Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geriye 2 seçenek kalıyor.. sanırım kappa nın uzun bir camı vardı onu araştıracaksın. Ya da xmax i olan bi tanıdığından rica edeceksin camını sökeceksiniz bu cam yapma işini bilen bir pleksici bulucaksınız aynısından ürettireceksin...Hemde çok daha ucuza yapıyorlar...
    Bi arkadaşım beverly 500 crusiser a öyle bi yöntemle cam yaptırmıştı...
    Bak beverly deki cam pleksicide yapıldı...
    ilgin için teşekkür ederim. taksimde kasım paşa stadının orda bi tanıdık var da ben parçalarımın hepsini orjinal istediğim için o işe girmedim. yoksa zaten yine orda yaptırdığım bi cam var. spor camla orjinal camının arası özel yapım bi camım var ancak rüzgar zaten arazlı boynumu iyi bitiriyo. artık dayanamdığım için istiyorum.
    görünüşe göre yine özel yaptırıcaz.
    sizinde aklınızda olsun unkapanı köprüsünden taksime çıkarken soldan kasımpaşa stadının orda köşede bi yer var. gayette başarılılar ve sadece bu işi yapıyolar. tüm motorların camlarını hallediyo adamlar ya da size özel yapıyolar.

Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bakdım bulamadım xmax camı
    cam yok peki aynalarıda sökünce nasıl bir şekil çıkar denedin mi
    hoşunada gidebilir belki
    esprili yaklaşımın için teşekkürler gece gece güldürdün beni. camım var orjinal ön camla spor camın arası uzunlukta neden orjinal istediğimi de yukarda anlattım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Alıntı 465426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim x max orjinal ön cam arıyorum ancak hiç bir yerde bulamadım. Var mı bildiğiniz bi yer?
    engüzeli almanyadan alacaksın,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 ----------

Alıntı esmercan59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim istedigim konforlu bi patapatım olsun kanuni yarım otomatik vardı gecen sattım şimdi askere gidicem geldigim gibi alıcam büyük ihtimal ikinci el xmax alıcam uzun yol yapmak istiyorum ve rüzgarla boğuşmak istemiyorum burgman 400 e aklım gidiodu bi ara ama boyutları büyük geldi xmaxı henüz kullanma şansım olmadı o zaman kararım daha net olucak eminim ama bizim buralarda xmaxın x i bile yok
    1 senede 20.000 km yol yaptım eşim ve ben, ilk xmax ı türkiye yollarında ben sürdüm, emin ol ki sürebileceğin en güzel maxi scooter, keyifi maxi, şehir içinde mini
    let it be

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı halilertan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engüzeli almanyadan alacaksın,

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 ----------

1 senede 20.000 km yol yaptım eşim ve ben, ilk xmax ı türkiye yollarında ben sürdüm, emin ol ki sürebileceğin en güzel maxi scooter, keyifi maxi, şehir içinde mini
    İlk kullananlar zamanında çok sorun yaşamış servislerin iş bilmezliğinden dolayı sanırım siz yaşamayanlardansınız ?
    Ben sonradan aldığım için akü bitirme vs... herhangi bir sorun yaşamadım...

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    güzel arkadaşım, sorun yaşayacağımı çok iyi bildiğimden, servise el kitabı ile bende beraberinde girip servis bakımlarını kendim yaptım, garantisi sürmesi açısından, en basitinden şanzuman yağının bile motor yağı ile aynı olduğunu söyleyen servisler karşıma çıktı uzun zaman xmax için. bunun dışında ben motoru sattıktn sonra alan kişi kafasına göre birilerine gidip, sonunda sizlerin yaşadığı sorunları yaşamaya başladı. ne kötü değil mi??
    let it be

Motosikleti
    Xmax250
    bugün 235km yol yapdım
    motor canavar gibi
    derby gp1 250 yerine iyiki xmax almışım ya

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    ohohooooo daha nice yollar yaparsınız, günde 600km yol yaptığımı biliyorum ben, arifiyeden girip bilecik üzerinden göynük sünnetgölü vs süper yollar valla
    let it be

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    güzel arkadaşım, sorun yaşayacağımı çok iyi bildiğimden, servise el kitabı ile bende beraberinde girip servis bakımlarını kendim yaptım, garantisi sürmesi açısından, en basitinden şanzuman yağının bile motor yağı ile aynı olduğunu söyleyen servisler karşıma çıktı uzun zaman xmax için. bunun dışında ben motoru sattıktn sonra alan kişi kafasına göre birilerine gidip, sonunda sizlerin yaşadığı sorunları yaşamaya başladı. ne kötü değil mi??
    Servislere fazla suç bulmamak lazım bu şanzuman yağı konusun da çünkü xmaxın servis manualinde şöyle bir uyarı mevcut(sae 10w30) yağ kullanın diyor...Dolayısı ile servislerde bu sebepten dolayı hata yapmış olabilirler...Gerçi bi arkadaşım bu yağdan koymuş ve şanzuman dan ses geldiği için geri boşaltmıştı yağı...
    Şanzuman yağı olarak ne kullanmıştınız mrk ettim ?

resimler çıkmazsa direk link
    http://yfrog.com/28transmissinoil1j
    http://yfrog.com/g4transmissinoil2j

bugün 235km yol yapdım
    motor canavar gibi
    derby gp1 250 yerine iyiki xmax almışım ya
    Gp1-250 çok beğendiğim bir motor ama almamakla çok doğru bi karar vermişsin...O motor u sadece almanya gibi çok temiz asfaltlı yolları olan ülkelerde kullanmak lazım...

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    inan şuan hatırlamıyorum 4 sene geçti üzerinden ama ipone firmasının scooter şanzumanı için çok güzel 125ml lik tüpte yağı var, çok kaliteli. tavsiye ederim
    let it be

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    inan şuan hatırlamıyorum 4 sene geçti üzerinden ama ipone firmasının scooter şanzumanı için çok güzel 125ml lik tüpte yağı var, çok kaliteli. tavsiye ederim
    tşkler... Şu şanzuman yağı konusunda kararsız kaldığım için hiç değiştirmedim motor 18,000 km civarı oldu...Söylediğin yağı araştırırım ben...

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    ben servise mototriple a gidiyorum, onlar bu yağ konusunda çok duyarlılar, tavsiye ederim,
    let it be

Merhaba Arkadaşlar xmax'ı arabadan (45 A) şarj ile çalıştırmak istiyorum. Sakıncası olur mu? Acil bilgi rica ediyorum.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    ben servise mototriple a gidiyorum, onlar bu yağ konusunda çok duyarlılar, tavsiye ederim,
    Hımm aklımda olsun sanırım onlar Maltepe tarafındaydı bana ters gelir...
    Bu arada bahsettiğin şanzuman yağından buldum 2 adet de aldım...

http://www.motoek.com/IPONE-Transsco...L,PR-2302.html

Alıntı xmaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar xmax'ı arabadan (45 A) şarj ile çalıştırmak istiyorum. Sakıncası olur mu? Acil bilgi rica ediyorum.
    Slm , Ustama sordum sorun olmaz çalıştırabilir dedi...

Motosikleti
    Xmax250
    45 a ne demek ya

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    45 a ne demek ya
    Sanırım 45 amper demek istedi...

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm aklımda olsun sanırım onlar Maltepe tarafındaydı bana ters gelir...
    Bu arada bahsettiğin şanzuman yağından buldum 2 adet de aldım...

http://www.motoek.com/IPONE-Transsco...L,PR-2302.html

Slm , Ustama sordum sorun olmaz çalıştırabilir dedi...

hayırlı olsun, iyi seçim
    let it be

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    merhaba,aracınızda bulunan 45 amperlik akü ile xmax ınızın bitmiş aküsüne takviye yapıp motorunuzu çalıştırabilirsiniz,fakat tam bitmiş aküyü motor tam olarak geri dolduramıyor.en kısa zamanda söküp dışarda şarj ettirmeniz gerekli.kolaygele.
    ·sevgi eylem ister·

Merhaba Arkadaşlar,
    Yukarıda yazdığım gibi benim arabanın 45 A aküsüyle motoru çalıştırdım. Bir sorun olmadı (Motor yaklaşık iki aydır çalışmıyordu.). 10 dk gezintiden sonra akü motoru çalıştıracak kadar doldu sanırım. Bir kontakta çalışıyordu. İlgilenen herkese çok teşekkür eder, herkesin bilgisine sunarım. Bu arada xmax,'ınızı laptopunuzun aküsü ile de çalıştırabilirsiniz (Benim laptobun aküsü 10.8 V, 3,6 A). Gerekli malzeme iki metre kablo ve iki küçük rondela. Kutupları biten aküye aynı polarizasyonda bağlıyorsunuz ve marşa basıyorsunuz. Dikkat edilecek olan nokta her laptobun aküsü aynı özelliklere sahip olmayabiliyor.

Motosikleti
    honda beat
    Alıntı bella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar ısmım cem marmarisde yasıyorum
    yaklasık 1 ay kadar once 2006 model yamaha xmax sahıbı oldum
    benım bır sorunum var belkı basınıza gelmıstır
    bu konuyu tam okuyamadım belkı daha once paylasılmıstır
    benım sorunum soyle
    motor 70 80 e kadar normal 80 den sonra pırlamaya baslıyorsankı benzın bıtıyormus gıbı oluyor
    sımdıden tesekkur ederım
    merhabalar benim böyle bir problemım vardı
    kdzli cevap vermısdı ama fırsat bulupda soylenenlerı yapamadım
    ama arkadasım bana katkı maddesi onerdı yakıtın ıcerısıne koyulan ondan kullandım bır depo benzını bıtırdıkden sonra pırlama olayı ortadan kalktı sımdı boyle bır sorunum kalmadı
    kullandıgım katkı maddesının bu lınkde var ve ben faydasını gordum kullanmak ısteyen olursa dıye verıyorum tesekkurler

http://www.turkoilmarket.com/Double-...si,PR-495.html

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Merhaba Arkadaşlar,
    Yukarıda yazdığım gibi benim arabanın 45 A aküsüyle motoru çalıştırdım. Bir sorun olmadı (Motor yaklaşık iki aydır çalışmıyordu.). 10 dk gezintiden sonra akü motoru çalıştıracak kadar doldu sanırım. Bir kontakta çalışıyordu. İlgilenen herkese çok teşekkür eder, herkesin bilgisine sunarım. Bu arada xmax,'ınızı laptopunuzun aküsü ile de çalıştırabilirsiniz (Benim laptobun aküsü 10.8 V, 3,6 A). Gerekli malzeme iki metre kablo ve iki küçük rondela. Kutupları biten aküye aynı polarizasyonda bağlıyorsunuz ve marşa basıyorsunuz. Dikkat edilecek olan nokta her laptobun aküsü aynı özelliklere sahip olmayabiliyor.
    motorun üzerinde bulunan aynı voltajdaki daha yüksek akımlı bir aküyle marş motorununa takviye yapıp çalıştırabilirsiniz,fakat boş bir aküyü 10 dk gezinti ile tam dolduramazsınız.ertesi sabah tekrar pırtlaması olasıdır.
    ayrıca laptop piliylede motoru çalıştıramazsınız!14V 3A-4A bir pil ile belki biraz akünüzü geçici şarj edebilirsiniz ama marş motorunu çevirmek için gerekli akımı pil ile veremezsiniz.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    honda beat
    benzın konusunda
    ful depoyla sehır ıcınde ortalama 220 km gıdıyorum
    genelde 40 50 arası dolasıyorum bazen hızlandıgımda oluyor
    sızce yakıtıgım benzın normalmı

hesapladım 1 km de 0,210 kurus yakıyor

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-53.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler