Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı
    Benimki de 3bin km'ye geliyor.Henüz bi problem yaşamadık,lakin sanırım benimki biraz fazla yakıyor,bir depo ile sadece 290 km. yaptım sizce bu normalmidir ? arkadaşlar sizinkiler bir depo ile kaç km. yapıyor ?
    Kullanıma göre değişiyor. Sürekli 130km/h-140km/h hızla gidince bir depoyla yaklaşık 280-300 km. 70km/h-80km/h hızla gidince 360-370 km gidebiliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    şu sıralar xmaximi satmayı düşünmeye başladım ama çok net bir karar veremedim henüz. nede olsa çok beğenerek aldığım bir motosiklet.
    fakat duruma bağlı olarak paraya ihtiyacım olabilecek ve satmak gerebilecek.

sizlerle paylaşmak istediğim nokta ise bu makinanın ikinci el piyasası hakkında.
    çok yeni sayılabilecek bir model olduğu için acaba kaça satılabilir dersiniz?
    fikirlerinizi bekliyorum...
    (3500 km deyim + 32 lt lik shad marka bagajı var )

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    net üzerinden 2.el sitelerinde x-max ın fiyatı 7000 ytl (+ - 500) civarında arkadaşım...
    [B][CENTER][SIZE="2"][U]If you have a 10$ brain then you should buy a 10$ helmet[/U][/SIZE][/CENTER][/B]

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yeni üye - Yeni kullanici...

Yeni üyeyim...Dolayisiyla bu konu basligini yeni gordum...Dolayisiyla okudugum butun mesajlara komple bi yanit seklinde atacagim ilk mesajimi

Temmuz'da son zamdan once aldigim sari renkli canavar XMAX'im allah nazarlardan saklasin yuzumu her acidan güldürdü. Boyle bir grup olsa da muhabbete dalsam diyordum.

2300 km yol yaptım henüz en fazla tek basimayken 130 artçi varken 120 yaptim...Yavas yavas denemelerim surecektir.

Genelde artci ile kullandigim icin 250 - 270 km gibi bişey yapiyor bir depo ile...Tabi mutemadiyen hırçın kullanimlar da sergiledigimi not etmek gerekebilir.
    Yani bir dosyada bunlari not ediyorum...Ortlamasi şu anda 13 - 14 kuruş / km. (yani eski lira ile 130.000 - 140.000 lira yakiyor km.de). Tahminim artcili sakin ama insana bayginlik da vermeyen kullanimlarla 300km maximum. Artçı olmadan 340'ı bulur. Denemek lazim.

Sissy bar merak eden arkadasima soyleyeyim...Daytona motor 90 euro fiyat cekti ama hic pazarlik yapmadim henuz ama yapinca da farkedecek olan 5-6 euro falan olur nakitte tahminim. Ellerinde su anda yok ama bu hafta icinde gelecegini soylediler. Taktiracagim yani bu hafta gelirse. 1000 bakimini da Daytona'da yaptırdim...50YTL ücret aldilar...ve o servis uyarisi için el kitapçıgında doyurucu bilgi mevcut.

Arka çanta için de yine Daytona da orijinali mevcut...aparati takmasi iviri ziviri dahil 210 euro fiyat çektiler. Çantaya henüz oyle acayip bir ihtiyacim olmadi...Sele alti maşallah herşeyi aliveriyor. Yan çantalar da Dogubankta soft case olarak gordum ki bence de illa alinacaksa mantıklı olanı onlar...Takmasi ve istenildiginde toplanmasi fln kolay...100 euro idi sanirim fiyatı.

Bu arada İstanbul'da Beşiktaş'ta oturuyorum...Gezi vs. gibi birşeyler düzenlendiginde katilmak isterim...İlla şehirler arası falan da degil...Toplu halde sahil yolunda bir tur atmak bile olur yani...cok keyifli olacagini dusunuyorum 10-15 tane XMAX düşünsenize c.tesi veya pazar gunu sahilde...Reklam gibi yahu hehehehe YAMAHA para ile yaptirir anca bunu Bir tur ne bileyim toplu foto cekimleri canavarlarimizla birlikte. Bi yemek fln...

Ama nasil haberlesilecek...Burasi dişinda...Bir mailgrup falan kurulsa ya? Fena mi olur. Varsa üye olayim hatta oraya da...Yoksa isteyen olursa diye ben de kurabilirim. XMAX250@yahoogroups.com gibi. Cunku buraya yazilan mesajlari her zaman aninda takip edemeyebiliyoruz.
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    slmlar arkadasım motorundakı canta yanılmıosam kappa 35lt bendede aynısı war gumus rengi arkadakı sırt dayama aparatını nerden ne kadara aldın?

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar arkadasım motorundakı canta yanılmıosam kappa 35lt bendede aynısı war gumus rengi arkadakı sırt dayama aparatını nerden ne kadara aldın?
    Özen Motordan aldım 30 YTL

nehe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ---- Suzuki DL 650

kaç oktanlı benzin kullanıyorsunuz?

arkadaşlar merhaba!Ben de yeni aldığım xmax'imle aranızdayım artık kabul ederseniz.benzin alırken hangisini tercih ediyorsunuz oktan olarak?

95 oktan...
    servis de bunu tavsiye ediyor...

hayirli ve de ugurlu olsun bu arada arkadasim...kusura bakma deminki mesaj acil gitti
    cok saglam bir motor aldin bence kendim xmax kullanicisiyim diye de soylemiyorum

Motosikleti
    teşekkür ederim tuncy09...
    evet sağlam ve de güzel bir motor bu.. çok tavsiye aldım bu motor için yeni bir tip olmasına rağmen...
    bu topic fazla çalışmıyor galiba yada xmax kullanıcıları pek buraya rağbet etmiyor.bu sene o kadar çok satıldı ki...

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    arkadaşlar xmax lerimizin kıymetini bilelim yamaha fiyatları asılmışta asılmış ben motorumu 7300 ytl ye almıştım bugün sordum sıfırı 9700 ytl olmuşşşş Çanta olayına gelince orjinal aparat+42lt shad makineyi baya heybetli hale getirdi. (aparat 150 ytl çanta 180 ytl )

x-max alanlar, alacak olanlar için bilgidir...
    arka debriyaj kavramasında, kalkışlarda bir takırtı geliyordu..yaylarla biraz oynayıp susturdular. (ayvalık motorcu namık)..3600 km de ayvalıktan bandırma ya keyifli bir yolculuk yaptım..istanbula feribotla geçtik. istanbul da ,otoparkta aküyü bir gecede bitirdi. hemen yeni akü taktık. onu da ikinci gece yedi. kısa devre tanısıyla zeytinburnu yamaha servisine (ünal usta) motoru verdik. uzun lafın kısası, iki gün ve 430 YTL (4000 km bakımı dahil) faturayla teslim aldık..konjektör ve alternatör arızası varmış..dikkatinize ;bu motorun (sözde) garantisi hala devam ediyor..ilk teslim de karter yağ tapası tam kapatılmadığı için motor epey yağ kaybetti. farkedip motoru yakmadan geri döndük ..yaptılar..(eksik olmasınlar !).. netice olarak bu iyi bir japon scooter i..güçlü , hızlı , konforlu ancak biraz şans ve de dürüst satıcı (garanti konusunda), adam gibi servis (açık unutulan yağ tapası) gerekiyor..
    1. kapalı kutu içindeki alternatör ve konjektör ü kullanıcı bozamaz. garantideki bir motor 4000 km de bu arızayı veriyorsa, ayıplı maldır..
    2. servis ustası mal teslimini çıraklara bırakmamalıdır. deneme sürüşü şart..

şu anda, çok iyi performanslı bir scooter ve keyifle kullanmaya devam....ancak, bu arıza uzun yolda olsaydı sürücü perişandı ve gevşek bırakılan karter tapası yüzünden motor yatak sarsaydı ; satıcı (beldeyama) ve servis herhalde bu hatayı da bana ödetmeye çalışırdı, diye düşünüyorum..

velhasıl, aynen mercedesler gibi yamaha da güzel, alımlı ama pahalı bir metres..haberiniz ola..

ayrıca , yamaha nın ikinci bir ürünü olarak waveblaster jetskisini 5 senedir, problemsiz olarak, ege de gezdiriyoruz..bunda şanslıyız..

x-max'ı oğlum kullanıyor..ben, şu anda 4000 km ye (problemsiz!!! ciddiyim..) gelen ,asya 150t1 scooteri keyifle kullanıyorum..çinlilerin büyük bir kısmının aldıkları parayı son kuruşuna kadar hakettiklerine inandım..

dürüst satıcılar, problemsiz motorlar, iyi ustalar ve de yollarda bol şans dilerim..

doganay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xmax 250 ile başka sıkıntı yaşayanlar varmı acaba. birde scooter larda insan ayaklarını uzatır genelde bunda böyle bir imkan yok. kullanıcılar açısından birsorun teşkil ediyormu acaba yani bu yönden kullanımı rahatmı. uzun yol mümkünmüdür rahatlık yönünden.

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    ah bir xmax' im olsa. bende almayı düşünüyorum. evet xmax'in eksileri neler? başka problem yaşayan oldumu?

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    şu ana kadar x-max ımla 2900 km yol yaptım ve (şeytan kulagına kurşun) bi problem yaşamadım.bu km içinde fethiye-marmaris ve fethiye-bodrum gezileri de var.bu mesafeler tek yon olarak ortalama 250-300 km ye tekamul ediyo.yani gidiş geliş 500-600 km.genelde 100 un altına düşmemekle beraber son surat olarak 135 km yi gordum ve motorda bi sorun gormedim.ancak daha fazlası beni zorladı biraz ve 135 i geçmedim.gerçekten binmekten inanılmaz keyif aldıgım bir motor x-max.ancak bende bu gün beldeyama.com da gordümki,fiyat cidden uçmuş.gerçi benim için bi sorun diil tabi ama yeni alacak arkadaşları bayagı düşündürüyodur bu fiyat.bende diger arkadasım gibi 7,300 ytl den almıştım ki bayaa makul gelmişti.eksi olarak pek bişey goremiyorum motorda çunki goruntusu çok yakışıklı,oldukca hızlı ve arıza problemi çıkarmadı henüz.belki ayak karşıya tam olarak uzatılabilse biraz daha rahat bir sürüş saglanabilirdi,bide kontrol paneli gündüzleri biraz basit kalıyor gibime geliyor.gundüzleri diyorum kezaa akşamları kırmızı hali oldukca hoş gorunuyor.mesela majestinin paneli cok kaliteli duruyor.belki biraz daha ozen gosterilebilirdi.bunların dışında benim için bir eksi veya problem yok.alacak arkadaşlara tereddütsüz tavsiye edebilirim.umarım aydınlatabilmişimdir.kazasız belasız sürüşler diliyorum.bu arada 25 inde havalar guzel olursa izmire bi seyahat düşünüyorum.banada kazasız belasız sürüşler dileyin
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

Selamlar...
    Benim de XMAX'imle 3350 km oldu...genelde şehir içi...

Uzun yol: Yaptıgım en uzun yol Istanbul - Darica - Istanbul...150km oldu...Onda da yorulmadim (2 kişi gittik artcimi rahatsiz etmemek icin 110'u gecmedim ama daha da gideri vardi)...Ama ayaklari uzatamamaktan dolayı bu mesafe uzadikca saniyorum olusacak yorgunluk goreceli olarak bir Majesty veya Burgman'dakinden fazla olabilir...(Ayaklarin uzatilabildigi modellerden ornek olsun diye bu modelleri siraladim yanlis anlasilmasin.)

Serilik/Sürat: Ilk kalkis aninda seri bir motor degil dogruya dogru...Yani 4 zamanli ve boş agirligi 164 kg. olmasindan dolayi normaldir. Kimse bi Runner 200 atikligini beklemesin ilk kalkista (veya 2 zamanli olan Runner180 di yanilmiyorsam..)
    Ama o ilk agirligi 3-5 metre sonra atinca gayet firtina gibi bir motor bence...Ibre (bir kere deneme amacli olmak uzere) sonuna dayandi...Yani sonunu goruyor arkadaslar ne yaziyorsa takometrede Ama ben de 130'u pek asmiyorum fazla gerilmeyeyim diye

Boyut olarak: Sehir icinde kivrak bi sekilde trafikte sorun yasamayacak ve sehirlerarasi da hic uzmeyecek boyutlarda bir motor.

Ariza/Sorun: Allah nazardan saklasin simdiye kdr bir problem de cikarmadi. Servisinden de memnunum(Daytona Motor)...Gayet ilgililer...

Diyeceklerim simdilik bu kadar...
    Almis olanlara iyi ve kazasız belasiz surusler...Kİymetini bilin fiyatlar da uçuşa gecmiş
    Almamiş olanlara tavsiye edilir...Pisman olmazsiniz.

Motosikleti
    yamaha xmax
    bir motor ancak bu kadar güzel olabilir.zarafet desen onda güç desen onda bir sağlam mı sağlam gaddar mı gaddar bir binici daha ne isterki.. Dün gece izmirde baya güzel bir yağmur vardı motorun hakkatten maşşallahı var o kadar suyun içine girdi tık demedi.

Motosikleti
    Bugün hava süperdi.Bütün motorlar yollara düşmüş.xmax çiler nerde?Bu sene o kadar xmax satıldı.Kimse motoruna binmiyor herhalde.Bi tane numunelik gördüm Beşiktaş'ta...o da benim gibi xmax gözlüyordu galiba selamlaştık.

Selam "nehe"... O karşılaştıgın bendin saniyorum...Çırağan Oteli/sarayi'nin onundeydi...
    Ben de bir sayim fln yapsak diyorum bu forumda veya yeni bir topik acalim veya burdan devam edelim...
    Mesela asagida bir liste olusturmaya baslayabiliriz...herkes kendini eklesin nasil olur...Bilelim kaç kişiyiz neredeniz...ona gore gezi falan yapariz...Ne bileyim boyle bi b.taş - bebek - b.tas bile olsa eglenceli olur...5-10 xmax ayni anda fln.???

Nick Şehir Sayaç
    ------------------------------
    Tuncy09 - Istanbul - 001

Motosikleti
    iyi olur...burdan devam edebiliriz...hem belki topic de canlanır...

Nick Şehir Sayaç
    ------------------------------
    Tuncy09 - Istanbul - 001
    nehe - Istanbul - 002

Motosikleti
    yamaha xmax
    sanırım izmirdeki x max ciler pek forumlara takılmıyorlar.aslında şöyle toparlansak fena olmazdı beaaa

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler