Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Ben bütün (maxi)scooter'lari tek silindir die zannediyordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tmax çift silindir mi?
    Çift silindir,

Ayrica xadv gibi zincir degil,dıştan triger kayiş aktarmali,daha puruzsuz tahrik.HD serisinin night rod versiyonlari gibi..

Motosikleti
    MT-07
    Ara ara düşünmüyor değilim. Sanırsam en güzel uzun yol motoru maxiscooter'lar. Ayağına bacağına kramp girmez 3saat aralıksız sürünce.

Motosikleti
    ......
    Ara ara düşünmüyor değilim. Sanırsam en güzel uzun yol motoru maxiscooter'lar. Ayağına bacağına kramp girmez 3saat aralıksız sürünce.
    Yaw bu yaşta ne krampi??

Sen hele 35 yasina gel bakalim,

Durup durup kafani bulandirma,evvela mt7 ye 1-2 sene bin,sonra maxiscootera geçersin..hedef koy kendine..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bu yaşta ne krampi??

Sen hele 35 yasina gel bakalim,

Durup durup kafani bulandirma,evvela mt7 ye 1-2 sene bin,sonra maxiscootera geçersin..hedef koy kendine..
    2 yaş var aramızda gözünü sevem Lakin ben motoru hiç ara vermeden sürerim. Yolda vereceğim tek mola benzin almak içindir. MT-07 alırsam sürekli tekere gelirim ben kanımca. 2-3.viteste sürekli gaz kesip açmaktan zevk alıyorum. Ölmeden önce MT-07 yada MT-09 sahibi olacağım yalnız. Taktım kafama. Şu dünyada hiçbir pişmanlık bırakmayacağım arkamda

Motosikleti
    ......
    2 yaş var aramızda gözünü sevem Lakin ben motoru hiç ara vermeden sürerim. Yolda vereceğim tek mola benzin almak içindir. MT-07 alırsam sürekli tekere gelirim ben kanımca. 2-3.viteste sürekli gaz kesip açmaktan zevk alıyorum. Ölmeden önce MT-07 yada MT-09 sahibi olacağım yalnız. Taktım kafama. Şu dünyada hiçbir pişmanlık bırakmayacağım arkamda
    Mt7 alinca,

İlk işin,direk bas biraderim uzun yol,canta manta uğrasma,kendini ve kredi kartini al yeter..

Cevir istanbuldan kontagi,ege,akdeniz,ordan mersin,sonra guneydogu,dal ordan karadenize,bati karadeniz,(bolu tunelinde bağirtmayi unutma)akcakocaya vur,dönüşte otobandandan dal istanbula..para her zaman kazanilir 100km de ne yaktigina bakma hiç..vaktin kiymetini bil...

Motosikleti
    MT-07
    Mt7 alinca,

İlk işin,direk bas biraderim uzun yol,canta manta uğrasma,kendini ve kredi kartini al yeter..

Cevir istanbuldan kontagi,ege,akdeniz,ordan mersin,sonra guneydogu,dal ordan karadenize,bati karadeniz,(bolu tunelinde bağirtmayi unutma)akcakocaya vur,dönüşte otobandandan dal istanbula..para her zaman kazanilir 100km de ne yaktigina bakma hiç..vaktin kiymetini bil...
    Walla aynen dediğin gibi. Eskiden mt-25'e de az yaktırayım diyordum. Şimdi 5.0lt/100km ortalama diyor. MT-07 alırsam Ferik egzoz takabilirim belki. Mt-25'e takayım die düşündüm de bilemedim. Belki bunada takarım da ne ses çıkacak ki die düşünmüyor değilim.

Motosikleti
    ......
    Walla aynen dediğin gibi. Eskiden mt-25'e de az yaktırayım diyordum. Şimdi 5.0lt/100km ortalama diyor. MT-07 alırsam Ferik egzoz takabilirim belki. Mt-25'e takayım die düşündüm de bilemedim. Belki bunada takarım da ne ses çıkacak ki die düşünmüyor değilim.
    Mt25 e masraf edip,para gömme,hatta fazla km de yapma,takaslama icin kozunu arttir.stok halde kalsin..

Motosikleti
    MT-07
    Üstünde sadece 6'lı koruma takozu var. Birde ufak bir cam siperlik alsam mı die düşünüyorum sadece. Hiç bozma taraftarı değilim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Motor,motordur abi,ayagini yerden kesiyorsa olay bitmistir.

Sigorta,vergi derdinde yok,yillik 500-600tl kârdasin..3 senede kendini amorti eder.

Xadv degilde tmax denk getirebilirsen iyi olur çift silindir..
    x-adv çift silindir zaten,integranın motoru var ondada,integradan daha güzel ve özellikli,arazi için yapılmış integra yani,ama fiyatı uçuk

integradan sonra tmax bana gelmez,55 beygir integradan sonra 44 beygir tmax hayal kırıklığı olur,hele tork olayı ayrı bir dünya,,hem zayıf hem pahalı,tmax kesinlikle düşünmem
    levend84 bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Motoruna 10w-40 yerine 10w-50 yada 15w-50 yağ koyan oldu mu acaba aranızda? Eğer koyan varsa olumlu ya da olumsuz ne gibi değişiklikler hissetti ya da gördü?

Mt25 takas düşünen varmı xmax 250 ile

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Ben varım

Model km .??

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Öm attım ;)

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna 10w-40 yerine 10w-50 yada 15w-50 yağ koyan oldu mu acaba aranızda? Eğer koyan varsa olumlu ya da olumsuz ne gibi değişiklikler hissetti ya da gördü?
    4 yıldır yamalube 15w50 4r yağ koyduruyorum. olumsuz tek bir yanı olmadı. motor 50 bin km oldu.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıldır yamalube 15w50 4r yağ koyduruyorum. olumsuz tek bir yanı olmadı. motor 50 bin km oldu.

https://66.media.tumblr.com/5cd57c37...lyogo1_640.jpg
    Peki 10w-40 tan sonra herhangi bir değişiklik performans artış-düşüş ya da motor sesinde bir değişim farkı oldu mu acaba?

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 10w-40 tan sonra herhangi bir değişiklik performans artış-düşüş ya da motor sesinde bir değişim farkı oldu mu acaba?
    ben 10w40 deneyimi yaşamadım. rodaj sonrası direkt bu yağ ile başladım. o yüzden karşılaştırma yapamıyorum maalesef. deneyimleyip farkı görmek adına bir defa sende aynı yağdan koydur. 10w40 kullanmış biri olarak zaten farkı sen daha çabuk anlarsın hem

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Mesajınızı geç gördüm ve 10w40 almış bulundum. Yamalube yarı sentetik 10w40 aldım öğlen bakalım castrol power 1 ile kıyaslamış olurum. Teşekkürler ilginiz için

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bizim bu xmax 250'ler için sadece seleye takabileceğimiz branda vb. koruyucu bir şey var mıdır?
    Evin önünde motorun üzerine branda örtüyorum, yağmur, güneş, kuş pisliği vb. koruyor güzelce ama gündüzleri işyerinin önünde parkedince kocaman brandayı yanımda taşıyamadığım için motor açıkta duruyor. Dün kuşun biri selenin tam ortasına isabetli bir atış yapmış, akşam iş çıkışı seleden kuş pisliği temizledim.
    Sele üzerine kolayca geçirilen, xmax selesi şekline uygun, fazla da iri olmayıp katlanınca bagajda fazla yer kaplamayan bir sele kılıfı arıyorum. sabah işe geldiğimde parkedince takayım, akşam iş çıkışı çıkarıp katlayıp sele altı bagaja atayım böylece bütün gün orjinal sele kirlenmesin. Böyle bir sele kılıfı nerden alınır? fiyatları ne mertebelerdedir?

Bir d ebizim motorlara telefon tutucu gidonda nereye nasıl takılıyor? gidona takma aparatları için gidon demiri ortalıkta yok, üzeri plastik parçalarla kaplı. ayna demiri de plastik bi kılıfla kaplı. telefon tutucu alsam neresine takıcam bilemedim. Yolda telefonla fazla işim olmuyor ama bazen bilmediğim bir yere gitmeye çalışırken haritadan bakmam gerekiyor.

Kenarda dur, eldiveni çıkar, montun cebinden telefonu çıkarıp haritaya bak, haa buradaymışım aha ileride şuradan dönecekmişim diye kafaya yazmaya çalış, telefonu montun cebine koy, eldiveni giy, yola devam et, bu arada haritayı unut, döneceğin yolu kaçır bir daha kaybol falan bıktım artık. su geçirmeyen, telefonu sağlam tutan bir telefon tutucu almak şart oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler