Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    1100 km ye geldim,rodaj bitti.
    4000-6000 devir aralığını kullandım rodajda.ortalama 80-100 km/h hızlar gibi artçısız olarak.
    Şimdi hala zorlamıyorum makinayı.
    Bir kez denedim topladım çıkardım,böldüm,parçaladım.yukarı verdim olmadı,aşağı verdim olmadı.
    Ben şu 120 - 125 km aralığını bir türlü aşamadım.
    Bende var galiba bir sıkıntı.150-160 km/h hızları nasıl gördünüz hayret ediyorum.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Sizde yok sıkıntı, birisi daha yazmıştı, rodaj süresinde 120 yi geçemedim diye. Normaldir kullandıkça açılır. 150-160 sınırına bende çok takıldım fakat, karbüratörlü olanlar o hızlara çıkıyormuş, kadran sapmasıyla birazda tabii. Enjektörlü olanlar 140-145 den yukarı çıkmıyor, tecrübe ile sabit, çok denedim.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000-6000 devir aralığını kullandım rodajda.ortalama 80-100 km/h hızlar gibi artçısız olarak.
    Bir kez denedim topladım çıkardım,böldüm,parçaladım.yukarı verdim olmadı,aşağı verdim olmadı.
    Bende var galiba bir sıkıntı.150-160 km/h hızları nasıl gördünüz hayret ediyorum.
    Biraz daha km yapın 140 kusur lu hızlara ulaşacaksınız...

Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde yok sıkıntı, birisi daha yazmıştı, rodaj süresinde 120 yi geçemedim diye. Normaldir kullandıkça açılır. 150-160 sınırına bende çok takıldım fakat, karbüratörlü olanlar o hızlara çıkıyormuş, kadran sapmasıyla birazda tabii. Enjektörlü olanlar 140-145 den yukarı çıkmıyor, tecrübe ile sabit, çok denedim.
    150 li , 160 lı hızlara takmayın kafanızı öyle hızlar yok anlık olarak eğimli yolda görebilirsiniz o kadar...

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rodaJ olayını fazla önemsemeyin bence... ben 2006 da x max i daytonadan alıp tekirdağ a gelmek için otobana çıktım ve aldıktan 20 dk sonra 160 km hıza kadar çıkardım ve yıllarca dibi kuru kullanıp 6 yıl sonra 35000 km civarında arkadaşıma sattım o da hala dibi kuru gaz çevirip kullanıyor....
    aynan geçen yıl nisan ayında t max i daytonadan aldım 20dk sonra otobanda 180 km hıza çıkardım ve hala 180-190 km aralığına kadar çok rahat çıkararak kullanıyorum...kısaca diyeceğim motor ne ise o dur... rodajda başka sonra başka değil... bu teknoloji ile üretilen motorlar için rodaj olayının pek önemli olduğunu düşünmüyorum açıkçası....tab.. herkezin görüşüne de saygı duyuyorum bunu da özellikle belirteyim.... bu anlattıklarım nacizane kendi fikrimdir...
    .....HONDA HAYAT ONDA.....

yebete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaslar motorun 1000 bakımını yaptırdım ancak şanzıman yagını degıstırmedıler..varmı bılgısı olan ..kıtapta degısecek dıyor ..usta gerek yok dedı ...4000 bakımında bakıcaz dedı dogrumudur..tesekkurler...bu arada kalan yagıda servısten ıstedım 1250 gr koyuyorlarmıs...
    Yaş 36 ) Gezmek ,Görmek ,Yaşamak lazım ...Her fırsatta....

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Değişmesi gerekirdi, ben değiştirttim. Kitapta ne diyorsa o bence.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişmesi gerekirdi, ben değiştirttim. Kitapta ne diyorsa o bence.
    ben kendım alıp degıstırebılırmıyım acaba ...ekstra bırseyler yapılması falan gereklımıdır servıs 150 km uzakta...ayrıca ozel bır yag oldugu soylendı markası numarasını bılırmısınız...tesekkurler...

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Özel bir yağ değildi galiba, yanılmıyorsam, 20w-50 motor yağı gibi bir şey koymuşlardı. Araştırayım tekrar yazayım olmazsa, evraklı duruyordu ama.

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşlar Merhaba,

Xmax'ım için kırmızı renkli yamaha sticker arıyorum. Nerde bulabileceğim hakkında bilginiz var mı? veya siz başka ne tür sticker tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı yebete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorun 1000 bakımını yaptırdım ancak şanzıman yagını degıstırmedıler..varmı bılgısı olan ..kıtapta degısecek dıyor ..usta gerek yok dedı ...4000 bakımında bakıcaz dedı dogrumudur..tesekkurler...bu arada kalan yagıda servısten ıstedım 1250 gr koyuyorlarmıs...
    Özelliğini kolay kolay yitiren bir yağ değildir uzun zaman kullanılabilir... Üretici firma yine de 1000 km de değiştirilmesini istiyor ne bilim belki toz metal parçası çapak vs. O yüzden değiştirilmesini istiyor...Bir dahaki değişim 20,000 km dedir...

Farklı marka scooter şanzuman yağlarını tercih etmeyin ben denemiştim zamanında şanzumandan ses geliyor...
    Kullancağınız yağ Yamalube Scooter Gear Oil Yarı sentetik GL-4 10W-40 yağdır...

yebete bunu beğendi.

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    merhaba ben şuan 92 km yaptım depoyu fullediğimden beri yeni 2. çizgiye geldi gösterge yarın 100 km olunca ne kadar yakıt alıcak acaba sonuçlarını sizlerle paylaşacağım..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    ÇOK TESEKKUR EDERIM BU YAGDAN BULUP ALICAM ....

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    merhabalar ben depoyu fulledikten sonra 100 km yaptım bugün fulldeim tam 100 km olunca 30 tl lik benzin aldı yani 100 km de 6 lt yaktı..neden bu kadar çok yakmış olabilir??hep kısa mesafelerde kullanıyorum motoru 50-80 km ortalama hız yapıyorum bunun nedeni acaba ne olabilir??

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı yebete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇOK TESEKKUR EDERIM BU YAGDAN BULUP ALICAM ....
    Rica ederim ... Servis uzaksa çok ta kasmayın 4000 km bakımında değiştirirsiniz...

Alıntı kontpasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar ben depoyu fulledikten sonra 100 km yaptım bugün fulldeim tam 100 km olunca 30 tl lik benzin aldı yani 100 km de 6 lt yaktı..neden bu kadar çok yakmış olabilir??hep kısa mesafelerde kullanıyorum motoru 50-80 km ortalama hız yapıyorum bunun nedeni acaba ne olabilir??

Ben 4,1 -4,2 lt nin üzerini hiç bir zaman görmedim...Bir sıkıntı var kesin... Kullanım mesafeniz çok kısa ise o da artırır yakıt tüketimini...
    Servis yolu gözüktü size bir kez daha ölçün ondan sonra servise gidin derim...
    Birde hep aynı benzinciden alıyorsanız değiştirin. Farklı bir yerden benzin alın...

Bir de benzin uyarı ışığı sizde kaç km de yanıyor...Bende 220 ile 245 km arasında yanıyor genellikle...
    yebete bunu beğendi.

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim ... Servis uzaksa çok ta kasmayın 4000 km bakımında değiştirirsiniz...

Ben 4,1 -4,2 lt nin üzerini hiç bir zaman görmedim...Bir sıkıntı var kesin... Kullanım mesafeniz çok kısa ise o da artırır yakıt tüketimini...
    Servis yolu gözüktü size bir kez daha ölçün ondan sonra servise gidin derim...
    Birde hep aynı benzinciden alıyorsanız değiştirin. Farklı bir yerden benzin alın...

Bir de benzin uyarı ışığı sizde kaç km de yanıyor...Bende 220 ile 245 km arasında yanıyor genellikle...
    benim kullandığım mesafe 2 km gidiş 2 km geliş benzini opetten alıyorum bende uyarı ışığı 170 180 km de falan yanıyor

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

servise gittim hiçbir sorun yok dedi 5000 km ye kadar biraz fazla yakar dedi sonra km de 25 kuruş civarına düşer dedi

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    benim kullandığım mesafe 2 km gidiş 2 km geliş benzini opetten alıyorum bende uyarı ışığı 170 180 km de falan yanıyor

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

servise gittim hiçbir sorun yok dedi 5000 km ye kadar biraz fazla yakar dedi sonra km de 25 kuruş civarına düşer dedi
    Bu kadar artırırmı bilmem ama kısa mesafe kullanmak gerçekten yakıtı artırıyor...Motor soğukken daha çok yakıt tüketir optimal sıcaklığa ulaştığında ise yakıt tüketimi normal seviyeye iner...
    Motor ısınamadan sen gideceğin yere varmış oluyorsun ...
    Müsait olduğun gün son bir test yap çık 100 km gez tekrar benzin al emin ol 6 Lt den daha düşük bir oran yakalayacaksın...

Gerçi bu şekilde bile olsa 6 Lt fazla ....

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    Bu kadar artırırmı bilmem ama kısa mesafe kullanmak gerçekten yakıtı artırıyor...Motor soğukken daha çok yakıt tüketir optimal sıcaklığa ulaştığında ise yakıt tüketimi normal seviyeye iner...
    Motor ısınamadan sen gideceğin yere varmış oluyorsun ...
    Müsait olduğun gün son bir test yap çık 100 km gez tekrar benzin al emin ol 6 Lt den daha düşük bir oran yakalayacaksın...

Gerçi bu şekilde bile olsa 6 Lt fazla ....
    ben zaten motoru iyice ısıtıp yola çıkıyorum hararet göstergesi yarıya geldiğinde yola çıkyorum dediğiniz gibi bi test daha yapıcam bakalım bu sefer ne yakıcak bide böyle çukura girince cik cik ses geliyor ön camın ordan nerden gelir acaba bi fikriniz varmı??

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    ben zaten motoru iyice ısıtıp yola çıkıyorum hararet göstergesi yarıya geldiğinde yola çıkyorum dediğiniz gibi bi test daha yapıcam bakalım bu sefer ne yakıcak bide böyle çukura girince cik cik ses geliyor ön camın ordan nerden gelir acaba bi fikriniz varmı??
    Sen birde uzunyolda dene şu yakıt tüketimini mrk ettim...
    Ön camın vidaları az sıkılmıştır , onları sıkmak lazım.yalnız çok dikkatli sık o vidalar plastikten üretim yalama olmaya müsait...Ön göğüsteki siyah parçayı söktünmü ulaşırsın o vidalara....

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    Sen birde uzunyolda dene şu yakıt tüketimini mrk ettim...
    Ön camın vidaları az sıkılmıştır , onları sıkmak lazım.yalnız çok dikkatli sık o vidalar plastikten üretim yalama olmaya müsait...Ön göğüsteki siyah parçayı söktünmü ulaşırsın o vidalara....
    en kısa zamanda uzun yolda bi deneyeceğim yakıt testini bu ön göğüs dediğiniz ön farların ortasındaki siyah parçamı??

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    en kısa zamanda uzun yolda bi deneyeceğim yakıt testini bu ön göğüs dediğiniz ön farların ortasındaki siyah parçamı??
    Evet o parça... 3 tane alyanlı vida tutar onu sökmesi çok kolay...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler