Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı physkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Yeni xmax 250 abs modelini satın aldım. Motorumu dün teslim aldım. Biraz kullanınca gidonun 3-4 derece sola dönük olduğunu fark ettim. Servise gittiğimde daha önce bu tip bir şeyle karşılaşmadıklarını istersem tüm ön takım, konsol vs her şeyin sökülmesi gerektiğini falan söylediler. Hal böyle olunca uğraşmaktan vazgeçtim. Bu tip bir sorunla karşılaşan başka bir arkadaşım oldu mu acaba? Bir de gidonun 3 derece dödürülebilmesi gerçekten bu kadar zor mudur? bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirse çok sevineceğim.
    Saygılar.

http://imageshack.us/photo/my-images...501104548.jpg/
    Yeni motorunuz hayırlı olsun. Ben daha önce gidonda bir eğrilik ne gördüm ne duydum. Bir resmini çekip paylaşırsanız seviniriz. 3 derecelik bir eğrilik çok az olsa gerek, siz nasıl farkettiniz? Aldığınız araç sıfır, bence başka servislerede sorun. Gerekiyorsa motoru değiştirsinler sıfır motor alıyorsunuz sonuçta yanlış montaj olmuştur, nakliye sırasında darbe görmüş ondan dolayı eğilmiştir belki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    eline sağlık güzel olmuş aslında ama jantlarda ki sade kırmızı yerine az yukarıda ( tamyak ) nick isimli abimizn yaptıgı daha hoş duruyor bence ama geri kalanı hoş olmus

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

hayırlı ugurlu olsn allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin, fakat sorununuza gelince ilk defa duyuyorum gidonun 3-4 derece yamuk olmasını hemde sıfır motorda tamam oldu sayalım belki fabrikasyon belkide gemi ile geldigi için darbe vs olabilir. bence tek bir servise baglı kalmayın ve yamaha dispritörü ile irtibata geçin derim. kendi sitelerinden bir mail atın telefon ile geri dönüş yapıyorlar
    Az ve Öz bilgi fazlası zarar.

Motosikleti
    suzuki burgman an400 / yamaha xmax 250 abs
    Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorunuz hayırlı olsun. Ben daha önce gidonda bir eğrilik ne gördüm ne duydum. Bir resmini çekip paylaşırsanız seviniriz. 3 derecelik bir eğrilik çok az olsa gerek, siz nasıl farkettiniz? Aldığınız araç sıfır, bence başka servislerede sorun. Gerekiyorsa motoru değiştirsinler sıfır motor alıyorsunuz sonuçta yanlış montaj olmuştur, nakliye sırasında darbe görmüş ondan dolayı eğilmiştir belki.
    Eğrilik derken şu şekilde: Gidon ön tekerlek tam düz pozisyondayken yaklaşık 3-4 derece sola dönük duruyor. Bugün 11 senelik Suzuki ustama gittim. Ustama, Yamaha servisinin tüm ön konsolu sökülmesi gerektiğini söyleyince güldü: gidonu tam sağa kırarak biraz kuvvet uyguladı ve bizim xmax in gidonu tam düz pozisyona geldi... 11 senedir Suzuki Burgman an400 kullanan biri olarak Yamaha ile tanışmam biraz kötü başladı. Suzuki an 400, 11 senedir tık demedi. Değişiklik olsun diye xmax aldım. İnşallah kısa sürede tekrar Suzukiye dönmem.

Saygılar
    ismgokce bunu beğendi.

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    [QUOTE=physkos;3015226]Selam arkadaşlar,

Yeni xmax 250 abs modelini satın aldım. Motorumu dün teslim aldım. Biraz kullanınca gidonun 3-4 derece sola dönük olduğunu fark ettim. Servise gittiğimde daha önce bu tip bir şeyle karşılaşmadıklarını istersem tüm ön takım, konsol vs her şeyin sökülmesi gerektiğini falan söylediler. Hal böyle olunca uğraşmaktan vazgeçtim. Bu tip bir sorunla karşılaşan başka bir arkadaşım oldu mu acaba? Bir de gidonun 3 derece dödürülebilmesi gerçekten bu kadar zor mudur? bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirse çok sevineceğim.
    Saygılar.

Selamlar Direksiyondaki 3-4 derecelik eğrilik canını sıkacak bir arıza değil. Düzeltilmeside çok zor değil. Yamaha servisinin dediği doğru direksiyonun üzerindeki grenajlar sökülecek ön maşanın şaseye geçen kısmının üst tarafında küçük bir kertik var kertiğe küçük pim gibi bir parça giriyor bu direksiyonun ayarı için. Ancak sağa sola bir kaç mm oynayabiliyor. Bisikletlerin direksiyonunu aklına getir üstten vidayı gevşetip sağa sola oynatabiliyorsun aynı mantık üst grenajı söktükten sonra vidayı gevşetip direksiyonu düzelterek tekrar sıkmak bir iki dakika sürmez. Asıl dikkat etmen grenajları söküp takarken kırmamak olmalı. Suzukı servisindeki ustanın yaptığı gibide düzelebilir. Ancak bahsettiğim gibi direksiyonun ayarı için olan vida gevşekse tekrar eğrilebilir vida sıkıysa usta direksiyonu eğerek düzeltmiştir bu da bir sorun olmaz canını sıkma motosikletini keyifle kullanmaya devam et.
    mithrelios bunu beğendi.
    YAMAHA X MAX 250

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı physkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğrilik derken şu şekilde: Gidon ön tekerlek tam düz pozisyondayken yaklaşık 3-4 derece sola dönük duruyor. Bugün 11 senelik Suzuki ustama gittim. Ustama, Yamaha servisinin tüm ön konsolu sökülmesi gerektiğini söyleyince güldü: gidonu tam sağa kırarak biraz kuvvet uyguladı ve bizim xmax in gidonu tam düz pozisyona geldi... 11 senedir Suzuki Burgman an400 kullanan biri olarak Yamaha ile tanışmam biraz kötü başladı. Suzuki an 400, 11 senedir tık demedi. Değişiklik olsun diye xmax aldım. İnşallah kısa sürede tekrar Suzukiye dönmem.

Saygılar
    Bizim motorlar bisiklet gibiymiş desene, küçükken bisikletinde gidonu ağilirdi tarif ettiğin şekilde. Biraz kuvvet uygulayınca düzelirdi. Aklımızda bulunsunda başımıza gelirse uygulayalım.

Motosikleti
    Yamaha X max
    tamam yaptıgı cok dogru değil bence ama basit bir işlem peki tekrar geriye yamulmayacagı ne malum sonucda o gidonun sıkılması lazım ( bence ).

Arkadaslar 4000 km de yag lambasının yanması gerekmiyor mu ? benımkı 4170 km oldu halen oil lambası yanmadı ve yaptıranlar için 4000 km bakımında neler yaptırdınız ve kaça maal oldu ?

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Yağ uyarısını ne zaman sıfırladı isen o rakama 3000 km ilave et... yani 1200 de sıfırladı isen 4200 km de yanar uyarı sanırım geç sıfırlamışsınız...

Sadece yağ değişmişti.. Rakamı hatırlamıyorum...

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    bende de yağ değişmişti, ekstra olarak hava filtresini gösterdi, idare eder sizi bir süre daha ama değiştirmenizi tavsiye ederim hazır açılmışken dedikleri için filtreyi de değiştirtmiştim. 90 lira gibi birşey tuttu herşey dahil.

aynı gösterge problemi bende de var. oil göstergesinin söndürülmesi için bi daha servise uğrıycam sanırım

Motosikleti
    Yamaha X max
    benden sadece yag değişimi için 100 lira tutar dediler hava filtresinide değiştiricez şanzuman balatasının durumuna falan dediler 200 ü geçmez dedi dedim kalsn ben değiştiririm yaglarını çok istediler sizce normal mi

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    bence biraz çok gibi. ama marmariste de kaç tane yetkili servis vardır ki. biraz çaresiz gibisin sanki

Motosikleti
    Yamaha X max
    1 tane var evet ondan dolayı bakalım neler yapacagız teşekkürler ilginiz için

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    kaç km bakımı bu ?

Motosikleti
    Yamaha X max
    4000 km bakımı

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar.benim motor 700 km oldu ..bu arada giderken ufak tefek cukurlara girince bazı sesler geliyo.nerden olduğunu cözemedim ama hem önden hem de arkadan sanırım.böyle ince bi çarpma sesi gibi.arka plakalıktan ve önde de rüzgarlıktan süpheleniyorum.daha önce böyle sorunlar hakkında konusulmustu sanırım ama geriye dönüp bulamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.bu arada artcıyla kullanmaya basladım .sorun olmaz umarım.tecrübeli arkadaslardan yardım bekliyorum . kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Yamaha X max
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.benim motor 700 km oldu ..bu arada giderken ufak tefek cukurlara girince bazı sesler geliyo.nerden olduğunu cözemedim ama hem önden hem de arkadan sanırım.böyle ince bi çarpma sesi gibi.arka plakalıktan ve önde de rüzgarlıktan süpheleniyorum.daha önce böyle sorunlar hakkında konusulmustu sanırım ama geriye dönüp bulamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.bu arada artcıyla kullanmaya basladım .sorun olmaz umarım.tecrübeli arkadaslardan yardım bekliyorum . kazasız sürüşler dilerim.
    öndeki rüzgarlıkdan ses geliyor evet ama öle çok değil ufak bir gıcırtı var plakalık kullanma bence daha farklı birşey yapabilirsin ben arabada bile sevmiyorum plakalıgı. hani sanmıyorum ama senin daha rodajın var gittiginde bence o sesi de bir servise dinlet derim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    aynı ses bende hala devam ediyor. çukura girince cik diye bir ses geliyo resmen. geçen gün ön paneli söktürünce rüzgarlığın arkasına sünger gibi bir izolasyon koyuldu ama birişe yaramadı. ama akü ile oynadığımda da aynı ses geliyor. aküyü söküp bir bakmak gerekecek sanırım. istersen sen de bir akünü kontrol et.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı ismgokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 km bakımı
    Sadece motor yağı değişimi yeterlidir ... Bujinin filan değişmesine gerek yok motorun çalışmasında bir sıkıntı yoksa... En fazla 70-75 TL almaları lazım senden...
    4000 km de ki motorun yağından başka hiç bir şeyinin eskiyeceğini sanmıyorum...

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de 700 km'de bende de çukur/kasis hafif sert girince tangır tungur bi sesler geliyor ama çok takmadım. büyük ihtimalle ön cam/plakalık veya motorun sele altı bagajına koyduğum şeyler yapıyor o gürültüyü.

1000 bakımında servise sorarım sanıyorum.

CBR 250 R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Bende de o sesten vardı. Biraz dikkatli bakınca bagaj altındaki malzemelerden kaynaklandığını fark ettim.

partimepilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tahminlerime göre ön grenajlardan ve ön cam'dan gelir o dediğiniz sesler. Servis in dediğine göre ön kafa grenaj sökülüp cam'ın eklem yerlerine plastik şerit takılınca sesler gider demişlerdi. pek takmamak gerek motorun her yeri plastik nihayetinde : )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler