Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
RKS City Blade

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online

Motosikleti
    MZ IFA 251 1989 Yamaha X-MAX 250 2017
    Alıntı ferhatugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    GIVI B37 BLADE modeline bakabilirsin o rakamlara. Ben kullanıyorum memnunum.
    Çanta demiri olarak da GP KOMPOZİT'in sitesine yada diğer alışveriş sitelerine bakabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

herkese merhaba.
    bende xmax 300 var ama 1 hafta yeni forza kullandım. aklınıza takılan soruları elimden geldiğince cevaplayabilirim.
    Sanırım x max 250 nin yeni kasaları pek satmıyor. Hala Şubat ayı fiyatları geçerli. Demek ki fiyatı baştan yüksek tutmuşlar. Forza sonradan piyasaya girmesine rağmen hem daha yüksek fiyatla satışa başladı hemde zam yaptı. Aralarında 4 000 liraya yakın bir fark var. Siz hangisini daha çok beğendiniz?
    Performans, kalite, denge, yakıt, fiyat vb konularda karşılaştırmanız iyi olur.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ferhatugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......
    bende xmax 300 var ama 1 hafta yeni forza kullandım. aklınıza takılan soruları elimden geldiğince cevaplayabilirim.
    Yazabilirseniz okunur..

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax

Düşük Devirde Stop Etme Sorunu

Merhaba arkadaşlar,

Bir buçuk senedir 2017 model X-max 250 kullanıyorum. Motorum 5.500 km'de. Son bir ayda iki kez motorum yolda stop etti. Birinde kırmızı ışıklarda durduğum anda, diğerinde ise 10 km. süratle giderken oldu. Sonrasında motoru zorlanmadan tekrar çalıştırabildim. Bu bir arıza belirtisi midir? Almam gereken bir önlem vs. var mıdır? Öneri ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Tekeriniz düz bassın.

Alıntı Kaptan Bazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bir buçuk senedir 2017 model X-max 250 kullanıyorum. Motorum 5.500 km'de. Son bir ayda iki kez motorum yolda stop etti. Birinde kırmızı ışıklarda durduğum anda, diğerinde ise 10 km. süratle giderken oldu. Sonrasında motoru zorlanmadan tekrar çalıştırabildim. Bu bir arıza belirtisi midir? Almam gereken bir önlem vs. var mıdır? Öneri ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Tekeriniz düz bassın.
    motor hata kodu neyim vermediyse benzinden olabilitesi yüksek. ben de 2o15'den beri kullanıyorum. bir defa tam sollamaya çıkarken stop etmişti. bir anda 3 şerit yolda şey gibi kalmıştım. :d

benzini sabit aldığın bir yer varsa değiştirmeyi dene. sonra sürece bak bakalım tekrar stop neyim edecek mi. etmezse, benzin almayı bıraktığın yerin benzini pistir.
    Kaptan Bazil bunu beğendi.

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300
    Alıntı Kaptan Bazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

İkinci el aldığım 2016 Model XMax-250 ABS motosikletimde bir defa trafikte seyrederken yavaşladığım bir anda stop etti . Pek önemsemedim. ( tahmini 4000-5000 km’deydi) 10.000 km’ye kadar kullandım, satana kadar hiç stop etmedi.

Sonrasında sıfır km. 2017 Ironmax aldım. Onda hiç olmadı. Sonra 2017 Model yeni kasa X-Max 250 abs aldım. 100 km. Süratle giderken birden stop etti( yaklaşık 2000-3000 km’de) Onu’da 8500 km’de satana kadar bir daha hiç stop etmedi. Arkadaşın dediğine katılıyorum benzinle ilgili bir sıkıntı olabilir.

Herkese merhabalar. 2018 ağustos başında 2013 xmax alarak aranıza katıldım. 257 sayfanın tamamını okuyarak çok şeyler öğrendim emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir iki arkadaş city grip yerine anlaş tournee taktırmıştı bu lastik hakkında ne düşünüyorlar acaba? Ya da anlas scooter lastikleri hakkında görüşleriniz nelerdir?

Merhabalar, 2 yıl önce A sınıfı ehliyet aldım ancak motoru ancak şimdi alabiliyorum ve ilk motorum olacak. Ankara'dayım. Daha çok hafta sonları 50-100 km mesafelere gezi yapmayı planlıyorum. Tecrübe kazanınca eşim de artçı olarak bana katılabilir. KTM Duke 250 ve Honda CB250R düşünüyorum bir de XMAX var.

Tavsiyeleriniz ne olur? Buna ek olarak XMAX almaya karar verirsem 2017 XMAX 250 ile Iron Max 250 arasında çok fark var mıdır? Hangisini tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 300
    1 hafta forza kullandıktan sonra izlenimlerimi yazmak isterim;

-boyutları neredeyse aynı olsa da xmax daha cüsseli duruyor. boyum 1.70, o yüzden forza bana daha rahat geldi sıkışık trafikte.
    -iki motor da dengeli ama xmax'da yamaha kendini aşmış.
    -forza'nın frenleri daha yumuşak.
    -forza'nın camının sürüş esnasında bile yükselip alçaltılabilmesi güzel bir özellik bence.
    -forza ile 1 haftada ortalama 3.4/3.5 lt. yaktım. ama benim xmax 3.1/3.2 lt.
    -forza inanılmaz sessiz bir motor. xmax biraz vuruntulu çalışıyor.
    -6 beygir belki o kadar büyük fark gibi gelmeyebilir ama xmax kesinlikle farkettiriyor o gücü.
    -forza'nın kadranı biraz karışık. kullanım için 2 yuş var ama xmax'de tek tuş ile daha kolay kullanım mevcut.
    -oldum olası yamaha'nın abs sistemini sevemedim. o yüzden forza bir adım önde benim için.
    -xmax'ın sele altı daha büyük. forza'ya bence çanta şart.
    -iki motorun da aydınlatma sistemi güzel ama forza ön aydınlatması ile bir adım önde bence.
    -ilk defa gövdeye monte aynalı bir motor kullandım. kesinlikle daha iyi görüş açısı var. ama sıkışık trafikte dikkat etmek gerekiyor.
    -satış sonrası ve servis olarak ben kesinlikle honda derim. yamaha'da yedek parça çok problem.
    -forza'nın süspansiyonu çok sert. bir kademe yumuşattığım halde sert.
    -fiyat olarak döviz kurlarındaki artışla beraber fiyatlar uçmuş durumda. xmax gücüyle öne çıksa da tamamen tercih meselesi.
    aLoneman ve Aydin1966 bunu beğendiler.

portoriko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    İstanbul'da uygun fiyata yedek parçalarını bulabileceğim yerleri bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler