Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sen eli anahtar tutan adamsın ne işin olur servisle
    Abi,aldigim kişi servis bakimlarini atlamamiş,bende bu yoldan yuruyeyim dedim,satarken artisi olur anlaminda.

Birde,ateşleme problemi yaşamiştim,statorden şüphelendik ama beyinden enjeksiyona giden sokette oksitlenme varmiş.ben anlamiyorum elektrik/elektronikten.dümdüz boru gibi adamim ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Peki bir şey daha sormak istiyorum;

xmax 250lerin (2016) 19.000 bakım listesini yazabilecek biri var mı? birde hangi parçalar zorunlu hangileri durumuna göre değişir öğrenmek istiyorum. Şu dönemde gelişi güzel bir yere verip yaptırmak istemiyorum. En uygun maliyet peşindeyim açıkçası

Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bir şey daha sormak istiyorum;

xmax 250lerin (2016) 19.000 bakım listesini yazabilecek biri var mı? birde hangi parçalar zorunlu hangileri durumuna göre değişir öğrenmek istiyorum. Şu dönemde gelişi güzel bir yere verip yaptırmak istemiyorum. En uygun maliyet peşindeyim açıkçası
    Merhaba,

Periyodik Bakım Tablosu linkinden öğrenebilirsin.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Periyodik Bakım Tablosu linkinden öğrenebilirsin.
    Buraya baktım, yağ yazıyor sonra bakım kiti demiş. Detay yok

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar yarın xmax 250 2015 model almaya gidiyorum. Aklıma takılan bir soru var. Motor sahibiyle görüştüm kırmızı anahtar yokmuş iki adet siyah anahtarı varmış. İmmobilizer denilen bir olay varmış. Sorum su okuduğum kadarıyla kontakta bir zorlama olduğunda sadece bu kırmızı anahtar ile mi çalışıyor motor. Ya da anahtar çıkartmak istediğimde kırmızı gerekiyormuş. Kısacası elimdeki siyah anahtarlar ile herhangi bir kitlemede motoru çalıştırabilir miyim.
    Bir de anahtar kodu diye birşey varmış. Bu kod hakkında bilgisi olan var mı? Nedir ne işe yarar motor satan arkadaş bana bu kodu vermesi gerekiyor mu? Cehaletimi mazur görün CBR 250 de böyle olaylar olmadığı, xmaxi almak içinde borç batağına girdiğim için en az bir yıl yağ filtre dışında masraf yapacak bir bütçem yok. Şimdiden teşekkürler

Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarın xmax 250 2015 model almaya gidiyorum. Aklıma takılan bir soru var. Motor sahibiyle görüştüm kırmızı anahtar yokmuş iki adet siyah anahtarı varmış. İmmobilizer denilen bir olay varmış. Sorum su okuduğum kadarıyla kontakta bir zorlama olduğunda sadece bu kırmızı anahtar ile mi çalışıyor motor. Ya da anahtar çıkartmak istediğimde kırmızı gerekiyormuş. Kısacası elimdeki siyah anahtarlar ile herhangi bir kitlemede motoru çalıştırabilir miyim.
    Bir de anahtar kodu diye birşey varmış. Bu kod hakkında bilgisi olan var mı? Nedir ne işe yarar motor satan arkadaş bana bu kodu vermesi gerekiyor mu? Cehaletimi mazur görün CBR 250 de böyle olaylar olmadığı, xmaxi almak içinde borç batağına girdiğim için en az bir yıl yağ filtre dışında masraf yapacak bir bütçem yok. Şimdiden teşekkürler
    öncelikle selam bir iyi birde kötü haberim var bildiğim kadarı ile 2015 modellerde yağ filtresi yok süzgeç var.Kırmızı anahtar konusunada gelince aynı problemi alırken bende yaşadım ustama sordum kitleme vs olmaz ben daha hiç kullanmadım dedi.Satarken isterler ama senden al ne olur olmaz diye tavsiyede bulundu mesela 0 motor yaptırdım servise kırmızı anahtarı getireyim mi dedim gerek yok dediler bu sey gibi sanırım evde vitrinde duran fincanlar gibi gerek yok ama durması lazım sanırım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    O zaman sıkıntı değil alip satmayacagim ölene kadar vurucam kırbaçi. Filtre olayı tam olarak nedir süzgeç olunca ne gibi bir sıkıntısı oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Telefondan yazdığım için düzenleme yapamadım. Süzgeç olması ne gibi bir sikinti çıkarıyor. Mesela yağın ömrü daha çabuk mu bitiyor. Atıyorum

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 ABS
    Anahtarı kaybederseniz çoğaltamazsınız. Başka bir sorun olmaz. Makine temizse zaten rutin bakim dışında masraf olmaz. Ama almadan önce lastik, akü, balata, amortisör durumları vb zamana ve km.ye bağlı değiştirilmesi gereken şeyleri de sorun. Neticede 2.el almak sadece devirde verilen para ile bitmiyor.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Filtre daha küçük partikülleri tutabilir böylece yağı daha iyi süzer. Daha iyi süzdüğü için bakalım aralıklarını uzatır. Kırmızı anahtarın esprisi şu günlük hayatta siyah olan anahtar kullanılır diyelim ki siyah anahtarı kaybetin. Motor çalınmasın diye kırmızı anahtarı kullanarak elinde olan diğer siyah anahtarın immobilizer kodunu değiştiriyorsun kaybolan anahtarı hükümsüz bırakıyorsun. Kodu değiştirmek için kullanılır. 2 sene xmax kullandım bende de yoktu kırmızı anahtar bir sıkıntı yaşamadım. Ama anahtar da kaybetmedim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Çok tesekkurler dostum. Yani anahtarilari kaybedersek mokoko

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Mokoko olmasa da risk var. Kırmızı anahtar olmazsa olmaz değil bence. Ama olanı almak daha iyi. Yoksa ona göre fiyat indirimi istenmeli.

Herkese merhaba , 5 yılda 3 xmax eskittim , şu andaki motorumda 2019 xmax ... 13 bin km de arkadaşlar motorumdan dikiş makinası gibi ses geliyor , çat çat çat çat çat veya çıtçıtçıtçıtçıt ses arttıkça artıyor , tüm servisler bakıp bu ses normal diyo ama bence değil , ilk xmaximin ustası ekstantrik üstünde bi pul var onu sıkıp düzelttim demişti ve ses gitmişti gerçektende , sizce bu sorun ciddi bi ses midir , sizdede varmı.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Smlgndz, espresso, biseduda ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Smlgndz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 [2019]
    Faydalı bir bilgi Teşekkürler.
    ojo bunu beğendi.
    Yavaş git hep git!

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Evet arkadaşlar cbr 250'yi satıp xmax 250 2015 model 17,000'de scooter alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Bu çantasızlıktan sonra xmax bana bir başka geldi. Gidip ev alışverişlerimi korkarak değil rahat rahat yapıyorum. Sığacak mı taşıyabilir miyim derdi yok. Sele altı ve 52lt arka çanta ile huzuru buldum diyebilirim derken 20000 bakım fiyatına baktım elim ayağım titredi(içinde ekstraları yokmuş) Biraz youtube videolarında bakım olayını araştırdım. Aslında varyatör ve debriyaj değişimlerinde havalı tabanca ile açılan vidalar hariç diğer tüm bakımlarını yapabilirim gibi geliyor.O vida olayını çözersem olay tamamdır.
    Asıl soru geliyor dalga geçmiyorum daha önce hiç yetkili servise götürmediğim için soruyorun. Taksit yapıyorlar mı?
    Eğer yapmıyorlarsa diğer çözüm olarak ben parçaları alsam yetkili servis sadece işçilik alsa kabul ediyorlar mı?
    Not: Ölücü değilim Garibanım

Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar cbr 250'yi satıp xmax 250 2015 model 17,000'de scooter alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Bu çantasızlıktan sonra xmax bana bir başka geldi. Gidip ev alışverişlerimi korkarak değil rahat rahat yapıyorum. Sığacak mı taşıyabilir miyim derdi yok. Sele altı ve 52lt arka çanta ile huzuru buldum diyebilirim derken 20000 bakım fiyatına baktım elim ayağım titredi(içinde ekstraları yokmuş) Biraz youtube videolarında bakım olayını araştırdım. Aslında varyatör ve debriyaj değişimlerinde havalı tabanca ile açılan vidalar hariç diğer tüm bakımlarını yapabilirim gibi geliyor.O vida olayını çözersem olay tamamdır.
    Asıl soru geliyor dalga geçmiyorum daha önce hiç yetkili servise götürmediğim için soruyorun. Taksit yapıyorlar mı?
    Eğer yapmıyorlarsa diğer çözüm olarak ben parçaları alsam yetkili servis sadece işçilik alsa kabul ediyorlar mı?
    Not: Ölücü değilim Garibanım
    Sadece ağır bakıma değil, rutin bakımlarına da taksit yapıyorlar. Ben bursa start motor adına konuşuyorum. diğer iller adına da bilen arkadaşlar cevaplar.
    eALP bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Evet taksit yapıyorlar. 2013 xmax sahibiydim. Ağır bakımlar dahi kendim yapıyordum. Öncelikle "+" şeklinde bir bijon anahtarı ve bir Varyatör tutucu almanızı öneririm. İlk başta masraf yapıyor gibi görünseniz de uzun vadede bakım masraflarından edeceğiniz kâr la kapatırsınız. https://urun.n11.com/yedek-parca/gy6...ati-P274365494 eğer tutucu pahalı geldiyse herhangi bir Demirciler 0.5-2 cm profilde aynı parçanın benzerini yaptırabilirsiniz.
    eALP bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet taksit yapıyorlar. 2013 xmax sahibiydim. Ağır bakımlar dahi kendim yapıyordum. Öncelikle "+" şeklinde bir bijon anahtarı ve bir Varyatör tutucu almanızı öneririm. İlk başta masraf yapıyor gibi görünseniz de uzun vadede bakım masraflarından edeceğiniz kâr la kapatırsınız. https://urun.n11.com/yedek-parca/gy6...ati-P274365494 eğer tutucu pahalı geldiyse herhangi bir Demirciler 0.5-2 cm profilde aynı parçanın benzerini yaptırabilirsiniz.
    Dostum çok teşekkürler. Hemen sipariş veriyorum. Bijon anahtar yerine zaten lokma takımım var. 20000'e gelmeden durumum oldukça parçaların siparişini veririm. Uğraşırken aldığım zevk de cabası.
    "Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"
    Mustafa Kemal Atatürk

Selamlar, xmax 250 (2014) kayis degistiricem ve linkteki bando kayisi buldum nasil is yaparmi sizce?

https://urun.n11.com/yedek-parca/yamaha-x-max-250-kayis-bando-orj-japon-s19-014-P325467072

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emrecengiz2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, xmax 250 (2014) kayis degistiricem ve linkteki bando kayisi buldum nasil is yaparmi sizce?

https://urun.n11.com/yedek-parca/yamaha-x-max-250-kayis-bando-orj-japon-s19-014-P325467072
    xmax kullandıgım zaman dayco ve gates taktırmıştım.

gates çift kevlar kullanıyor.
    dayco tek kevlar.

bando kullanmadım bir yorum yapamam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler