Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Az önce tektabancının videoyu izledim. 2018 xmax'in amerika fiyatı: 5600 dolar = 21 424,7456 Türk Lirası

Buna bizim vergileri, verginin vergisini, ötvsini bla blasını koyun fiyatı söylemeye gerek yok.
    Yalnız dikkatimi çekti ön arka sinyaller iğrenç olmuş abi. Sırf kırılsın da oradan para kazanalım demişler herhalde. Niye entegre sinyalden vazgeçiyorsunuz arkadaş yaa.

edit: Sinyal olayını sordum yamahacı arkadaşa amerika da böyle zorunluymuş. Gömme sinyal kabul edilmiyormuş. Bizde böyle olmaz dedi.

Xmaxin görmek isteyenler videoyu 6:43 üncü dakikaya çekebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce tektabancının videoyu izledim. 2018 xmax'in amerika fiyatı: 5600 dolar = 21 424,7456 Türk Lirası

Buna bizim vergileri, verginin vergisini, ötvsini bla blasını koyun fiyatı söylemeye gerek yok.
    Yalnız dikkatimi çekti ön arka sinyaller iğrenç olmuş abi. Sırf kırılsın da oradan para kazanalım demişler herhalde. Niye entegre sinyalden vazgeçiyorsunuz arkadaş yaa.

edit: Sinyal olayını sordum yamahacı arkadaşa amerika da böyle zorunluymuş. Gömme sinyal kabul edilmiyormuş. Bizde böyle olmaz dedi.

Xmaxin görmek isteyenler videoyu 6:43 üncü dakikaya çekebilir.

https://78.media.tumblr.com/76f00b62...yogo1_1280.jpg
    https://78.media.tumblr.com/3d45ed64...yogo1_1280.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=kslmo2HLng0
    Eyvah eyvah. Çok sağlam bir fiyata gelecek bize demek ki. En az 25-26 diyorum. Yok mu artıran?

Motor tasarımı da her zamanki gibi şahane.

Ben kara kızımdan memnunum, bakımını yapar, yağını suyunu değiştir devam ederim. Durduk yere masrafa girmeye hiiiiç gerek yok

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah eyvah. Çok sağlam bir fiyata gelecek bize demek ki. En az 25-26 diyorum. Yok mu artıran?
    21.500 ABD fiyatı, 30 civarı olur bizde belki ?

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra

Motor tasarımı da her zamanki gibi şahane.

Ben kara kızımdan memnunum, bakımını yapar, yağını suyunu değiştir devam ederim. Durduk yere masrafa girmeye hiiiiç gerek yok
    tasarım tamam da , o fiyat ne olacak ????
    türkiye fiyatını düşünürsek ......
    neyse boşver ,düşünme böyle şeyler ...

almayız olur biter ....

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 xmax ime debriyaj alıcam faakt 130 tl yede var 450 tl yede hangisini almalıyım ?

ve tas değiştirmek şartmıdır ?
    Ne şekilde konuyu hallettiğinizi daha önce sormuştum. Herhalde görmediğiniz için cevaplamadınız. Ben de debriyaj balatası tercihi konusunda kararsızdım. Bugün 46 bin km.deki debriyaj balatasının serviste değişimi yapıldı. Eski balata kaçırmaya başlamıştı. Orijinal balata taktırmayı tercih ettim. Pahalı ama yan sanayi kullanmaya cesaret edemedim. Çıkan debriyaj balatasını aldım. Bir sonraki değişimde balata çaktırıp kullanmayı deneyebilirim. Şimdi motorun kavraması çok güzel oldu. Siz ne yaptınız?

Motosikleti
    Evet arkadaşlar en son yeni Xmax250 kaç para olur diye tahminlerde bulunuyorduk.

Tam netlik kazanmasa da bazı bayiiler 2018 için gayrı-resmi olarak şu fiyatları paylaşmışlar:
    2018 XMAX 125 ABS 20.600 TL
    2018 XMAX 250 ABS 27.590 TL
    2018 XMAX 400 ABS 36.000 TL

Ben 25-26 olur diyordum, baya yaklaşmışım ama yamaha daha insafsız çıktı

Bence elimizdeki motorların kıymetini bilelim. 250cc absli skuter fiyatı 27bin TL olmuş.

Nereye gidiyor bu fiyatlar anlamak mümkün değil.

Tekerinize taş değmesin.
    aLoneman ve ysnka83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Evet arkadaşlar en son yeni Xmax250 kaç para olur diye tahminlerde bulunuyorduk.

Tam netlik kazanmasa da bazı bayiiler 2018 için gayrı-resmi olarak şu fiyatları paylaşmışlar:
    2018 XMAX 125 ABS 20.600 TL
    2018 XMAX 250 ABS 27.590 TL
    2018 XMAX 400 ABS 36.000 TL

Ben 25-26 olur diyordum, baya yaklaşmışım ama yamaha daha insafsız çıktı

Bence elimizdeki motorların kıymetini bilelim. 250cc absli skuter fiyatı 27bin TL olmuş.

Nereye gidiyor bu fiyatlar anlamak mümkün değil.

Tekerinize taş değmesin.
    oha lan , yuh ......
    trafik sigortası , plaka falan derken 28 bin tl verip 250 cc scooter mı alacağız , bu iş gerçekten tecavüz olmaya başladı ,
    bu işin tek yolu var : A L M A Y I N ...
    "Ne alacağız o zaman ?" sorularına cevap ; 2. E L

Dikkat ettiniz mi 300'lük listede yok. Az önce servisteydim sordum arkadaşa kaç tane gördün 300'lük satışı diye. 6 filan dedi. Liste de olmaması normal o zaman.

Birde bu fiyatlar lansman ve fuardan sonra yine yükselir biliyorsunuz. ötv, kdv, gümrük vergisi ve kur olayı fiyatı çok başka yere götürüyor maalesef.

Param olsa yenilerdim kasayı ama para olmayınca elimizdeki ile devam

Motosikleti
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha lan , yuh ......
    trafik sigortası , plaka falan derken 28 bin tl verip 250 cc scooter mı alacağız , bu iş gerçekten tecavüz olmaya başladı ,
    bu işin tek yolu var : A L M A Y I N ...
    "Ne alacağız o zaman ?" sorularına cevap ; 2. E L
    Aslında 2. el de yakında çözüm olmayacak. Domino etkisi gibi birbirini tetikleyen bir durum mevcut. Çünkü sıfır satış fiyatı artınca herkes 2. elde motorlarına fahiş fiyatlar istiyor.
    Son 2 yıldır ikinci el fiyatlaını takip ediyorum ve maalesef 2. el fiyatlarında da çok hızlı artışlar başladı. Mesela Honda NSS300 forza abs li çok düşük km dekileri bile 16 bin tl civarına bulunabilirken şu anda düşük kmlilerine 20-22 bin tl istemeye başladılar. Neden? Çünkü sıfırının 25bin TL olduğunu gören fiyatını şişiriyor.

2014 ve üstü güncel Xmax 250 kasasında da şuanda bu fiyat artışları başladı. 13bin-14bin tl civarına absli modeller bulunabiliyorken şu anda abs olmayan düşük km dekilere 15-16 istemeye başladılar bile.

Peki satışlar ne alemde? Hem sıfırda hem 2. elde bir yavaşlama söz konusu. Bence herkes elindeki motorun kıymetini bilsin. Çünkü bu ekonomide bu gidişatla sıfır motor almak için çok daha uzun süreler çalışıp para biriktirmemiz gerekecek.

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ettiniz mi 300'lük listede yok. Az önce servisteydim sordum arkadaşa kaç tane gördün 300'lük satışı diye. 6 filan dedi. Liste de olmaması normal o zaman.

Birde bu fiyatlar lansman ve fuardan sonra yine yükselir biliyorsunuz. ötv, kdv, gümrük vergisi ve kur olayı fiyatı çok başka yere götürüyor maalesef.

Param olsa yenilerdim kasayı ama para olmayınca elimizdeki ile devam

Valla hocam ben param olsa da almam. 250cc skutere 27 bin TL vermeyi bünyem kaldırmaz, mantığıma ters düşüyor.

Sonuçta eti belli budu belli. Şu anda kullanmakta olduğumuz motora göre ne avantajı olacak?

Hesap kitap yapalım, bakalım mantıklı mı?
    Performans: Uçup kaçacak hali yok 250cc nihayetinde performansı yakın olur. Haydi diyelim 0-100ü yarım saniye daha hızlı olsun.
    Yakıt tüketimi: Daha az yakacaktır muhakkak. 100km de 0,5-1 lt daha az yaksa, çok abartı bir fark olmayacak.
    Konfor: Amortisörlerde belki iyileştime yapılmış olabilir. 20tl verip bi yastık koyarım totomun altına, al sana konfor (:
    Hatta gerekirse gider airhawk alırım, ileride de her motorumda kullanırım, konforda zirveyi yaşarım.
    Tasarım: Görsel olarak çok daha güzel, kabul. Ama sırf görselliğe o parayı vermek yine mantıklı gelmiyor bana.

Kullanım olarak her yönden 1 birim öndeyken, fiyat açısından 5 birim geride. Bu fiyatla neresinden tutsam mantıksız, neresinden baksam saçma geliyor
    aLoneman, Kanji ve espresso bunu beğendiler.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    arkadaşlar düşünen olursa yardımcı olurum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6345822/detay/

Motosikleti
    O değilde dün bir amca geldi yanıma. Selam sabahtan sonra motorumun fiyatını sordu, "Amca sıfırları çok pahalı, 19bin tl civarında" dedim, amcanın gözleri bir açıldı, bir şaşırdı ki sormayın :D "Üffff, o ne beee" diyebildi sadece.

Bundan sonra "fiyatı ne bunların?" diye soran olursa nasıl "27 bin TL olmuş" diyeceğim onu düşünüyorum

Soran kişi cevabı duyup kalpten gitse suçlusu biz olur muyuz?

Arkadaslar bugun sifir iron maxi teslim almaya gittim. Motoru bayiden cikarttim duz yolda gidiyorum dusuk hizlarda 20-40km/h arasinda motor duz yolda zipliyordu (sanki bir cukura girer cikarsin ayni o sekilde) bayiye geri dondum lastik havalarini 29 32 yap dedi yaptim yine ayni sorun ziplamaya devam etti. Kafayi siyirdim gittim lastikciye dedim boyle bir sorun var bakti etti abi bak arka lastikte yamukluk var bundan yapar dedi. Inanasim gelmedi honda bayisine goturdum oda gordu pazartesi gel bakalim gordugum kadariyla lastikte bir sorun var dedi. Dedim bunada inanmayip bir baska lastikciye gittim usta lastigi komple indirelim tekrardan yerine oturtalim yapti yine olmadi. Artik tam siyirma noktasina geldim rodaj falan umrumda degil bastim bayiye geldim. Dedim al bu motoru 2 3 bin asagi yada benim sorunumu hallet ! O sinirle motoru birakip ciktim. Sizde bu sorun hic oldumu cok sogudum motordan napacam bilmiyorum. Balans ayarimi yapilmasi lazim ne yapacagim yardimlariniz icin tesekkur ederim

Motosikleti
    Alıntı egmsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun sifir iron maxi teslim almaya gittim. Motoru bayiden cikarttim duz yolda gidiyorum dusuk hizlarda 20-40km/h arasinda motor duz yolda zipliyordu (sanki bir cukura girer cikarsin ayni o sekilde) bayiye geri dondum lastik havalarini 29 32 yap dedi yaptim yine ayni sorun ziplamaya devam etti. Kafayi siyirdim gittim lastikciye dedim boyle bir sorun var bakti etti abi bak arka lastikte yamukluk var bundan yapar dedi. Inanasim gelmedi honda bayisine goturdum oda gordu pazartesi gel bakalim gordugum kadariyla lastikte bir sorun var dedi. Dedim bunada inanmayip bir baska lastikciye gittim usta lastigi komple indirelim tekrardan yerine oturtalim yapti yine olmadi. Artik tam siyirma noktasina geldim rodaj falan umrumda degil bastim bayiye geldim. Dedim al bu motoru 2 3 bin asagi yada benim sorunumu hallet ! O sinirle motoru birakip ciktim. Sizde bu sorun hic oldumu cok sogudum motordan napacam bilmiyorum. Balans ayarimi yapilmasi lazim ne yapacagim yardimlariniz icin tesekkur ederim
    Hocam anlıyorum sıfır motorda sorun çıkınca insanın iştahı kaçar, size hak veriyorum ancak bu çok ufak bir sorun gibi duruyor.
    Motorunuzdan soğumayın bu ufak sorun yüzünden. Sonuçta bunlar ne kadar japon malı sağlamdır da desek kul yapısı.

Zıplama yapması balansla alakalıdır büyük ihtimalle. Ya jant ağırlıkları düzgün konulmadı yada fabrika çıkışlı üzerindeki lastiklerde bir balans sorunu vardır.

Canınızı sıkmayın gidin size motoru satan bayidekilerin canını sıkın

Madem sıfır motor, garantisi var ve bu sorunu çözmek zorundalar. Gerekirse bir çift yeni lastik alıp takmaları lazım sizi mağdur etmemek için. Zaten ceplerinden para da çıkmıyor, yamaha türkiyeye fabrika çıkış hatalı parça var dendiği zaman değişin deniyor zaten.

Sıfır motoru 2-3 bin tl ucuza da geri vermeyin sakın. Ayıplı mal satan onlar, sorunu çözemedikleri takdirde paşa paşa ya para iadesi veya sıfır başka motor vermeleri gerekir. Dava etseniz her türlü kazanırsınız. Siz servis kaydı formu alın, servise ne zaman girmiş motor ne işlem yapılmış yazılı halde elinizde belge olsun.

Sorunu çözmeye hevesli durmazlarsa "avukatımla muhatap olursunuz, ayıplı mal satığınızı yamaha türkiye ve tüm sosyal mecrada yayacağım" deyin o zaman işin rengi değişir zaten daha ciddiye alırlar. Ancak siz mutlaka yazılı belge talep edin servisten bir servis kaydı açsınlar.

Dediğim gibi sakın 1 kuruş bile azını teklif etseler kabul etmeyin. Paşa paşa o sorunu çözecekler. Ya seve seve ya .... ....

Çakallığın lüzumu yok, arkasında duramayacakları motoru satmayacaklar o zaman.
    YERUÇAĞI ve Kanji bunu beğendiler.

moner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Benim motorda da bir sıkıntı var. Servis bir türlü çözemedi.

60 km den yukarıda bir süretle giderken ellerimi bıraktığımda gidon yavaş yavaş titremeye başlıyor sonra bu titreme birkaç saniye içinde müthiş bir direksiyon çırpmasına dönüşüyor. Direksiyonu tutmasan takla atacaksın.

Servis biniyor yok abi birşey diyor. Ben biniyorum var. Kesin bi pislik var bu işte ama anlamadım.
    Nasıl çözeceğim bilemiyorum.

Motosikleti
    Alıntı moner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda da bir sıkıntı var. Servis bir türlü çözemedi.

60 km den yukarıda bir süretle giderken ellerimi bıraktığımda gidon yavaş yavaş titremeye başlıyor sonra bu titreme birkaç saniye içinde müthiş bir direksiyon çırpmasına dönüşüyor. Direksiyonu tutmasan takla atacaksın.

Servis biniyor yok abi birşey diyor. Ben biniyorum var. Kesin bi pislik var bu işte ama anlamadım.
    Nasıl çözeceğim bilemiyorum.
    Hocam o bahsettiğiniz şeyin birkaç farklı sebebi olabilir. Ancak çoğu kimsenin göz ardı ettiği şey yoldan kaynaklı da olabildiğidir. Birçok farklı düz ve güzel yolda denemenize rağmen sürekli yapıyorsa o zaman sorunu motorda aramak gerekir.

Mesela dünkü gezimde aslında çok düzgün gibi gözükmesine rağmen (düzgün olmadığını bildiğim) yolda ellerimi hafif saldım 40km/h hızda gidon çırpma yapmaya başladı. Ardından dönüşte otobanda 80km/h ile giderken gidonu hafifçe bıraktım, gergin ip gibi dümdüz gidiyordu motor.

Yani diyeceğim şudur ki, hep aynı yolda deniyorsanız bilin ki yol yüzünden de oluyor. Yollarımızın kalitesi içler acısı halde. Yol yüzeyi düzgün gibi gözükse de aslında gözüktüğü gibi olmayabiliyor.

Kesin emin olmak için yeni yapılmış otobanlarda veya çevre yollarında yolculuk yaparken test etmeniz daha doğru olur.

Sorunun asıl nedeni ön tekerdeki tutuşun zayıflaması ve ecnebilerin "tank slapper" dediği olaydır bu.

Motordan kaynaklı olabilecek sebepleri sayarsak ;
    1-çok uzun tur camı kaynaklı olabilir
    2-arkada topcase takılıysa olabilir.
    3-kilolu artçı yüzünden olabilir.
    4-Lastik veya amortisor kaynaklı bir sorun da olabilir. (lastik basınclarınızı da sık kontrol edin)

Genelde topcase kaynaklı olan sorunlarda (yükün gereğinden fazla arkada toplanması halinde) çözüm olarak normalden daha ağır gidon topuzu kullanmak bir çözüm olabiliyor.

Benim bildiklerim bu şekilde. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    NC 750 İntegra
    ilginç ,
    muhtemelen lastik-jant da bir problem var ,
    benim anlamadığım sıfır km aldığınız motoru siz nasıl 2-3 bin aşağı geri al diyebildiniz ? eğer bir sorun varsa sorunu çözmek zorundalar zaten , biraz sizin baskın olmanız gerekir , yani biraz ses çıkarmak gerek bu tarz durumlarda yoksa tamam bakalım derler , 2 gün sonra hiç bakmadan elini bile sürmeden size geri verirler ,
    tavsiyem : geri verdikleri an test sürüşü yapın , eğer sorun devam ediyorsa , en üst düzeydeki firma sahibine çıkın , ara elemanlarla vakit kaybetmeyin , gerekirse avukatla görüşüp , hazırlık yapıp öyle gidin teslim almaya .... zabıt tutturun , para iadesi vb.... kısacası baskın ol , ses çıkar yoksa sindirirler ....

Bugunku yasadigim olayi sizlerler paylasmak istiyorum. Yaklasik 2 yilda 3 tane sifir motor aldigim bayi tarafindan kovuldum. Evet yanlis okumadiniz kovuldum bayi ismini paylasmayacagim kimsenin ekmegi ile oynamak haddim degil kimseye zarar gelmesinide istemem. Anlatacaklarimi degerlendirmek ve hakli haksiz durumu degerlendirmek sizin tercihiniz. Ne yapacagim hususunda siz degerli arkadaslardan akil almakta beni mutlu eder. Yasanan olaylar tamamen gercektir bunu bilmenizi isterim en ufak abartma veya ekleme soz konusu degildir. Yasamis oldugum sorunu gecen hafta paylasmistim. Evet motoru oraya nisanlimla biraktim tam 1 hafta boyunca bayiye ugramadim. Bugun yapilmis olabilecegi dusuncesiyle gittim baktim ki hala ellenmemis. Verdikleri cevap sen cok titizsin ve takintilisin gozunun onunde arka lastikleri degistirelim dediler tamam dedim. Sonra arka lastik degisti nisanlimi aldim teste ciktik yine ayni sorunun oldugu ama bu sefer az bir sekilde zipladigini farkettim. Acaba bizdemi sorun var diyerek 2 farkli baska markalarim servisine gittik 2 servis calisani arkama oturdu ve sorunu fark ettiler. Bir servis calisani arkadas abi kalkista titreme var istersen onuda sor dedi. Neyse bayiye geri dondum. Iste kiyamet bundan sonra koptu. Ben konusmadim bayi sahinine nisanlim biz sorun cikartmak icin gelmiyor ozur dileriz ama gercekten zipliyor dedi. Bayi sahibi abimiz tamam on lastigi de degistirin dedi. Bende nisanlima istersen icerde bekle usume dedim. Iceri girdi 2 dakka sonra disari gozu dolu bir sekilde gelerek cikti. Dedim noldu ? Icerdekiler motorun a sindan anlamaz boylelerine motor satmayacaksin ilgilenmeyeceksin sorun cikartmak icin geliyorlar demis. Ogrendim ve sakin oldum once kalan bakiyemi kapattim disari ciktim. Sonra ... bayiden baska sorumlu kisisi geldi bu motoru sat yamahayada binme cik git dukkanimdan bir dahada gelme dedi. Ben yine sakinligimi korudum ben sorun cikartmaya gelmedim sorunum cozulmesini istiyorum dedim. Disari ciktim motorumda disardaydi ... kisisi ustume yurumeye motoru sarsip cik burdan defol git deyip eline kaldirdi. Bir beni nisanlin olmasaydi ben sana yapacagimi bilirim dedi. Bir sey demedim sakinligimi korudum o zaman bana servis kaydimi verin gideyim dedim. Bunun ustune dahada sinirlendiler ve nisanlim sakinlestirmeye calismis ben bunu gormedim bayi sahibi ve gercekten deger verdigim abimiz sen sus cekil git surdan diye cevap vermis. Cok sinirlerimiz bozularak bayiden motoru aldik ve ciktik. Bayi ismini ve kisilerin isimlerini paylasmiyorum her insan gergin olabilir gunu gununu tutmayabilir. Sizce bundan sonra ne yapmaliyim. Ikimizde soka girdik ya motoru satip bir daha asla motora binmeyecegim yada baska bir markadan motor alacagim. Siz olsaniz ne yapardiniz ?

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Telefonu çıkartıp video kayıt tuşuna basıp söyledikleriniz tekrarlarmisiniz söylediği kelimeleri siz tekrar edip neden böyle söylediniz diyebilirsiniz. Sonra şikayet ederdim ne olursa olsun köpek bile yediği kaba pislemez bunlar ekmek kazandıkları yere tabiri caiz ise pislemişler. Sakinliğinize de hayranım. Ayrıca polis merkezine gidip hakaret ve tehdit var davacı olabilirsiniz. Bu adamların bayilik yapması çok sakıncalı teee japonyaya kadar şikayet et ve burada da paylaş ki herkes bilsin hangi bayi olduğunu ifşa et.kimse gitmesin alışveriş yapmasın.

Ben kimsenin zarar gormesini istemiyorum. Kimsenin ekmegine zarar gelmesini asla istememki boyle insanlar degillerdi. Yani her zaman iyi karsilayan musterileri iyi davranan
    bir bayi olarak bilirdim. Benim anlam veremedigim noktada bu zaten. Lutfen kimse abarttigimi yada bir sey ekledigimi dusunmesin nisanlim yanimdaydi. Olaylari eksiksiz anlatmaya calistim. Bir kac gun gecmesini bekleyecegim egerki hatalarini anlamayip bana geri donus yapmazlarsa sali gunu once burda sonra baska bir sitede bayi ismini soyleyip konu acacagim

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugunku yasadigim olayi sizlerler paylasmak istiyorum. Yaklasik 2 yilda 3 tane sifir motor aldigim bayi tarafindan kovuldum. Evet yanlis okumadiniz kovuldum bayi ismini paylasmayacagim kimsenin ekmegi ile oynamak haddim degil kimseye zarar gelmesinide istemem. Anlatacaklarimi degerlendirmek ve hakli haksiz durumu degerlendirmek sizin tercihiniz. Ne yapacagim hususunda siz degerli arkadaslardan akil almakta beni mutlu eder. Yasanan olaylar tamamen gercektir bunu bilmenizi isterim en ufak abartma veya ekleme soz konusu degildir. Yasamis oldugum sorunu gecen hafta paylasmistim. Evet motoru oraya nisanlimla biraktim tam 1 hafta boyunca bayiye ugramadim. Bugun yapilmis olabilecegi dusuncesiyle gittim baktim ki hala ellenmemis. Verdikleri cevap sen cok titizsin ve takintilisin gozunun onunde arka lastikleri degistirelim dediler tamam dedim. Sonra arka lastik degisti nisanlimi aldim teste ciktik yine ayni sorunun oldugu ama bu sefer az bir sekilde zipladigini farkettim. Acaba bizdemi sorun var diyerek 2 farkli baska markalarim servisine gittik 2 servis calisani arkama oturdu ve sorunu fark ettiler. Bir servis calisani arkadas abi kalkista titreme var istersen onuda sor dedi. Neyse bayiye geri dondum. Iste kiyamet bundan sonra koptu. Ben konusmadim bayi sahinine nisanlim biz sorun cikartmak icin gelmiyor ozur dileriz ama gercekten zipliyor dedi. Bayi sahibi abimiz tamam on lastigi de degistirin dedi. Bende nisanlima istersen icerde bekle usume dedim. Iceri girdi 2 dakka sonra disari gozu dolu bir sekilde gelerek cikti. Dedim noldu ? Icerdekiler motorun a sindan anlamaz boylelerine motor satmayacaksin ilgilenmeyeceksin sorun cikartmak icin geliyorlar demis. Ogrendim ve sakin oldum once kalan bakiyemi kapattim disari ciktim. Sonra ... bayiden baska sorumlu kisisi geldi bu motoru sat yamahayada binme cik git dukkanimdan bir dahada gelme dedi. Ben yine sakinligimi korudum ben sorun cikartmaya gelmedim sorunum cozulmesini istiyorum dedim. Disari ciktim motorumda disardaydi ... kisisi ustume yurumeye motoru sarsip cik burdan defol git deyip eline kaldirdi. Bir beni nisanlin olmasaydi ben sana yapacagimi bilirim dedi. Bir sey demedim sakinligimi korudum o zaman bana servis kaydimi verin gideyim dedim. Bunun ustune dahada sinirlendiler ve nisanlim sakinlestirmeye calismis ben bunu gormedim bayi sahibi ve gercekten deger verdigim abimiz sen sus cekil git surdan diye cevap vermis. Cok sinirlerimiz bozularak bayiden motoru aldik ve ciktik. Bayi ismini ve kisilerin isimlerini paylasmiyorum her insan gergin olabilir gunu gununu tutmayabilir. Sizce bundan sonra ne yapmaliyim. Ikimizde soka girdik ya motoru satip bir daha asla motora binmeyecegim yada baska bir markadan motor alacagim. Siz olsaniz ne yapardiniz ?
    Ayıplı mal satmış. Ürünü iade almak zorunda. Yasa böyle. Tutanak tutturacaksınız. Bunu nerede yaparsınız bilmiyorum. Belki muayene istasyonları verir. Sonra noterden yamaha bayisine ihtar çekeceksiniz. Ayıplı mal sattıklarını, ürünü iade almalarını veya yenisini vermelerini yazacaksınız. Süre olarak 1 hafta verebilirsiniz. Bu ihtarnameyi bir avukata danışarak yazarsanız çok daha iyi olur.

Sonra ihtar süresinin bitmesini bekleyecksiniz. Eğer sizi arayıp çözüm önermezlerse, varsın artık onlar düşünsün.
    Savcılığa bir dilekçe yazıyorsunuz. Derdinizi anlatıyorsunuz. Ekine muayene ustasyonundan veya başka yetkile servislerden aldığınız kusur expertiz raporunu ve ihtarnameyi ekliyorsunuz.

Bir kahve yapıp arkanıza yaslanıyorsunuz. Varsın gerisini onlar düşünsün.

Mahkeme sonuç olarak yaptığınız masrafların karşılanmasına ve ürünün iade veyeya yenisinin verilmesine hükmedecek. Eğer bayi mahkeme kararını yok sayarsa bu karara dayanarak icra talebinde bulunacaksınız ve yeni bir dava açılacak. Ne olursa olsun sonunda kaybettiklerinizi alırsınız. Süreç biraz uzun olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler