Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0359313/detay/http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-iste-yeni-kasa-mat-gri-2014-model-550-km-160359313/detay/
    Fırsata bak istanbulda olsa çoktan satılmıştı aynı anda plakasıda çıkarılmış kazasıda yoksa mis,

13,150 motor fiyatı zaten
    600 TL plaka ve vergi masrafı
    88 TL plaka çıkarsınlar diye noter vekaletnamesi
    toplamda 13.838 TL verdim motora
    Bu arada motoru Daytona Motordan aldım kuruçeşmeden ilk gelen beyaz ABS ;)

Arkadaş çok iyi rakama satıyor bence 1,888 TL cepte ;) Hayırlı satışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH XMAX 250
    Ilk aldigin gunku resmini gormustum simdi sattigini gorunce uzuldum ama daha yuksek bir motor aliyormussun ona sevindim hayirlisi olsun

Motosikleti
    Kymco
    selam arkadaşlar.benim bir sorum olacak 2014 x max 250 sahibiyim.motoru stop ettiğimde immobilizer ışığı yanıp sönmeye normal olarak(devreye giriyor) başlıyor.daha sonra belli bir süre sonra baktığımda ışık yanıp sönmüyor.bunun sebebi nedir yada bu durum normalmidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Alıntı serkan2010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.benim bir sorum olacak 2014 x max 250 sahibiyim.motoru stop ettiğimde immobilizer ışığı yanıp sönmeye normal olarak(devreye giriyor) başlıyor.daha sonra belli bir süre sonra baktığımda ışık yanıp sönmüyor.bunun sebebi nedir yada bu durum normalmidir.
    kendi soruma kendim cevap vermiş olayım merak edenlere.az önce daytona motor sevisini aradım ve ışığın bir müddet sonra kendiliğinden söndüğünü belirttiler.anormal bir durum yok yani..

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hmmm geceleri dikkat çekmemesi içindir muhtemelen o özellik iyimiş.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    X-max kullanıcısı MT ciler canlandıralım şu topigi

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Telefon tutucu yaptım,nasıl olmuş?
    http://www.youtube.com/watch?v=QzVAx...ature=youtu.be

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı serkan2010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

kendi soruma kendim cevap vermiş olayım merak edenlere.az önce daytona motor sevisini aradım ve ışığın bir müddet sonra kendiliğinden söndüğünü belirttiler.anormal bir durum yok yani..
    2011 honda cb600f hornet'imde de aynı durum var, motor stop ettikten sonra immobilizer ışığı 12 saat boyunca yanıp-söner(12 saat geçince kapanır),aküyü koruma amaçlı...
    The Power of The Dreams.

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklımın ucundan geçmezdi scooter bakacağım ama 2014 x max ı görünce dedim tamam öncelik bu olsun. 400 ünü biliyordum zaten ama 400 lük hem alımda hemde işletme maliyetleri olarak biraz tuzlu olduğundan hiç düşünmemiştim. Suzuki İnazuma düşünürken bir anda bu motoru gürünce aklımı çelmedi değil. Özelliklerine bakarsak motorlar bir birine çok yakın geldi. Hem torku hem beygiri. Geçmiş bir motorculuğum var ve hali hazırda dönem dönem arkadaşlarımın motorunu sürmekteyim.
    Artık anahtarı kendime ait bir motor alayım derken (kafamda sadece motosiklet vardı, scooter yok tu ne yalan söyliyim) İnazuma inazuma derken haydaaaa karşıma bu 250 lik scooter çıktı. Fiyat aynı, motor neredeyse aynı fakat tarz ve kullanım farkı var. Kullanıcılar bilirler ne dir bu x max 250. Şehir içi dışı rahat kullanım, büyük gözükmek vs. dışında değerlendirmeler nasıl olur?
    Güzel motor dicek bir şey yok. Zaten şu son dönemlerde iki marka benim için ön planda yamaha ve Suzuki, son bir kaç senedir kötü motor yaptıklarını görmedim ve ikisininde TR için fiyat politikalarına hayranım. Özellikle YAMAHA nın... MT serisi örnek olabilir.
    Neyse kullanıcı yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Yakıttan tutunda ivmelenmesi gibi...
    Şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

[QUOTE=Typerkan;3314314]Dün aldım motorumu sonunda beaaa xmax 250 ABS darısı bekleyenlerin başına

Görüntü şahane, güle güle keyifli keyifli kazasız belasız motordan zevk almaya bakın. Montta güzel, motorda güzel, surattaki ifade de mutlu ve mesut o da güzel. Yalnız Artçıya bir de sırtlık oldu mu dadından yenmez bu aletin. Kıskanmadım değil , Benimde aklımdan geçen alet bu umarım bende sizin gibi gülümserim aldığımda.

Daha çok yeni ama ilerleyen dönemlerde yaşadığınız sorunları yada artıları paylaşırsanız motorla ilgili bilgilere sahip olabiliriz. Yakıt, yol tutuş, hızlanma(max. hız sorun değil önemi yok, dikkatli gidelim.), frenleme gibi özellikler...

Tekrardan hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Typerkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    [QUOTE=çağın;3324083]Aklımın ucundan geçmezdi scooter bakacağım ama 2014 x max ı görünce dedim tamam öncelik bu olsun. 400 ünü biliyordum zaten ama 400 lük hem alımda hemde işletme maliyetleri olarak biraz tuzlu olduğundan hiç düşünmemiştim. Suzuki İnazuma düşünürken bir anda bu motoru gürünce aklımı çelmedi değil. Özelliklerine bakarsak motorlar bir birine çok yakın geldi. Hem torku hem beygiri. Geçmiş bir motorculuğum var ve hali hazırda dönem dönem arkadaşlarımın motorunu sürmekteyim.
    Artık anahtarı kendime ait bir motor alayım derken (kafamda sadece motosiklet vardı, scooter yok tu ne yalan söyliyim) İnazuma inazuma derken haydaaaa karşıma bu 250 lik scooter çıktı. Fiyat aynı, motor neredeyse aynı fakat tarz ve kullanım farkı var. Kullanıcılar bilirler ne dir bu x max 250. Şehir içi dışı rahat kullanım, büyük gözükmek vs. dışında değerlendirmeler nasıl olur?
    Güzel motor dicek bir şey yok. Zaten şu son dönemlerde iki marka benim için ön planda yamaha ve Suzuki, son bir kaç senedir kötü motor yaptıklarını görmedim ve ikisininde TR için fiyat politikalarına hayranım. Özellikle YAMAHA nın... MT serisi örnek olabilir.
    Neyse kullanıcı yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Yakıttan tutunda ivmelenmesi gibi...
    Şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün aldım motorumu sonunda beaaa xmax 250 ABS darısı bekleyenlerin başına
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Görüntü şahane, güle güle keyifli keyifli kazasız belasız motordan zevk almaya bakın. Montta güzel, motorda güzel, surattaki ifade de mutlu ve mesut o da güzel. Yalnız Artçıya bir de sırtlık oldu mu dadından yenmez bu aletin. Kıskanmadım değil , Benimde aklımdan geçen alet bu umarım bende sizin gibi gülümserim aldığımda.

Daha çok yeni ama ilerleyen dönemlerde yaşadığınız sorunları yada artıları paylaşırsanız motorla ilgili bilgilere sahip olabiliriz. Yakıt, yol tutuş, hızlanma(max. hız sorun değil önemi yok, dikkatli gidelim.), frenleme gibi özellikler...

Tekrardan hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    2 tür motoru da kullanmış biri olarak konfor ve pratiklik arıyorsanız x-max derim. 2 adet tam kapalı kask alan sele altına gerekirse dizüstü bilgisayar da konabilir. 140 Km'ye kadar sıkıntısız ivmelenir. Biraz yüksek bir camla rüzgardan korunursunuz, artı yağmurlu havalarda kesinlikle vitesli motor kullanılmaz,eziyettir. İsterseniz şuraya bir göz atın : http://gozungu.blogspot.de/2013/10/y...-inceleme.html
    çağın bunu beğendi.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Vida başı da tutucu gibi siyah olsaymış, sanki daha güzel olacakmış

Motosikletim.com.tr den almıştım ben. (Aparat ve çantayı) sonra da Yamaha servisine taktırtmıştım. %30-40 Daha ucuza malolmuştu orijinal demire göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Telefon tutucuyu nasıl yaptınız ; biraz detaylı bilgi lütfen..

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı çağın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımın ucundan geçmezdi scooter bakacağım ama 2014 x max ı görünce dedim tamam öncelik bu olsun. 400 ünü biliyordum zaten ama 400 lük hem alımda hemde işletme maliyetleri olarak biraz tuzlu olduğundan hiç düşünmemiştim. Suzuki İnazuma düşünürken bir anda bu motoru gürünce aklımı çelmedi değil. Özelliklerine bakarsak motorlar bir birine çok yakın geldi. Hem torku hem beygiri. Geçmiş bir motorculuğum var ve hali hazırda dönem dönem arkadaşlarımın motorunu sürmekteyim.
    Şimdiden teşekkürler.

bir yıldır kullanıyorum X-Max 250, benim için + ve - lerini yazayım değerlendirmenizi siz yapın:

+:

1) ABS opsiyonu. ABS'nin motosiklet için araba'ya oranla çok daha önemli bir güvenlik donanımı olduğunu düşünüyorum, benim için olmazsa olmaz.
    2) Kullanım kolaylığı. Burdan kastım, rahat bagaj alanı, rahat oturuş pozisyonu, zincir yağlama, vites değiştirme derdi olmaması. Bu büyük bir artı, özellikle bagaj alanı. Ceket, kask ve eldiveni her daim motorda bırakıyorum, takım elbise ile bile binmek sorun değil vb.
    3) Tekerleklerin diğer scooterlara göre daha büyük olması.

-:

1) Verdiği güce göre kesinlikle ağır bir motosiklet. Son hızda gözüm yok ama hızlanması da iyice bir binek araba kadar aşağı yukarı. Otomatik vites motorun ağırlığı ve görece az güç üreten motorla birleştiğinde, benim bir motosikletten beklediğim ivmelenmeyi yakalayamıyor.
    2) Görünüş olarak gayet güzel bir scooter ama neticede scooter .

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tayfun Hocam Merhaba,

Ben de Yalova'da yaşıyorum, adım Volkan. Abuzer hocanın hastanesinde çalışıyorum. Telefon tutucu müthiş olmuş. Ben de Galaxy Note 2 var. 5" ekrana sahip. Siz bunu nasıl yaptınız ? Benim de çok ihtiyacım var, 1-2 mağazaya sordum burada ama hiç birinde yok.

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş eline sağlık kardeşim ama o cam silen elemanlar varya onu alıp bir koşma koşarlarkişaşarsın motorun ayağını bile indiremeden kaybolurlar o yüzden free benim gibi takılın abi bundan alıyorsunuz (http://www.indirdik.com/Yuruyus-Ve-Spor-Kol-Bandi-Telefon-Kilifi) takıyorsun sol bileğine saat gibi ;) 10 numara buda benim buluşum
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Bende burdayım bundan sonraaa

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 Model 2008
    Sevgili arkadaşlar 2008 model x-max benzin pompası arıza yaptı şimdi servis benden benzin pompası tek olmaz depoyla komle almanız lazım dedi fiyat olarak 1.250 bin tl +350 tl işçilik istendi birileriniz bana akıl fikir versin lütfen

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar Xmax400 kullanıcılarına bir sorum olucak. Yakıt olarak 100 km'de tüketiminiz nedir? Birde genel olarak uzun yol için hangi hızlar arasında daha ekonomik oluyor? Ben 100-130 diye tahmin ediyorum ama tabi kullanıcıları daha doğru bilgiler vericektir elbet.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Herkese selamlar,

2014 kasa 250 xmax icin on cam degistiren oldu mu?

Istanbulda yan sanayi satis yapan yerlerden cam Alan varmi? 2013 kasa ile uyumlu camlar 2014 kasasina uyumlu mu ?

Bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim

twin selam. bende xmax 400 var. kendimce bir ölçü yaptım.benzin ışıgı yandığı anda depoyu fulluyorum . aşşa yıkarı 50-55 tl arası doluyor.dolduktan sonra tekrar ışık yanana kadar 140-150 km gidiyorum. bu denemeyı 3 4 kere yaptım sonuç hep aynı.yani fazla yakan bi motor.

Arkadaşlar merhaba.Yeni kasa x max 250 satın almayı düşünüyorum. Özellikle yeni kasa 250 kullanıcıları var ise yardımlarınızı rica ediyorum. Sorularımın konu başlıkları şöyle ;
    1) Yeni xmax yol konforu açısından nasıl ( özellikle artçılı kullanımda ) istanbul yolları malum ..Bozuk zeminde gürültü / sarsıntı seviyesi nasıl ?
    2) 250 lik motorun performansı otobanda sollama esnasında tepki vermesi açısından hantal mı? Yoksa gaz açınca çabuk tepki veriyor mu?
    3) Teknik servis ve yedek parça konusunda yamaha dan çok şikayet var gibi. Daha önce yamaha satın almadım. Sizin yorumlarınız nelerdir?

Yanıtınız ve ayırdığınız zaman için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Sevgiler / Saygılar,
    iyi sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler