Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR1200F
    Evet yakıt tercih sebebim oldu yeni euro4 modeli cidden az yakıyor 70 80 Urla izmir alt yoldan tek kişi gidersem 2.4 ortalama görüyorum az ışıklı. Ama aşırı sıkıcı oluyor bayram tatilinde ~1000km yapicam artçılı hesaplayarak bakalım ne yakacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bu km leri hiç görmedim malesef. Balıkesirde yaşıyorum küçük bir il merkez olarak.Marşa bastım mı max 10-12 km full şehir içi tüketimim 4-4,2 litre. Bazen 4,5 üstünü görmüşlüğüm var o zamanlarda sat sat sat koy .mına diyorum (Kardeş payı)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    http://www.fuelly.com sitesine üye oldum, telefonuma da mobil uygulamasını kurdum. Her benzin alışta km ve aldığım litrey giriyorum böylece 100km'de kaç litre yakmışım, hangi istasyondan aldığım benzinle en uzun yolu yapmışım gibi bilgileri rahat rahat görebiliyorum. Tavsiye ederim.
    Uygulamada başka xmax 250'lerin ne kadar yaktığını görüp karşılaştırma yapabilmek imkanı da var.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Indirim bakalım sonucu göreceğiz zamanla teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Kayış için Mitsuboshi,polini ya da Gates markalarından deneyen oldu mu acaba? Bu markaların bizim motorlar için aramid kevlar destekli kayışları var onlardan almayı düşünüyorum. Yada orjinal harici kaliteli kayış tavsiye eder misiniz?

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Merhaba öncelikle herkese iyi günler dilerim 2006 model 50 bin km de grenajları sorunlu motoru taş gibi Xmax 250 alma arifesindeyim gri renk 4000 tl gibi bir rakama anlaştım ancak bu para edermi grenaj fiyatları yenilesem ne tutar biraz araştırma yaptım ancak eski kasa xmax grenajı bulmam sorunlu gibi acil bir durumda satmak yada yenilemek istesem kolay satabilirmiyim uzun zamandır motosiklet dünyasından uzakta kaldım İzmir Egekent2 de oturuyorum gündelik olarak Eskifoça ya 45 km gibi bir mesafe toplamda günlük 90 km yol için kullanacağım 😊

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı BWSTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle herkese iyi günler dilerim 2006 model 50 bin km de grenajları sorunlu motoru taş gibi Xmax 250 alma arifesindeyim gri renk 4000 tl gibi bir rakama anlaştım ancak bu para edermi grenaj fiyatları yenilesem ne tutar biraz araştırma yaptım ancak eski kasa xmax grenajı bulmam sorunlu gibi acil bir durumda satmak yada yenilemek istesem kolay satabilirmiyim uzun zamandır motosiklet dünyasından uzakta kaldım İzmir Egekent2 de oturuyorum gündelik olarak Eskifoça ya 45 km gibi bir mesafe toplamda günlük 90 km yol için kullanacağım ��
    İlk kasanın grenajlarını bulmanız bencede biraz zor olabilir ama botorun fiyatı iyi gibi. Eğer tamir edilebilecek hasarlar ise tamir ettirip devam etmek daha mantıklı bence.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SALDAYI KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM MUTLAKA GİDİN PİŞMAN OLMAZSINIZ
    SON DURUMU NEDİR BİLMİYORUM GEÇEN SENE GÜNÜ BİRLİKÇİLER ÇOK FAZLAYDI

YİYECEK İÇECEK MEKANI ÇEŞİTLİ DEĞİL KONTEYNIRDA HAZIR YİYECEK VAR GİTMEDEN YANINA BİŞEYLER AL İYİ OLUR
    AYRICA KÖY VAR GÜNÜNE DENK GELİRSEN PAZAR KURULUYOR TAPTAZE YERLİ MAHSÜL OLUYOR

SAHİLE ÇADİR KURMAYIN SABAH RÜZGARI ÇARPAR AĞÇLIK ALANI TERCİH ET
    ÖNCEKİ TECRÜBELİLER ARAZİYİ BAYA BAYINDIR ETMİŞLER HİÇ UĞRAŞMAZSIN KURUL YAT
    WC BANYO FREE
    ATEŞ MANGAL ENGELİ YOK

AYRICA 2EL XMAX DÜŞÜNÜYORUM
    TEMİZ SAĞLAM İÇİN NERELERE BAKMAK GEREK
    PÜF NOKTALARI NELER?
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salda için Yeşilova'nın hemen batısında kamp yerleri mevcut. Orda bir yerde kalabilirsiniz. Lakin gölü tüm güzeliği ile görmek ve girmek için en batısından girmelisin. Orda yemek yenilecek yerler de var, göl manzarası da harika.
    https://i.hizliresim.com/al9jbB.jpg
    Herkese günaydın.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SALDAYI KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM MUTLAKA GİDİN PİŞMAN OLMAZSINIZ
    SON DURUMU NEDİR BİLMİYORUM GEÇEN SENE GÜNÜ BİRLİKÇİLER ÇOK FAZLAYDI

YİYECEK İÇECEK MEKANI ÇEŞİTLİ DEĞİL KONTEYNIRDA HAZIR YİYECEK VAR GİTMEDEN YANINA BİŞEYLER AL İYİ OLUR
    AYRICA KÖY VAR GÜNÜNE DENK GELİRSEN PAZAR KURULUYOR TAPTAZE YERLİ MAHSÜL OLUYOR

SAHİLE ÇADİR KURMAYIN SABAH RÜZGARI ÇARPAR AĞÇLIK ALANI TERCİH ET
    ÖNCEKİ TECRÜBELİLER ARAZİYİ BAYA BAYINDIR ETMİŞLER HİÇ UĞRAŞMAZSIN KURUL YAT
    WC BANYO FREE
    ATEŞ MANGAL ENGELİ YOK

AYRICA 2EL XMAX DÜŞÜNÜYORUM
    TEMİZ SAĞLAM İÇİN NERELERE BAKMAK GEREK
    PÜF NOKTALARI NELER?
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salda için Yeşilova'nın hemen batısında kamp yerleri mevcut. Orda bir yerde kalabilirsiniz. Lakin gölü tüm güzeliği ile görmek ve girmek için en batısından girmelisin. Orda yemek yenilecek yerler de var, göl manzarası da harika.
    https://i.hizliresim.com/al9jbB.jpg
    selam tekrar .ikinci el ne alırsan al risktir.bildiğin bi motoru alma şansın varsa daha iyi olur. onun dışında bildiğim bazı tamirciler ikinci el motorların birçoğunun km.lerini düşürdüklerini söylüyolar.şansın bol osun tekerin düz bassın kardeşim.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 senedir motosiklet kullanıcısıyım şu an FZ6 FAZER var ama xmax 250ye geçmek istiyorum Bi yakın arkadaş 2014 model 27bin kmde 10bin TL ye satıyor ama 20bin lira parça parça hasar kaydı var alınır mı sizce xmax hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Şahsen ben almazdım. Parca parça da olsa 20 bin hasar kaydı bence çok motoru parça parça toplamaya çalışsan o paraya toplanır neredeyse. Tabi değişen parçalar da önemli ama o parçalar her hasar aldığında illa başka yerlerinde hasar alacagini düşünüyorum.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Motoru 2 kere baştan yapmışlar

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Japon motorların parçaları çok pahalı, dandik plastik krenajları bile binlerce lira tutuyor. Önemli olan hangi parçaları değişmiş, fiyat zaten yüksek çıkar her türlü.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    http://rotahirdavat.com/urun_detay.asp?kategoriID=67&markaID=25&urunID=387

Böyle bir ürün var. Duyan ya da kullanan var mı acaba?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://rotahirdavat.com/urun_detay.asp?kategoriID=67&markaID=25&urunID=387

Böyle bir ürün var. Duyan ya da kullanan var mı acaba?
    güzel bir ürüne benziyor ama kayış açıkta değilki, varyatör kayışında bunu nasıl kullanacaksın,varyatör ve debriyaj sistemi zaten kayış değişme zamanı açılıyor ve kayış çoğunlukla değişiyor,,bu ürün genelde kayışı açıkta olan otomobil kamyon otobüs vs için üretilmiş,scootere pek uygun değil

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir ürüne benziyor ama kayış açıkta değilki, varyatör kayışında bunu nasıl kullanacaksın,varyatör ve debriyaj sistemi zaten kayış değişme zamanı açılıyor ve kayış çoğunlukla değişiyor,,bu ürün genelde kayışı açıkta olan otomobil kamyon otobüs vs için üretilmiş,scootere pek uygun değil
    Bende sizin gibiyim elimden tamir işleri gelir. Genelde tamir ve bakım işlerini kendim yapıyorum. Kalkışta falan sorun hissetmeye başlayınca açar temizlerim varyatörü, debriyajı. Dediğiniz gibi ürün üzerindeki resimde kayış açıkta olarak görünüyor ve kayışı tutan kasnaklar sabit, bizim debriyaj gibi değişken ölçülü değil. Ama fırsatım olduğunda bu üründen kullanmayı düşünüyorum. uzun zamandır konuya yazmıyorsunuz. Hazır sizi buruda görmüşken sorayım. Orjinal harici kayış öneriniz varmı acaba? Yine kevlar destekli polini yada dayco düşünüyorum şahsen.

Merhaba Arkadaşlar,

50000 km de 2014 xmax 250 abs motorum park ettigim zamanlarda yere 3-4 damla yag damlatmaya başladı... kontrol ettigimde tapa yeterince sıkı... sanırım motorun orta kısmından yağ kaçırıyor. böyle bir problem yaşan oldumu hiç?

Teşekkürler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motorun alt kısmını mazot veya benzinle iyice temizleyip yağın nereden geldiğini bulmanizda fayda var. Belki sadece yağ bakımında yağ tapasinin pulu değişmemiştir 10 lirayla halledersiniz

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı Ahmtkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, 2018 xmax 300 aldım 12bin km'de, üzerinde fabrika çıkışı ocak 2018 lastikte çatlaklar görünüyor. Tcs sık devreye giriyor gibi hissediyorum. Resim yükledim sizce lastik bitmiş mi? Bu kadar kısa sürede çatlayan lastik yerine tekrar city grip almamalıyım sanırım. 15bine kadar idare edebilir miyim?
    https://i.hizliresim.com/BaJAbQ.jpg
    Michelin yumuşak hamur olduğundan genelde çabuk çatlak yapar kanal içlerinde,bir sıkıntı teşkil etmez kullanabilirsiniz. Bir takım city grip, güzel kullanıldığında 30,000km yol gider. Benim ikinci takımım 30,000kmde, bir 10000km sonra değişeceğim kısmetse hala iyi durumda.

Alıntı gaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar sevgili motosikletseverler,

Rica etsem şu yağ filtresi konusuna bir açıklık getirebilir miyiz? Kafamı karıştıran ufak bir nokta var.

2015 model 20.000 km'de olan bir XMAX 250 sahibiyim. 4000 km'dir kullanıyorum. Ağır bakımların zamanı geldi. Kime sorduysam ve araştırdıklarım doğrultusunda da şu cevabı aldım: ''XMAX 250'lerde yağ filtresi yok, ancak XMAX 400'lerde var.''

1) Bu doğru mudur? Kullanım kılavuzunda da yağ filtresine benzer bir ifadeye rastlamadım. Youtube'da da ilgili bir video görmedim. Gördüysem de gözümden kaçmış olabilir.

2) Bir profesyonel kullanıcı abimiz (değişimlerini de yapan) ''XMAX 250'lerde çelik, tel örgüye benzer bir aksam var, filtre işlevi görüyor, o da her yağ değişiminde temizlenebiliyor.'' dedi. Bu aksamın resmini de hiçbir yerde bulamadım. Elinde olan varsa ya da şeklini bilen varsa gösterebilir mi? Merak ediyorum.

Herkese güvenli sürüşler ve kolaylıklar dilerim.

Doğrudur filtre yok, 3000km'de bir yağınızı değiştirmeyi ihmal etmeyin. Servis ücretleri yağ parası vs gözünüzde büyüyorsa yağ değişimini kendiniz yapın, 17 lokmayla alttan tıpayı söküp boşaltacaksınız. sonra 1,3 lt yağ koyacaksınız bu kadar. yağ olarak uygunsa yamalube veya MotulScooter Expert mb kullanabilirsiniz.

Alıntı Hanedan09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar bir depo gırtlak dolusu yakıt ile yumuşak kullanım karma olarak maksimum kaç km yi gördünüz? ben gibi merak edip sabredip deneyen var mi aranızda acaba. Benzin lambası yanınca 65 km yaptim ve km 398 di benim en fazla.
    '14 Xmax imle rezerv 95km dahil 404,6 km gitmişliğim vardır (%70 otoban %30 şehiriçi sürüşü). Sırf otoban kullanımı 450+km menzili yapabilir rahatlıkla

Sa arkadaslar bugün akü az uyarısı aldım. Sanırım yakında aküm bitecek. Yakın zamanda değiştiren ve tavsiye edebileceginiz bir marka model var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
    Akü uyarısı bazen geçici olarak şarj az olduğunda da verebilir, bunun sebepleri uzunları fazla kullanmanız veya ek donanım eklemiş olmanızda olabilir mümkünse biraz uzun yol yapın, uzunlar kapalı olsun, yolda voltaj göstergesini takip edin. 13,8 14 aralığındaysa sıkıntı olmayacaktır. Benim '14 xmaxim 60000'de, hala orjinal aküsü üzerinde. Bazen lo battery uyarısı verir, sonra toparlar.

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam max'ciler.

Xmax 300'ün 250 ile bakım km'si yönünden farkları var mı acaba; yoksa aynılar mı?
    250 ler 3000'de bir 300 ler 5000 de bir bakıma girer.

Alıntı Memurunuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar X-max ailesi.5 Gün önce aldığım X-max 250 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.Aldığımda 23000 km de ağır bakımları yapılmıştı.Gayet memnunum herşeyden.Şuan arka çanta ve demir önerilerinize açığım çünkü çok yüksek meblağlar duydum özellikle çanta demiri için.5 gündür havalardan ötürü anca 100-120 km yapabildim gayet memnunum.20 bin ağır bakımlarından sonra bakım periyotları nasıl ilerliyor? Kaç km de yağ değiştiriyorsunuz ve kaç km de bakıma sokuyosunuz bunları söylerseniz çok sevinirim.Ayrıca İstanbul da kullanıcılar arası bir whatsapp grubu varsa dahil olmayı çok isterim.Tekerinize taş değmesin inşallah.
    yağ değişimi her 3000 km. Kayış 20000km. Ama siz genelde 10,000 de bir, kabaca 3. yağ değişimi sonunda servise görününün, genel kontrol + fren balatalarını kontrol etsinler. varyatör filtreleride genelde 10000 de çöp oluyor.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Arkadaşlar egzosun olduğu yerden gıcık edici bir ses geliyordu servise gittim bugün egzos tüpünün içindeki peteklerin zarar gördüğünü değişmesi gerektiğini söylediler.orjinalinin fiyatına 3900 tl dediklerinde değişmezse ne olur diye sordum motor çok yakar daha sonra dediler anlayan basına gelen var mi?

Arkadaşlar egzosun olduğu yerden gıcık edici bir ses geliyordu servise gittim bugün egzos tüpünün içindeki peteklerin zarar gördüğünü değişmesi gerektiğini söylediler.orjinalinin fiyatına 3900 tl dediklerinde değişmezse ne olur diye sordum motor çok yakar daha sonra dediler anlayan basına gelen var mi?
    evet yakın zamanda benimde başıma geldi. maalesef kronik problem. içi dağılıyor egzozun. ben servisin yönlendirdiği tamirciye gittim. egzoz kesilip içi açılıyor. akabinde tamir sonrası tekrar kaynaklanıyor. 200 tl'ye yaptırmıştım Bursa'da.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yakın zamanda benimde başıma geldi. maalesef kronik problem. içi dağılıyor egzozun. ben servisin yönlendirdiği tamirciye gittim. egzoz kesilip içi açılıyor. akabinde tamir sonrası tekrar kaynaklanıyor. 200 tl'ye yaptırmıştım Bursa'da.
    Xmax sahibi olmadım ama aklıma birşey geldi
    2.el bir slip on egzoz alsanız hem görüntü hem ses olarak daha güzel olmaz mı?
    Xmaxlerde katalizör varsa büyük ihtimal ordan orjinal egzoz ayrılıyordur cıvata ile.
    Mivv yada Akrapovic bulunup takılabilinir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler