periyodik bakım sonrası garanti kartına yetkili servisin imza/kaşesi basılmazsa, gerektiğinde garantiden yararlanamayız diye düşünüyorum. İkinci el satın alacak olsam, bakımları yetkili servis mi yapmış diye bakarım garanti kartına. Bence bakımla ilgili asıl sorun bu...

kaptan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vn800 clasic , wr250
    2015 de ne gıbı degişiklikler olucak acaba 250 ve 400 lerde,fikri olan var mı? fıyatları etkılıycek mı?

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Fikir beyan edebilecek olan yok mu?

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Herkese merhabalar...
    İki sorum var cevaplarsanız sevinirim...

1-Fuar'da fiyatlar uygun oluyor mu? Kapmanya v.s.
    2- ABS gerçekten faydalı mı motosiklette? fazladan bin bin500 vermeye değer mi?

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    abs yi trafikte kullanıyorum arasıra , tavsiye ederim ama bir iki sene sonra buyuturum motoru dersen 400-700 cc bak , ben memnunum fazlasıyla

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun boyluyum deli divane rüzgar yiyorum. Uzun tür camlarından kullanan var mi performansa etkisi nedir(2014 xmax abs)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar...
    İki sorum var cevaplarsanız sevinirim...

1-Fuar'da fiyatlar uygun oluyor mu? Kapmanya v.s.
    2- ABS gerçekten faydalı mı motosiklette? fazladan bin bin500 vermeye değer mi?
    Verdiğin parayı motoru satarken geri alacaksın. Abs güven veriyor tavsiye ederim

Motosikleti
    x max 250 ABS
    Arkadaşlar ben de bugün 2014 x max 250 abs için kaporamı vermiş bulunuyorum, yeni yılda %15-20 arası zam gelecekmiş, o yüzden yeni yıla girmeden almak istedim, daha motoru teslim almadan yer bulma sıkıntısına girdim şimdide, kapalı bir yerim yok çünkü, baya da çalınan motor haberi alıyorum, bakalım bulurum inş... Bu arada baharda organizasyonlarda görüşmek üzere

Merhaba arkadaşlar. Bugün 2013 model ABS'li xmax 250'min 4000 km baımını yaptırdım. İstanbul Maltepe Tuna otomotiv yetkili servisinde toplam 205 TL'lik bir bedel ödedim. Merak eden/edecek arkadaşlara bir fikir verir umarım.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Hiç riske girme kasko yaptır.şair sigortadan 1.200 tl ye 9 taksit yaptırdım.kafan rahat olsun.bu motorları çalıştırıp kullanmazlar direk yedek parça.yani bulamazsın..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı donimoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bugün 2014 x max 250 abs için kaporamı vermiş bulunuyorum, yeni yılda %15-20 arası zam gelecekmiş, o yüzden yeni yıla girmeden almak istedim, daha motoru teslim almadan yer bulma sıkıntısına girdim şimdide, kapalı bir yerim yok çünkü, baya da çalınan motor haberi alıyorum, bakalım bulurum inş... Bu arada baharda organizasyonlarda görüşmek üzere
    14 olan 250 abs %20 zam gelirse 17 olur...kim alır bunu bu paralara....
    The Power of The Dreams.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Alıntı donimoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende x max 250 almaya karar verdim baayiye sordum subat ta zam gelicek dedi bana zaten yüzde 15-20 zam gelirsede Yamaha x max satmaktan vaz gecti demek olur bence unutmadan şimdiden hayırlı olsun motorunuz

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    2013 Ekim ayında son partiden 11700 TL'ye aldığımda bayi yeni gelecek partinin %10-15 zamla satılacağını söylemişti. Makyajlı 2014 için zam %5'te kalmıştı. Bence bayiler alıcıyı yüksek zam söylentisiyle baskı altına alarak satış yapmaya çalışıyorlar. Zam muhakkak gelecek, ama %5'ten fazla olmayacaktır.

Motosikleti
    x max 250 ABS
    % 15 muhabbeti dediğiniz gibi yalan olabilir ama zam geleceği kesin, 2014 x max ilk çıktığında 13.150 den alanlar vardı yıl sonuna doğru fiyatı 14.100 oldu, keza mt 07 de öyle, 18500 iken abs li olanı şimdi 20900... O yüzden ne kadar erken alsam iyi olur dedim ve aldım, sözleşmeyi yaptık, ocakta teslim alıcam motoru... bence 2015 modelde çok bişeyde değişmez zaten, bakalım fuarda neler olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende x max 250 almaya karar verdim baayiye sordum subat ta zam gelicek dedi bana zaten yüzde 15-20 zam gelirsede Yamaha x max satmaktan vaz gecti demek olur bence unutmadan şimdiden hayırlı olsun motorunuz
    teşekkür ederim;) umarım sen de alırsın en kısa zamanda...
    hunter84 bunu beğendi.

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    Herkese merhaba uzun bir motorsuzluk döneminden sonra aranıza 2009 model x-max 250 ile yeniden katıldım tekrardan motosiklet kullanmak çok güzel. Bir sorum olacak 2009 model aldığım bana göre gayet temiz motorumun bir sorunu mu var acaba sizlere sormak istediğim sorum şöyle kontağı açıp göstergeler geliyor ikaz lambası söndükten sonra marş yapıyorum marş yapıp motor çalıştığı esnada göstergeler komple gidiyor ve akabinden tekrar geliyor bu normal mi bu şekildemi çalışıyor motor?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın her daim.

ACİL YARDIM yamaha x-max 250 ABS 2014 model mi almalı 2015'i beklemeli mi ?

Tüm arkadaşlara merhaba Bir süredir xmax 250 almayı planlıyordum. 2014 modellerden bir adet buldum.Abs'li 14.100 TL .Siz olsanız 2015 modeli bekler miydiniz ? Dış kasada pek bir şey değişmez diyenler var. Ama örneğin genel şikayet konusu olan amortisör sertliği gibi konularda bir düzeltme sizce 2015 de gelir mi ?
    Bu tür düzenlemeler geleceğini bilsem 2-3 ay beklemeyi ve % 5-10 zammı göze alabilirim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı cagatay_hepsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba uzun bir motorsuzluk döneminden sonra aranıza 2009 model x-max 250 ile yeniden katıldım tekrardan motosiklet kullanmak çok güzel. Bir sorum olacak 2009 model aldığım bana göre gayet temiz motorumun bir sorunu mu var acaba sizlere sormak istediğim sorum şöyle kontağı açıp göstergeler geliyor ikaz lambası söndükten sonra marş yapıyorum marş yapıp motor çalıştığı esnada göstergeler komple gidiyor ve akabinden tekrar geliyor bu normal mi bu şekildemi çalışıyor motor?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın her daim.
    Bende öyle olmuyor. Akünüz azalmış olabilir?

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Alıntı deepblue2015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm arkadaşlara merhaba Bir süredir xmax 250 almayı planlıyordum. 2014 modellerden bir adet buldum.Abs'li 14.100 TL .Siz olsanız 2015 modeli bekler miydiniz ? Dış kasada pek bir şey değişmez diyenler var. Ama örneğin genel şikayet konusu olan amortisör sertliği gibi konularda bir düzeltme sizce 2015 de gelir mi ?
    Bu tür düzenlemeler geleceğini bilsem 2-3 ay beklemeyi ve % 5-10 zammı göze alabilirim.
    ben beklemedim 2014 abs aldım amortisör evet sert ama 2015 modeldede degişicegini pek sanmam karar sizin

Motosikleti
    x max 250 ABS
    arkadaşlar, motorumu koyabileceğim kapalı bir alan kesin olarak bulamadım, dışarıda muhafaza edicem, koyucağım alan sitenin bahçesi, kapısı bile yok ama, masterlock zincirle sitenin demir parmaklığına kitleyip, ön diske abus rs1 7000 alarmlı disk kilidi, üzerine de bir branda düşünüyorum, sizce yeterli olur mu? Ya da dışarda mufaza eden arkadaşlar, nasıl yapıyorsunuz? yardım lütfen...

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Merhaba,
    2012 X-Max'ime sökülebilir elcik ısıtma takmıştım. Isıtmanın bağlatısını da direket aküden yaptım ve bu durumda kontakt kapalı olsa bile ısıtma çalıştırılabiliyor. Dün akşam iş çıkışı motorun yanına gittiğimde ısıtmanın açık olduğunu gördüm, muhtemelen işsiz bir vatandaş motoru kurcalarken açık bırakıp gitti. Maalesef akü bitmişti ve motoru çalıştıramadım, etraftaki motorcu arkadaşlar sağolsunlar aktarma kablosu ile kendi motorlarından aktarma yaptılar ve motoru çalıştırabildik, akşam akşam hayatımı kurtardılar.
    Benim sorun şu olacak, bu ısıtma bağlantısını kontağa bağlamak için ne yapmak gerekiyor, servis manuelini inceliyorum fakat tam olarak anlayamadım, bilen var mıdır?

Teşekkürler,
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler