Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    b
    Alıntı dou147 adlı üyeden alıntı
    birde arkadaşlar tam olarak nasıl kullanıyorsunuz siz bu mereti... ben bir türlü kara aşamasına gelemedim bir kere eğer scooter alacaksam bu kesinlikle YAMAHA X MAX 250 olacak fakat başka arkadaşlarda scooterdan vazgeçirmeye çalışıyorlar beni...

genelde üni. ye falan giderken kullanırım normalde alfa 147 aracım var ama motorla gitmek çok daha ekonomik olur... ufak tefek gezilerde yaparım gibime geliyor riva, ağva gibi... sizce bir scoter mı yoksa başlangıç seviyesi normal (mesela HONDA CBF 250 twister gibi) bir motormu ?

en azından kararım scooter olursa alacağım scooter belli
    Model ve markadan önce hangi tarz sorusuna cevap vermek gerekiyor. Sürekli yanımda taşıdığım notebook var , bazen iş dönüşü tenis maçlarım oluyor. Tenis raketimi , spor malzemeleri , nootebook v.s genelde yanımda taşıyorum. Bazen iş dönüşü eşim karpuz alsana felan diyor. Bu arada ani bir yağmura karşı yanımda alt üst takım yağmurluk ve park edince üstüne örteceğim branda da süreki yanımda. Hepsinin birden sığacağı başka bir motorsiklet tarzı yok. Ben o nedenle scooter kullanıyorum. Hergün işe gidip gelirken kulanıyorum. Toplam 80 km yol. Bir alış veriş merkezine girerken tüm korumalarımı (kask,dizlik, eldiven , mont) motorda bırakabiliyorum. Bütün bu avantajlar scoter seçmem için yeterli oldu. 250 lik scooterlar içinde bence en performanslı olanı ve oturuş pozisyonu ve kullanırken verdiği his bakımından motorsiklete en yakın olanı XMAX. Yakıtta ise gerçekten çok ekonomik. Bugün işe giderken bir ara dalmışım ve 150 km/h hıza çıkmışım. Başka bir 250 lik scooter ın bu kadar rahat sürat yapabileceğini sanmıyorum.(Aslında pek hız yapmam. Özellikle yüksek hızda ki rüzgar beni çok rahatsız eder. Ama bu sabah ilk kez kulağıma kulak tıkacı takdım. Gerçekten çok konforlu bir yolculuk oldu ve yaptığım hızı hissetmedim. Herkeze tavsiye ederim.)

Arkadaşlar ,

1000km bakımında transmisyon yağını değştirdiler mi? Ne tip yağ koydular. Benimkini bakım sırasında önce değiştirmediler , kitapcığında değiştirin yazıyor. Ben de iki gün sonra gittim servise ve değiştirttim. Motora koydukları yağın aynısını (shell 15/50 w tam sentetik) transmisyon yağı olarak koydular. Bana pek doğru gibi gelmedi ama sesimi çıkarmadım. İşin kötüsü kitapçığında transmisyon yağı olarak ne kullanılması gerektiğine dair herhangi bir bilgi yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadas diye bagrimiza bastik, soruma bi yanit alamadim :-)

Xmax ci dostlarim sorumu yineleyeyimmi? Resimlerde gordugum topcase leri ve baglanti aparatlarini nasil ve nereden edinebilirim?

Xmax inizle mutlu sürüşlerrrr

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı tayftayfi adlı üyeden alıntı
    Arkadas diye bagrimiza bastik, soruma bi yanit alamadim :-)

Xmax ci dostlarim sorumu yineleyeyimmi? Resimlerde gordugum topcase leri ve baglanti aparatlarini nasil ve nereden edinebilirim?

Xmax inizle mutlu sürüşlerrrr

Bağlantı aparatı , givi 46 lt topcase , ve sırt dayama için (resimde yok) 550 YTL vermiştim. Aslında yamaha nın orjinal bağlama elemanı ve çantası da var. Üzerinde Yamaha amblemi felan olan. Daha şık ve bağlantı şekli daha sağlıklı gibi geldi bana. Ama o zaman yoktu ve yurt dışından getirtmek gerekiyordu. Bekleyemedim ve Givi takdırdım. Şimdi keşke orjinalini takdırsaydım diyorum. Muhtemelen aynı fiyat tutacaktır. Herhangi bir Beldeyama yetkili satıcıdan bilgi alabilirsin. Yetkili satıcı listesi ve telefonları www.beldeyama.com.tr adresinde var. Bu arada çanta ve bağlantı elemanı takdırırken hepsinin maksimum yük ve maksimum hız limitleri var. Onları kontrol et. Mesela benim bağlantı elemanı max 5 kg yük , çanta max 3 kg yük ve max 120 km/h hız limitli. Limitleri daha yüksek olan ürünler de var. Gerçi ben zaman zaman bu limitleri geçiyorum. Ama yapmamak lazım aslında.

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Alıntı newbiker adlı üyeden alıntı
    Bağlantı aparatı , givi 46 lt topcase , ve sırt dayama için (resimde yok) 550 YTL vermiştim. Aslında yamaha nın orjinal bağlama elemanı ve çantası da var. Üzerinde Yamaha amblemi felan olan. Daha şık ve bağlantı şekli daha sağlıklı gibi geldi bana. Ama o zaman yoktu ve yurt dışından getirtmek gerekiyordu. Bekleyemedim ve Givi takdırdım. Şimdi keşke orjinalini takdırsaydım diyorum. Muhtemelen aynı fiyat tutacaktır. Herhangi bir Beldeyama yetkili satıcıdan bilgi alabilirsin. Yetkili satıcı listesi ve telefonları www.beldeyama.com.tr adresinde var. Bu arada çanta ve bağlantı elemanı takdırırken hepsinin maksimum yük ve maksimum hız limitleri var. Onları kontrol et. Mesela benim bağlantı elemanı max 5 kg yük , çanta max 3 kg yük ve max 120 km/h hız limitli. Limitleri daha yüksek olan ürünler de var. Gerçi ben zaman zaman bu limitleri geçiyorum. Ama yapmamak lazım aslında.

transmission yağı dediğin şanzuman yağı ise benimkini değiştirdiler 90 numara şanzuman yağı koymuşlar.
    birde bagaj aparatı olarak takılan parça sanırım bendekide orjinal değil... çünkü aparatın takılacağı yerde 2 tane vida yeri var ama bu adamlar ikisine birden takamadık oturmadı sadece birine taktık falan dediler bak bende huylandım şimdi, acaba gidip çıkarttırayımmı , orjinalini takmalarını istiyeyim.

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Ben çantayı motorla birlikte aldım..Teşhir için üzerine takmışlar yamaha amblemli filan..Orjinal yani..Bir tek sırt dayama aparatını Özen Motordan aldım..Başka da bir aksesuar bulamadım..Haaa bi de motorun bagajından brandası çıktı....

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    selam x-max cılar.bende topiği daha yeni keşfettim.bence motorumuz gerçekten 10 numara.x-max ımı ve yarattığı etkiyi seviyorum.motoruma taktırmayı düşündüğüm bir tek aksesuar var oda sissy bar.ancak daha hiç bir yerde sissy barlı x-max resmi bile göremedim.ancak arkada oturan için gerçekten şart.hele motorun gerçekten ani ivmelenmeleri karşısında arkada oturan tehlike yaşayabiliyo.hani ''nası ama babaaa'' diye arkaya dondüğünüzde arka koltuğun boş olduğunu gormek hiç hoş olmaz herhalde bir resim veya yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mesajlarını bekliyorum.iyi ki varsın x-max.
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arkadaşlar bu sele altındaki bagajın boyutunu ne kadar acaba yani kaç litre ?

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı dou147 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu sele altındaki bagajın boyutunu ne kadar acaba yani kaç litre ?
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14453

Yukarıdaki linkde Ayşe Şule BİLGİÇ in yazdığı Xmax ile ilgili test sürüşü bilgileri var. Orada 52 lt olduğu yazıyor. (Ben bu yazıyı çok seviyorum. Belki 10 defa okumuşumdur. )

Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı
    Ben çantayı motorla birlikte aldım..Teşhir için üzerine takmışlar yamaha amblemli filan..Orjinal yani..Bir tek sırt dayama aparatını Özen Motordan aldım..Başka da bir aksesuar bulamadım..Haaa bi de motorun bagajından brandası çıktı....
    Orjinal çantanın arkadan çekilmiş resmini koyarsan çok sevinirim. Nasıl duruyo merak ediyorum.

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    teşekkürler newbiker gariptir bu yazı hariç sanırım başka yerde yazmıyor

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500

Gezmekten resim çekmeye fırsatım olmuyor yaww..Elde ancak bunlar var..

wolfart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT3
    selam bende x-max'ciyim bende'de titanyum olanı var daha 850 km de çok memnunum

Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı

Gezmekten resim çekmeye fırsatım olmuyor yaww..Elde ancak bunlar var..

tekirdağ ismini bilmiorum kusura bakma sende daytona'dan almışsın bende ordan aldım motor'u görmüştüm plkası takılıyken bende gelibolya götürüorum yrn motor'u hemşeri sayılırız güle güle kullan

kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ooooo, hemşehri Xmax'lar kavuşmuş.Merhaba wolfart kardeş.Arkadaşlar bu arada hiç test etme imkanınız oldu mu bilmiyorum ama Kerpe gezisinde artçımla birlikte Kızıl Tilki'yi farklı şartlarda test etme fırsatı buldum.Bi kere enduro olarak da gayet iyi.Yemek yemeye gittiğimiz restorana giden yol traşlanmış bir patikaydı.Zavallı motoru bayağı yordum zıplaya zıplaya.Artçım zaten taş düşürdü Kızcağızın seleyle irtibatının kesildiğini hissedebiliyordum.Hafif biri zaten.
    O şartlarda dahi hararet sorunu yaşamadım.Artçımın gecikmesi sebebiyle otoyolda gruptan ayrıldım ki Tilki ondan sonra müthiş keyif verdi.Ben,artçım ve dolu bir bagajla 135 Km'nin altına düşmeden köprüye kadar kesintisiz geldim ve Tilki'ye tekrar aşık oldum.Ödül olarak da bir güzel bıcı bıcısını yaptırdım.Cila da.Bu arada daha yeni olduğundan boyası tazeyken cila yapıldığında çılgın görünüyor.Bence güneşte çok yıpranmadan sizler de bir cila vurun.Sonax'ın renkli cilalarını tavsiye ederim.
    Sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    ortopedist de x-max kullanıyor muhteşem bir motor.
    yalnız anahtar sorunu yaşıyor. hala kırmızı anahtarla kullanıyor motoru.serviz anahtar ayarlayamadı hala.

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    Selamlar Ben de 2300 km deyim henüz ve zaman içinde motorun daha da ataklaştığını farkettim. İvmelenmesi çok iyi, frenleri gayet başarılı. Ben henüz top case taktırmadım çünkü sele altı hemen hemen bütün ihtiyacımı karşılıyor, söylediğiniz gibi tenis raketi+spor çantası alabilen başka bir motor bilmiyorum.. Trafikte de çok rahat. Her yere sığıyor. Tekerlekleri de büyük olduğundan özellikle virajlarda gazı verip yatırmaya bayılıyorum
    Bu arada ben de bakımlarımı Ümraniye Yıldız ticatet te yaptırıyorum. Güleryüzlü ve ilgili bir servis . Samura gibi ukalalık kesinlikle yok..
    Bu topiği açan arkadaşa da çok teşekkür ederim, şimdi X-Max ımı daha çok seviyorum..
    Sevgiyle kalın..

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı Ortopedist adlı üyeden alıntı
    Selamlar ... Bu arada ben de bakımlarımı Ümraniye Yıldız ticatet te yaptırıyorum. Güleryüzlü ve ilgili bir servis . Samura gibi ukalalık kesinlikle yok..
    Ben de bakımı oraya yaptırmıştım. Güleryüzlü ve ilgi oldukları doğru. Hatta ben de çok memnun kaldığımı burada yazmıştım. AMA... Bakım sırasında , şanzıman yağının değişmesine gerek yok dediler. Açtım kitapçığa baktım , değiştirin yazıyor. Sonra da ne koysak diye düşünürken şanzımana 15W/50 motor yağı koydular. Sonra Beldeyama merkezi ve motoru aldığım Samura yı aradım. "Şanzımana hiç motor yağı koyulur mu " dediler. Tekrar Samura ya gittim. Daha önce koyulan motor yağını , 90 numara dişli yağı ile değiştirdiler. Zaten 250 gr yağ konuluyordu. Onun için de para almadılar. Valla bu servis olayı ilginç. Daha önce çin malı kullanıyordum ve servis konusu rezaletti. Japon aldım ama ... gerisini sen yorumla...

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu motorun son suratı kac km??
    Yeni yine yeniden

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    x-max paylaşımcı dostlarıı!!!!!!!!
    yav bi soru sorduk hiç takan olmamış be arkadaşlar.ben büyük şehirde olmadığım için burada bazı olaylarımız kısıtlı ve bu yüzden yardım istiyorum beyler.ben arkaya çanta istemiyorum,ancak el tutamaklarının alt tarafında ikişer tane vida deliği var.onlar büyük ihtimalle sırtlık için.bi soruşturup yardımcı olursanız sevinecem dostlar.eyvallah.
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ewet sırtlık takılabılır.. aparatı hazır zaten
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    YAAA ARKADAŞLAR BİŞİİ SORUCAM...NİYE BU MOTORSİKLETİN HER TARAFINDA MADE IN ITALY YAZIYOOO.... JAPON Dİİ Mİ Dİİ BU YOKSA BEN Mİ YANILIYORUMMM.

tekirdağ ismini bilmiorum kusura bakma sende daytona'dan almışsın bende ordan aldım motor'u görmüştüm plkası takılıyken bende gelibolya götürüorum yrn motor'u hemşeri sayılırız güle güle kullan [/QUOTE]

GEÇERKEN UĞRASANA 0 533 416 34 32 TEKİN

YADA DAVET ET BİZ GELELİM HEMŞERİM...HAYIRLI OLSUN..ALLAH TEKERİNİ DÜZ BASTIRSIN...KEM GÖZLERDEN SAKINDIRSIN..

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bende japon dıye bılyodum belkıde bazı parcalar ıtalyadan gelmıstır
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler