Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yokuşta tıkanıyor diyorlar ? Bide sıfır aldıktan kaç km yada ne kadar süre sonra uzun yola gidebilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    Alıntı 4tekerfazla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuşta tıkanıyor diyorlar ? Bide sıfır aldıktan kaç km yada ne kadar süre sonra uzun yola gidebilirim ?
    yokuştan yokuşa motorların çoğu tıkanır. artçılı kullanımda bilhassa motora çok yük bindiğinden zorlanabilir. tek başınayken problem yaşayanı duymadım.
    rodaj için kullanım kılavuzunda yazan ilk 1000 km 4000 devir. 1600 km'e kadarda 6500 devri geçmemeniz gerekiyor. ondan sonra uzun yol yapabilirsiniz.
    xmax hakkında zamanınız varsa tek tek 93 sayfayı okuyup daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

güvenlik ekipmanlarınızı almadan motor almamamnızı öneririm. yaşınız genç sanırsam.
    Life Goes Fast.. Live it !

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    arkadaslar merhaba,

sizlerle xmaxımda yaptıgım modifikasyonları paylaşmak istedim. olumlu/olumsuz eleştiri ve göruslerinizi bekliyorum

http://imageshack.us/a/img24/3084/bw8n.jpg
    http://imageshack.us/a/img850/6620/e0d4.jpg
    http://imageshack.us/a/img703/118/du7a.jpg
    http://imageshack.us/a/img4/1557/7k8n.jpg
    http://imageshack.us/a/img20/3320/up2z.jpg
    http://imageshack.us/a/img821/7567/t84o.jpg
    http://imageshack.us/a/img560/2264/mfb0.jpg
    http://imageshack.us/a/img825/3883/j68p.jpg
    http://imageshack.us/a/img43/160/zzkg.jpg
    http://imageshack.us/a/img832/7991/qkj3.jpg

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar..ben ön siperliğe siyah folyo ve jantlara da beyaz şerit çekmek istiyorum ama bu konuda pek kabiliyetli olduğum söylenemez.bu işi yapan yerlere sorduğumda da çok uçuk fiyat söylüyorlar.aslında parasında da değilim ama göz göre göre kazıklanmak hoşuma gitmiyo doğrusu.bana bu konuda yardımcı olabilecek gönüllü arkadaşlara ihtiyacım var.açık konusmak gerekirse tabii ki makul bi bedel karşılığı.isteyen özelden de yazabilir.kazasız sürüşler dileklerimle...

Motosikleti
    x maks 250 abs
    selamlar. yeni uye oldum. x maks 250 abs 2013 sahibiyim. yeni aldigim motorda ariza meydana geldi. sabahleyin motoru çalistirdigimda gosterge hic bir isaret yok(hiz, benzin, devir saati, km...) yani motor calisiyor ama gosterge calismiyor. bu durumu yasayan varmi paylasirsaniz sevinirim. tesekkurler.

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı fani17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. yeni uye oldum. x maks 250 abs 2013 sahibiyim. yeni aldigim motorda ariza meydana geldi. sabahleyin motoru çalistirdigimda gosterge hic bir isaret yok(hiz, benzin, devir saati, km...) yani motor calisiyor ama gosterge calismiyor. bu durumu yasayan varmi paylasirsaniz sevinirim. tesekkurler.
    gostergeye denk gelen sigortaya bakmanizi oneririm, sigortasi yanmis olabilir.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    0-3600 km boyunca yakıt ortalamam tam 3 lt/100 km.

Motosikleti
    Herkese selamlar büyük hevesle aldığımız ve çok keyifli seyahatler yaptığımız x max 250 ABS mizi özel sebeblerden dolayı satmak zorundayız.Bu sevdaya bir süre ara vermemiz gerekti.Motor 2013 model beyaz renk ve 3400 km de.Üzerinde elcik koruma , yan koruma ve sissy bar var. Bunların toplam değeri 900 tl.Forumu takip eden arkadaşlar bilirler hep uzun yolda gezi amaçlı kullandık.Onun dışında kapalı garajda duruyor.Maalesef daha önce de yazdığım gibi bir kere düştük ama çok yavaştık ve hiç hasar görmedi.Alt grenajda belli olmayan çizikler dışında hiç bir şeyi yok.İsteyen gelip görebilrir.Bu arada Nisan da trafiğe çıktı.Arzu edenler özelden de yazabilirler.Ben 12.500 tl düşünüyorum.Evet sıfırı da aynı fiyat bu da sıfırdan farksız ve üzerinde 900 tl lik aksesuar var.Herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    x maks 250 abs
    tesekurler. biraz uzun yol kat ederek servise gittim isin aksi ya orda hicbir mudahalle edilmeden gostergeler calisti. motorun uzun yapasi gelmis her halde. haydi hayirlisi...

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar büyük hevesle aldığımız ve çok keyifli seyahatler yaptığımız x max 250 ABS mizi özel sebeblerden dolayı satmak zorundayız.Bu sevdaya bir süre ara vermemiz gerekti.Motor 2013 model beyaz renk ve 3400 km de.Üzerinde elcik koruma , yan koruma ve sissy bar var. Bunların toplam değeri 900 tl.Forumu takip eden arkadaşlar bilirler hep uzun yolda gezi amaçlı kullandık.Onun dışında kapalı garajda duruyor.Maalesef daha önce de yazdığım gibi bir kere düştük ama çok yavaştık ve hiç hasar görmedi.Alt grenajda belli olmayan çizikler dışında hiç bir şeyi yok.İsteyen gelip görebilrir.Bu arada Nisan da trafiğe çıktı.Arzu edenler özelden de yazabilirler.Ben 12.500 tl düşünüyorum.Evet sıfırı da aynı fiyat bu da sıfırdan farksız ve üzerinde 900 tl lik aksesuar var.Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Fiyat bence makul hayırlı satışlar.

Alıntı fani17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekurler. biraz uzun yol kat ederek servise gittim isin aksi ya orda hicbir mudahalle edilmeden gostergeler calisti. motorun uzun yapasi gelmis her halde. haydi hayirlisi...
    Neyse uzun yol deneyimi yapmış oldunuz. Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    [QUOTE=takmad;3130830]Fiyat bence makul hayırlı satışlar.

TEŞEKKÜR EDERİM.GERCEKTEN MECBUR OLMASAM SATMAZDIM.UMARIM BENİM KADAR HEVESLİ BİRİ ALIR.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    yakın zamanda 4000km bakımına giren varmı. giren varsa ne tür işler ypıldığını ve ödediği ücreti yazabilir mi
    şuan 3800km deyim, 4000km den önce bakıma aldırsam mı,
    teşekkürler.

buraqua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alternatifyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda 4000km bakımına giren varmı. giren varsa ne tür işler ypıldığını ve ödediği ücreti yazabilir mi
    şuan 3800km deyim, 4000km den önce bakıma aldırsam mı,
    teşekkürler.
    70 TL,yağ değişir.Ben 5000 km.de bakıma götürdüm, sorun olmadı.

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Alıntı buraqua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 TL,yağ değişir.Ben 5000 km.de bakıma götürdüm, sorun olmadı.
    Teşekkürler.
    iki farklı şehirdeki iki bayiiye tel ettim.
    biri: yağ değişimi+hava filtresi değişimi+diğer genel kontroller=150 tl
    biri: yağ değişimi+diğer genel kontroller=60-70 tl

anlamak zor

peki siz yağ değişimi ışığını 4000 de yanınca söndürdünüz mü yoksa bakıma kadar yandıda bakımda mı söndürdünüz.

Matte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV535, Salcano SM100, Honda ANF125i Innova
    Merhabalar sayın ve değerli X-max sürücüleri
    Benim de niyetim odur ki bir 250'lik X-max alabilmek.
    ABS'li olmasının avantajlarını okumuştum, ben de kısmetse ABS'li alacağım.
    Malumunuz, bayilerde sıfır kilometrelerde tedarik sorunu yaşanmakta, müşteriler kaparo verip sıraya girmekte.
    Ben de 2. el almayı düşündüm, sahibinden.com'da takip ediyorum ama şimdilik aklıma yatan bir seçenek çıkmadı.
    Motorunun kullanılmış olduğunu unutup sıfır fiyatına satmak isteyenler haricinde pek işe yarar bir ilan yok maalesef.
    Moturunu satmayı düşünenler (ABS'li) benimle irtibata geçebilirse çok sevinirim.
    Saygılar

cooper061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsxr 600
    Alıntı Pasali1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturuş olarak rahat diyebileceğiniz bir motor mu kuzenime almayı düşünüyoruz sancaktepede teşir yeri varmış yarın gidip bi bakıcaz.Eski motoru sym gts 250evo'ydu diğer kuzenimde xmax250momo var ona oturup baktığında koltuğu cok rahat degil gibi bişey söyledi o yüzden soruyorum
    Bana göre çok rahat çünkü 25 yıllık racing kullanıcısıyım. Bu konuda da kıyaslama yapabileceğim bir bilgim yok. Ama son zamanlarda kıyaslama yapabildiğim diğer bir konuda 400 cc scooterlar içinde baya ufak ve şehiriçi trafiğine uygun.
    İ AM NOT RİDİNG FAST!! JUST FLYİNG LOW

buraqua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alternatifyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.
    iki farklı şehirdeki iki bayiiye tel ettim.
    biri: yağ değişimi+hava filtresi değişimi+diğer genel kontroller=150 tl
    biri: yağ değişimi+diğer genel kontroller=60-70 tl

anlamak zor

peki siz yağ değişimi ışığını 4000 de yanınca söndürdünüz mü yoksa bakıma kadar yandıda bakımda mı söndürdünüz.
    hava filtresine baktırmakta fayda var,ilk bakımda hava filtresine hava tutulmuştu,ışık 4000de yanmadı,daha sonra yandı ama ben servise götürmekte de geciktim.
    teferruata takılmanızı gerektirecek bir motor değildir x-max. evvelallah taş gibidir. yağını değiştirin, hava filtrelerini temizletin ve gazlayın ;)
    alternatifyo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 400
    Öncelikle ne yazık ki istanbuldayım... ön ses 400 de yok bir tek kilitli olan sol cep var ordan bazen ötüyor içine biraz karton koydum o da geçti...Süspansiyonları harika 3 moduda baktım normal mod gayet yeterli... ön 28 arka 32 bar havada buna dikkat ettikten sonra gayet rahat bir sürüş sağlıyor... şayet imkan varsa alın ben çok memnunum...250 den sonra motor kullandığımı hissediyorum..size de kazasız belasız sürüşler dilerim

---------- Post added at 04:50 ---------- Previous post was at 04:45 ----------

Alıntı kontpasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhabalar yeni motorunuz hayırlı olsun bende yamaha xmax 400 almayı düşünüyorum mesela önceki mesajlarda 250 liklerin önünden cik cik diye sesler geliyomuş bu olay 400 lükte mevcutmudur süspansiyonları nasıl sert mi yumuşak mı yakışı nasıl şuan detaylı olarak bilgilendirirseniz sevinirim allah kimseye kaza bela vermesin...bu arada izmirdeyseniz motorunuzu görmek isterim...
    Öncelikle ne yazık ki istanbuldayım... ön ses 400 de yok bir tek kilitli olan sol cep var ordan bazen ötüyor içine biraz karton koydum o da geçti...Süspansiyonları harika 3 moduda baktım normal mod gayet yeterli... ön 28 arka 32 bar havada buna dikkat ettikten sonra gayet rahat bir sürüş sağlıyor... şayet imkan varsa alın ben çok memnunum...250 den sonra motor kullandığımı hissediyorum..size de kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Alıntı buraqua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresine baktırmakta fayda var,ilk bakımda hava filtresine hava tutulmuştu,ışık 4000de yanmadı,daha sonra yandı ama ben servise götürmekte de geciktim.
    teferruata takılmanızı gerektirecek bir motor değildir x-max. evvelallah taş gibidir. yağını değiştirin, hava filtrelerini temizletin ve gazlayın ;)
    4000 km bakımını cumartesi sabah yaptırdım.
    1 lt yağ+hava filtresinin temizliği+lastik basınçlarının kontrolü=60 tl

1000 km bakımından artan 660 ml lik yağdan 300 ml daha kullanıldı, bi 330 ml daha kaldı. o da kısmetse 7000 km ye

bu arada OIL yazısının silinmesi işini kendim hallettim.
    kontak açıkken 17 sn OIL CHANGE tuşuna basıyorsunuz kendiliğinden sönüyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben de bugün itibariyle 2012 model bir X-Max 250 sahibi oldum, hadi hayırlısı
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler