Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 Yamaha Xmax 250 ABS
    Kastamonu bayisinden aldım. Başka hiçbir yerde bulamadım. Ben bazen eşimle Aydın'a geliyorum. Yarın motor gelecek. Plaka işlerini halledebilirsem bu hafta sonu da gelmeyi düşünüyordum. Eğer mümkün olursa tanışmak isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende aranıza buğün katıldım.Temmuz başında xmax 250 abs li almak istiyorum.TurcoLoco arkadaşım Kastamonudan almışsınız hayırlı olsun.Gülegüle kazasısız belasız binersiniz inşallah.Ben sizden başka bir şehirden alırken ne şekilde aldığınızı öğrenebilirmiyim.Bende şehir dışından almak istediğimde parasını ne şekilde ödeme yaptınız ve
    satıcı size teminat olarak bu alışveriş için ne gönderdi ve nakliyatı nasıl oldu yazarmısınız.

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    Alıntı TurcoLoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende az önce telefonla görüşüp anlaştım. Neredeyse 40 tane bayi aradım. En sonunda buldum. 1 tane kalmış. Siyah 250 Abs. Aranıza katılmaktan çok mutluyum. Ben izmir deyim. Başka izmirde olan varmı?
    Ben de izmirdeyim Servis olarak zafer motor on numara hem de yetkili

Motosikleti
    2014 Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Nurbugras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aranıza buğün katıldım.Temmuz başında xmax 250 abs li almak istiyorum.TurcoLoco arkadaşım Kastamonudan almışsınız hayırlı olsun.Gülegüle kazasısız belasız binersiniz inşallah.Ben sizden başka bir şehirden alırken ne şekilde aldığınızı öğrenebilirmiyim.Bende şehir dışından almak istediğimde parasını ne şekilde ödeme yaptınız ve
    satıcı size teminat olarak bu alışveriş için ne gönderdi ve nakliyatı nasıl oldu yazarmısınız.
    Yetkili bayi olduğu için daha rahat güvenebiliyorsunuz. Ayrıca çok ilgili davrandı. İşine özen gösterdiği çok net. Ben çok memnun kaldım. Kargo ile geldi verdiğim adrese. Kargo ücreti 240 tl. Ücretini eft ile gönderdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı hecosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de izmirdeyim Servis olarak zafer motor on numara hem de yetkili
    Dün ege hastanesinin orada selamlaştığım siz miydiniz yoksa? ☺

befree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    önceki: xmax 400 abs şimdi:ybr 125 esd
    Xmax 400le araniza katildim. 2binle 4 bin devir arasinda metal carpma sesi geliyor ritimli sekilde. Bu ses normalmidir? Motor 600kmde.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hecosan, benimkinde öyle bir ses yok. Yani şöyle söyleyeyim. Bu üçüncü scooterim, hepsini 0 km almıştım, diğer ikisinde nasılsa, bundaki motor sesi de aynı. Devir arttıkça zırıldayan bir ses oluyor scooterlerde. Ama tırrr tırr bir ses yok. Bu ilk scooterinizse yadırgayacağınız sesler duyabilirsiniz.

Bendeki sesi yazayım yeri gelmişken... Ön taraftan geliyor, tarif etmek zor, yoldaki sarsıntılara paralel oluşuyor. Yol düzse, ses yok. Sanki kornanın kubbesine metal bir şeyle vurursunuz ya, öyle bir ses, lık lık ile çın çın arası. Hani 70'li yıllarda bisiklet kornaları vardı, yandan basıp kapağını açar içine 1,5 volt kalın pil koyardık. Genç arkadaşlarımız bilmez... Pili biten o kornalar nasıl ses yapar, hatırlayan var mı? İşte ona benziyor bendeki ses. Metalin sert plastiğe çarpması gibi. Park halinde elle ön tekerleğin, fren sisteminin sağına soluna vurdum, ses yok. Sanırım ön kabuk içinde bir yerlerden geliyor, sürekli kafamda kask olduğu için kaynağını bulamadım. Tehlikesiz olduğunu varsayıyorum, umarım öyledir...

Not: Sayın admin, bu bbcode'lar bende niye gözükmüyor? Kapattınız mı?

Bende 2012 modeli var üçüncü sahibiyim, motoru aldığımda bahsettiğiniz gibi bir ses çıkıyordu, serviste sorduğumda bu sorunu bildiklerini ve motorun kafa tarafına bir parça tutturarak çözebildiklerini söylediler ve gerçekten de çözdüler. Daytona'da yaptırdım isterseniz siz de bir gösterin.
    hecosan, tata ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    Alıntı befree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 400le araniza katildim. 2binle 4 bin devir arasinda metal carpma sesi geliyor ritimli sekilde. Bu ses normalmidir? Motor 600kmde.
    Bence normal ama tabi daha tecrübeli arkadaşlar vardır onlar daha iyi bilirler...

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Alıntı befree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde bende de bir ses geliyor aynı devirlerde. Bulunduğum yerde başak bir x-max 400 denk gelmediği için kontrol sağlayamıyorum.

befree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    önceki: xmax 400 abs şimdi:ybr 125 esd
    Sizin motor kac kmde su an? Bugun bin bakimina verirken sordum o sesi usta normal oldugunu rodaj bakimindan sonra sesin bitecegini soyledi.

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Benim makina 2.400 km. 3250 km. bakımında soracağım, bakalım ne diyecekler. Zaten ustaya en sorsak rodaj döneminde olduğu için diyor.
    Sizin egzozda ufak patlamalar oluyor mu? Diyelim gazladınız ve makina boşta giderken tekrar gaz verdiğinizde ufak patlama sesi çıkıyor mu?

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2012 modeli var üçüncü sahibiyim, motoru aldığımda bahsettiğiniz gibi bir ses çıkıyordu, serviste sorduğumda bu sorunu bildiklerini ve motorun kafa tarafına bir parça tutturarak çözebildiklerini söylediler ve gerçekten de çözdüler. Daytona'da yaptırdım isterseniz siz de bir gösterin.
    Teşekkürler. 4000 bakımda Daytona'da olacağım zaten, görüşeyim bu ses konusunu.

Peki sürüş emniyetini etkileyecek bir sorun muymuş bu ses? Bilgi verdi mi Daytona size?

Arkadaşlar bende 2014 xmax 250 abs almak istiyorum ama bulamadım hiç bi yerde yok. Nerde bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. 4000 bakımda Daytona'da olacağım zaten, görüşeyim bu ses konusunu.

Peki sürüş emniyetini etkileyecek bir sorun muymuş bu ses? Bilgi verdi mi Daytona size?
    Servis bu konuda bir şey söylemedi fakat sürüş emniyeti ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ben sorunun ön amortisörden geldiğini düşündüğümden endişelenmiştim fakat öyle değilmiş.
    tata bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Omerunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 2014 xmax 250 abs almak istiyorum ama bulamadım hiç bi yerde yok. Nerde bulabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
    Ben de bulamamıştım. Yamaha sitesinden bayileri yakından uzağa sıralayarak tek tek aradım. Umudumu kaybetmek ve tam vazgeçmek üzereyken Kastamonu bayisinde son 1 tane buldum. Sağolsun çokta ilgilendi. Kargo ile gönderdi. Gece 12 ye kadar uğraştı benim için. Motoruma kavuştum. Bence siz de şansınızı deneyin. Kargo ile geliyor. Ben fazladan 240 tl verdim kargo parası olarak. Aylarca beklemek veya sıfır parasına belki de daha fazla fiyata 2. el almak yerine kargo parası vermek daha mantıklı geldi. Hatta Çorum bayisinde abs li değil ama beyaz renk vardı elinde. Satılmamışsa arayın isterseniz. Kolay gelsin. İnşallah siz de çok yakında istediğinize kavuşursunuz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    ABS'ye çok takılmayın derim, ben frenler ile ilgili hiç sorun yaşamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Dün bayiden telefon geldi ve çok şükür, makinam gelmiş. İnşallah yarın özel kargo ile adresime gelecek. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah...

Motosikleti
    2014 Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Mori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bayiden telefon geldi ve çok şükür, makinam gelmiş. İnşallah yarın özel kargo ile adresime gelecek. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah...
    Hayırlı, uğurlu olsun. Allah güzel günlerde kazasız belasız kullandırsın.
    Sanırım siz de benim gibi şehir dışından kargo ile temin etmektesiniz. Hangi bayiden aldınız ve rengi nedir?
    Teşekkürler...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Alıntı TurcoLoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı, uğurlu olsun. Allah güzel günlerde kazasız belasız kullandırsın.
    Sanırım siz de benim gibi şehir dışından kargo ile temin etmektesiniz. Hangi bayiden aldınız ve rengi nedir?
    Teşekkürler...
    Teşekkür ederim.
    Motorumu Antalya Nebioğulları'ndan aldım. Evet kargo ile gelicek. Mat Gri ABS.

Motosikleti
    2014 Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Mori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Motorumu Antalya Nebioğulları'ndan aldım. Evet kargo ile gelicek. Mat Gri ABS.
    Güle güle kullanın.
    Bir şey sormak istiyorum. Siz motorun siparişini önceden mi vermiştiniz yoksa yakın bir tarihte verip hemen geldi mi? Bana 3 ay gelmez demişlerdi. Bu yüzden soruyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Teşekkür ederim. Hep beraber iyi günlerde kazasız belasız, zevkle kullanalım inşallah.
    26 Haziran'da siparişimi verdim. Yarın sabah da, Allah nasip ederse inşallah elime ulaşacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler