Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı partimepilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahminlerime göre ön grenajlardan ve ön cam'dan gelir o dediğiniz sesler. Servis in dediğine göre ön kafa grenaj sökülüp cam'ın eklem yerlerine plastik şerit takılınca sesler gider demişlerdi. pek takmamak gerek motorun her yeri plastik nihayetinde : )
    aynısını bende yaptılar herhangi bir değişiklik olmadı.. sünger gibi bir malzeme kondu. ama aküyü ileri geri sallayınca aynı gıcırt sesi geliyor. ben hala aküden şüpheleniyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende yaptırdım benimki de devam ediyor. işin enteresanı benim 200km sonra başladı bu sesler! bu kadar çabuk olması enterasan. Sıfır motordan da böyle ses gelirse 2. el aldık mı napıcaz bilmiyorum.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    anlaşıldı .. 1000 km bakımında servise bi danısmak ; eğer sesler kesilmezse de pek takmamak lazım. herkese kazasız sürüşler dilerim.
    ismgokce bunu beğendi.

ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşıldı .. 1000 km bakımında servise bi danısmak ; eğer sesler kesilmezse de pek takmamak lazım. herkese kazasız sürüşler dilerim.
    aynen öle benm 4000 km oldu hangi ses nereden geliyor karıştırır oldum :D ama genellikle koltuk altından geliyor koydugum malzemelerden geliyor. ufak tefek seslere cok takılmayın 3000 km dogru debraj balatasından veya motor kısmından ses gelicek mi ona bakın böle şık şık diye
    Az ve Öz bilgi fazlası zarar.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ben 4500deyim. ön taraftan gelen tiz cikleme sesinden başka motor kısımından gelen tırtırtır diye bir ses daha var. servis rulmanlardan geldiğini söyledi. rulman ayarlarının yapılması gerekiyormuş ancak 4500 km bunun için erken. bir sonraki bakımda gelin dedi.

Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı denizerdem10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 4500deyim. ön taraftan gelen tiz cikleme sesinden başka motor kısımından gelen tırtırtır diye bir ses daha var. servis rulmanlardan geldiğini söyledi. rulman ayarlarının yapılması gerekiyormuş ancak 4500 km bunun için erken. bir sonraki bakımda gelin dedi.
    evet bende bugun 4000 km bakımını yaptırdım sonunda rahatladm, benmde aynen tırtır diye ses var onun içinde 6000 km bakımında buji falan değiştiririz dedi usta bakalım hayırlısı

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ismgokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende bugun 4000 km bakımını yaptırdım sonunda rahatladm, benmde aynen tırtır diye ses var onun içinde 6000 km bakımında buji falan değiştiririz dedi usta bakalım hayırlısı
    demek ki bu aletin kronik problemi sağından solundan seslerin gelmesi. biz 20,000-30,000 de ne ypıcaz acaba

Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı denizerdem10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki bu aletin kronik problemi sağından solundan seslerin gelmesi. biz 20,000-30,000 de ne ypıcaz acaba
    valla bilmiyorumda sonucda yamaha imzası var ama çinde üretiliyor o bir gerçek mesela debriaj balatasındaki saçlar japonyada üretilen ile aynı değil çinde üretilen daha ince,
    ama kullanalım bakalım bir senede 10.000 km yaparım böyle giderse Tmax veya integra falan ile takasa girebilirim rahatlıga göre bakalım aslında Fzr 600 naked istiyorm ama scooterda ki keyif hiçbirinde yok

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    valla bilmiyorumda sonucda yamaha imzası var ama çinde üretiliyor o bir gerçek mesela debriaj balatasındaki saçlar japonyada üretilen ile aynı değil çinde üretilen daha ince,
    ama kullanalım bakalım bir senede 10.000 km yaparım böyle giderse Tmax veya integra falan ile takasa girebilirim rahatlıga göre bakalım aslında Fzr 600 naked istiyorm ama scooterda ki keyif hiçbirinde yok
    Başka bir faktör daha var benim için. istanbul gibi manyakça bir trafiği olan bir şehirde yaşıyorum, ve motosikleti ulaşım vasıtasından çok keyif amaçlı kullanıyorum. o yüzden vites problemi olmayan birşey lazım bana. dur kalk şekilde 20 km gidilebilen bir şehirde vites tam bir eziyet.
    ismgokce ve MODALI bunu beğendiler.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Çinde üretilen ne motorun kendisimi yoksa bir parçasımı bilgilendirirseniz sevinirim...

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    benim bildiğim kadarıyla İtalya'da üretiliyor X-Max. Ufak bir araştırma yaptım, resmi bir kaynak bulamadım nerde üretildiğine dair (wikipedia x-city/x-max için eski sürümde İtalya'da üretiliyor demiş) o sebeple iddia etmeyeyim ancak sizin kaynağınızı merak ettim.

Motosikleti
    herkese selamlar.bu çin malı olayına bi açıklık getirmek istedim.piyasadaki ürünlerin nerdeyse %90 ı çin yada diğer uzak doğu ülkelerinde üretiliyor.bu gercek.ama bu ürünlerin hepsi kalitesiz demek değil.bunu çinde üretim yaptıranlardan öğrendim.ordaki üretici ürünün her parcası için farklı kalitelerde alternatif sunuyor.seçim müşteriye kalmış.mesela cep telefonu yaptıracaksınız.adamlar size 1$ a da ekran öneriyor 100$ a da ..tabii ki iyi markalar kaliteli parcaları tercih ediyor.avantaj işçilğin ucuz olması.bu gün bi nike adidas veya timberland mağazasına gidin bütün ürünlerin çin,endonezya tayvan gibi ülkelerde yapıldığını göreceksiniz.hatta bana amerikadan gelen timberland botta bile '' MADE IN PRC'' yazıyor. olay bundan ibarettir. kazasız sürüşler dileklerimle...
    denizerdem10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    herkese selamlar.bu çin malı olayına bi açıklık getirmek istedim.piyasadaki ürünlerin nerdeyse %90 ı çin yada diğer uzak doğu ülkelerinde üretiliyor.bu gercek.ama bu ürünlerin hepsi kalitesiz demek değil.bunu çinde üretim yaptıranlardan öğrendim.ordaki üretici ürünün her parcası için farklı kalitelerde alternatif sunuyor.seçim müşteriye kalmış.mesela cep telefonu yaptıracaksınız.adamlar size 1$ a da ekran öneriyor 100$ a da ..tabii ki iyi markalar kaliteli parcaları tercih ediyor.avantaj işçilğin ucuz olması.bu gün bi nike adidas veya timberland mağazasına gidin bütün ürünlerin çin,endonezya tayvan gibi ülkelerde yapıldığını göreceksiniz.hatta bana amerikadan gelen timberland botta bile '' MADE IN PRC'' yazıyor. olay bundan ibarettir. kazasız sürüşler dileklerimle...
    dediğiniz aynen doğru. işçilik çok ucuz diye hemen hemen bütün firmalar artık uzak doğuda üretim yaptırıyor. işçilikten kazanıp nakliyeden kaybediyorlar. dediğiniz gibi, kalite kalite ürün var. aynı türkiye gibi, bizde de nasıl bazı markaların kalitesini biliriz ama bazı markaları da biliriz. aynı hesap...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

arkadaşlar bişey sormak istiyorum,

bizim bu xmaxlar için hiç yan çanta taktıran veya bu konuda daha önce bir araştırma yapan var mı? Biliyorum bagaj geniş, topcase de var ama eşimle şehirdışına çıkınca yan çantlar da olsun istiyor insan.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim kadarıyla İtalya'da üretiliyor X-Max. Ufak bir araştırma yaptım, resmi bir kaynak bulamadım nerde üretildiğine dair (wikipedia x-city/x-max için eski sürümde İtalya'da üretiliyor demiş) o sebeple iddia etmeyeyim ancak sizin kaynağınızı merak ettim.
    Bende net bilgi var ama öncelikle İsmail Bey in cevabını bekliyorum ...

Motosikleti
    aslında nakliye çok tutar doğru fakat üretim ne kadar çok olursa birim nakliye maliyeti de o kadar ucuzlar.sonucta gemi ile nakliye yapılıyor ve güçlü ve pazarı olan firmalar 1 gemi dolusu mal yaptırırsa nakliye dezavantajı minimuma iner.hatta bir kac firma (farklı ürünler de üretebilirler) birleşip gemi nakliyesini paylaşıyorlardır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinde üretilen ne motorun kendisimi yoksa bir parçasımı bilgilendirirseniz sevinirim...
    Benim bildiğim kadarı ile Honda'nın yeni modeli mesela fizy çinden geliyor, yamahanın bazı modelleri de çin'den geliyor fakat motoru aldıgım yer de çinden geldiğini belirtti ama ben parçalarının %80 ninin çinde üretilip montajlandığını biliyorum.

Siz tam olarak ne biliyorsunuz ?

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    merhaba , arkadaşlar bende x max 250 abs aldım çok memnunum ps 150 i ve pcx sonrası süper geldi çok iyi bir koşucu. herkese selam..
    MODALI ve tamyak bunu beğendiler.
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Benim bildiğim kadarı ile Honda'nın yeni modeli mesela fizy çinden geliyor, yamahanın bazı modelleri de çin'den geliyor fakat motoru aldıgım yer de çinden geldiğini belirtti ama ben parçalarının %80 ninin çinde üretilip montajlandığını biliyorum.

Siz tam olarak ne biliyorsunuz ?
    Yanlış biliyorsunuz , size bunu söyleyende sallamış kafasından...
    2011 model xmax ın motoru italyada üretiliyor... Montaj ı ise ispanyada yapılıyor jantlarının üzerine bile dikkatli bakarsanız made in italy yazar...
    Fizy ile bu motor aynı fiyat segmentinde değil ki , büyük markaların çoğu alt sınıf ya da ucuz ürünlerini çinde ürettiriyor...
    2013 ler çok emin olmamakla birlikte motor yine İtalya da ama montajı Fransa da olması lazım...

2011 de alıp geçen sene sattığım xmax ın uygunluk belgesinin kopyasına bakabilirsiniz...

Fotonun büyük hali için aşağıdaki linke bakabilirsiniz...
    http://imageshack.us/a/img41/9203/ya...axuygunluk.jpg

Alıntı fejolerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba , arkadaşlar bende x max 250 abs aldım çok memnunum ps 150 i ve pcx sonrası süper geldi çok iyi bir koşucu. herkese selam..
    Hayırlı olsun ... Abs li olması çok iyi olmuş...
    MODALI ve mithrelios bunu beğendiler.
    Ercan T..

Motosikleti
    Alıntı fejolerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun..abs li tercih etmeniz de iyi olmuş..kaasız sürüşler dilerim.
    fejolerli bunu beğendi.

fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    en güzel özelliği bagaj ve 60-120 arası mükemmel.. deneyim ve gizli özellikleri varsayazın daha yeni yeni alışıyorum 1780 km yaptım yarın da 100 km yapıcam..
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler