Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    arkadaşlar x max ın kayışı bitmek üzere, baya bi çatlamış, kayış olarak ne tavsiye edersiniz. Bizim buralarda bulunmuyor, nereden alabiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı mks84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenı renk cok guzel ama genede benım gonlum beyazdan yana
    Beyaz klasik bir renktir hemen hemen her motorda zaten güzel duruyor...Ben de benim motoru alırken manyetik mavi ve beyaz arasında karar vermekte epey zorlanmıştım...

Alıntı ısparta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar x max ın kayışı bitmek üzere, baya bi çatlamış, kayış olarak ne tavsiye edersiniz. Bizim buralarda bulunmuyor, nereden alabiliriz.
    Orjinal kayış 200 tl civarıydı onu alabilirsin ya da bulabilirsen mitsobishi marka kayış tavsiye ederim ... Orjinalide bildiğim kadarı ile mitsobishi marka...

Birde bütçen sıkıntılı ise ucuz bir çözüm var ama denemedim + kesinlikle tavsiye etmem...

http://www.velomoto.com.tr da 48 tl ye kayış var xmax için...

ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz klasik bir renktir hemen hemen her motorda zaten güzel duruyor...Ben de benim motoru alırken manyetik mavi ve beyaz arasında karar vermekte epey zorlanmıştım...

Orjinal kayış 200 tl civarıydı onu alabilirsin ya da bulabilirsen mitsobishi marka kayış tavsiye ederim ... Orjinalide bildiğim kadarı ile mitsobishi marka...

Birde bütçen sıkıntılı ise ucuz bir çözüm var ama denemedim + kesinlikle tavsiye etmem...

http://www.velomoto.com.tr da 48 tl ye kayış var xmax için...
    sanayide sordum dayco nun kayışını 23* 1006 8179k kodlu 100 tl ye getirtiriz dedi, sizce nasıl olur.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı ısparta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanayide sordum dayco nun kayışını 23* 1006 8179k kodlu 100 tl ye getirtiriz dedi, sizce nasıl olur.
    Kullanmadığım için bilemem ... Dayco Kullananlar var ise yardımcı olsun....

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    benim çin malı scootere ustanın tavsiyesi ile dayco kayış takmıştık,yaklaşık 10000km oldu takılalı,geçen bakımda açıp baktık sapa sağlam duruyor bende şaşırdım açıkçası ama her ürünü böyle kalitelimidir bilemiyorum
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Merhabalar. Basligin cogu kismini okudum. 2006 dan bugune xmax, basindan gecenler ve son durum.
    Bir sezonluk asya 125t nostalji deneyiminden sonra xmax 250 titanyum icin yamaha yildiz ticarete pesinat odedim. Nisan 25 - 30 arasi gelecekmis.
    Tamyak kardes ozellikle yaptigin paylasimlar icin tesekkur ederim. Daha cok ihtiyacimiz olacak sizin gibi deneyimli arkadaslara.

Fotosunu cektigin motora bindim fuarda. Sonra olan oldu daha ustun bir tasarima sahip sinifinda scooter yok xmax in.
    Saygilar selamlar.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı orhan cesur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Basligin cogu kismini okudum. 2006 dan bugune xmax, basindan gecenler ve son durum.
    Bir sezonluk asya 125t nostalji deneyiminden sonra xmax 250 titanyum icin yamaha yildiz ticarete pesinat odedim. Nisan 25 - 30 arasi gelecekmis.
    Tamyak kardes ozellikle yaptigin paylasimlar icin tesekkur ederim. Daha cok ihtiyacimiz olacak sizin gibi deneyimli arkadaslara.

Fotosunu cektigin motora bindim fuarda. Sonra olan oldu daha ustun bir tasarima sahip sinifinda scooter yok xmax in.
    Saygilar selamlar.
    Rica ederim...
    Hayırlı olsun motorun kazasız belasız binersin (bineriz) inşallah...

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    herkeze selam... geçen hafta yıllardır kullandığım iyisiyle kötüsüyle bana 6 yıl hizmet eden 2006 model 28000 km de ki yol arkadaşımı sattım....bir haftadır boşlukta motorsiklet arıyorum..3 gündür honda integra kararındaydım fakat dün gidip canlı canlı görünce vazgeçtim.. 250 kg lık 700 cc dev bir scooter amma eve giderken hanım bir ekmek al dese koyacak yeri yok.. 22000 tl motorsiklet 3000 tl çantaları 25000 tl amma yarım kask koyamıyorsun....

neyse,hali hazırdaki 250cc-700cc modelleri araştırınca insan ister istemez x max in ekonomisini,bagajını,şehir içi kıvraklığını,uzun yol sessizliğini aryor...ve dönüp dolaşıp yine 2012 model abs li x max mi alsam diyorum....???
    burgman 26000tl
    silweving 400 üretilmiyor
    silwerving 600 üretilmiyor
    silwer st 600 üretimden yeni kalkmış..yakıtına can dayanmıyor..şehir içinde çok kalp manevra yapamıyor..600cc çok güçlü motordan çatır çutur ses getiriyor..vb vb vb

x max 12250 tl motorsiklet 700 tl aparat+çanta daytona da...

tercihi ve fikri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.....
    .....HONDA HAYAT ONDA.....

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Slm lar... 250 cc bana hala yeter diyorsan alıcağın motor tabiki yeni xmax bence o sınıfta rakipsiz.... Denge olarak eskisinden daha başarılı daha sessiz bir motor , daha az yakıt tüketimi...Konfor olarak eskisinden biraz daha sert ama zamanla yumuşuyor...Temiz 400 cc lik motor da bakabilirsin ama ben 250 cc den memnunum...

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    yok yok...ben karar verdim bu sefer 500cc-600cc aralığını deneyeceğim.. en son honda integra 700cc test ettim.. motor biraz ağır 240 kg civarı..amma mühendis arkadaşlar bagaj koymayı unutmuşlar..hani eve giderken hanım bir ekmek al dese koyacak yer yok.. 3 lü çanta seti de indirimli olarak 2700 tl ... ama 3 lü seti bile alsan 2 kask koyamıyorsun.. neyse araştırmalara devam.. fikri olan arkadaşların değerli fikir ve yorumlarını bekliyorum...
    .....HONDA HAYAT ONDA.....

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    Selam arkadaşlar bende Tekrar foruma geri döndüm yaklaşık 2.5 senedir Yurt dışı görevindeydim ve gitmeden önce sattığım Yamaha R6 ımın yerine Şehir içinde Kıvrak canlı ve birazda Kaslı bir motor arayışına girdim ve Yine yeniden Yamaha markasını tercih ettim ve XMAX 250 aldım 250cc 2006 model 20.120 km de aldım .

Forumdaki 66 sayfayı tek tek okudum ve Alır almaz motorumun Tüm elektirik tesisatını yeniletmek için Ustama bıraktım Bir çoğunuzda görülen Hararet sapıtması sorunu vardı o yapılırken Tüm tesisatın 0 lanmasını istedim Bakalım Yarın Öğleden sonra teslim edilecek motorum

herkese selam, aranıza yeni katıldım,,
    2012 abs xmax titan 20 nisan gibi elimde olacak, ilk zamanlarda dikkat etmem konular nelerdir,,

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende Tekrar foruma geri döndüm yaklaşık 2.5 senedir Yurt dışı görevindeydim ve gitmeden önce sattığım Yamaha R6 ımın yerine Şehir içinde Kıvrak canlı ve birazda Kaslı bir motor arayışına girdim ve Yine yeniden Yamaha markasını tercih ettim ve XMAX 250 aldım 250cc 2006 model 20.120 km de aldım .
    Forumdaki 66 sayfayı tek tek okudum ve Alır almaz motorumun Tüm elektirik tesisatını yeniletmek için Ustama bıraktım Bir çoğunuzda görülen Hararet sapıtması sorunu vardı o yapılırken Tüm tesisatın 0 lanmasını istedim Bakalım Yarın Öğleden sonra teslim edilecek motorum
    Hayırlı olsun motorunuz yaklaşık 12,000 km kullandım 2006 xmax ı ayak uzatma davası yüzünden sattım daha önceki sahipleri güzel kullanmışsa sizi pek üzecek bir motor değildir...

Alıntı dorden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam, aranıza yeni katıldım,,
    2012 abs xmax titan 20 nisan gibi elimde olacak, ilk zamanlarda dikkat etmem konular nelerdir,,
    Hayırlı olsun yeni motorunuz... ilk 1000 km fazla zorlamayın mümkünse artçı almayın + çok sıkışık trafikte kullanmamaya özen gösterin....

Hayırlı olsun yeni motorunuz... ilk 1000 km fazla zorlamayın mümkünse artçı almayın + çok sıkışık trafikte kullanmamaya özen gösterin....
    teşekkür ederim tamyak. xmax benim için yeni olsada motora yabancı değilim. izlenimlerimi daha sonra buradan paylaşıcamm. tuzla tarafında bildiğiniz bakım ve servisini yapacak güvenli bir servis yada usta varmıdır acaba.. bilindiği üzere güvenilir servis çok önemli..

Motosikleti
    GSX600F
    Hayırlı olsun motorunuz yaklaşık 12,000 km kullandım 2006 xmax ı ayak uzatma davası yüzünden sattım daha önceki sahipleri güzel kullanmışsa sizi pek üzecek bir motor değildir....

Tamyak Çok teşekkür ederim Motorum gerçekten güzel çok sevdim Elektirik sisteminde olabilecek tüm sorunlara karşı elektirik tesisatını baştan sona yenilettim farı düğmeye bağlatım + olarakta Fan müşürü arızalanması durumda ne olur ne olmaz diye motorun gizli bir yerine fan düğmesi bağlatırdım Hatta forumda okuduğum Honda civic Müşüründen buldum 89 derece açanına denk geldim bizim motorlarınkide servis manuelinde 90 derece yazıyor Honda civic in müşürünüde alıp taktım üzerine .

Tüm elektirik tesisatı yenilemenmesi 3 gün sürdü Şişli DOLAPDERE Sezen elektronik Halil usta tarafından Yapıldı Eski ustamdır tüm motorlarımın elektirik elektroniği onun elinden çıkmıştır hatta R6 yada power commanderimi bağlatmıştı .

Tüm tesisat yenileniyor

3. gün işlemler biter tüm tesisat ve bozulmamasına rağmen Ne olur ne olmaz diye Yenilenmiş Fan müşürü + farlara Anahtar bağlanması ve ilerleyen dönemlerde Allah lazım etmesin fan müşürü bozulması halinde gizlenmiş bir fan açma kapama düğmeside takıldı Elbiseleri Ayhan usta tarafından tekrar güzelce giydirildi .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Ya Bu arada bagaj amortisörünü Kolay bulabileceğimiz bir yer bilen varmı şurada %99 vardır diyen Yoksa Maslak ATATÜRK oto . san sit 2. kısım 31. sok Nam amortisöre gidicem yaptırıcam uygun amortisör .

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Benim x max ın bağaj amortisörüde bozuktu. araştırdım yenisi var ancak 90 TL civarı kargosuylu 100 TL yi bulacaktı. Bende makascıya gidip amortisörün üzerine yay büktürdüm ve taktım aynı araba amortisörlerindeki helezonlar gibi oldu gayet güzel çalışıyor yay parası olarak 10 TL verdim sizde öyle yapın yeni amortisör almaya gerek yok
    YAMAHA X MAX 250

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    teşekkür ederim tamyak. xmax benim için yeni olsada motora yabancı değilim. izlenimlerimi daha sonra buradan paylaşıcamm. tuzla tarafında bildiğiniz bakım ve servisini yapacak güvenli bir servis yada usta varmıdır acaba.. bilindiği üzere güvenilir servis çok önemli..
    Servis olarak fenerbahçe stadının karşısındaki mototr delta motorun servisine gidiyorum... Genel olarak memnunum temiz çalışan bir arkadaş...Tuzla tarafında malesef bilemiyorum...Kadıköy sana çok uzak değil hem yol yapmış olursun...

Tamyak Çok teşekkür ederim Motorum gerçekten güzel çok sevdim Elektirik sisteminde olabilecek tüm sorunlara karşı elektirik tesisatını baştan sona yenilettim farı düğmeye bağlatım + olarakta Fan müşürü arızalanması durumda ne olur ne olmaz diye motorun gizli bir yerine fan düğmesi bağlatırdım Hatta forumda okuduğum Honda civic Müşüründen buldum 89 derece açanına denk geldim bizim motorlarınkide servis manuelinde 90 derece yazıyor Honda civic in müşürünüde alıp taktım üzerine .

Tüm elektirik tesisatı yenilemenmesi 3 gün sürdü Şişli DOLAPDERE Sezen elektronik Halil usta tarafından Yapıldı Eski ustamdır tüm motorlarımın elektirik elektroniği onun elinden çıkmıştır hatta R6 yada power commanderimi bağlatmıştı .

Tüm tesisat yenileniyor

3. gün işlemler biter tüm tesisat ve bozulmamasına rağmen Ne olur ne olmaz diye Yenilenmiş Fan müşürü + farlara Anahtar bağlanması ve ilerleyen dönemlerde Allah lazım etmesin fan müşürü bozulması halinde gizlenmiş bir fan açma kapama düğmeside takıldı Elbiseleri Ayhan usta tarafından tekrar güzelce giydirildi .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

[/COLOR]Ya Bu arada bagaj amortisörünü Kolay bulabileceğimiz bir yer bilen varmı şurada %99 vardır diyen Yoksa Maslak ATATÜRK oto . san sit 2. kısım 31. sok Nam amortisöre gidicem yaptırıcam uygun amortisör .
    Maşallah motorun çok temiz gözüküyor sanırım lastikleri de değiştirmişler michelin city grip takılı...
    Bagaj amortisörünü eğer dediğin yerde bulamazsan bir de şu adrese bak derim...
    Başaran amortisör, Fatih Sultan Mehmet San. Sit. C1 Blok No:10 Ümraniye, 0216 632 89 33
    Bir arkadaşım majesty si için burdan amortisör ayarlamıştı...

Motosikleti
    GSX600F
    Servis olarak fenerbahçe stadının karşısındaki mototr delta motorun servisine gidiyorum... Genel olarak memnunum temiz çalışan bir arkadaş...Tuzla tarafında malesef bilemiyorum...Kadıköy sana çok uzak değil hem yol yapmış olursun...

Maşallah motorun çok temiz gözüküyor sanırım lastikleri de değiştirmişler michelin city grip takılı...
    Bagaj amortisörünü eğer dediğin yerde bulamazsan bir de şu adrese bak derim...
    Başaran amortisör, Fatih Sultan Mehmet San. Sit. C1 Blok No:10 Ümraniye, 0216 632 89 33
    Bir arkadaşım majesty si için burdan amortisör ayarlamıştı...

Evet aldığım arkadaş motoru Takasa bırakırken Şöyle demiş 0 lastik ve 0 akü takılacak yeni alan kişiye Bu lastik ve Aküyle motoru teslim edin Arkamızdan bak motorunda lastik bile yokmuş demesinler demiş Motoru alırken takıldı Lastiklerim ve aküm :D

Bu Arada amortisör işini maslakta halledemez isem Hemen Ümraniye'ye geçerim Çok saolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Esasında XMAX ların motor numarası nerede yazıyor onu sormak istiyorum Yarın veya Perşembe günü Muayeneye götüreceğim ve nerede yazdığını bulamadım motor numarasını bilenler yardım ederse sevinirim :D

yamaha tr ile ilgili bir düşüncemi paylaşmak istiyorum,
    bildiğiniz gibi motosiklet 2012 fuarı 1 mart da sona erdi. uzun zamandır 2. motor olarak düşündüğüm xmax i almak için karar verdim ve fuarda kapora verip işi bağladım. bağladım bağlamasına da aradan geçen bu zamana kadar motor henüz Türkiye ye gelemedi ve gelişi de Nisan sonunu bulacak gibi. önceden bu işler distribütör organizasyonuydu geç gelmesi finansal ve diğer olası sebepler açısından anlaşılabilirdi. şu an yamaha nın kendisi TR de. fuarda gösterilecek motorların alıcı bulacağı kesin, bunlardan 5 er 10 ar stoğuna çekip fuara öyle gelmesini beklerdim ama anlaşılan fuarda yapılan piyasa yoklamasından sonra siparişler verilip alıcıların 2 ay beklemesi kendileri için fazlaca bir önem taşımamış. durum yamaha tr nin henüz marketdeki yerine angaje olamadığı düşündürüyor. alıcıların bahar rüzgarı ile bile değişecek kararlarını göz önünde bulundurmalılar bence..

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Evet aldığım arkadaş motoru Takasa bırakırken Şöyle demiş 0 lastik ve 0 akü takılacak yeni alan kişiye Bu lastik ve Aküyle motoru teslim edin Arkamızdan bak motorunda lastik bile yokmuş demesinler demiş Motoru alırken takıldı Lastiklerim ve aküm :D

Bu Arada amortisör işini maslakta halledemez isem Hemen Ümraniye'ye geçerim Çok saolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Esasında XMAX ların motor numarası nerede yazıyor onu sormak istiyorum Yarın veya Perşembe günü Muayeneye götüreceğim ve nerede yazdığını bulamadım motor numarasını bilenler yardım ederse sevinirim :D
    Titiz satıcıymış hll olsun... Motor numarası yanlış hatırlamıyorsam sol ya da sağ arka tarafta amortisörün bittiği bir yerlerde olması lazım...

yamaha tr ile ilgili bir düşüncemi paylaşmak istiyorum,
    bildiğiniz gibi motosiklet 2012 fuarı 1 mart da sona erdi. uzun zamandır 2. motor olarak düşündüğüm xmax i almak için karar verdim ve fuarda kapora verip işi bağladım. bağladım bağlamasına da aradan geçen bu zamana kadar motor henüz Türkiye ye gelemedi ve gelişi de Nisan sonunu bulacak gibi. önceden bu işler distribütör organizasyonuydu geç gelmesi finansal ve diğer olası sebepler açısından anlaşılabilirdi. şu an yamaha nın kendisi TR de. fuarda gösterilecek motorların alıcı bulacağı kesin, bunlardan 5 er 10 ar stoğuna çekip fuara öyle gelmesini beklerdim ama anlaşılan fuarda yapılan piyasa yoklamasından sonra siparişler verilip alıcıların 2 ay beklemesi kendileri için fazlaca bir önem taşımamış. durum yamaha tr nin henüz marketdeki yerine angaje olamadığı düşündürüyor. alıcıların bahar rüzgarı ile bile değişecek kararlarını göz önünde bulundurmalılar bence..
    Malesef bu durumu bende yaşadım... Yaklaşık 1 ay beklemiştim motorumu almak için ... Hele abs lisi için yaklaşık 2 ay falan demişlerdi geçen sene ... Piyasaya fazla güvenmiyorlar ya da başka mantıksız bir sebepleri vardır kesin... Ama benzer durum Honda da mevcut (pcx ve sw600) onda da motor bekleyen arkadaşlarımı bilirim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler