Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    2 sene önce 70 TL vermiştim.Fiyat normal gibi 50 tl yağ olsa 2 kutu açılıyor... 15-20 tl şanzuman yağı olsa kalanı da işçiliktir...

Bir sonraki 4000 bakımında tek yağ parası öde ilk bakımdan yağ alacağım vardı dersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Ankara Baydar ticarette 110 tl'ye yapıyorlar 1000 bakımını. Ankara'da tek olmasından dolayı pahalı. 4000 bakımı gelince araştırıcam Ankara'ya yakın bir yere gidip yaptırıcam. Hem de gezmiş olurum. Tekim diye bu kadar da fırsatcılık olmazki canım.

CBR 250 R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Maltepede Tuna motor var, 1000 bakımını 50 liraya yaptırdım orada. ( Motor yağı ve diferansiyel yağı değişti(Yamalube), Filtreleri temizledi, motoru nemli bezle komple temizledi )
    Don't ride faster than your angels can fly

Motosikleti
    Yamaha Xmax ABS 2013
    Fejolerli; aynaları nerden yaptırdın? Bir de maliyeti ne oldu?

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maltepede Tuna motor var, 1000 bakımını 50 liraya yaptırdım orada. ( Motor yağı ve diferansiyel yağı değişti(Yamalube), Filtreleri temizledi, motoru nemli bezle komple temizledi )
    Ankara maltepe mi?

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara maltepe mi?
    sağolun cevapladığınız için ama ekstra bişi olmadığı sürece bu periyodik bakım fiyatlarının standart olması gerek diye düşünüyorum.Bunu yamaha türkiye'ye yazıcam.herkes yazarsa belki bayileri daha sıkı kontrol ederler.

Özgür , Tuna Motor istanbul maltepe'de.

Bi sorum daha var arkadaşlar.Ön panelde göstergelerin sağında ve solunda iki tane üçgen kapağa benzeyen parça nedir? Acaba içi boş mu,müzik tesisatı vs için mi kullanılıyor? Servise soracaktım unuttum.Eğer o kapaklar cıkıyorsa ekstra iki tane cep olabilir mi? su,cüzdan ,telefon vs için çok uygun olabilir.
    Kazasız sürüşler dilerim.

ben de yaptırdım 1000 km bakımı. yamalube yerine Castrol bayisi olduklarından o yağı koydular. motoru yıkadılar. filtre ,vs başka bir şeyine bakmadılar.acaba eksik bakım mı yapıldı? sonraki bakım kac km'de, kitapçıkta bulamadım.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Istanbul maltepe

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Bir sonraki bakim 4000 de ayrıca hava filtrelerini açıp temizlemeleri gerekirdi

Motosikleti
    Yamaha Xmax ABS 2013
    Arkadaşlar selam

Bugün itibarıyla artık ben de bir Xmax (2013 ABS, beyaz) sahibiyim. Kendinisi Maltepe Tuna Motor'dan aldım. İstanbul'un hiçbir bayisinde Xmax yokken, tüm umutlarım hazirana kalmışken, mutlu haberi Kaan Bey verdi. Ve ben de ışık hızıyla gidip işlemleri tamamladım. İşlemleri tamamlarken de CBR 250 R nickli yine Xmax kullanıcılı arkadaşla karşılaştık. O da 4000 km bakımını yaptırıyordu. Yandaki kırmızı şeritleri de fenaydı. ; )
    Şimdi hemen sigorta, plaka, vs. işlerini halletmeye çalışacağım. Çarşamba, en geç perşembe günü üstündeyim : )
    Yorumlarını eksik etmeyen tüm arkadaşlara ve Kaan Bey'e teşekkürlerimi bir borç bilirim.
    mithrelios, MODALI, tamyak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Ankara'da, Yıldız'da Yamaha tabelası olan bir motosiklet dükkanı gördüm. Gidip soramadım ama bakıcağım haftasonu filan gidip. Umarım yetkili servis veya bayidir de sayısı en azından 2 olur Ankara'da. Baydar cidden Yamaha gibi büyük firmaya ilgisizmiş de sanki markasız Çin malı abuk motorlar satıyormuş gibi bakkal stili çalışıyor ve verdiği hizmeti haketmeyen, başka illerdeki muadillerine göre yüksek paralar istiyor. (misal standart 1000 km bakımı 50 TL'ye İstanbul'da yapılıyor bakım burda 100 TL verdim)

Bu arada Yamaha TR ya da EU'ya filan şikayet edemiyor muyuz bu durumu acaba (şikayet edip olumlu dönüş alan var mı acaba bu tip konularda Yamaha'dan?), iki yetkili servisin aynı hizmet için birbirinin 2 katı fiyat isteyebilmesi pek mümkün olmaması gereken bir durum gibi...

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    Alıntı Can Turfan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fejolerli; aynaları nerden yaptırdın? Bir de maliyeti ne oldu?
    Merhaba, aynalar 100 tl ye mal oldu + 15 tl cnc de vida yaptırdım çünki sağ ayna ters dişli. ama elektronik bağlantısını ben yapıyorum .elektrik teknikeriyim .zaten liseden elektronik teknisyeniydim. ister sinyallere ister parklar bağlıyorum. işte bugünki çalışmalarımdan resimler. arka çantamı daha görünür yaptım .park artı stop koydum. silikonlu kırmızı renk şerit ledlerle. gece daha görünürüm.

burda soketi 7 tl ye gg yordan sipariş verebilirsiniz erkek dişi şeklinde 4 pin soketli kablo diye aratın hemen çıkıyor..

burda
    siyah şase (notr) - uc 12 volt
    kahverengi park
    sarı yeşil stop fren lambası.

zırh kullanıyorum .ve içindede 3 renk kabloyu koruyan 3 mm daralan makoron var. (makaron tek siyah bir ısıya duyarlı esnek plastik koruma ve kısa devre için en güzel yalıtım malzemesi siyah elektrik bantı kullanmayın derim.

ve işte sonuçlar.

park hali

frenleme..

soru sormak isterseniz her zaman yardımcı olurum..
    MODALI, CBR 250 R, viper17 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

Motosikleti
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da, Yıldız'da Yamaha tabelası olan bir motosiklet dükkanı gördüm. Gidip soramadım ama bakıcağım haftasonu filan gidip. Umarım yetkili servis veya bayidir de sayısı en azından 2 olur Ankara'da. Baydar cidden Yamaha gibi büyük firmaya ilgisizmiş de sanki markasız Çin malı abuk motorlar satıyormuş gibi bakkal stili çalışıyor ve verdiği hizmeti haketmeyen, başka illerdeki muadillerine göre yüksek paralar istiyor. (misal standart 1000 km bakımı 50 TL'ye İstanbul'da yapılıyor bakım burda 100 TL verdim)

Bu arada Yamaha TR ya da EU'ya filan şikayet edemiyor muyuz bu durumu acaba (şikayet edip olumlu dönüş alan var mı acaba bu tip konularda Yamaha'dan?), iki yetkili servisin aynı hizmet için birbirinin 2 katı fiyat isteyebilmesi pek mümkün olmaması gereken bir durum gibi...
    bu sabah yamaha turkiyeye mail attım ve acil olarak cevap beklediğimi söyledim.telefonumu da ekledim ama ne mail yoluyla ne de telefonla geri dönüş olmadı.yarın telefon acıcam. hatta sağlam bi fırca atmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Ya koskoca Ankara, başkent yani 1 tane bayi mi olur arkadaş? Ben Etimesgutta oturuyorum, bayi çankayada arada 40 km var böyle şey olurmu arkadaş nerde kaldı rekabet?

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Arkadaşlar merhaba, dün 4000 bakımı için maltepedeki tuna motora gittim. 2500 devirde küçük bir titreme ve vuruntuyla beraber varyatörün bulunduğu bölümden ses geliyordu bu problemi de belirttim. debriyaj bakımı yaparız dedi usta. Özet geçeyim;
    -Hava filtrem çok kirliydi, çamur gibi olmuştu, yeni hava filtresi taktı (üst taraftaki büyük olan) 33.89TL +KDV
    -2 litre 10W-40 tam sentetik yamalube (yağın geri kalanını 7000 bakımında kullanılmak üzere orada bıraktım) 50TL +KDV
    -sarf malzeme ( sanırım kullanılan temizleyici, yağ falan filan ) 12TL +KDV
    -İşçilik ( motorumu yıkattım, yıkatma parası ücrete dahil ) 32.50TL +KDV
    TOPLAM=150TL

Debriyaj mükemmel oldu motor çok daha yumuşak gidiyor, hiç titreşim yok.
    0-40 hızlanmasında gözle görülür bir iyileşme var, sebebini ben de bilmiyorum
    4000 bakımında diferansiyal yağı dediğimiz arka jantın hemen yanındaki bölümde yağ değişimi olmuyormuş, 7000 de değişecekmiş.
    7000 bakımında arka balataları değiştireceğiz dedi.
    Ben Tuna motorun servisinden iki oldu çok memnun kaldım, tavsiye ederim. Sıra beklemeden hemen seninle ilgilenmeleri de cabası.

Bakım bittikten sonra İpsala/Edirne'ye döndüm. İstanbul içerisinde 2 tane motor kazası gördüm, bir tanesi gözümün önünde oldu;
    Evet tahmin ettğiniz gibi motosikletleri önemsemeyen bi zihniyetsiz sinyal vermeden sağa doğru motorun üzerine kırdı direksiyonu adamcağız da kaçamadı önce arabaya ( Beyaz Mercedes Vito ) daha sonra bariyerlere vurup düştü. İşin ilginci, ben arkadan gidiyordum tam arabanın yanına geldiğimde şoför arabadan inmeye çalışıyordu ve GÜLÜYORDU. Zihniyet bu işte.
    SAYGILARIMLA...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, dün 4000 bakımı için maltepedeki tuna motora gittim. 2500 devirde küçük bir titreme ve vuruntuyla beraber varyatörün bulunduğu bölümden ses geliyordu bu problemi de belirttim. debriyaj bakımı yaparız dedi usta. Özet geçeyim;
    -Hava filtrem çok kirliydi, çamur gibi olmuştu, yeni hava filtresi taktı (üst taraftaki büyük olan) 33.89TL +KDV
    -2 litre 10W-40 tam sentetik yamalube (yağın geri kalanını 7000 bakımında kullanılmak üzere orada bıraktım) 50TL +KDV
    -sarf malzeme ( sanırım kullanılan temizleyici, yağ falan filan ) 12TL +KDV
    -İşçilik ( motorumu yıkattım, yıkatma parası ücrete dahil ) 32.50TL +KDV
    TOPLAM=150TL

Debriyaj mükemmel oldu motor çok daha yumuşak gidiyor, hiç titreşim yok.
    0-40 hızlanmasında gözle görülür bir iyileşme var, sebebini ben de bilmiyorum
    4000 bakımında diferansiyal yağı dediğimiz arka jantın hemen yanındaki bölümde yağ değişimi olmuyormuş, 7000 de değişecekmiş.
    7000 bakımında arka balataları değiştireceğiz dedi.
    Ben Tuna motorun servisinden iki oldu çok memnun kaldım, tavsiye ederim. Sıra beklemeden hemen seninle ilgilenmeleri de cabası.

Bakım bittikten sonra İpsala/Edirne'ye döndüm. İstanbul içerisinde 2 tane motor kazası gördüm, bir tanesi gözümün önünde oldu;
    Evet tahmin ettğiniz gibi motosikletleri önemsemeyen bi zihniyetsiz sinyal vermeden sağa doğru motorun üzerine kırdı direksiyonu adamcağız da kaçamadı önce arabaya ( Beyaz Mercedes Vito ) daha sonra bariyerlere vurup düştü. İşin ilginci, ben arkadan gidiyordum tam arabanın yanına geldiğimde şoför arabadan inmeye çalışıyordu ve GÜLÜYORDU. Zihniyet bu işte.
    SAYGILARIMLA...
    öncelikle yeni bakımınız hayırlı olsun. Tamyakın dediği gibi motorlar 4000-5000 km den sonra biraz daha açılıyor galiba ondan olabilir. Yada debriyaj bakımı iyi gelmiş.
    Kaza önümde oldu dediniz. Durup yardım ettiniz mi, yada kazaya sebebiyet veren şahıs aleyhinde görgü tanıklığı yaptınız mı ?
    CBR 250 R bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle yeni bakımınız hayırlı olsun. Tamyakın dediği gibi motorlar 4000-5000 km den sonra biraz daha açılıyor galiba ondan olabilir. Yada debriyaj bakımı iyi gelmiş.
    Kaza önümde oldu dediniz. Durup yardım ettiniz mi, yada kazaya sebebiyet veren şahıs aleyhinde görgü tanıklığı yaptınız mı ?
    Teşekkürler.
    yanına gidip motordan indim birşeyi yoktu ayağa kalkmıştı korumaları tamdı motor sürücüsünün, birşeyiniz var mı diye sordum yok dedi. Polislik bir durum olmadığı için şahit falan olmuyor biliyorsunuz.
    Mercedes in şoförü zaten kabul etti hata yaptığını ama o gülüşü hiç unutmuyorum, çok sinir oldum.

Motosikleti
    Az evvel yamaha turkiyeyle görüştüm.bayilerin periyodik bakım fiyatlarının standart olduğunu söylediler.farklı fiyatları söylediğimde tuna motorun yeni olduğunu ve kampanya yaptığını düşük fiyat için kendilerini sorgulayamayacaklarını söylediler.bunu söyleyen mehmet ali bey diye birisiydi.yüksek olan fiyat içinde kullanılan yağla ilgili olduğunu söyledi.%50 fiyat farkının normal olduğunu söyledi.bana geri dönüş yapmamaları ile ilgili hiçbir yorum yapamadı.özür bile dilemedi.sonuc olarak fırcalamayı düşündüğüm firma yetkilisine küfür etmemek için kendimi zor tuttum.anlaşılan yamaha türkiyede müşteri memnuniyeti diye bir kavram oluşmamış.bu arada servislerin kampanyaları onları ilgilendirmezmiş.vs.vs.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az evvel yamaha turkiyeyle görüştüm.bayilerin periyodik bakım fiyatlarının standart olduğunu söylediler.farklı fiyatları söylediğimde tuna motorun yeni olduğunu ve kampanya yaptığını düşük fiyat için kendilerini sorgulayamayacaklarını söylediler.bunu söyleyen mehmet ali bey diye birisiydi.yüksek olan fiyat içinde kullanılan yağla ilgili olduğunu söyledi.%50 fiyat farkının normal olduğunu söyledi.bana geri dönüş yapmamaları ile ilgili hiçbir yorum yapamadı.özür bile dilemedi.sonuc olarak fırcalamayı düşündüğüm firma yetkilisine küfür etmemek için kendimi zor tuttum.anlaşılan yamaha türkiyede müşteri memnuniyeti diye bir kavram oluşmamış.bu arada servislerin kampanyaları onları ilgilendirmezmiş.vs.vs.
    Demek ki öyle.

Motosikleti
    [QUOTE=takmad;3047125]Demek ki öyle.[/QUOTE

ya aynen öyle arkadaş..bunlar tok satıcı..

Motosikleti
    arkadaşlar günaydın daha önce yazdığım ön panelde,göstergelerin her iki yanında bulunan üçgen cebe benzeyen kapaklarla ilgili bilgisi olan yok mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler