Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ABS'li gelirse de ucuz olmayacağı kesin.Şimdi aslında uygun bile satıyorlar,sym-kymcolarla nerdeyse aynı fiyat hatta 400'lük yamahada daha ucuz.Sürekli artçılı gezecekseniz+düke'ün ataklığına alıştıysanız da 250 size biraz hantal gelebilir.Seçiminiz zor valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı naptinoisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS'li gelirse de ucuz olmayacağı kesin.Şimdi aslında uygun bile satıyorlar,sym-kymcolarla nerdeyse aynı fiyat hatta 400'lük yamahada daha ucuz.Sürekli artçılı gezecekseniz+düke'ün ataklığına alıştıysanız da 250 size biraz hantal gelebilir.Seçiminiz zor valla
    Sürekli değil açıkçası sadece hafta sonları artçılı olacağım. O da aslında nadir. Normalde tek kişi kullanacağım. O yüzden Yeni 2014 Kasa ABS'li 250'liği de olabilir. Zor karar.

Konuştuğum bir sürü adam "attan inip eşşeğe bineceksin" diyor, beni düşünmeye iten sebepleri yukarıya sıraladım mesela ama bagaj olayını unuttum. Benim duke'ta çanta var arkada. Bildiğin çok çirkin görünüyor. Ve çanta benim için elzem. Xmax'ın çantalı halleri ne kadar şık mesela. Bu bile düşünme sebebi.

Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli değil açıkçası sadece hafta sonları artçılı olacağım. O da aslında nadir. Normalde tek kişi kullanacağım. O yüzden Yeni 2014 Kasa ABS'li 250'liği de olabilir. Zor karar.

Konuştuğum bir sürü adam "attan inip eşşeğe bineceksin" diyor, beni düşünmeye iten sebepleri yukarıya sıraladım mesela ama bagaj olayını unuttum. Benim duke'ta çanta var arkada. Bildiğin çok çirkin görünüyor. Ve çanta benim için elzem. Xmax'ın çantalı halleri ne kadar şık mesela. Bu bile düşünme sebebi.
    Ben inazuma'yı satarken de bana öyle demişlerdi Şu an çok mutluyum.Hangi makinada mutlu oluyorsan senin için en iyi motor o..
    Xmax'ta zaten çantaya bile gerek yok Hem koltuk altı bagaj hem torpido gözü..

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    @ayhan.s, x-max 400 çok şık, ben de çok beğeniyorum. Ama bence x-max 250 kadar kullanışlı ve hesaplı değil, iki nedenle.

1- 250'ye göre 1/6 oranında yere daha yakın (20 mm fark var), normal yatışta bile orta sehpanın yere sürttüğünü gösteren video izledim.
    2- 250 cc'yi geçtiği için gereksiz vergi farkı var (ÖTV, MTV)

Ayrıca bir de 33 kg. daha ağır. Uzun yol için iyi, ama şehir içinde yorar.

ABS konusunda bir şey söyleyemem, ABS'li motor kullanmadım. Kendinizi daha güvende hissedecekseniz önemli olan bu zaten, ABS'li alın. 2014 x-max 250 ABS gayet güzel olur size.

Ben de x-max'ı almadan önce scooter/naked (özellikle Inazuma) arasında kalmıştım. Sonra amacımın ne olduğunu belirledim. Benim için önemli olan trafiğe takılmadan evden metroya güvenli ve (arabaya göre) ucuz bir şekilde ulaşmaktı. Commuterim yani! Bagaj önemli. Fabrika çıkışlı (ekstrası olmayan) motorumun sele altına montum, kaskım, dizliğim, ve gerekirse brandam sığıyor. Bu kapasiteye motorun stabilitesi bozulmadan, topbox takmadan ulaşabiliyorum. Amaç ve beklenti belirlenince karar zor değil aslında.

Sağlıcakla.
    alternatifyo bunu beğendi.

İlaveten bir de egzozun aralardan geçerken fazla büyük geldiği söyleniyor.

Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun @bilgebay, güle güle kullanın. Ülke koşullarında alınabilecek en iyi scooter, zaten biliyorsunuz...

Peki, şu an 2 xmax'ınız mı var? Biri ABS'li, diğeri cezalı

Cok tesekkur ediyorum. Evet, su anda 2 Xmax'im var. Cezali olani bunu birakirken aldilar. 600 lira sikismis kayisin arasina Tamir edilince satisa cikaracagim onu.

Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı avşar0738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşım peki torpido gözünü düzgün bi şekilde çakmaklığa yer açmak için ne yamam gerek
    Benim torpido gozume Kardesler Motosiklet takti bir cakmaklik. Gayet guzel olmus. Ne olur ne olmaz, lazim olur gunun birinde diye taktirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilit yerde durmasın, kolaylıkla keserler.
    Cok dogru bir tespit. Aslinda ben kilit falan kullanmiyorum. Yani eskisinde hic kullanmadim. Teslimat gec saatte oldugu icin kaskosunu geregi gibi yaptiramadim. Plakayi falan aksam 6 gibi ogrenebildim ancak. Yani, kaskoyu yaptilar ama icime sinmedi. O gece taktim. Daha sonra farkli sekilde parkedip bir agaca emanet ettim kizimi. Ben bir kere binmeden calinirsa komaya girerdim valla Sabaha kadar da camdan bakip durdum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Ayhan Bey tesekkur ediyorum.Benimki 2013 model...bir ara 2014'u beklesem mi diye dusundum ama onun gostergelerini tamamen LCD yapmislar. O beni biraz rahatsiz etti. Bir de Mayis ayini beklemek istemedim... hem motorsuzluktan, hem de o motorun fiyati bir yandan yeni model olmasi bir yandan da dovizlerin cildirmasi nedeniyle 16-17 bin lira olur diye dusundum.

12700 lira arti plaka masraflarina aldim.
    tata bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı bilgebay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ediyorum. Evet, su anda 2 Xmax'im var. Cezali olani bunu birakirken aldilar. 600 lira sikismis kayisin arasina Tamir edilince satisa cikaracagim onu.

12700 lira arti plaka masraflarina aldim.
    Çok mantıklı bence bu motora bu fiyat bedava. Muhtemelen 2014 17.000'den falan başlayacak. Ben de motorumu 5.500 euroya almıştım. 13.500'e gelmişti. 2014 fiyatlarını düşünmek istemiyorum.

herkese selamlar bi 15 güne kadar yamaha xmax 250 almayı düşünüyorum 2. el 2006 model 18500 km de bi tane var adam 6000 istiyor bunlar enjeksiyonlumudur alırken öncelikle nelere dikkat etmeliyim adamın kendisi tamirci km ile oynanmışsa ben anlayabilirmiyim tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı lazolmayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar bi 15 güne kadar yamaha xmax 250 almayı düşünüyorum 2. el 2006 model 18500 km de bi tane var adam 6000 istiyor bunlar enjeksiyonlumudur alırken öncelikle nelere dikkat etmeliyim adamın kendisi tamirci km ile oynanmışsa ben anlayabilirmiyim tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim
    2006 modeller karbüratörlü. 2007 modellerde hem karbüratörlü hem enjeksiyonlu olarak satıldı ülkemizde. Size tavsiyem Bu zamandan sonra artık enjeksiyonlu modelleri tercih etmeniz yönünde olucaktır...
    Ercan T..

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Dayanamayıp bende çıkardım iki gündür biniyom, havalar iyi bu ara.
    xmax250 abs fiyatı ve verdiklerini bi arada düşünürsek alınacak tek 250cc-400cc bandındaki alettir.
    7500 km deyim. bunun 6000 km si gezilerde yapıldı ki gezilerin ortalaması günlük 250-300 km liktir.
    yani gezilerde de kullanılabilir.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Merhaba Xmax'çı kardeşlerim manisada da epey Xmax var. Geçen hafta izmire gittik bir grubla çok güzel olmuştu.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...basligi-9.html

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar artık bende x-max 2014 sahibiyim. Salı günü teslim alacam inşallah.
    tata ve tamyak bunu beğendiler.

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar artık bende x-max 2014 sahibiyim. Salı günü teslim alacam inşallah.
    Hayırlısı olsun plaka dahil anahtarı eline kaça alıcaksın kardeşim yada aldın şu anda..?
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Selamun Aleykum

Arkadaşlar kısmet olursa nisanda bende x max mı alacağım kaporayı dün itibariyle bıraktım inşallah utandırmaz beni yamaha.
    tamyak bunu beğendi.
    Yılın Muhtelif Aylarında Kapsama Alanı Dışındayım

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun plaka dahil anahtarı eline kaça alıcaksın kardeşim yada aldın şu anda..?

teşekkür ederim 12.000 tl ye anahtar teslim.
    Reşit ve tamyak bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Merhaba Arkadaşlar,

İsmim Fuat, 42 yaşındayım ve İstanbul Kartal'da ikamet ediyorum. GV 250 ile başlayan iki teker sevdamı, shadow 750 ile pekiştirdim. Kullanım tecrübelerimden dolayı, günün şartlarını da göz önüne alırsak ihtiyaç duyduğum motosiklet modeli şekillenmeye başladı. Amacım çoğunlukla İstanbul içinde, hafta sonları ve hafta için 1-2 gün işe gidip gelirken hem keyif hemde ulaşımımı sağlamak, ayrıca senede 1-2 sefer de uzun yol yapmak. Son motosikletim shadow 750 ile çok keyifli oluyordu fakat park sonrasında kask ve montun elde taşınması bu keyfi kısmen eziyete dönüştürüyordu.Evet, siz değerli arkadaşların tecrübeleri ve yorumlarıda beni x max 250 almaya yönlendirdi. Kararımı verdim ve bende x max 250 almış bulunuyorum. Merak eden arkadaşlar için 2013 model siyah, 12.500 tl sissy bar ve plaka ruhsat işlemleri dahil mal oldu. Bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak üzere herkesin daima yolu açık olsun.
    tata ve tamyak bunu beğendiler.

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    X-Max 400 için ayrı bir başlık var mı arkadaşlar?

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş motor istiyorsun bir ay sonrasına randevu veriyorlar anlamıyorum fuardan sonra hiçbir yerde bulamadım Yeni kasa x max 250 abs Nisanın ilk haftası diyor herkez alıp kullanan varmı arkadaşlar sorunu kronik hatası vs. "altını çiziyorum yeni kasa 2014 model dijital ekranlı yeni makyajlı "

serkan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 400
    Merhaba arkadaşlar; motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa irtibata geçelim. Motor hakkında sormak istedikleriniz olursa buradan da cevaplarım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7587550/detay/
    --ULAŞIM=BİR YERDEN DİĞERİNE EN GÜVENLİ ŞEKİLDE GİTMEKTİR.--
    (HIZLI VEYA HAVALI DEĞİL)

Selamlar;
    Mart ayı itibariyle Honda PCX'imi Xmax250 ABS ile değiştirdim. Motoru değiştirir değiştirmez forumu takip etmeye başladım. Çok faydalı olduğunu belirtmeliyim.
    Benim sormak istediğim şu: Motorun önünde ızgaraların hemen üzerinde yuvarlak bir delik var. 5-10 cm. çapında. Xmax 250 resmi sitedeki resimlere bakarsanız kornanın orada gözüktüğünü görürsünüz. Benim ve bir başka arkadaşımın motorundan kontrol ettiğimde bizimkilerde korna tam o deliğe oturmamış sadece bir kısmı gözüküyor, deliğin geri kalanı öyle boş duruyor. Herkesinki bu şekilde mi yoksa bir gariplik mi var? Sadece görsel birşey ama deliğe tam oturması gerekirken neden bu şekilde?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler