Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fejolerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 150
    çok beceriklisiniz ellerinize sağlık bende yakında alıcam ama hala karar vermiş değilim . x max abs enjeksiyonlu ps 150 i ile gidip geliyorum.. bana biri deseki bu bundan bu yüzden valla o kadar dengede yanii olay..
    ESKİDEN KARAŞİMŞEK İZLERDİK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı muratpadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar oncelikle hepinize merhaba siteye baya once uye olmama ragmen motor hobime sym fiddle 2 ile basladim ve gayet memnunum, bu arada sizlerle gec tanisma firsati buldugum icin ozur dilerim fiddle i 3 ay oldu alali ve bana sen bu motoru yukseltirsin dediklerinde yok bana bu yeter dedim ama anliycaginiz gibi suanda yetmemeye basladi cunku uzun yol yapmak istiyorum ve yetersiz geliyor fiddle. Yaklasik 3 haftadir arastirma yapiyorum xmax 250, x8 tarzindaki motorlarla ilgili. Buraya yazmamin sebebide xmax 250 ye asik olmam ama elektronik , aku vs sorunlarindan dolayi ve beldeyamanin ilgisizliginden dolayi biraz korkuyorum acikcasi. Siz degerli arkadaslardan tecrubenize dayanarak bana yardimci olabiliceginzi dusundum. İstedigim renkte siyah Gri bodrumda 2006 model 37000km de buldum. Takasi kabul etti arkadas uzerine fark vericem tabiki fiyat 5000 sormak istedigim herhangi bir prob cikarirmi? Kac km daha binerim, benzin serfiyati sehir icinde beni memnun edermi bagaji filan sekli cok guzel onun disinda servis durumu parca fiyatlari nasil? Ve 1 sene sonra satmamda sikinti olurmu 2. El piyasasi nasildir. Gonul sifir almak ister ama max verebilicegim 5000 civari.. Simdiden hepinize cok tesekkur ederim eger forumda bu tarz seyler konusulmuyorsada kusura bakmayin motor aleminde yeniyim. Kazasiz ve temiz surusler....
    Alıntı muratpadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax kullanıcısı bi allahın kulu yokmu bilgi vericek bir üstte baya bi soru sordum ama sallayan yok bu hafta alıcam genelde servislerin dedikleri 2009 dan sonrasını al 2006 alırsan akü problemi vardı giderildi ama hararet yapıyor kronik sorun bu ve çok masraf çıkarır? birde benzin olarakda full yani 12lt le şehir içi 160 km gidildiği söylendi burda yazanlar biraz şişirme sanırım??
    Slm , elektrik ve akü sorunu bildiğim kadarı ile sadece karbüratörlü 2006 modellerde yaşanıyor. Ama bu motorlar epey eskidi dolayısı ile hala akü sorunu yaşayan 2006 kaldığını zannetmem zaten almayı düşündüğün motorun km si yüksek sorun olsa emin ol o kadar km kullanılmazdı...Sorunu da işi bilen ustalar hallediyor...Şehir içinde hararet göstergesi kırmızı bölüme ulaşıyor ama sürüş te herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım...2006 karbüratörlü modellerin yakıt tüketimi 100 km de 4 lt civarıdır kışın biraz daha artabilir...
    Beldeyama yok artık japonların kendisi geldi onlar hizmet veriyor... Yeni model motorlar da kısmen parça olsa da eski modellerin parçaları stok ta yoktur dolayısı ile tedarik etme süresi biraz daha uzayabilir...Satarken sıkıntı yaşayabilirsin çünkü 37,000 km de sende daha da artıcak km 50,000 km ve üstünde satış biraz daha sıkıntılı olabilir...

Alıntı buraqua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, 2012 model 2.el xmax satın aldım.. simsiyah ve çok yakışıklı..2007 modelini kullanmıştım,çok güzel motordu ama bu yeni modeli çok daha güzel.
    bir-iki sorum olacak,yanıt alabilirsem sevinirim..
    rölanti deviri kaç olmalı?
    ani gaz verildiğinde sübap sesi duymak normal mi?
    arkadan gelen takırtı sesi ne olabilir?
    Hayırlı olsun yeni motorunuz...
    Rölanti devri başlangıçta biraz yüksek çalışır sonradan düşer...1500 - 1600 dv/dk civarı olması lazım...
    bu soruna cvp veremeyeceğim iyi bir ustaya danışman lazım...
    Arkadan gelen takırtı çamurluk bağlantısı ve o bölgedeki bağlantı bölümlerini kontrol et belki varyatör bölümünde...

Alıntı ısparta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende x max ı alalı 5 ay oldu, bu üçüncü depom 2006 model 22 kr 24 kuruş arası yakıyor, şehiriçi son ölçümde 25 tl ile 115 km yaptım. kayışını daha dün değiştirdim kendim. şimdilik iyi.[COLOR="Silver"]
    Kayışında epey çatlaklar varmış. Değiştirdiğin iyi olmuş ... Eline sağlık üstat...

x max in yan grenajlarına takılan rüzgarlık (motoru yatırdığımızda da koruma görevi görüyormuş) ve yine ön camın hemen yanına takılan elcik korumalardan alasım varr, elinde olup kullanmadığı için elden çıkartmayı düşünen bir arkadaşım var mıdır.

yok mudur bir xmax toplantısı istanbul da, katılalım hep beraber tanışalım.. hafta içi olursa süper olur hazır günlerde uzamışkenn.. eğer topalanıcak yer sorunsa işte alternatifler;(toplanmak her bakımdan çok faydalı olur diye düşünüyorum..)
    göztepe minibüs caddesi Göztepe Time cafe
    ataköy 9. kısım big mama's
    kalamış Sütiş

veya önerilecek başka bir yer olurr,,

perşembe akşamları için ne dersiniz....
    bir yoklama yapalım kim nerdeymiş gelirmiymişş,,

1) + dorden Tuzla
    2)...

buraqua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pollini marka varyatörle ilgili fikri,tecrübesi olan var mı? başka markalar da olabilir, x-maxi hızlandırma zamanı geldi de..

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Arkadaşlar merhaba, bende uzun araştırmalarım sonucu x-max almaya kadar verdim Yalnızca kafamda bir kaç soru var yanıtlayabilen olursa çok makbule geçer :

1- Motoru sıfır km almayı düşünüyorum, acelem yok fiyatları ne zaman uygun olur, yaz sonu düşer mi fiyatlar ?
    2- ABS li olanımı almalıyım ?
    3- Şehir dışına gidebilirmiyim ben bu motorla mesela ben izmirliyim ankaraya gidebilir miyim ?
    4- Boyum 1.85. Kullanırken bir sorun yaşar mıyım özellikle uzun yollarda ?
    Teşekkürler...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı dorden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok mudur bir xmax toplantısı istanbul da, katılalım hep beraber tanışalım.. hafta içi olursa süper olur hazır günlerde uzamışkenn.. eğer topalanıcak yer sorunsa işte alternatifler;(toplanmak her bakımdan çok faydalı olur diye düşünüyorum..)
    göztepe minibüs caddesi Göztepe Time cafe
    ataköy 9. kısım big mama's
    kalamış Sütiş

veya önerilecek başka bir yer olurr,,

perşembe akşamları için ne dersiniz....
    bir yoklama yapalım kim nerdeymiş gelirmiymişş,,

1) + dorden Tuzla
    2)...
    Ben pek müsait olamıyorum ama olurda denk gelirsem uğrarım bu tür buluşmalara...

pollini marka varyatörle ilgili fikri,tecrübesi olan var mı? başka markalar da olabilir, x-maxi hızlandırma zamanı geldi de..
    J-costa için iyi diyorlar...

Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bende uzun araştırmalarım sonucu x-max almaya kadar verdim Yalnızca kafamda bir kaç soru var yanıtlayabilen olursa çok makbule geçer :

1- Motoru sıfır km almayı düşünüyorum, acelem yok fiyatları ne zaman uygun olur, yaz sonu düşer mi fiyatlar ?
    2- ABS li olanımı almalıyım ?
    3- Şehir dışına gidebilirmiyim ben bu motorla mesela ben izmirliyim ankaraya gidebilir miyim ?
    4- Boyum 1.85. Kullanırken bir sorun yaşar mıyım özellikle uzun yollarda ?
    Teşekkürler...
    Merhaba
    1- Fiyatların pek düşeceğini düşünmüyorum...
    2- Abs li olanı şart değil abs siz de kullandım yaklaşık 12,000 km sonradan abs liye geçiş yaptım... Abs li çok daha güvenli panik frende , ıslak zeminde vs. özellikle motorun kıçı başı asla oynamıyor..
    3- Geçen sene eylül ayında İstanbuldan , marmarise gittim 2000-2500 km civarı yol yaptım 1 hafta da...En ufak bir sorun arıza vs. yaşamadım....
    4- Bence o boyla Xmax ta rahat edemeyebilirsin... Ben boyu 1,80 üzeri denemeden almasın diyorum...

Motosikleti
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben pek müsait olamıyorum ama olurda denk gelirsem uğrarım bu tür buluşmalara...

J-costa için iyi diyorlar...

Merhaba
    1- Fiyatların pek düşeceğini düşünmüyorum...
    2- Abs li olanı şart değil abs siz de kullandım yaklaşık 12,000 km sonradan abs liye geçiş yaptım... Abs li çok daha güvenli panik frende , ıslak zeminde vs. özellikle motorun kıçı başı asla oynamıyor..
    3- Geçen sene eylül ayında İstanbuldan , marmarise gittim 2000-2500 km civarı yol yaptım 1 hafta da...En ufak bir sorun arıza vs. yaşamadım....
    4- Bence o boyla Xmax ta rahat edemeyebilirsin... Ben boyu 1,80 üzeri denemeden almasın diyorum...
    Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim.

1 - Yazın sonunu beklemeyeyim o zaman.
    2 - Sıfır alacağım için ABS lisi daha mantıklı, o kadar para veriyorum bari en iyisi olsun.
    3 - Uzun yol konusundaki cevabınız çok güzel.Çok korkuyodum uzun yolla ilgili.
    4 - Boyum x-maxte sorun çıkarırsa tavsiye edebileceğiniz başka scooter varmı mesela SYM 250 cc gibi ?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ederim.

1 - Yazın sonunu beklemeyeyim o zaman.
    2 - Sıfır alacağım için ABS lisi daha mantıklı, o kadar para veriyorum bari en iyisi olsun.
    3 - Uzun yol konusundaki cevabınız çok güzel.Çok korkuyodum uzun yolla ilgili.
    4 - Boyum x-maxte sorun çıkarırsa tavsiye edebileceğiniz başka scooter varmı mesela SYM 250 cc gibi ?
    Piaggio Xevo 250 - kymco xciting 250 ve sym gts 250 bunlara da bakabilirsiniz...Eğer test etme imkanınız yoksa en azından bu 4 model in de üzerine oturup rahat edip edemeyeceğinize karar verebilirisiniz...

Bu arada yaklaşık sizinle aynı boyda da bir arkadaşım da Yamaha xcity var son derece memnun ona da bakabilirsiniz...Fiyatı Xmax a göre daha uygundur...

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Piaggio Xevo 250 - kymco xciting 250 ve sym gts 250 bunlara da bakabilirsiniz...Eğer test etme imkanınız yoksa en azından bu 4 model in de üzerine oturup rahat edip edemeyeceğinize karar verebilirisiniz...

Bu arada yaklaşık sizinle aynı boyda da bir arkadaşım da Yamaha xcity var son derece memnun ona da bakabilirsiniz...Fiyatı Xmax a göre daha uygundur...
    Bence rahat etme konusu sadece boy ile ilgili değil. İnsanların bacak boyu ile gövde boyu oranları genetik olarak birbirinden farklı. Benim bacakları uzun fakar boyu çok uzun olmayan bir arkadaşım x cityde rahat edemedi Dizleri gidona çarptı resmen . Bence sadece oturma pozisyonuna değil kullanırken yapacağınız bütün hareketlerde motosikletin size uyguın olup olmadığını test etmeye çalışın.

Mesela gidonu tam kırdığınızda dizlerinize çarpmadığına emin olun.

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    bu gün ilk uzun yol deneyimim, dediysemde hepsi var gel 165 km 30 tl yaktı, ama nerdeyse dip gaz 120 ,130 km hafif eğimli yol 160 ı gördü. Şimdi motora daha çok ısındım, gerçekten çok rahat motor tavsiye ederim, ama bi sorun fan açmıyor gerçi hızlı giderken sorun olmuyor,beklemelerde yükseliyor.

Motosikleti

Ustam SYM 250 ye baktım gayet iyiydi ama kullanmadım sadece üzerinde oturuş pozisyonu gayet rahat geldi bana.Piaggio Xevo 250 yi tam bilmiyorum ama geniş bir motor bagaj hacmi iyi ise düşünebilirim kesinlikle yamahadan sonra.Son olarakta Yamaha X-citye nedense ısınamadım.Piaggio xevo 250 hakkında çok bilgim yok ama piaggio da düşünmüyor değilim ama nedense yamaha aklımı çeliyor kime sorsam yamahadan şaşma diyor

Bu arada izmirde oturuyorum izmirde sıfır yamaha x max yok bilginiz olsun dostlar

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    bu gün ilk uzun yol deneyimim, dediysemde hepsi var gel 165 km 30 tl yaktı, ama nerdeyse dip gaz 120 ,130 km hafif eğimli yol 160 ı gördü. Şimdi motora daha çok ısındım, gerçekten çok rahat motor tavsiye ederim, ama bi sorun fan açmıyor gerçi hızlı giderken sorun olmuyor,beklemelerde yükseliyor.
    Bugün 165 yarın 300 km olur tekerine sağlık... benim eski 2006 Xmaxta da sıkışık trafikte hararet kırmızı bölgeye ulaşıyordu ben umursamıyordum kullanmaya dvm ediyordum. Trafik akarken sıkıntı olmuyor ama...
    Yeni kasalarda ise hararet sorunu kesinlikle yok... Orta çizginin üstünü göremedim daha ne sıkışık trafikte ne de yol alırken...

Geçenlerde bende artçılı olarak yaklaşık 500 km lik bir gezi gerçekleştirdim... Tekirdağ şarköy taraflarına bir iki foto da ben paylaşıyım...

Ustam SYM 250 ye baktım gayet iyiydi ama kullanmadım sadece üzerinde oturuş pozisyonu gayet rahat geldi bana.Piaggio Xevo 250 yi tam bilmiyorum ama geniş bir motor bagaj hacmi iyi ise düşünebilirim kesinlikle yamahadan sonra.Son olarakta Yamaha X-citye nedense ısınamadım.Piaggio xevo 250 hakkında çok bilgim yok ama piaggio da düşünmüyor değilim ama nedense yamaha aklımı çeliyor kime sorsam yamahadan şaşma diyor

Bu arada izmirde oturuyorum izmirde sıfır yamaha x max yok bilginiz olsun dostlar
    Bu saydığım markalar kendilerini kanıtlamış marka ve modellerdir... 3 aşağı 5 yukarı hepsinden memnun kalırsın ama senin boy uzun denemen hatta mümkünse test etmen lazım... O boyla Yamaha da rahat edebilirsen tabiki benimde sana ilk tavsiyem xmax olur du...

hafif eğimli yol 160 ı gördü. Şimdi motora daha çok ısındım, gerçekten çok rahat motor tavsiye ederim, http://d1206.hizliresim.com/y/k/83t9n.jpg
    henüz 145 üstüne çıkmadı, makina 3000 km de..!! belki sonradan açılır,, bu arada hız meraklısı değilim ortalamam 80-90 ı geçmez ama bu işin doğasında var,, makinanın son kapasitesi nedir diye öğrenmekk..!!

Selam beyler,bayanlar,
    yakında toplam 700 km.lik bir yol gözüküyor da bana,acaba diyorum şu medium ön cam ve yan kapama (knuckle visors) ikilisi daha çok otobanda geçecek yolculuğuma neşe katar mı?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Ön camı al kullananlar çok faydalı diyor... Yan koruma şart o kadar şart değil istersen alabilirisin..

bak bir de şu cam var biraz daha pahalı ama yükseklik ayarı var ona da bakabilirsin...
    Yalnız bu cam 400 - 450 Tl arası birşey...

Orjinal xmax aksesuarları içinde şu adrese bakabilirsin...

http://www.motoliz.com/Yamaha-Orjina...X-Max-250-5103

eyvallah,ilgi alaka için teşekkürler,
    motolizden medium ön camı aldım,yan kapamalara gerek duymadım,şimdilik. 400-450 ye varyatörü değiştireyim diyorum ;)

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    eyvallah,ilgi alaka için teşekkürler,
    motolizden medium ön camı aldım,yan kapamalara gerek duymadım,şimdilik. 400-450 ye varyatörü değiştireyim diyorum ;)
    j-costa vb... ? Bu arada motorun kaç km de...

j-costa vb... ? Bu arada motorun kaç km de...
    evet ya da pollini.. motor 2800 küsürde şu an.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    evet ya da pollini.. motor 2800 küsürde şu an.
    Motorun km si daha düşük sayılır. İstersen bir 5000 km ye kadar bekle...Bu tür uygulamalar motorun daha yüksek devirlerde çalışmasını sağlıyor...
    Yine de sen bilirsin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler