Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    bende aranıza yeni katıldım sonunda motorumu bugun aldım ön camurlukta ufak bı catlak ve cızıkler vardı bende boyatıp aldım temız olsun dedım ıyımı yabtım bılmıyorum neyse mötörum bu 2006 model 12400 küsürde temiz güzel bir motor aldım ustalara danısarak inşallah o benı bende onu üzmem

boyatmadan önceki hali sadece çamurluk ön

buda sonraki hali

Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Hayırlı olsun yeni motorun , bende yaklaşık 1,5 sene kadar kullanmıştım 2006 model yine aynı renk xmax tı...
    Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile oldukça temiz gözüküyor lastikler de Michelin City grip ile değiştirilmiş...
    Km gerçekse oldukça az kullanılmış...

Bak bu da benim sattığım motorun fotosu...

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Merhabalar birşey sormak istiyorum sizce x-max kaç kmye kadar kullanılabilir? 31.000km riskli midir? Fiyatida 5300. Bakımı kullanılışı çok önemli motorun ömrümü uzatır biliyorum ama sadece km ve fıyata bakınca acaba diyorum? Sizler ne dersiniz?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar birşey sormak istiyorum sizce x-max kaç kmye kadar kullanılabilir? 31.000km riskli midir? Fiyatida 5300. Bakımı kullanılışı çok önemli motorun ömrümü uzatır biliyorum ama sadece km ve fıyata bakınca acaba diyorum? Sizler ne dersiniz?
    65,000 km civarı xmax görmüştüm... Daha motor falan da yapılmamış hiç...

Yeni model düşük yaş motor da 31,000 km pek sorun teşkil etmez ama yaş olarak biraz daha eski ise zamanla bazı parçalarda değişim ve ek masraf çıkartabilir...

sahibinden com da iyice araştırın belki daha düşük km de motorlara denk gelebilirsiniz...

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    65,000 km civarı xmax görmüştüm... Daha motor falan da yapılmamış hiç...

Yeni model düşük yaş motor da 31,000 km pek sorun teşkil etmez ama yaş olarak biraz daha eski ise zamanla bazı parçalarda değişim ve ek masraf çıkartabilir...

sahibinden com da iyice araştırın belki daha düşük km de motorlara denk gelebilirsiniz...
    Evet haklısınız, yaşı ve km düşük olan bencede iyi olur ancak fiyatına da bakmak durumundayım... O yüzden sizinde dediğiniz gibi sahibinden.com'da araştırıyorum... buda ordan bulduğum bir ilan... masrafların düşük olması adına kendi bulunduğum ilden bakıyorum... Sanırım sezon bittikten sonra kışın bakarsam eğer hem km hem yaşça hemde fiyat olarak daha uygun birşeyler bulmam kolay olabilir diye düşünmekteyim... sıkça fikir değiştiren biriyim... tek tarza bağlı değilim... racing ve chopper dışında hepsi ilgimi çekiyor... ama maxi scooter hem şehir içi hem şehir dışı artçıyla beraber keyifli ve güvenli yolculuğu daha rahat sağlıyor... en azından ben öyle düşünüyorum... rahatlık bir bayan için önemli sanırım
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısınız, yaşı ve km düşük olan bencede iyi olur ancak fiyatına da bakmak durumundayım... O yüzden sizinde dediğiniz gibi sahibinden.com'da araştırıyorum... buda ordan bulduğum bir ilan... masrafların düşük olması adına kendi bulunduğum ilden bakıyorum... Sanırım sezon bittikten sonra kışın bakarsam eğer hem km hem yaşça hemde fiyat olarak daha uygun birşeyler bulmam kolay olabilir diye düşünmekteyim... sıkça fikir değiştiren biriyim... tek tarza bağlı değilim... racing ve chopper dışında hepsi ilgimi çekiyor... ama maxi scooter hem şehir içi hem şehir dışı artçıyla beraber keyifli ve güvenli yolculuğu daha rahat sağlıyor... en azından ben öyle düşünüyorum... rahatlık bir bayan için önemli sanırım
    Kışın fiyatlar daha aşağı çekilir birde yazın kullanıp kışa doğru satanlar var alternatifler artabilir...
    İzmir de şu an 2006 model xmax kullanan ve tam bir xmax profesörü bir arkadaşım var... Olurda karar verdiğiniz zaman arkadaşım size yardımcı olabilir aklınız da olsun...

someone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sıfır xmax250 ile runner 200st arasında karar veremiyorum. Her ikisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları var. 2. el düşünmüyorum çünkü 2010-2011 leri sadece 1000-1500 tl indirim yaparak satıyorlarki bu da elbette beni sıfır almaya itiyor. Tek sorun doğru karar vermek

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    kullanma klavuzu kitapçıgı olan biri burada pdf formatında paylaşabilirmi? bı tane buldum yabancı dil anlamadım bir şey
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı someone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sıfır xmax250 ile runner 200st arasında karar veremiyorum. Her ikisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları var. 2. el düşünmüyorum çünkü 2010-2011 leri sadece 1000-1500 tl indirim yaparak satıyorlarki bu da elbette beni sıfır almaya itiyor. Tek sorun doğru karar vermek
    Merhaba , sadece bu iki motor arasında kaldı iseniz kesinlikle xmax ı öneririm...Piaggio grubu sene 2012 oldu hala runner ı karbüratörlü olarak satıyor...Kendi ülkesi italya da bile doğru düzgün satılmıyor... Xmax yanlış hatırlamıyorsam italya da en çok satan ilk 10 motor arasındadır...
    Bagaj büyüklüğü , malzeme kalitesi , detaylar ne bilim gösterge falan hepsinde xmax daha iyidir...
    Gerisi size kalmış...

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanma klavuzu kitapçıgı olan biri burada pdf formatında paylaşabilirmi? bı tane buldum yabancı dil anlamadım bir şey
    Slm , türkçe kullanım kılavuzu belki evdeki pc de mevcut olabilir bakarım varsa upload ederim bir yerlere...

Bu arada geçenlerde bana sorduğun radyatör suyunu değiştirme ile alakalı eski kasa xmax lar için Tahir ÖLMEZ in hazırladığı pdf formatındaki kılavuzu aşağıdaki linkten indirip
    bakabilirsin türkçe anlatımlıdır... Yine de dikkatli yap işlemi havasını alamazsan epey uğraştırır...

http://www.mediafire.com/view/?bn4w557bkvb592v

Birde eski kasa xmaxlar için (Karbüratörlü) servis manual i var. 370 sayfalık bir döküman bu servisler içindir kullanıcılar için değil...
    Motorla alakalı her bilgi mevcuttur.Türkçe si yoktur bunun....

http://www.mediafire.com/view/?hsw86v3cknwy30x

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    bakabıldınmı tamyak kullanıcı kitabına

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakabıldınmı tamyak kullanıcı kitabına
    Al bakalım...

Eski kasa xmax Türkçe kullanım kılavuzu...

http://www.mediafire.com/view/?o9li893qptko5sp

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Al bakalım...

Eski kasa xmax Türkçe kullanım kılavuzu...

http://www.mediafire.com/view/?o9li893qptko5sp
    çok teşekkürler saol.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar..

Ben de aranıza yeni katılmış bulunuyorum.

Siyah PCX (Blackbird) ve gri PCX (Gringo) yu sattıktan sonra 250'lik bi şeyde karar kıldık ve XMAX250 '12 Model (ABS'siz) Titanyum rengini aldık.. İsmi de oldu "Trinity"..

Bilgisayarda fotoğrafını bulamadım instagramdan çektiğim fotoğrafı internette buldum.

Ha unutmadan daha ön tarafa eklenecek parça ve elciklere eklenecek bir parça daha gelecekmiş. Onların gelmesini bekliyoruz. Öndeki kırmızı kabloların sebebi onlar.

Ve bir sorum olacak.

Şimdi malum bunlarda hem sıcaklık hem saat göstergesi var. Fakat kullanım kitapçığı daha gelmediği için saati nasıl ayarlayacağımı bulamadım.

Anlatırsanız çok müteşekkir olurum.

Teşekkürler, Sevgiler, Saygılar..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    merhaba, hoşgeldin motorun hayırlı olsun Allah kazasız binmeyi nasip etsin, saat ayarına gelince benim 2006 x max da önce soldaki düğmeye basılı tut dakika ayarı yanıp sönecek ondan sonra sağdaki düğmeden ayarı yapıp tekrar sol düğmeye basıp saat yanıp sönecek onu da sağ düğmeden ayarlıyacaksın. tabi 2012 de farklı değilse

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    2012 de sol düğmeye basılı tutunca sıcaklıkla saat arasında değişim yapıyor, yani işe yaramıyor.. Ama teşekkür ederim.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar..

Ben de aranıza yeni katılmış bulunuyorum.

Siyah PCX (Blackbird) ve gri PCX (Gringo) yu sattıktan sonra 250'lik bi şeyde karar kıldık ve XMAX250 '12 Model (ABS'siz) Titanyum rengini aldık.. İsmi de oldu "Trinity"..

Bilgisayarda fotoğrafını bulamadım instagramdan çektiğim fotoğrafı internette buldum.

Ha unutmadan daha ön tarafa eklenecek parça ve elciklere eklenecek bir parça daha gelecekmiş. Onların gelmesini bekliyoruz. Öndeki kırmızı kabloların sebebi onlar.

Ve bir sorum olacak.

Şimdi malum bunlarda hem sıcaklık hem saat göstergesi var. Fakat kullanım kitapçığı daha gelmediği için saati nasıl ayarlayacağımı bulamadım.

Anlatırsanız çok müteşekkir olurum.

Teşekkürler, Sevgiler, Saygılar..
    Merhaba , motorun hayırlı olsun... Bu titanyum rengi gerçekten çok hoş güle güle kullan...

Saat ayarına gelince cep telefonu ile kitaptan foto çektim... Umarım işini görür...

Bu arada Yamaha Türkiye yi ararsan sana ücretsiz olarak Tr kullanım kılavuzunu gönderirler...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhaba , motorun hayırlı olsun... Bu titanyum rengi gerçekten çok hoş güle güle kullan...

Saat ayarına gelince cep telefonu ile kitaptan foto çektim... Umarım işini görür...

Bu arada Yamaha Türkiye yi ararsan sana ücretsiz olarak Tr kullanım kılavuzunu gönderirler...

http://img225.imageshack.us/img225/7...atayarlama.jpg
    Teşekkür ederim. Aslında bizim ilk tercihimiz siyahtı (siyah olsun 3 kuruş pahalı olsun felsefesi) ama gel gör ki hiç bi bayii de siyah xmax yoktu bize titanyumu önerdiler. Geldi beğendik cidden tahmin etmediğim kadar güzel bi renkmiş.

Tam aradığım kısım çok teşekkür ederim.

Elciklerin bi parçasıyla aynalar dün gelmiş buraya. Haftaya filan da herhalde ön taraftaki parçayla, kullanım kılavuzunu göndericekler.
    Çok dandik bi ayna takmışları rüzgarda şekil değiştiriyodu aynalar. Bu gün taktırmayı düşünüyorum yeni parçaları.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Aslında bizim ilk tercihimiz siyahtı (siyah olsun 3 kuruş pahalı olsun felsefesi) ama gel gör ki hiç bi bayii de siyah xmax yoktu bize titanyumu önerdiler. Geldi beğendik cidden tahmin etmediğim kadar güzel bi renkmiş.

Tam aradığım kısım çok teşekkür ederim.

Elciklerin bi parçasıyla aynalar dün gelmiş buraya. Haftaya filan da herhalde ön taraftaki parçayla, kullanım kılavuzunu göndericekler.
    Çok dandik bi ayna takmışları rüzgarda şekil değiştiriyodu aynalar. Bu gün taktırmayı düşünüyorum yeni parçaları.
    Rica ederim...
    Ön tarafta o kırmızı kablonun olduğu yere ne takılıcak acaba merak ettim...
    Bu arada sana benim motorun bir fotosunu göndereyim siyah renk ayarlarını bozmasın ...
    Fotoğrafın çekildiği yer sana yakın sayılır Tekirdağ Uçmakdere de çekmiştik...

onurpark, mücahit_89 ve yebete bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    slmlar bu linkteki kayış nasıldır kullanan varmı işimi görürmü ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85895273/detay

yada tavsiye edeceginiz bir kayış varmı xmax 2006 model için

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    bende dayco kayış aldım, 80 tl ye gayet memnunum tavsiye ederim, x max 67 ve 68. sayfalara bakmanı tavsiye ederim, kendim taktım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler