Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorsunuz , size bunu söyleyende sallamış kafasından...
    2011 model xmax ın motoru italyada üretiliyor... Montaj ı ise ispanyada yapılıyor jantlarının üzerine bile dikkatli bakarsanız made in italy yazar...
    Fizy ile bu motor aynı fiyat segmentinde değil ki , büyük markaların çoğu alt sınıf ya da ucuz ürünlerini çinde ürettiriyor...
    2013 ler çok emin olmamakla birlikte motor yine İtalya da ama montajı Fransa da olması lazım...

2011 de alıp geçen sene sattığım xmax ın uygunluk belgesinin kopyasına bakabilirsiniz...

http://imageshack.us/a/img41/9203/ya...axuygunluk.jpg

Fotonun büyük hali için aşağıdaki linke bakabilirsiniz...
    http://imageshack.us/a/img41/9203/ya...axuygunluk.jpg

Teşekkür ederim bu bilgi için ben aldıgımda uygunluk belgesine bakmadım ama tam bilmiyordum peki bütün parçalarının ispanyada üretildiğini biliyormuyuz ?
    Az ve Öz bilgi fazlası zarar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    arkadaşlar merhaba,

aşağıdaki ilandaki ön cam rüzgar siperliğinden nerede bulabilirim bir fikriniz var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-x-max-250-cc-full-plusfull-aksesuarli-plusakrabovic-egzost-124740573/detay

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    arkadaşlar böyle bir facebook grubu var, bilginize:

https://www.facebook.com/pages/Yamaha-XMAX-Club-T%C3%BCrkiye/470374283015608
    CBR 250 R bunu beğendi.

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    ben ordayım işte tc hasan gürel benim :D
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı ismgokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bu bilgi için ben aldıgımda uygunluk belgesine bakmadım ama tam bilmiyordum peki bütün parçalarının ispanyada üretildiğini biliyormuyuz ?
    Tek tek parçaların menşeine bakmak zor ...
    ismgokce bunu beğendi.
    Ercan T..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fejolerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ordayım işte tc hasan gürel benim :D
    Abi sen Twingo kullanıcısımıydın? Fanclub'tan tanır gibiyim?..

Birde dostlar, X-City ve X-Max'in elle tutulur farkları nelerdir?.. Bir aydınlatır mısınız beni?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    arkadaşlar benim motor 750 km oldu.bu hafta sonu artçımla birlikte kırklareli kıyıkoye gitmeyi planlıyoruz.gidiş dönüş yaklaşık 350 km.hadi 400 diyelim.bu durumda 1000 bakımı 1150 km de olucak.bi mahsuru olmaz diye düşünüyorum.sizin fikriniz nedir? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. herkese kazasız sürüşler dilerim..

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor 750 km oldu.bu hafta sonu artçımla birlikte kırklareli kıyıkoye gitmeyi planlıyoruz.gidiş dönüş yaklaşık 350 km.hadi 400 diyelim.bu durumda 1000 bakımı 1150 km de olucak.bi mahsuru olmaz diye düşünüyorum.sizin fikriniz nedir? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. herkese kazasız sürüşler dilerim..
    100-200 km yüzünden sıkıntı olmaz... Ben 13.000 bakımına 13,500 km de gittim
    MODALI bunu beğendi.
    Ercan T..

Motosikleti
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-200 km yüzünden sıkıntı olmaz... Ben 13.000 bakımına 13,500 km de gittim
    teşekkür ederim bende öyle düşünmüştüm.
    tamyak bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

tamyak'ın da dediği gibi 100-200 kmden birşey olmaz. ama erken gitmek geç gitmekten daha faydalı bence. haftasonuna doğru km'n zaten artar. perşembe cuma götürsen serviste işin zaten 2 saat.
    ismgokce ve MODALI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı denizerdem10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamyak'ın da dediği gibi 100-200 kmden birşey olmaz. ama erken gitmek geç gitmekten daha faydalı bence. haftasonuna doğru km'n zaten artar. perşembe cuma götürsen serviste işin zaten 2 saat.
    dogru söylüyosun ama hafta içi hiç binemiyorum motora ve dolayısıyla servise götürmeye de vaktim yok.yani cumartesi sabah yola 750 km de cıkabilirim ancak.gidiş dönüş maksimum 1100 km olacak gibi.yada arabayla gidicem ama motorla gitmek istiyorum.ilk defa uzun yola cıkıcam.heyecanlı ve istekliyim anlıycanız

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    dogru söylüyosun ama hafta içi hiç binemiyorum motora ve dolayısıyla servise götürmeye de vaktim yok.yani cumartesi sabah yola 750 km de cıkabilirim ancak.gidiş dönüş maksimum 1100 km olacak gibi.yada arabayla gidicem ama motorla gitmek istiyorum.ilk defa uzun yola cıkıcam.heyecanlı ve istekliyim anlıycanız
    o zaman boşver tabi, hava güzelse atla git motora tabi. 100 kmden bişey olmaz. ben haftaiçi de kullanıyorsun diye düşündüm. ilk defa çıkacaksan uzun yola lastiklerinin havalarını vs kontrol ettirmeyi unutma, depoyu doldur vs.
    MODALI bunu beğendi.

Motosikleti
    o zaman boşver tabi, hava güzelse atla git motora tabi. 100 kmden bişey olmaz. ben haftaiçi de kullanıyorsun diye düşündüm. ilk defa çıkacaksan uzun yola lastiklerinin havalarını vs kontrol ettirmeyi unutma, depoyu doldur vs.
    saol önerilerini tabii ki dikkate alıcam..geziyle ilgili paylaşımlarım da olacak inşallah.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar merhaba,

aşağıdaki ilandaki ön cam rüzgar siperliğinden nerede bulabilirim bir fikriniz var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-x-max-250-cc-full-plusfull-aksesuarli-plusakrabovic-egzost-124740573/detay
    bende alıcam ama biraz pahallı geldi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motosiklet-cam-aparat-cam-uzatma-aparat-renkli-ve-seffaf-enduro-118359102/detay/

Motosikleti
    ya gülmezseniz bişi sorucam.akrapoviç taktırınca noluyo.performans mı artıyo.araba gibi mi düşünmek lazım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende alıcam ama biraz pahallı geldi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8359102/detay/
    abi sen bi de şunlara baksana. 300 kağıt verilmez bence

http://www.mototalonline.com/MRA-Cam...l#labels=240-2

ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    ya gülmezseniz bişi sorucam.akrapoviç taktırınca noluyo.performans mı artıyo.araba gibi mi düşünmek lazım.
    valla ackcası bende onu araştırıyorum sadece biraz beygir gücü artıyormus ama hız aynı mesela 0-100 normalde 6 sn ise bununla 5-5.5 sn gibi bir zamana düşüyormus araştırmam sonucu bu cıktı ortaya
    MODALI bunu beğendi.
    Az ve Öz bilgi fazlası zarar.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    performans odaklı aletlerde işe yarar (yarışa çıkacaksan, ses istiyorsan vb) ancak X-max gibi motorlarda ancak şekil şemal işlevi görür, bence boşa paradan başka bişey değil. Sanıyorum yapılabilecek tek performans arttırıcı eklenti jcosta varyatör oluyor, ondan da birinci elden görmediğim/kullanmadığım için emin değilim.

Bu arada, X-Max hep iyi deniyor gidişi, hızlanması vb ama, özellikle ilk hızlanmasından hiç memnun değilim ben. Çok yavaş devirleniyor motor, bi aralık var 4500 devirden sonra başlayan 6000'e giden o arada fena değil ama aşağı devirler iyi değil. çıkınca 400'lüğünü alıcaz veya vitesli bi alete geeçicez gibi :D. eski cbr 125'im bile daha iyi hızlanıyordu, bu onun 2 katı gücünde olduğundan daha iyisini beklerdim. 0-100 km/s hızlanması da 0-60 km/s hızlanması da ancak orta sınıf binek arabaları geçecek kadar sanıyorum 12 sn'den az değildir 0-100. Sadece sollamalarda örneğin 70'ten 100'e çıkarken umut vaadediyor. Neyse bakalım bi 1000 bakımına girsin, rodaj tamamen bitsin, belki değişiklikler olur...
    MODALI bunu beğendi.

partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans odaklı aletlerde işe yarar (yarışa çıkacaksan, ses istiyorsan vb) ancak X-max gibi motorlarda ancak şekil şemal işlevi görür, bence boşa paradan başka bişey değil. Sanıyorum yapılabilecek tek performans arttırıcı eklenti jcosta varyatör oluyor, ondan da birinci elden görmediğim/kullanmadığım için emin değilim.

Bu arada, X-Max hep iyi deniyor gidişi, hızlanması vb ama, özellikle ilk hızlanmasından hiç memnun değilim ben. Çok yavaş devirleniyor motor, bi aralık var 4500 devirden sonra başlayan 6000'e giden o arada fena değil ama aşağı devirler iyi değil. çıkınca 400'lüğünü alıcaz veya vitesli bi alete geeçicez gibi :D. eski cbr 125'im bile daha iyi hızlanıyordu, bu onun 2 katı gücünde olduğundan daha iyisini beklerdim. 0-100 km/s hızlanması da 0-60 km/s hızlanması da ancak orta sınıf binek arabaları geçecek kadar sanıyorum 12 sn'den az değildir 0-100. Sadece sollamalarda örneğin 70'ten 100'e çıkarken umut vaadediyor. Neyse bakalım bi 1000 bakımına girsin, rodaj tamamen bitsin, belki değişiklikler olur...
    rodaj sonrasında değişen çok bişey yok, alt devirler rezil maalesef. Hele artçı ile tam acı hayat : )
    mithrelios bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aslında bende performansa bi faydası olduğunu düşünmüyodum ama yine de sormak istedim.zaten xmax bi performans motoru değil.ben de yarış için almadım.zaten haddimi bilirim ne yarışı daha 1000 km bile olmadı motorun üstünde sadece görüntü ve bunun için de 1500 tl gereksiz bence de.herkese kazasız sürüşler dilerim.
    denizerdem10 ve ismgokce bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler