Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    böyle tırrrrrr tırrrrrrrrrr gibi bir ses =) Ses alttan geliyor motor kısmından sanki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    @hecosan, benimkinde öyle bir ses yok. Yani şöyle söyleyeyim. Bu üçüncü scooterim, hepsini 0 km almıştım, diğer ikisinde nasılsa, bundaki motor sesi de aynı. Devir arttıkça zırıldayan bir ses oluyor scooterlerde. Ama tırrr tırr bir ses yok. Bu ilk scooterinizse yadırgayacağınız sesler duyabilirsiniz.

Bendeki sesi yazayım yeri gelmişken... Ön taraftan geliyor, tarif etmek zor, yoldaki sarsıntılara paralel oluşuyor. Yol düzse, ses yok. Sanki kornanın kubbesine metal bir şeyle vurursunuz ya, öyle bir ses, lık lık ile çın çın arası. Hani 70'li yıllarda bisiklet kornaları vardı, yandan basıp kapağını açar içine 1,5 volt kalın pil koyardık. Genç arkadaşlarımız bilmez... Pili biten o kornalar nasıl ses yapar, hatırlayan var mı? İşte ona benziyor bendeki ses. Metalin sert plastiğe çarpması gibi. Park halinde elle ön tekerleğin, fren sisteminin sağına soluna vurdum, ses yok. Sanırım ön kabuk içinde bir yerlerden geliyor, sürekli kafamda kask olduğu için kaynağını bulamadım. Tehlikesiz olduğunu varsayıyorum, umarım öyledir...

Not: Sayın admin, bu bbcode'lar bende niye gözükmüyor? Kapattınız mı?
    hecosan bunu beğendi.

tarkoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Benim motor 600 km oldu... Aynı ses bende de var, 20-35 km arasında giderken motor kısmından bir zırıltı geliyor. Sanki bir zincir sesi gibi çıkır çıkır yapıyor. Sibop sesine de benzer bir ses bu... Daha önce honda ps150 kullanıyordum hiç böyle bir ses duymadım gayet stabil bir çalışması vardı 10.000 km de sattım hiç ses duymadım.. Kafama çok takılıyor...
    Birde sakin kalkışlarda hafif bir titreme oluyor bu neden olabilir?
    Yamaha xmax 250 de en çok dikkat etmemiz gereken nedir? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum...
    Teşekkürler!
    hecosan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kalkışlardaki titreme cc arttıkça artar, yapacak bir şey yok.

gokhandenise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax-250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşa katılıyorum..kafaya takılcak bişey yok tarkan

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eski motor honda ps150i de yoktu bu titreme... O yüzden kafama takılıyor böyle bazı şeyler!
    Teşekkürler

gokhandenise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax-250
    arkadaşlar selam..motorum 1000 km'yi doldurdu..bakıma hemen girmem gerekiyo mu ? yoksa 100-200 km daha devam etsem sorun olur mu ?

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Sorun olmaz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Arkadaşlar, hemen hemen 1 ay içinde yeni bir scooter alıcam. Aklımda yeni Pcx 150 ve X max 250 var. 2 motor arasındaki fiyat farkı aşağı yukarı 6000tl.
    Siz kullanan arkadaşlar ve Pcx den Xmax e geçen arkadaşlar, sizce bu farka değermi?
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Alıntı Mori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, hemen hemen 1 ay içinde yeni bir scooter alıcam. Aklımda yeni Pcx 150 ve X max 250 var. 2 motor arasındaki fiyat farkı aşağı yukarı 6000tl.
    Siz kullanan arkadaşlar ve Pcx den Xmax e geçen arkadaşlar, sizce bu farka değermi?
    Teşekkür ederim.
    Kesinlikle değer! Bende honda ps150i vardı onu sattım xmax 250 aldım... Çok memnunum... İmkanın varsa xmax al hiç düşünme...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Alıntı tarkoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle değer! Bende honda ps150i vardı onu sattım xmax 250 aldım... Çok memnunum... İmkanın varsa xmax al hiç düşünme...
    Teşekkür ederim cevabın için. Şu 1 hafta 10 gündür o kadar ikilemde kaldım ki... Büyük ihtimal X max 250 ABS olucak.

İşin ilginç yanı, dün birkaç bayiyi aradım, fiyat ve ödeme opsiyonlarını öğrenmek için. Nazilli,Muğla,Antalya hiçbirinde 250 ABS li modeli mevcut değil...

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Teşekkür ederim cevabın için. Şu 1 hafta 10 gündür o kadar ikilemde kaldım ki... Büyük ihtimal X max 250 ABS olucak.

İşin ilginç yanı, dün birkaç bayiyi aradım, fiyat ve ödeme opsiyonlarını öğrenmek için. Nazilli,Muğla,Antalya hiçbirinde 250 ABS li modeli mevcut değil...
    ) Oda birşeymi ben geçen hafta türkiyedeki bütün bayileri aradım sadece 2 tane buldum. Biri kocaeli diğeride şanlıurfa'daydı... Kocaeli'ndekini hafta başı aldım... Şu anda 600km de
    Şanlıurfadaki satılmadıysa abs li birtane vardı istersen bir ara sor. Gönderme imkanlarının olduğundan bahsetmişlerdi bana...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Alıntı tarkoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) Oda birşeymi ben geçen hafta türkiyedeki bütün bayileri aradım sadece 2 tane buldum. Biri kocaeli diğeride şanlıurfa'daydı... Kocaeli'ndekini hafta başı aldım... Şu anda 600km de
    Şanlıurfadaki satılmadıysa abs li birtane vardı istersen bir ara sor. Gönderme imkanlarının olduğundan bahsetmişlerdi bana...
    Teşekkür ederim ilgi ve alakan için.
    Bugün Antalya' da bir bayi ile görüştüm. Önümüzdeki ay içinde ABS'li modellerin ellerinde olacağını teyit etti. Önümüzdeki hafta biraz kapora yollayıp bir tane 250 ABS için rezerve yaptırayım. Ben de bu süre içinde işlerimi hallederim. Yanlız renk konusu biraz sıkıntı dedi. Hangi rengin kaç adet geleceği belli değilmiş. Renk takıntınız varmı diye sordu.
    Ben de Gri güzel gibi dedim ama şansımıza artık. Sizin Xmax hangi renk?

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Teşekkür ederim ilgi ve alakan için.
    Bugün Antalya' da bir bayi ile görüştüm. Önümüzdeki ay içinde ABS'li modellerin ellerinde olacağını teyit etti. Önümüzdeki hafta biraz kapora yollayıp bir tane 250 ABS için rezerve yaptırayım. Ben de bu süre içinde işlerimi hallederim. Yanlız renk konusu biraz sıkıntı dedi. Hangi rengin kaç adet geleceği belli değilmiş. Renk takıntınız varmı diye sordu.
    Ben de Gri güzel gibi dedim ama şansımıza artık. Sizin Xmax hangi renk?
    Benimki beyaz... Benimde renk seçme şansım olmadı şansıma ne olursa dedim beyaz oldu... İyikide beyaz olmuş çünkü çok güzel farklı bi beyaz mat beyaz parlak değil... Çok beğendim mat oluşunu... Rahatlıkla fırca ile yıkayabiliyorum

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Çakmaklık düşünüyorum bana nasıl yardımcı olabilirisiniz nerede taktirabilirim ucuz yollu

Arkadaşlar... Bir yıldır X-Max 250 kullanıcısıyım. Şu an 15.000 KM'de.
    Aslında çok memnunum. Ama otoban ağırlıklı ve günde 130-150 km yol yaptığımdan daha büyük bir şey almak istiyorum.
    Aklımda x-max 400 vardı. Ama şu vibrasyon olayı kafamı karıştırıyor. Her motor alım satımında 3-5 bin zararım oluyor. Çünkü genelde full aksesuar alıyorum. Şimdi x-max 400 alıp titreşimden dolayı pişman olmak istemiyorum. Eğer 250 kullanmış olanınız varsa titreşim olarak kıyaslama yapabilir mi? 250 de sadece soğuk motorla ilk harekette titreme ve 120-130'dan sonrada sürekli hafif vibrasyon yapıyor. Acaba 400'de bu vibrasyon sürekli mi ve şiddeti nedir. Eğer benim 130-140 ta hissettiğim gibi bir şeyse çekilmez. Lütfen her iki motoru konusunda deneyimi olanlar bilgi versin.
    Herkese jkazasız sürüşler..

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    250 cc kullanmadım ama 400 de vibrasyon falan hissetmiyorum.

Motosikleti
    2014 Yamaha Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar bende az önce telefonla görüşüp anlaştım. Neredeyse 40 tane bayi aradım. En sonunda buldum. 1 tane kalmış. Siyah 250 Abs. Aranıza katılmaktan çok mutluyum. Ben izmir deyim. Başka izmirde olan varmı?
    hecosan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs ''14
    Alıntı TurcoLoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende az önce telefonla görüşüp anlaştım. Neredeyse 40 tane bayi aradım. En sonunda buldum. 1 tane kalmış. Siyah 250 Abs. Aranıza katılmaktan çok mutluyum. Ben izmir deyim. Başka izmirde olan varmı?

Hayırlı olsun. İyi günlerde kazasız belasız binin inşallah. Ben Aydın'dayım. X max'i hangi bayiden aldınız?
    Teşekkür ederim.

merhaba,

x max 400 momo designe üzerinde akrekopviç olmuyor değil mi extra bu egzos?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler