Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,

aşagıdaki ürün 2014 model xmax 250 ye uyarmı acaba? deneyen oldumu hiç?

https://urun.n11.com/modifiye-urunler/universal-elcik-koruma-seti-ledli-aluminyum-alasim-siyah-1320-P229713223?cid=800202&utm_source=rtg_rtbhouse&utm_ medium=cpc&utm_campaign=rtb_genel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kompresyon olayına mesela arabadan örnek vereyim
    arabayı rampada önü aşağı bakacak şekilde stop edip durdurun frene basın arabayı 1.ci vitese takın ve ayağınızı frenden çekin
    eğer araba ayağınızı frenden çektikten sonra hafif ileri atılıp duruyorsa kompresyon iyidir kaçırma yapmıyordur
    eğer vitesteki araba ayağınızı frenden çektiğinizde yavaş yavaş aşağı kayıyorsa kompresyon kaçırıyordur motor yapmak gerekir
    Merak ettim. Kendisinin rampada kompresyon ölçmesi durumunda;

Supap lastikleri bozuk ise, yine yavaş yavaş kayma yapacak, aşınmış motor gibi tepki vermeyecek mi?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim. Kendisinin rampada kompresyon ölçmesi durumunda;

Supap lastikleri bozuk ise, yine yavaş yavaş kayma yapacak, aşınmış motor gibi tepki vermeyecek mi?
    sibop lastikleri sibop milindeki yağı sıyırıyor,silindirdeki kompresörü tutmuyor,yani silindirdeki sıkışan havayı tutmak ile alakası yok,,silindirdeki kompresörü tutan piston ve pistona takılan segmanlardır,pistondaki segmanlardan bir tanesi yag segmanıdır,yani motor çalışırken yağı silindirden sıyırarak tekrar kartere dönmesini sağlar,eğer bu segmanlar aşınırsa silindirden yağı tam manası ile sıyıramayacak ve yağ pistonun tepesine yanma odasına gidecek ve orda yanarak egzostan atılacak,,bu döngü devam ettikçede yağ eksilecek,,işte bu piston ve segmanın aşınması yani motorun yenilenmek istemesi demektir

sibop lastikleri bozuk ise,sibop milindeki yağı sıyıramayacak ve bu milden sızan yağ piston emme yaptığı zaman yakıt ile birlikte pistonun kafasına gidecek ve burada yanarak egzostan dışarı atılacak,,pistondaki sıkışan havayı sibop lastiği tutmaz sibop kafası ve yuvası tutar,,herbirinin farklı görevi vardır,,bu sistem burda yazmakla anlaşılacak bişey değildir ,tatbiki görerek anlamak gerekir
    yani bu işlerden anlamayan birine motorun yag eksiltiyor motorun bitmiş yenilemek gerekir dediğinizde size inanır

ama işi bilen ilk etepta sibop lastiklerinden şüphelenir,,çünkü motor hararet yaptığında ilk etkilenen sibop lastikleridir ve hararetten sertleşerek işlevini yitirir
    değiştirmeside motor yenilemek gibi maliyetli değildir,takım taklavatınız varsa kendinizde kolaylıkla değişebilirsiniz
    emremm bunu beğendi.

Peki hava soğutmalı motorlarda nasıl oluyor? Mesela ben Spacy Alpha ile sıcaklarda çok uzun yol yaptım. Sibop lastikleri zarar görmüş müdür?

Şu an 22500 km'de motor. Yağ eksiltme yok hep koyduğum kadar çıkıyor. İlk sahibiyim rodajını gerektiği şekilde yaptım.

Hava soğutmalı motorların hararet yaptığını nasıl anlarız? Veya parçalara zarar verdiğimizi?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Motor şişer, gitmez olur, soğuyunca tekrar çekişi düzelir. Fazla zarar görmez.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

daha önceden buraya yazmıştım, ancak kask sorunumu bir türlü çözemedim, sizlerin yardımına ihtiyacım var. 2016 model Xmax250 motora sahibim. Nolan N87,MT Matrix ve shoei qwest kapalı XL beden kask almak istedim. Ancak 3 kaskı da sele altı bagajına sığdıramadım.Nolan N87 seleyi biraz zorlayınca oluyor, ancak seleyi zorlamak benim içime sinmedi.Bu sebepten hala kask alamadım.

Son olarak caberg drift önerdiler, XXL bedeni dahi sele altına sığdığını söylediler, ancak bazıları da yedek parça sorunu olduğu ve çok ses aldığını belirtti. Bu yüzden yine arada kaldım.

Size sorum şu olacak, XL beden kapalı kask kullanıp memnun olduğunuz, xmax250 selealtı bagajına rahatça sığdırdığınız modeller nelerdir?

Not: Mevcutta LS2 FF352 kask kullanıyorum ve selealtı bagajına sorunsuz sığıyor, ancak daha iyi bir kask kullanmak istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ters koyuyor olamazsınız değil mi?

Motosikleti
    xmax 250 abs
    yok, sele altı bagajda kaskı gösterdiği şekilde koyuyorum.orada gösterimi var.
    drtayfun bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

daha önceden buraya yazmıştım, ancak kask sorunumu bir türlü çözemedim, sizlerin yardımına ihtiyacım var. 2016 model Xmax250 motora sahibim. Nolan N87,MT Matrix ve shoei qwest kapalı XL beden kask almak istedim. Ancak 3 kaskı da sele altı bagajına sığdıramadım.Nolan N87 seleyi biraz zorlayınca oluyor, ancak seleyi zorlamak benim içime sinmedi.Bu sebepten hala kask alamadım.

Son olarak caberg drift önerdiler, XXL bedeni dahi sele altına sığdığını söylediler, ancak bazıları da yedek parça sorunu olduğu ve çok ses aldığını belirtti. Bu yüzden yine arada kaldım.

Size sorum şu olacak, XL beden kapalı kask kullanıp memnun olduğunuz, xmax250 selealtı bagajına rahatça sığdırdığınız modeller nelerdir?

Not: Mevcutta LS2 FF352 kask kullanıyorum ve selealtı bagajına sorunsuz sığıyor, ancak daha iyi bir kask kullanmak istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    Bell m5x kullanıyorum. Ön tarafa sığıyor. Arkaya koyduğumda biraz zorlamak gerekiyor. Sanırım kaskın üretimi yok.
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki hava soğutmalı motorlarda nasıl oluyor? Mesela ben Spacy Alpha ile sıcaklarda çok uzun yol yaptım. Sibop lastikleri zarar görmüş müdür?

Şu an 22500 km'de motor. Yağ eksiltme yok hep koyduğum kadar çıkıyor. İlk sahibiyim rodajını gerektiği şekilde yaptım.

Hava soğutmalı motorların hararet yaptığını nasıl anlarız? Veya parçalara zarar verdiğimizi?
    hava soğutmalı motosiklet motorlarının hararet göstergesi varmıdır yokmudur bilmiyorum ama hava soğutmalı araba motorlarında,mesela volkwagen kaplumbağa larda hararet göstergesi var,buna bakarak anlayabiliyorsunuz,,yani su soğutmalı motorda ,hararet göstergesi suyun sıcaklığını ölçerek göstergeye yansıtıyor,hava soğutmalı motorlardada,motor bloğuna takılan bir müşür bloğun sıcaklığını ölçerek göstergeye yansıtıyor,yani sistem aynı

ama sibop lastiği hava soğutmalı motorlardada vardır o başka

sibop ve sibop lastiği iki zamanlı motorlarda ,yani benzine yağ karıştırılarak depoya benzin konulan motorlarda yoktur,buda ayrı bir konu

eger motosikletinizde gösterge yoksa,motorunuzun hararet yaptığını yukarda tayfun arkadaşın yazdığı şekilde anlarsınız,,yani şişer çekişten ve güçten düşer istediğiniz gibi gitmez olur,,soguyuncada eski haline döner

sizin motorunuzda yağ eksiltme problemi olmadığını yazmışsınız,ozaman endişe etmenize gerek yok,kullanmaya devam

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    arkadaşlar iyi akşamlar.2015 x max im hala 8500 de ama maalesef muayenesi geldi.nisan da muayeneye girmesi gerek.dikkat etmem gereken neler var acaba.orjinal top case var.bir zamanlar muayeneden geçirmiyolar diye duymuştum . doğru mudur acaba. yardımlarınızı bekiyorum.tekeriniz düz bassın.

Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar.2015 x max im hala 8500 de ama maalesef muayenesi geldi.nisan da muayeneye girmesi gerek.dikkat etmem gereken neler var acaba.orjinal top case var.bir zamanlar muayeneden geçirmiyolar diye duymuştum . doğru mudur acaba. yardımlarınızı bekiyorum.tekeriniz düz bassın.
    topcase yerinden çıkabiliyor. çıkartıp muayeneye girin..

Motosikleti
    Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase yerinden çıkabiliyor. çıkartıp muayeneye girin..
    çıktığını biliyorum da demiri duracak orda . öğrenmek istediğim topcase ile muayeneden geçer mi motor .

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar tekrar merhaba,

xmax sahibi olup shoei nxr kask kullanan var mıdır? nxr kaskın sport model motorlar için dizayn edildiği söyleniyor,

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava soğutmalı motosiklet motorlarının hararet göstergesi varmıdır yokmudur bilmiyorum ama hava soğutmalı araba motorlarında,mesela volkwagen kaplumbağa larda hararet göstergesi var,buna bakarak anlayabiliyorsunuz,,yani su soğutmalı motorda ,hararet göstergesi suyun sıcaklığını ölçerek göstergeye yansıtıyor,hava soğutmalı motorlardada,motor bloğuna takılan bir müşür bloğun sıcaklığını ölçerek göstergeye yansıtıyor,yani sistem aynı

ama sibop lastiği hava soğutmalı motorlardada vardır o başka

sibop ve sibop lastiği iki zamanlı motorlarda ,yani benzine yağ karıştırılarak depoya benzin konulan motorlarda yoktur,buda ayrı bir konu

eger motosikletinizde gösterge yoksa,motorunuzun hararet yaptığını yukarda tayfun arkadaşın yazdığı şekilde anlarsınız,,yani şişer çekişten ve güçten düşer istediğiniz gibi gitmez olur,,soguyuncada eski haline döner

sizin motorunuzda yağ eksiltme problemi olmadığını yazmışsınız,ozaman endişe etmenize gerek yok,kullanmaya devam
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Benim motorumda ve gördüğüm hava soğutmalı motorların hiç birinde hararet göstergesi yok. Demek ki gerek görülmemiş.

Çoğunlukla hava soğutmalı motorlar kullandım. Şişme olayı hiç başıma gelmedi. Belki de kitapçığa harfiyen uymamdan kaynaklı motorlarımın kondusyonları hep iyiydi.

Mesela şu an kullandığım spacy alpha servis manuelinde 10/30 yağ öneriyor. Servisler hep 10/40 koyuyor. Ben bakımları kendim yapıyorum ısrarla 10/30 yağ kullanmaya devam ediyorum.

Konusu var İstanbul'dan Giresun'a gidip geldim. Yeri geldi baya sıkıştırdığımda oldu motoru. O zaman bile maaşallah koyduğum yağ aynen çıktı. Tek marşla en fazla 210 km mi ne gitmiştim. Öyle performans kaybı falan olmamıştı. Sadece ısınınca biraz sesi farklı geliyordu.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıktığını biliyorum da demiri duracak orda . öğrenmek istediğim topcase ile muayeneden geçer mi motor .
    Ben geçmiştim, sıkıntı olmamıştı.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçmiştim, sıkıntı olmamıştı.
    teşekkürler.
    drtayfun bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak: şu an rodajdayım ve 820 km ye geldim fakat bulundugum ilçedeki servise yeni kasa 250 nin parçaları daha gelmemiş. 1000 bakımında yağ filtresi falan değişmesi gerekiyor fakat serviste henüz bulunmadığı için diyorum ki xmax300 ile yeni kasa xmax250 nin yağ filtreleri aynımıdır acaba ? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Yeni kasa x max kullanan varmı?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı volkanocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa x max kullanan varmı?
    Ben kullanıyorum buyurun ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler