Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Geçen gün yedek parça satan bir mağazaya xmax 250 disk çeşitlerini/markalarını sordum, hepsi aynı değişmez sadece balata çeşitleri var dedi. Doğruluk payı nedir? Diskler tek tip mi yoksa çeşitleri var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Arkadaşlar, 2015 model Xmax 250 momo design motor ile pazarlık halindeyim. Yardımınıza ihtiyacım var. Öncelikle momo design iron max gibi bir şey mi daha da mı aşağıda. 250 abs ve iron max arasında mı? Sonrasında 2015 modele 15.800 (Pazarlık yapmadık)istiyor. Fiyatı iyi gibi geldi fakat kırmızı anahtarı satın alırken vermemişler. Bilmediğinden de sormamış. Kırmızı anahtarı araştırdım. İmmobilizerli siyah anahtarları kodlayan bir anahtar ve fiyatı yüksekmiş. Sadece fiyat haricinde başkaca bir sıkıntısı olur mu kırmızı anahtarın olmaması. Demek istediğim servise gidip bin Tl verip kırmızı anahtar alarak sıkıntı kalmaz mı? Yoksa motorun çalıntı vs olma ihtimalini mi gösteriyor. Teşekkür ederim.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2015 model Xmax 250 momo design motor ile pazarlık halindeyim. Yardımınıza ihtiyacım var. Öncelikle momo design iron max gibi bir şey mi daha da mı aşağıda. 250 abs ve iron max arasında mı? Sonrasında 2015 modele 15.800 (Pazarlık yapmadık)istiyor. Fiyatı iyi gibi geldi fakat kırmızı anahtarı satın alırken vermemişler. Bilmediğinden de sormamış. Kırmızı anahtarı araştırdım. İmmobilizerli siyah anahtarları kodlayan bir anahtar ve fiyatı yüksekmiş. Sadece fiyat haricinde başkaca bir sıkıntısı olur mu kırmızı anahtarın olmaması. Demek istediğim servise gidip bin Tl verip kırmızı anahtar alarak sıkıntı kalmaz mı? Yoksa motorun çalıntı vs olma ihtimalini mi gösteriyor. Teşekkür ederim.
    Yalan söylüyor. Kırmızı anahtarı vermemeleri gibi bir durum söz konusu değil. Kırmızı anahtara yalan söyleyenin kim bilir motor hakkında ne gizledikleri var? Koşarak uzaklaş. Momo design eski kasanın ironmax’idir ama o motor alınmaz.
    Mallaca ve espresso bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalan söylüyor. Kırmızı anahtarı vermemeleri gibi bir durum söz konusu değil. Kırmızı anahtara yalan söyleyenin kim bilir motor hakkında ne gizledikleri var? Koşarak uzaklaş. Momo design eski kasanın ironmax’idir ama o motor alınmaz.
    Teşekkür ederim. Zaten ABS yokmuş bu modellerde. (Bu arada satın aldığı şahıs kırmızı anahtarı vermemiş, bayi değil)ABS olmayan motor almak istemediğimden direk sildim kafamdan. Kaçarak uzaklaştım

Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -momo design ve iron max tabirleri xmax'lerde bir nevi aksesuarlı motor tabiridir. yani normal xmax'lerden tek farkı birkaç aksesuar ve sele farkıdır.
    -kırmızı anahtarı vermemeleri mümkün değil. sıfır alınan motoru ustası başında o kişiye tanıtıp anlatıyor. buna anahtarlar da dahil. bak diyor eğer anahtarını kaybedersen, bu kırmızı ile gelip yenisi çıkartabilirsin. 2 siyah, bir kırmızı anahtar verirler.
    -kırmızı anahtar olmadan yenisini bastırmak daha teferruatlı olur. maliyeti de buna dahil (kişisel düşüncem)

Motosikleti
    İronmax 250
    Arkadaşlar merhaba. Motorumu yeni aldım sayılır. Şu aralar hava şartlarından dolayı pek kullanmıyorum ama ufaktan aksesuar toplama olayına giricem. Önemli, olmazsa olmaz diyebileceğiniz ya da kullanışlı gördüğünüz aksesuarlar neler? Ben ilk olarak telefon tutacağından başlıyacam Daha sonra 12v işini çözmem lazım ama onu nasıl halledicem bilmiyorum açıkçası (2016 ironmax 250). Aküye, elektrik aksama fazla yüklenmeden nasıl yapılabilir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

Motosikleti
    X-MAX 250
    2019 x-max kullacısıyım.Telefon tutucu bende bulamadım henüz,bulabilirseniz paylaşır mısınız?

Ek olarak 2019 model x-max için benzin kapağı padlerinden nereden alabilirim uygun fiyata

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Motorumu yeni aldım sayılır. Şu aralar hava şartlarından dolayı pek kullanmıyorum ama ufaktan aksesuar toplama olayına giricem. Önemli, olmazsa olmaz diyebileceğiniz ya da kullanışlı gördüğünüz aksesuarlar neler? Ben ilk olarak telefon tutacağından başlıyacam Daha sonra 12v işini çözmem lazım ama onu nasıl halledicem bilmiyorum açıkçası (2016 ironmax 250). Aküye, elektrik aksama fazla yüklenmeden nasıl yapılabilir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim
    Hayırlı olsun.
    Ön tarafa iki yana monte edilen, bacak koruyucu diye adı geçen parçalardan taktırın. Kışın kuru ayazda bile bacak örtüsüne gerek kalmadan bacaklara gelen tüm rüzgarı çok güzel kesiyor. Motoruma iyi ki taktırmışım dediğim bir parça olmuştu. Motorun görüntüsü de daha güzelleşiyor hem.

Bir de boyunuz biraz uzunsa ön cam yeterli gelmeyebiliyor, bütün rüzgar kaska vuruyor. Ön cama uzatma ek parça da güzel bir aksesuar ama çok uzun yol yapmadığım için arayıp bulup takmaya üşenmiştim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ön cam değişecek , yüksek cam takılacak , mümkünse elleri de içine alan modelden. Bacaklara da koruyucu çok faydalı. 12 v çakmak çıkışı için direk aküden hat çekip öndeki gözlere monte ediyorlar. USB çıkışlı olanlardan olsa daha iyi olur. Bir de file sele örtüsü.

Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Ön tarafa iki yana monte edilen, bacak koruyucu diye adı geçen parçalardan taktırın. Kışın kuru ayazda bile bacak örtüsüne gerek kalmadan bacaklara gelen tüm rüzgarı çok güzel kesiyor. Motoruma iyi ki taktırmışım dediğim bir parça olmuştu. Motorun görüntüsü de daha güzelleşiyor hem.

Bir de boyunuz biraz uzunsa ön cam yeterli gelmeyebiliyor, bütün rüzgar kaska vuruyor. Ön cama uzatma ek parça da güzel bir aksesuar ama çok uzun yol yapmadığım için arayıp bulup takmaya üşenmiştim.

Motoru alırken bahsettiğimiz iki aksesuarda üzerinde vardı Gerçekten çok işime yarıyorlar ikiside. (Boyum 196)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön cam değişecek , yüksek cam takılacak , mümkünse elleri de içine alan modelden. Bacaklara da koruyucu çok faydalı. 12 v çakmak çıkışı için direk aküden hat çekip öndeki gözlere monte ediyorlar. USB çıkışlı olanlardan olsa daha iyi olur. Bir de file sele örtüsü.
    Havalar ısınınca motoru baya aktif kullanmayı düşünüyorum. Şuanlık su geçirmez çöp poşetine benzer bi kılıf koruma kullanıyorum ama filelisinide alacağım. Havadar oluyormuş

Ön süspansiyonlara takılam sis farlarından önerir misiniz? İşe yarıyor mu? Yoksa takmasan da olur mu diyorsunuz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Orjinalinde olmayan ve mühendislik hesabı yapılmamış elektrikli aksesuarları kullanmayı mantıklı bulmuyorum. Çakmaklık için istisna yapıyorum , sadece düşük güçle tlf şarjı için kullanılabilir , zararı olmaz bence. Ha kısa devre falan yapar o başka ?
    BurakSNCK bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 ABS
    Yamaha da nasıldır bilmem ama önceki motorum olan pulsar ns 200 e genelde elektrik akşamı ilave edenler statör yandı diye ağlarlardı

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motoru alırken bahsettiğimiz iki aksesuarda üzerinde vardı Gerçekten çok işime yarıyorlar ikiside. (Boyum 196)

Havalar ısınınca motoru baya aktif kullanmayı düşünüyorum. Şuanlık su geçirmez çöp poşetine benzer bi kılıf koruma kullanıyorum ama filelisinide alacağım. Havadar oluyormuş

Ön süspansiyonlara takılam sis farlarından önerir misiniz? İşe yarıyor mu? Yoksa takmasan da olur mu diyorsunuz
    Fileli kılıftan aldım. Aldığımda kıştı, işyerine kargo ile geldi. Hemen bir heves motora taktım. Akşam iş çıkışı 5 derece soğuk havada 50km TEM otobanından eve giderken dötüm dondu. bütün rüzgar altımdan esiyor gibiydi. Bu kışa uymaz, yazlıkmış bu deyip çıkardım. Almakta acele etmeyin yani.

xmax'ler için en ucuzundan branda almıştım. evin önüne parkedince branda örtüyorum, yazın tozdan, kışın yağmurdan koruyor hem de motor fazla dikkat çekmiyor. Nasıl olsa eskiyip parçalanacak pahalısına gerek yok dedim ama bir yılda o kadar aşırı eskimedi. En azından sele kılıfı vb. güneş altında cayır cayır yanmamış oluyor.

Gündüz işyerinin önüne parkettiğimde bir kaç defa seleye kuş pislemiş gördüm sinir oldum, artık işyerinde parkederken seleye en büyüğünden bi çöp poşeti geçiriyorum.

Haa, motoru yeni almışsınız, bu skuter nasıl olsa deyip ekipmanı ihmal etmeyin. Otobanda 140'a çıkabilen bir şey bu ki ben 50km hızla giderken kaza yapınca bile tam ekipmanla köprücük kemiğimi kırdım. Çene açık kask kullanmayın motorun üzerinden uçunca kaskın ön tarafı sürtünüyor yere.
    Bot konusunu da ihmal etmeyin, kaval kemiğini de koruyan uzun motosiklet botu giyin, 185kg makina, ayağınız altında kalınca ezilmesin, ayak bilek kemikleri çok karmaşık, bir kırılırsa ameliyatı yapan doktora çok iş çıkarır, eskisi gibi de olmaz.
    BurakSNCK ve Smlgndz bunu beğendiler.

Motosikleti
    İronmax 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fileli kılıftan aldım. Aldığımda kıştı, işyerine kargo ile geldi. Hemen bir heves motora taktım. Akşam iş çıkışı 5 derece soğuk havada 50km TEM otobanından eve giderken dötüm dondu. bütün rüzgar altımdan esiyor gibiydi. Bu kışa uymaz, yazlıkmış bu deyip çıkardım. Almakta acele etmeyin yani.

xmax'ler için en ucuzundan branda almıştım. evin önüne parkedince branda örtüyorum, yazın tozdan, kışın yağmurdan koruyor hem de motor fazla dikkat çekmiyor. Nasıl olsa eskiyip parçalanacak pahalısına gerek yok dedim ama bir yılda o kadar aşırı eskimedi. En azından sele kılıfı vb. güneş altında cayır cayır yanmamış oluyor.

Gündüz işyerinin önüne parkettiğimde bir kaç defa seleye kuş pislemiş gördüm sinir oldum, artık işyerinde parkederken seleye en büyüğünden bi çöp poşeti geçiriyorum.

Haa, motoru yeni almışsınız, bu skuter nasıl olsa deyip ekipmanı ihmal etmeyin. Otobanda 140'a çıkabilen bir şey bu ki ben 50km hızla giderken kaza yapınca bile tam ekipmanla köprücük kemiğimi kırdım. Çene açık kask kullanmayın motorun üzerinden uçunca kaskın ön tarafı sürtünüyor yere.
    Bot konusunu da ihmal etmeyin, kaval kemiğini de koruyan uzun motosiklet botu giyin, 185kg makina, ayağınız altında kalınca ezilmesin, ayak bilek kemikleri çok karmaşık, bir kırılırsa ameliyatı yapan doktora çok iş çıkarır, eskisi gibi de olmaz.
    Fileli kılıfı havalar ısınınca ben de düşünüyorum. Brandayı da belki yaza doğru. Şu an motor kayınpederin garajda yatıyor, havalar ısınınca evin önünde tutacağım için belki o zaman alabilirim brandayı. Şimdilik sadece sele kılıfı var o da tozdan pislikten kedi tırmığından korusun diye

Ekiman olarak mont aldım henüz, botu falan yine ilerleyen zamanlarda düşünücem

İki ayna arasına konulan barlardan almalı mıyım sizce?
    espresso bunu beğendi.

Selamlar 2015 model x max 250 abs 12.000 km de 19000 TL ye alınır mı? fiyat nasıldır.Bana biraz fazla geldi, sizin görüşlerinizi almak isterim.
    Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı liptolip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 2015 model x max 250 abs 12.000 km de 19000 TL ye alınır mı? fiyat nasıldır.Bana biraz fazla geldi, sizin görüşlerinizi almak isterim.
    Teşekkürler...
    Yanlış yazmışım abs li degilmis. Velhasıl 2.el fiyatları el yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Bir de su var; 2012 model x-max 250 abs, 25000 km, 13500 TL.Kusura bakmayın sürekli böyle soruyorum ama öyle değişken ve uçuk 2.el fiyatları var ki benim gibi tecrübesiz birinin 2.el alması çok zor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Örneğin x-max için kaç km ye kadar ve kaç modele kadar 2.el almalıyım.Bu konularda da fikir verirseniz çok iyi olur.
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Fileli kılıfı havalar ısınınca ben de düşünüyorum. Brandayı da belki yaza doğru. Şu an motor kayınpederin garajda yatıyor, havalar ısınınca evin önünde tutacağım için belki o zaman alabilirim brandayı. Şimdilik sadece sele kılıfı var o da tozdan pislikten kedi tırmığından korusun diye

Ekiman olarak mont aldım henüz, botu falan yine ilerleyen zamanlarda düşünücem

İki ayna arasına konulan barlardan almalı mıyım sizce?
    iki ayna arasındaki barları ben de düşünmüştüm, görüntüsü hoşuma gitmişti. ama kaza anında o barlar bir yerime çarpar mı diye tırsıp aman orjinal hali kalsın, capon mühendisler düşerken takılacak zarar verecek parçaların da hesabını yapmıştır deyip almamıştım.
    levend84 bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Herkese iyi günler. Motorum 2013 model ve üzerinde hala ilk lastikleri duruyor. Sertleşmesi bir yana artık profilide düzleşmeye başladı. City grip düşünüyorum ama farklı marka model lastik kullanıp memnun olanlar, şu lastikten çok memnunum diyebilecekler var mıdır? (Sürüş profilim genelde sakin ama bazen çok abartı olmasada viraj yaparım) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Scrambler
    Pirelli diablo scooter tavsiye ederim. Benim Honda Forzanın fabrika çıkış lastikleri. Gerçekten çok iyi tutunuyor ve yüksek süratte stabilitesi oldukça iyi. Kısa sürede de ısınıyor lastikler.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumu satılığa çıkardım, ilan bilgisi aşağıdadır; satış sitesi üzerinden irtibata geçerseniz sevinirim.

ilan no: 776120718

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumu satılığa çıkardım, ilan bilgisi aşağıdadır; satış sitesi üzerinden irtibata geçerseniz sevinirim.

ilan no: 776120718
    Ustad,

2 tane resim eklemişsiniz malum siteye,

Daha fazla foto eklemeniz sizin yarariniza olacaktir.

Simdiden bol şans.
    otchill bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler