Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 Techmax
    Merhabalar,

Xmax 250 için sizce 50Lt miyoksa 39Lt arka çanta daha iyi sürüş performansı verir ? Açıkçası çok fazla birşey taşımıyorum hacim olarak 39 da yeter zira 50Lt biraz büyük geliyor gözüme ve alışamadım bir türlü , 39Lt ye değiştirmeyi düşünmeye başladım
    50 Lt kullanan arkadaşlar var ise uzun dönem deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Xmax 250 Techmax
    Merhabalar,

Xmax 250 için sizce 50Lt miyoksa 39Lt arka çanta daha iyi sürüş performansı verir ? Açıkçası çok fazla birşey taşımıyorum hacim olarak 39 da yeter zira 50Lt biraz büyük geliyor gözüme ve alışamadım bir türlü , 39Lt ye değiştirmeyi düşünmeye başladım
    50 Lt kullanan arkadaşlar var ise uzun dönem deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim

9 yıldır xmax kullanıyorum. ilk defa kar yağışında kullandım. özellikle kış lastiğim olmamasına rağmen city grip 2'nin performansını çok merak ediyordum. yağışlı havalarda 10 numaraydı. ama kar deneyimini hiç yaşamamıştım. yaşadım. vlog olarak kanalımda yayınlayacağım bunu. çünkü google city grip kar deneyimi adına bilgi yada video göremedim. ileride lazım olur diye bilgilendirme olsun istedim. videodan önce sizler bilin istedim. gerçekten çok çok iyi performans verdi. sulu kar üstünde gittim. virajda döndüm baya baya. zerre kendini bırakmadı. bu kadarını beklemiyordum.

son olarak benim işim gerçekten acildi. o yüzden bu deliliği yaşamak zorundaydım. zoraki bir sürüş oldu. tehlikesinin farkındaydım. siz siz olun lastikler iyi dediğim için çok çok zorunda olmadıkça yola vurmayın motorunuzu.

espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yıldır xmax kullanıyorum. ilk defa kar yağışında kullandım. özellikle kış lastiğim olmamasına rağmen city grip 2'nin performansını çok merak ediyordum. yağışlı havalarda 10 numaraydı. ama kar deneyimini hiç yaşamamıştım. yaşadım. vlog olarak kanalımda yayınlayacağım bunu. çünkü google city grip kar deneyimi adına bilgi yada video göremedim. ileride lazım olur diye bilgilendirme olsun istedim. videodan önce sizler bilin istedim. gerçekten çok çok iyi performans verdi. sulu kar üstünde gittim. virajda döndüm baya baya. zerre kendini bırakmadı. bu kadarını beklemiyordum.

son olarak benim işim gerçekten acildi. o yüzden bu deliliği yaşamak zorundaydım. zoraki bir sürüş oldu. tehlikesinin farkındaydım. siz siz olun lastikler iyi dediğim için çok çok zorunda olmadıkça yola vurmayın motorunuzu.

https://64.media.tumblr.com/8a258992...7f4a40b914.pnj
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Ben de orjinal lastikleri olan city grip lastikler eskidikten sonra city grip 2 taktırmıştım, bu kadar farkedeğini düşünmemiştim ama önceden en ufak yağmurlu havada korkarak sürerken city grip 2 taktırdıktan sonra bir başka motor haline gelmişti. Artık yağışlı havalarda yerler ıslakken korkmadan dönebiliyordum, tabi yine dikkati elden bırakmadan. Karda denemedim, karda bırak motor sürmeyi bakkala yürüyerek bile zor giden biriyim. Ama en azından kar performansını da görmüş oldum.

Ben city grip 2'leri yaklaşık 5bin km ve bir yılı biraz geçen bir süredir kullanıyorum, çok memnun kaldım. bakalım 2. yıldan sonra ve 10bin km'de nasıl olacaklar.
    aLoneman ve zihnigonen bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    City Grip'i hem eski sukuterim 2014 Xmax da hemde şimdiki Piaggio Medley de kullandım, iki motorda da defalarca delindiler , bildiğin çivi mıknatısı gibi bir lastik , ikisine de Anlas Tourneo taktım rahat ettim , Piaggio da 3. takımı kullanıyorum motor 106.000 km de , yaz kış kullanıyorum Tourneo'dan başka lastik almam..
    espresso bunu beğendi.

videoyu yayınladım. özellikle 7:12'den sonraki yol daha bir çetrefilliydi.

merman bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 Blue
    cevabı hortlatıyım azcık benim hergün yaşadığım olay branda ile kapatsamda iğne deliği kadar yer kalmasada girecek hayvan bir yerden giriyor kılını tüyünü kakasını bırakıp sabah ben gelmeden çıkıp gidiyor.mekan benim diyor kısaca.ama ben hep koltuk üzeri kılıf kullanıyorum.içeri sızdırmaz sanki hiç senin dediğinle karşılaşmadım.kılıfı çıkarıp yıkıyorum ertesi gün yine aynı adam mesken belledi ne yapsam da fayda etmedi.yok limon kokusu yok portakal kokusu yok beyaz sirke nafile..kılıf takıp kılıfı temizlemek şimdiki çözümüm.
    öğrendikçe hiç birşey bilmediğini fark ediyorsun..

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı cozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabı hortlatıyım azcık benim hergün yaşadığım olay branda ile kapatsamda iğne deliği kadar yer kalmasada girecek hayvan bir yerden giriyor kılını tüyünü kakasını bırakıp sabah ben gelmeden çıkıp gidiyor.mekan benim diyor kısaca.ama ben hep koltuk üzeri kılıf kullanıyorum.içeri sızdırmaz sanki hiç senin dediğinle karşılaşmadım.kılıfı çıkarıp yıkıyorum ertesi gün yine aynı adam mesken belledi ne yapsam da fayda etmedi.yok limon kokusu yok portakal kokusu yok beyaz sirke nafile..kılıf takıp kılıfı temizlemek şimdiki çözümüm.
    Ben parkedince seleyi kaldırıp en büyük boy battal boy çöp poşeti geçirip kapatıyorum. üstüne de branda örtüp sele üzerinden alttan üstten kancalı lastikle sarıyorum, alttan kedi girse bile branda ile sele arasına giremiyor, en fazla benzin deposu kapağının orada takılabiliyor.
    Benim branda dandik, çok yağmurda içine su alabiliyor ama seleye ayrıca çöp torbası geçirince sele kuru ve temiz kalıyor. yola çıkarken çöp torbasını katlayıp sele altı bagaja atıyorum. Bir çöp torbası 6-7 ay idare ediyor sonra bir şekilde eskiyor.
    cozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 Blue
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben parkedince seleyi kaldırıp en büyük boy battal boy çöp poşeti geçirip kapatıyorum. üstüne de branda örtüp sele üzerinden alttan üstten kancalı lastikle sarıyorum, alttan kedi girse bile branda ile sele arasına giremiyor, en fazla benzin deposu kapağının orada takılabiliyor.
    Benim branda dandik, çok yağmurda içine su alabiliyor ama seleye ayrıca çöp torbası geçirince sele kuru ve temiz kalıyor. yola çıkarken çöp torbasını katlayıp sele altı bagaja atıyorum. Bir çöp torbası 6-7 ay idare ediyor sonra bir şekilde eskiyor.
    Ok o zaman bugünden başlayıp bir de ben deneyim
    espresso bunu beğendi.
    öğrendikçe hiç birşey bilmediğini fark ediyorsun..

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Merhaba, güncel olarak Xmax için sis farı tavsiyesi ve fiyat bilgisi verebilecek olan var mı?

Aklımda Modimot gömme sinyalli ve sis farlı ürün + ekstra amortisörün oraya da 2'li sis farı ile toplam 4 sis farı taktırmak var.

Arka tarafa çakar modül ve kedi gözünü led ile değiştirmek istiyorum. Bu işlemler için İzmir çevresinde tavsiye verebilecek olan var mı? Yada ürünü şu marka al diyebileceğiniz bir marka var mı? Özellikle deneyimleyip memnun kalanların tavsiyelerini rica ederim.

Satın almayı düşündüğüm sis farlarının linklerini ekliyorum.

https://modimot.com/urun/x-max-tech-max-govdeli-sinyal-ve-sis-fari/

https://modimot.com/urun/led-sis-fari/
    espresso bunu beğendi.

Hayırlı bayramlar dilerim kıymetli arkadaşlar. Xmax için İstanbul'da bulabileceğim bayilere isim yazdırmaya çalışacağım, sıra gelmese de en azından ismim olsun düşüncesi ile. Zira bir şekilde karaborsa yapan kişiler, sarı sitede, bayinin verdiği aksesuarlı fiyatın bile üzerine en az %20-30 gibi fahiş fiyatlara koyup satmaya çalışıyor ve ne yazık ki alanlar da olduğu için bu paradoks katlanarak devam ediyor. Hem onlardan almaya zaten bütçem uygun değil hem de nakit param olsa dahi kesinlikle motorsuz kalır, yine de onlardan almazdım. Zira taşıt kredisi ile almaya çalışacağım. Bu taşıt kredisi, Motosikletleri de kapsıyor herhalde. Ev ile işim arası otoban kullanmıyorum, cadde ve sokak. O da git-gel 10km'yi de geçmiyor. Ama asıl km'yi yaparsam hafta sonu gezmeleri ile yaparım. Bu noktada şimdiden size sorup öğrenmek istediğim 3 sorum var:

1-) 2023 model X-Max 250 ile X-Max Tech Max arasında sadece görünüm farkı mı var? Yazılmışken hangisine yazılayım yani. Aradaki fiyat farkına değer mi?
    2-) Bayi, aksesuarsız satmayacağı için çanta olarak 39 Lt mi yoksa 50 Lt mi önerirsiniz? Bir şey taşıyan birisi değilim, sadece hafta sonları il içi gezmeye çıkarım hepsi o. Ama almışken 50 Lt'mi alınmalı sizce, ileriye dönük olarak.
    3-) Sarı sitede fahiş fiyatlara satılan aksesuarlı 2023 Xmax'lerin aksesuar içeriği aşağıdaki gibi. Bu aksesuarların aynısını her bayi birebir yaptırıp öyle satıyor doğru mu ve eğer aksesuarsız satan bir yer denk gelse idi tüm bu aksesuarları kendimiz yaptırmak, bayiden aksesuarlı almaktan daha ucuza gelir miydi? Ve bu aksesuar içeriğinde tam koruma demiri yok sanırım, bayiler, xmax 250 için tam koruma demiri yapıyor mu onu da sorayım.

4-)Son sorum ise sizce seçimden önce bu stok (karaborsa!) sorunu çözülür mü yoksa hiç bir şey değişmez mi zira eğer çözülür ise ben, seçimden önce sıra hasbelkader (sırası gelen biri almaktan vaz geçer vs) bana gelir de aksesuarlı ve liste fiyatı üstü bir fiyata bayiden aldığım için pahalıya almış olup pişman olur muyum? Zaten herkes seçimden sonra stok sorununun çözüleceği kanısında olur ise belki sırası gelen bir kaç kişi vaz geçer ve sıra bana gelir lakin o vakit ben "sırası gelenler neden vazgeçti" düşüncesi ile almaktan çekinebilirim herhalde. Yani bu alım süreci, sıra gelse dahi seçimden sonraya mı bırakılmalı, sizin bu konudaki ön görünüz nedir?

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı radyoaktif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı bayramlar dilerim kıymetli arkadaşlar. Xmax için İstanbul'da bulabileceğim bayilere isim yazdırmaya çalışacağım, sıra gelmese de en azından ismim olsun düşüncesi ile. Zira bir şekilde karaborsa yapan kişiler, sarı sitede, bayinin verdiği aksesuarlı fiyatın bile üzerine en az %20-30 gibi fahiş fiyatlara koyup satmaya çalışıyor ve ne yazık ki alanlar da olduğu için bu paradoks katlanarak devam ediyor. Hem onlardan almaya zaten bütçem uygun değil hem de nakit param olsa dahi kesinlikle motorsuz kalır, yine de onlardan almazdım. Zira taşıt kredisi ile almaya çalışacağım. Bu taşıt kredisi, Motosikletleri de kapsıyor herhalde. Ev ile işim arası otoban kullanmıyorum, cadde ve sokak. O da git-gel 10km'yi de geçmiyor. Ama asıl km'yi yaparsam hafta sonu gezmeleri ile yaparım. Bu noktada şimdiden size sorup öğrenmek istediğim 3 sorum var:

1-) 2023 model X-Max 250 ile X-Max Tech Max arasında sadece görünüm farkı mı var? Yazılmışken hangisine yazılayım yani. Aradaki fiyat farkına değer mi?
    2-) Bayi, aksesuarsız satmayacağı için çanta olarak 39 Lt mi yoksa 50 Lt mi önerirsiniz? Bir şey taşıyan birisi değilim, sadece hafta sonları il içi gezmeye çıkarım hepsi o. Ama almışken 50 Lt'mi alınmalı sizce, ileriye dönük olarak.
    3-) Sarı sitede fahiş fiyatlara satılan aksesuarlı 2023 Xmax'lerin aksesuar içeriği aşağıdaki gibi. Bu aksesuarların aynısını her bayi birebir yaptırıp öyle satıyor doğru mu ve eğer aksesuarsız satan bir yer denk gelse idi tüm bu aksesuarları kendimiz yaptırmak, bayiden aksesuarlı almaktan daha ucuza gelir miydi? Ve bu aksesuar içeriğinde tam koruma demiri yok sanırım, bayiler, xmax 250 için tam koruma demiri yapıyor mu onu da sorayım.

https://i.hizliresim.com/f2wgjmf.JPG

4-)Son sorum ise sizce seçimden önce bu stok (karaborsa!) sorunu çözülür mü yoksa hiç bir şey değişmez mi zira eğer çözülür ise ben, seçimden önce sıra hasbelkader (sırası gelen biri almaktan vaz geçer vs) bana gelir de aksesuarlı ve liste fiyatı üstü bir fiyata bayiden aldığım için pahalıya almış olup pişman olur muyum? Zaten herkes seçimden sonra stok sorununun çözüleceği kanısında olur ise belki sırası gelen bir kaç kişi vaz geçer ve sıra bana gelir lakin o vakit ben "sırası gelenler neden vazgeçti" düşüncesi ile almaktan çekinebilirim herhalde. Yani bu alım süreci, sıra gelse dahi seçimden sonraya mı bırakılmalı, sizin bu konudaki ön görünüz nedir?
    En az iki yıl daha bayilerden sıfır motor alabilecğeimizi sanmıyorum. Bu konuda karamsarım.
    Normalde aksesuarları bayilerden sıfır motoru alınca toplamdan bir indirimi olabiliyordu eskiden ama şimdi bayiler özellikle bütün gerekli gereksiz her saçma aksesuarı ekleyip işine gelirse şeklinde fahiş fiyattan satmaya çalışıyor çünkü piyasada motor yok.

Bakalım, umarım sıra gelir, biz de anlarız demek piyasa normale dönmeye başladı diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, güncel olarak Xmax için sis farı tavsiyesi ve fiyat bilgisi verebilecek olan var mı?

Aklımda Modimot gömme sinyalli ve sis farlı ürün + ekstra amortisörün oraya da 2'li sis farı ile toplam 4 sis farı taktırmak var.

Arka tarafa çakar modül ve kedi gözünü led ile değiştirmek istiyorum. Bu işlemler için İzmir çevresinde tavsiye verebilecek olan var mı? Yada ürünü şu marka al diyebileceğiniz bir marka var mı? Özellikle deneyimleyip memnun kalanların tavsiyelerini rica ederim.

Satın almayı düşündüğüm sis farlarının linklerini ekliyorum.

https://modimot.com/urun/x-max-tech-max-govdeli-sinyal-ve-sis-fari/

https://modimot.com/urun/led-sis-fari/
    Ben turuncu takip cihazı taktırmaya gittiğimde gitmişken sis farı da taktırayım dedim, ön tarafa farların altına küçük sis farları taktırdım, gayet güzel oldular hem de çok kibar durdu. Gidonda sol tarafa düğme monte ettiler sanki motorun orjinalindenmiş gibi o da çok uymlu durdu ve çok kullanışlı oldu. Sis farını taktırdığım yerde instagram hesabından paylaşmak için videomu da çekmişlerdi onu linkini de atayım, orada hepsini tarif etmiş. O düğme özellikle çok kullanışlı oldu ve aynı module ek sis farı ekleme imkanı da var. yani düğme, modul ve sis farı ayrı ayrı seçilebiliyor.

https://www.instagram.com/p/CldFHAyjb1h/
    radyoaktif ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    Selamlar, dün İzmir Güzelbahçe’de bulunan Motobis Motosiklet Modifiye ve Tamir Atölyesi’nde Modimot Marka gövdeli sinyalli diye geçen sis farlarından taktık. Orijinal sinyaller sökülerek, orijinalden daha güzel olduğunu düşündüğüm, motosikletin görsel karakterini daha agresif hale getiren ürünleri tavsiye ederim.

4 takım sis takmayı planladığım motosikletime, 1 takım 2 adet sis farını yeterli bulduk. Modimot markasının bu ürününün aydınlatması gerçekten güzel. Swork marka selektör özellikli çakar modül ve yine Swork marka arka F1 çakar modülü taktık. Swork marka amerikan park modülünü de taktık ancak amerikan park pek bana göre değil, kullanır mıyım bilemiyorum. Arkada bulunan kedi gözünü 48’li led ile değiştirdik.

Bir kaç görsel ve video eklemeye çalıştım umarım becerebilmişimdir.

https://streamable.com/gw5uze

https://streamable.com/alo6v3

MR.BERK ve espresso bunu beğendiler.

Merhabalar,
    2021 model X-Max orjinal yedek parça temini için güvenilebilir site tavsiyeniz var mı ?

Alıntı kiyakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    2021 model X-Max orjinal yedek parça temini için güvenilebilir site tavsiyeniz var mı ?
    https://www.premiummotosiklet.shop/ yamaha bayisidir.
    mertowski bunu beğendi.

Teşekkür ederim.
    Transmotor ve albaymotor hakkında bilginiz var mı peki ?
    Sipariş edeceğim far camı mevcut değil çünkü https://www.premiummotosiklet.shop/ sitesinde.

Motosikleti
    Premium Motosiklet'i telefonla arayarak yedek parça bölümü ile sorgulama yapmayı denediniz mi? Daha öncesinde kendilerini bir parça sormak için aramıştım, çok yardımcı olmuşlardı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bütün yamaha yetkili servislerindne parça temin edebilirsiniz. Çoğunun stoğunda vardır yoksa bile kısa sürede temin ederler çok bulunmaz bir parça değilse. Ben direkt her zaman gittiğim yamaha servisine gidiyorum, çok yardımcı oluyorlar.
    mertowski bunu beğendi.

Yetkili servisten fiyat aldım. Maalesef söylediğim sitelerdeki fiyatın neredeyse 2-3 katı. Orjinal yazıyor ürünlerde o yüzden sizden daha önce sipariş eden oldu mu merak ettim.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı kiyakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Transmotor ve albaymotor hakkında bilginiz var mı peki ?
    Sipariş edeceğim far camı mevcut değil çünkü https://www.premiummotosiklet.shop/ sitesinde.
    evet var. ikisinden de alışveriş yapmışlığım var. güvenilir firmalar. parçalar orijinal yamaha.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler