Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans odaklı aletlerde işe yarar (yarışa çıkacaksan, ses istiyorsan vb) ancak X-max gibi motorlarda ancak şekil şemal işlevi görür, bence boşa paradan başka bişey değil. Sanıyorum yapılabilecek tek performans arttırıcı eklenti jcosta varyatör oluyor, ondan da birinci elden görmediğim/kullanmadığım için emin değilim.

Bu arada, X-Max hep iyi deniyor gidişi, hızlanması vb ama, özellikle ilk hızlanmasından hiç memnun değilim ben. Çok yavaş devirleniyor motor, bi aralık var 4500 devirden sonra başlayan 6000'e giden o arada fena değil ama aşağı devirler iyi değil. çıkınca 400'lüğünü alıcaz veya vitesli bi alete geeçicez gibi :D. eski cbr 125'im bile daha iyi hızlanıyordu, bu onun 2 katı gücünde olduğundan daha iyisini beklerdim. 0-100 km/s hızlanması da 0-60 km/s hızlanması da ancak orta sınıf binek arabaları geçecek kadar sanıyorum 12 sn'den az değildir 0-100. Sadece sollamalarda örneğin 70'ten 100'e çıkarken umut vaadediyor. Neyse bakalım bi 1000 bakımına girsin, rodaj tamamen bitsin, belki değişiklikler olur...
    motorunuz kaç bin km de ? bu test ettiğiniz motor bilmiyorum ama daha 1000 km bakımı yaptırmadınız sanırım ben ilk rodajı yaptırmadan motor 120 den yukarı cıkmıyordu ve şuan düz yolda 160 km/h kadar çıkıyor ayrıca cbr diyorsunuz bu bir scooter yani vitesli bir motor elbetde daha hızlı hızlanabilir ama sonuc olarak cbr motorun üstüne yatarken ben kafam dik geçiyorum ;)

hızlanma konusunda ben 1-2 defa denedim düz yolda 95 oktan benzin daha seri hızlanma saglıyor ve 7-9 sn gibi zamanda 100 km ye ulasıyor. siz motoru 3 bin km gibi zamanda tekrar deneyin derim ve ayrıca bu motorlar hız motoru değil keyif motoru ;)
    MODALI ve yebete bunu beğendiler.
    Az ve Öz bilgi fazlası zarar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı partimepilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj sonrasında değişen çok bişey yok, alt devirler rezil maalesef. Hele artçı ile tam acı hayat : )
    rodaj sonrasını henüz bilmiyorum ama biz su ana kadar artcımla birlikte cok keyif aldık ve her seferinde daha da çok keyif alıyoruz.tabi bu beklentilerle de ilgili.belki ben de tecrübeli ve hızlı motorlarla binlerce km yol yapmış olsaydım tatmin olmazdım ama bu bir seçim ve ben bunu sectim.iyi ki de bunu secmişim . herkese selamlar.

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    aynen fanclup tanır beni... google nici yaz zaten 1 saat gezintiye çıkarsın.. xcity ve x max dersen max sexy kalıyor city ağır abi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

http://www.dailymotion.com/video/xml98m_video0005_auto#.UZP667UwrWY

+18 şiddet içeren forum çalışmalarımızdan ...

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    rodaj sonrasında değişen çok bişey yok, alt devirler rezil maalesef. Hele artçı ile tam acı hayat : )
    250 cc YAKLAŞIK 180 Kg. lık bir motor için böyle konuşmanız yanlış...İlk kez 250 cc scootera biniyorsanız galiba...
    Emsallerinin hepsinin performansı 3 aşağı 5 yukarı budur...
    Biraz daha atak ve devirli olmasını istiyorsanız jcosta varyatör uygulaması tavsiye ederim size...

Xmax ın 0-40 ı biraz yavaş 40 ile 120 km/h arası hızlanması daha iyidir...

Arkadaşlar bir de bu motor 5000 + km lerden sonra eskisine göre daha iyi hızlanıyor....
    MODALI, ismgokce ve yebete bunu beğendiler.
    Ercan T..

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben genelde 100 km/s'yi çok geçmem 80 km/s hız civarında kullanırım motoru da arabayı da. son hızla ilgili bir derdim de yok dolayısıyla ama çevre yolunda küçük bir deneme yaptığımda 140 km/s'i rahat gördüğünü farkettim, bu da benim için fazladan yeterli bir son hız zaten. Benim mevcut tek derdim hızlanma ile, ve motorun hızlanması kötü arkadaşlar. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmek, objektif olmak önemlidir.

yukarıda söylendiği gibi 7-9 sn 0-100 km/s hızlanması bu motorla mümkün değil, 12 sn'den az değil (13 sn civarı hatta) X-Max 250'nin 0-100 km/s hızlanması, dilerseniz düz bir yol bulup deneyin dilerseniz internetten bakın. Bu değerle de takdir edersiniz ki, azıcık güç sahibi bir binek arabadan trafikte X-Max 250 ile gazı açıp sıyrılmak mümkün olmuyor.

Diğer özelliklerinden şimdilik çok memnunum (güzel, kaliteli, hoş, bagajı büyük, lastikleri iyi, abs seçeneği var vb) çok severek kullanıyorum ama da öyle atak, seri vb bir motosiklet kesinlikle değil. 20 bg'e göre ağır, motor ya da varyatör özelliğinden dolayı bu ağırlık faktörü de birleşince ilk hızlanması patates bir alet.

Neticede burda herkes kendi için önemli/önemsiz bir para harcayıp bu aleti aldı (veya almayı düşünüyor), kesinlikle kötü bir motosiklet de değil ancak hızlanma konusunda gerek bu forumda gerek başka forumlarda abartılan bir alet, bu gerçeğe de sırf kendi motorumuz diye göz kapamamak lazım.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Seni buraya alalım... Xmax 400 ün resmi fiyatı da yayınlandı 15,900 TL...
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/produc...i/xmax400.aspx

Bu arada yazdıklarına itiraz etme gibi bir durumum olamaz...Sadece bu kıyaslamayı neye göre yapıyorsun 250 cc scooterın yapacağı budur ...
    He biraz daha güçlü olsa daha iyi olurdu ama bu cc den bu kadar ekmek çıkıyor scooter sınıfında...
    Farklı segment ve cc ler ile kıyaslama yaparsanız hataya düşersiniz...
    Ben bu motorun performansını bilerek aldım o yüzden bana normal geliyor...
    Performans yeterli olmaz cc yükseltmeli ya da vitesli geçmeniz gerek...
    fejolerli bunu beğendi.

partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc YAKLAŞIK 180 Kg. lık bir motor için böyle konuşmanız yanlış...İlk kez 250 cc scootera biniyorsanız galiba...
    Emsallerinin hepsinin performansı 3 aşağı 5 yukarı budur...
    Biraz daha atak ve devirli olmasını istiyorsanız jcosta varyatör uygulaması tavsiye ederim size...

Xmax ın 0-40 ı biraz yavaş 40 ile 120 km/h arası hızlanması daha iyidir...

Arkadaşlar bir de bu motor 5000 + km lerden sonra eskisine göre daha iyi hızlanıyor....
    yok ilk defa binmiyorum şöyle açıklayayım. Artçı ile uzun süre şehir içinde kullandıysanız beni daha iyi anlarsınız. Motor zaten 180 kilo, artçı ile bu kasaya ağır kalıyor bence, dengesine birşey diyemem mükemmel. Benim düşüncem 250cc motorlar tek kişiyi anca kaldıran makineler. Dediğiniz gibi 50 km den sonra ivmelenmesi iyi. Sakın yanlış anlamayın kötüleme gibi bi amacım yok, bende bu motoru kullanıyorum tek kişi şehir içi performasından çok memnunum. Her ne kadar yanına naked motor alacak olsamda, her zaman elimin altında bulunmasını isteyeceğim motordur kendisi : )

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950

Bu arada yazdıklarına itiraz etme gibi bir durumum olamaz...Sadece bu kıyaslamayı neye göre yapıyorsun 250 cc scooterın yapacağı budur ...
    He biraz daha güçlü olsa daha iyi olurdu ama bu cc den bu kadar ekmek çıkıyor scooter sınıfında...
    ben bilemedim 250cc scooter daha iyi hızlanır sandım, bunda da bu forumda ve başka yerlerde okuduklarımın etkisi oldu. Bir de yukarıda 0-100 km/s arası hızlanması konusunda yanıltıcı bilgi verilmiş ona mütekabil yazdım.

Amaç yeni alacakların daha iyi hızlanma beklentisi varsa başka alternatiflere yönelsinler, yoksa genel olarak kaliteli bir alet isterlerse buyursunlar X-Max şahane.

400cc'sinin fiyatını çok beğendim, kendisini de, seneye ABS olanı gelsin ben de iyice tecrübeleneyim düşüneceğim motorlar listesinde ilk sırada.

copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    arkadaşlar selamlar ön disk balatalarımdan ses geliyor bitmişler sanırsam nerede ve ne kadara değiştirebilirim yardımcı olursanız sevinirim İstanbul Anadolu Yakası tercihimdir. Kızıltoprak'taki servis iyi midir değil midir bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese kazasız belasız sürüşler ve ayrıca iyi kandiller.

yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    selam arkadaşlar yag uyarısı yanmadan 4000 yag degısımı ıcın servıse gıttım sonra oıl uyarısı yanıp sönmeye başladı bu uyarıyı nasıl kesecegımızı bılenınız varsa tarıf edebılırmı gecmıstekı sayfalara baktım pek bırsey bulamadım ..sımdıden teşekkürler...yardımm...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    yok ilk defa binmiyorum şöyle açıklayayım. Artçı ile uzun süre şehir içinde kullandıysanız beni daha iyi anlarsınız. Motor zaten 180 kilo, artçı ile bu kasaya ağır kalıyor bence, dengesine birşey diyemem mükemmel. Benim düşüncem 250cc motorlar tek kişiyi anca kaldıran makineler. Dediğiniz gibi 50 km den sonra ivmelenmesi iyi. Sakın yanlış anlamayın kötüleme gibi bi amacım yok, bende bu motoru kullanıyorum tek kişi şehir içi performasından çok memnunum. Her ne kadar yanına naked motor alacak olsamda, her zaman elimin altında bulunmasını isteyeceğim motordur kendisi : )
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bilemedim 250cc scooter daha iyi hızlanır sandım, bunda da bu forumda ve başka yerlerde okuduklarımın etkisi oldu. Bir de yukarıda 0-100 km/s arası hızlanması konusunda yanıltıcı bilgi verilmiş ona mütekabil yazdım.

Amaç yeni alacakların daha iyi hızlanma beklentisi varsa başka alternatiflere yönelsinler, yoksa genel olarak kaliteli bir alet isterlerse buyursunlar X-Max şahane.

400cc'sinin fiyatını çok beğendim, kendisini de, seneye ABS olanı gelsin ben de iyice tecrübeleneyim düşüneceğim motorlar listesinde ilk sırada.
    Otobanda biraz yetersiz kalabilir 250 cc ...
    400 cc ve üstü daha makuldür ama %80 şehir içi kullanıyorsanız 250 cc yeterde artar...

Alıntı copilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar ön disk balatalarımdan ses geliyor bitmişler sanırsam nerede ve ne kadara değiştirebilirim yardımcı olursanız sevinirim İstanbul Anadolu Yakası tercihimdir. Kızıltoprak'taki servis iyi midir değil midir bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese kazasız belasız sürüşler ve ayrıca iyi kandiller.
    Fenerbahçe stadının karşısındaki Delta bisikletin arka tarafı Yamaha servisi. Ustasının adı Gökhan iyi arkadaştır yardımcı olur sana...

Alıntı yebete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar yag uyarısı yanmadan 4000 yag degısımı ıcın servıse gıttım sonra oıl uyarısı yanıp sönmeye başladı bu uyarıyı nasıl kesecegımızı bılenınız varsa tarıf edebılırmı gecmıstekı sayfalara baktım pek bırsey bulamadım ..sımdıden teşekkürler...yardımm...
    Oil change tuşuna yaklaşık 15-16 sn basılı tutun ekrandaki uyarının silinmesini beklemeyin dediğim süre kadar basılı tutup çekerseniz uyarı sıfırlanır...

Sıfırladığınız km neyse +3000 km sonra tekrar uyarı ışığı yanar...
    yebete bunu beğendi.
    Ercan T..

copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Tamyak teşekkürler gün içinde gidip halletmeye çalışıcam.

Otobanda biraz yetersiz kalabilir 250 cc ...
    400 cc ve üstü daha makuldür ama %80 şehir içi kullanıyorsanız 250 cc yeterde artar...

Fenerbahçe stadının karşısındaki Delta bisikletin arka tarafı Yamaha servisi. Ustasının adı Gökhan iyi arkadaştır yardımcı olur sana...

Oil change tuşuna yaklaşık 15-16 sn basılı tutun ekrandaki uyarının silinmesini beklemeyin dediğim süre kadar basılı tutup çekerseniz uyarı sıfırlanır...

Sıfırladığınız km neyse +3000 km sonra tekrar uyarı ışığı yanar...
    Life Goes Fast.. Live it !

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar, bu hafta sonu eşimle birlikte kıyıkoye gidip 1 gece konaklamayı planlıyoruz.internette araştırmama rağmen giden arkadaşlardan konaklama konusunda yardımcı olmalarını rica ederim.benim arastırmama göre köşk restaurant konaklama ve deniz feneri motel arasında kaldım.herkese kazasız sürüşler dilerim.

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Hocam paylaştığınız bağlantıda fiyat göremedim. siz nereden öğrendiniz? Yoksa ben mi göremiyorum.

buraqua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nerede yayınlandı bu resmi fiyat? ötv kdv dahil mi?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam paylaştığınız bağlantıda fiyat göremedim. siz nereden öğrendiniz? Yoksa ben mi göremiyorum.
    Alıntı buraqua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede yayınlandı bu resmi fiyat? ötv kdv dahil mi?
    Bazı bayiler ön sipariş almaya başladı haziran 15 gibi sınırlı sayıda bayilerin ellerinde olucakmış...
    15950 TL fiyata kdv ve ötv dahil... Plaka ruhsat masrafı hariçtir...

İlanda ABS li diye yazmışlar ama abs yok bildiğim kadarı ile...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25146030/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25303006/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5149994/detay/
    Ercan T..

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    250 cc bence ideal. 400 luk motorda daha fazla yakar. Uzun yol yapılmıyorsa yada sürekli artçıl yoksa 250'lik motor ideal.

yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Tamyak teşekkürler oil ışığı söndü::::::))
    tamyak ve ismgokce bunu beğendiler.

Motosikleti
    pcx 150
    Alıntı yebete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki siyah tuşa 14 saniye basıyosunuz saygılar..
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

Motosikleti
    pcx 150
    haziran 15 te 32 beygir yeni motor yeni klass görünüm il xmax 4oo geliyor. galiba 2000 kmabs beyaz motorumu takasa sokucam yamaha ile..pazartesi konuşmaya ve motoru usta görmesi için götürüvemm bakalım hayırlısı ile 15 900 tl olan motoru alacağım..
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler