Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax250 İRONMAX
    Merhabalar Uzun zamandır Xmax 250 kullanıcıları adlı konuyu takip ediyorum
    1 ay önce Xmax 250 İRONMAX 2017 Modelini almış bulunmaktayım

Motordan yana bir sıkıntım yok .. Bayiye sordum Led Far takmaları için
    Biz takmıyoruz garantiden de çıkıyor dediler bir 10.15 gün düşündüm bakındım en son gidip dışarda ustaşığı iyi olan bir ustaya taktırdım motor 2 kat daha güzelleşti ...

Motora Sissy bar ve spor cam almaya Niyetim var ama 800 Tl ve 300 Tl fiyatları var fazla geldi onun için beklemekteyim 2. El temiz yada param olunca almayı düşünüyorum

SON OLARAK İSTANBULDA AKSESUAR SATAN JANT ŞERİTLERİ YAKIT DEPOSUNA TAKILAN ETİKETLER VE EN ÖNEMLİSİ

EL FRENİ APARATI GÖRÜYORUMM YOUTUBE DE BE NORMAL HAYATTA NERDEN BULABİLİRİM İSTANBULDA BİLGİSİ OLAN VARSA
    YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRM
    NeXuSs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı Sanane77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biz takmıyoruz garantiden de çıkıyor dediler bir 10.15 gün düşündüm bakındım en son gidip dışarda ustaşığı iyi olan bir ustaya taktırdım motor 2 kat daha güzelleşti ...

Motora Sissy bar ve spor cam almaya Niyetim var ama 800 Tl ve 300 Tl fiyatları var fazla geldi onun için beklemekteyim 2. El temiz yada param olunca almayı düşünüyorum

SON OLARAK İSTANBULDA AKSESUAR SATAN JANT ŞERİTLERİ YAKIT DEPOSUNA TAKILAN ETİKETLER VE EN ÖNEMLİSİ

EL FRENİ APARATI GÖRÜYORUMM YOUTUBE DE BE NORMAL HAYATTA NERDEN BULABİLİRİM İSTANBULDA BİLGİSİ OLAN VARSA
    Jant şeridi, depo pedi vs. sticker malzemeler için Perpa'da Hades Motor, el freni aksesuarı Şirinevler'de aksesuar satanlarda görmüştüm.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Yamaha Xmax250 İRONMAX
    Perpa Hemen yanımda tavsiyeni dinlicem işten fırsat bulunca direk gidicem

Evet ŞİRİNEBLERİ BENDE DUYDUN TAM İSİM YER ARAŞTIRIYORUM BULURSAM YAZICAM BURADAN
    Motor_Derili bunu beğendi.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı 3harfli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Yeni bi xmax kullanicisi olarak uzun cam alacağım. Amaç kaska gelen ruzgari kesmek.( boy 1.70)
    Seceneklerim

1)Yamaha orjinal uzun cam ??cm 710 TL
    2) Givi 73 cm 710 TL
    3) Kappa 73cm 650TL
    4)GP 72 cm 180 TL
    5) GP elcik korumali 69 cm 220TL

Kullananlar tavsiye verebilir mi lutfen

Bir de orjinal olanin boyutlarini bulamadim. Yamaha bayisini aradim soyleyemediler. Urun kutulu acamiyoruz diyorlar.
    Orjinalini kullanan biriniz ölçebilir mi zahmet olmayacaksa?
    Orjinal cam 72 cm

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Sanane77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2016 sına sahibim. Ama istanbulda değilim. Çoğu aksesuarı internetten alıp kendim taktım. Mesela sis lambasının çiftini 10 dolara aldım ve taktım. Alışveriş sitelerinde tanesi 50-70 tl arası fiyatları var.
    Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanı dilerim.
    Honda NC750D

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Alıntı typhoonbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress'ten telefon tutucu önerebilecek olan var mı arkadaşlar? Kullanıp memnun olanlardan bir tavsiye alalım. Bir telefon tutucuya 150-200 lira para vermeyelim şimdi. Ya da uygun fiyatlı yerli satıcı da olabilir. Tabii ki ürünün xmax'de abes durmaması şartıyla
    Yok mu öneriniz yani

Motosikleti
    Yok mu öneriniz yani
    Bunu aldım. Memnunum.

http://urun.n11.com/aydinlatma-urunleri/knmaster-su-gecirmez-motosiklet-telefon-tutucu-P203262468

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Telefondan resim koymayı becerebilsem motordaki resminide koyacaktım

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu aldım. Memnunum.

http://urun.n11.com/aydinlatma-urunleri/knmaster-su-gecirmez-motosiklet-telefon-tutucu-P203262468

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Motorda duruşunu merak etmedim değil

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS
    Ben N87 kullanıyorum ve herhangi bir zorluk yok kapanırken, hatta bazen araba bagajı gibi kağatıyorum kaskla teması söz konusu değil. Uzun süre binmeyeceksem kılıfına koyuyorum yoksa normal şartklarda kılıfa koymuyorum.
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu aldım. Memnunum.

Evet telefon tutucuyu bulduk. Şimdi de bir yan çanta önerisi alabilir miyim? Fotoğrafla birlikte olursa sevinirim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax250 İRONMAX
    Bakıyorumda biraz cahilligime ver öyle sitelerede denk gelemedm geçenlerde bir tane bulmuştum kaybettim

El freni aparatı şeritler sis cakarlar gibi bildigimiz site varsa link atarmısınız

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    2013 Model Xmax Momo ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Merhabalar herkese.

Bugün yamaha servisine uğradıydım. %20 ek gümrük vergisi etkisinin yedek parçasına da yansıdığını öğrendim.

Daha önce xmax 250 hava filtresi 80 TL'di şimdi 100 olmuş.
    Debriyaj filtresi 60-65 TL'di şimdi 85 TL olmuş.

portoriko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba.Motorun ilk orjinal camında rüzgar omuzlarimdan itibaren yüzüme vuruyordu.Uzun yolda ciddi rahatsızlık veriyor bu durum.GP nin 72cm uzun camını taktım.Boyum 1.88.Suanda cephemden rüzgar almıyorum.Kaskin üstüne dahi vurmuyor.Anca sirtimi esnetmek için dik durdugumda kaskin üstünden siyiriyor rüzgar.Hem rüzgar çarpması hemde ugultusundan kurtuldum.Kesinlikle tavsiye ederim.Orjinal camina 4 kat fazla para vermeye hiç gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerleriniz çok çok iyi görünüyor.Ben uzun yolda bir depoyla maksimum 320km civari gordum.Yedek depoda da uzun yolda istasyon bulamadigimdan gece dağ başında kalma korkusuyla dualarla 60km yi görmüştüm.Bi 5 km daha giderdi diye tahmin ediyorum.Yakit ortalamam 3.7 civari gösteriyor.Uzun yolda bu değerleri ortalama 110-120km hızda elde ettim.Sizin bu degerlerdeki ortalama hiziniz nedir? Ben biraz agresif surerim, hizlanmayida severim ancak arada böyle uçuk bir farkın olmasi başka bir sorun mu var acaba diye düşündürüyor...

Motosikleti
    Bende 300-320 km de lamba yanıyor. 3.2-3.3 gibi filan çıkıyor ortalama. Karma tüketim bu. Uzunda 95-100km hızla filan gittim bi süre 3.5 lt gösterdi ortalamayı.

Alıntı portoriko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Motorun ilk orjinal camında rüzgar omuzlarimdan itibaren yüzüme vuruyordu.Uzun yolda ciddi rahatsızlık veriyor bu durum.GP nin 72cm uzun camını taktım.Boyum 1.88.Suanda cephemden rüzgar almıyorum.Kaskin üstüne dahi vurmuyor.Anca sirtimi esnetmek için dik durdugumda kaskin üstünden siyiriyor rüzgar.Hem rüzgar çarpması hemde ugultusundan kurtuldum.Kesinlikle tavsiye ederim.Orjinal camina 4 kat fazla para vermeye hiç gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Degerleriniz çok çok iyi görünüyor.Ben uzun yolda bir depoyla maksimum 320km civari gordum.Yedek depoda da uzun yolda istasyon bulamadigimdan gece dağ başında kalma korkusuyla dualarla 60km yi görmüştüm.Bi 5 km daha giderdi diye tahmin ediyorum.Yakit ortalamam 3.7 civari gösteriyor.Uzun yolda bu değerleri ortalama 110-120km hızda elde ettim.Sizin bu degerlerdeki ortalama hiziniz nedir? Ben biraz agresif surerim, hizlanmayida severim ancak arada böyle uçuk bir farkın olmasi başka bir sorun mu var acaba diye düşündürüyor...
    Ortalama hız göstergem genel de 40-50 arası oluyor. Daha önce yine böyle güzel bir km yaptığım screenler paylaşmıştım. Tabii bu son paylaştığımdan biraz azdı. Sanırım 335'li bir şeydi. Orada ortalama değeri de göstermiştim. Bu sefer çekmeyi unutmuşum. Benim elimin gaz ayarı agresif değil. Kalkışlarım da buna dahil. Sürüşümü görmek isteyenler olursa youtube kutup öküzü yazıp bakabilir. Bursa şehir içinde zaten 100 ve üstüne çıkacak yol ve boşluk yok. Haliyle istanbul ve benzeri şehirler gibi çok yakmaya zorlamıyor.

Sözün özü ben bu aletle Bursa trafiğinde 3.0 üstüne çok nadir çıktığımı gördüm. Yalnız şunu da unutmayalım. Ben bu kadar yakıyorum diye bazı arkadaşlar kendi içinde şunu sorguluyor. Ben niye bu kadar yakamıyorum? Yakıta etken çok şey var. Motorun Yağı, kilo, kullanım tarzı, trafik durumu. O yüzden başkası bu kadar yakıyor ben niye bu kadar yaktıramıyorum diye düşünmeden önce bunları da göz önünde bulundurun arkadaşlar.

Bence bu aletin ideal yakma oranı 3 ve 3.5 arası.
    NeXuSs bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba

Kısa süre önce aldığım 2015 model İronmax modeli motorumu satıyorum. 5400 km’dir. Herhangi bir düşmesi kalkması yoktur. 2016 mart ayı trafik çıkışlıdır. Motorun yanında yine sıfır ayarında alpinestars kışlık mont, ls2 breeze yazlık mont, sipidi eldiven, hjc fg 17 x fuera mc1 m beden kaskı da vereceğim. Hepsi sıfır ayarındadır. Forumdan isteyen arkadaşlar için İstediğim fiyat 18bin TL dir. Düşünenler özelden dönüş yapabilir.
    Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Suzuki V-Strom 250
    Merhabalar tekrardan,

kullanan arkadaşlardan depo üstü ve yan çanta önerisi almak istiyorum. Bir de navigasyon kullananlar cihazı nereye sabitliyorlar? Fotoğraf paylaşabilen olursa sevinirim. Uzun yola gitme planlarım var fakat öncesinde herşeyi netleştirmem gerek. Cevaplar için teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Merhabalar tekrardan,

kullanan arkadaşlardan depo üstü ve yan çanta önerisi almak istiyorum. Bir de navigasyon kullananlar cihazı nereye sabitliyorlar? Fotoğraf paylaşabilen olursa sevinirim. Uzun yola gitme planlarım var fakat öncesinde herşeyi netleştirmem gerek. Cevaplar için teşekkürler.
    Merhaba,

Temmuz'da uzun yolda kullandığım çantalar;
    1-FORTE GT gidon ara çantası:Tavsiye ederim.İç cebine anahtar,yedek batarya,eldiven,bez vs sığıyor.Üstünde cep tlf için kılıf var,belki navigasyon cihazınız sığabilir.link:http://urun.n11.com/canta/forte-gt-70630-yamaha-xmax-250-400-gidon-ara-cantasi-P199357597
    2-Yamaha S-Line 22 konsol çanta:Devamlı elimin altında olması gereken eşyaları buraya koydum.Çok işime yaradı.İçi geniş.İç tarafta yanlarında 2 adet cep var.
    3-GIVI EA101:Yan fermuarlarını açınca 25 litreden 30 litreye kadar genişliyor.Kamp malzemeleri için fazlasıyla işimize yaradı.
    4-Yamaha Topcase 50 lt.:Elbiselerimizin tamamını buraya koyduk.Kamp alanına,pansiyonlara taşımada kolaylık oldu.

Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur.
    nalbantli ve typhoonbrs bunu beğendiler.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    selamlar
    bugün Yamaha Kardeşler Bayisini aradım 7.000 km bakımı için 370-400 tl civarında tutar dedi , oha dedim .....
    fiyat doğru olabilir mi? yağ - buji - filtreler dışında başka değişiklik var mı?

Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    bugün Yamaha Kardeşler Bayisini aradım 7.000 km bakımı için 370-400 tl civarında tutar dedi , oha dedim .....
    fiyat doğru olabilir mi? yağ - buji - filtreler dışında başka değişiklik var mı?
    7000 bakımı rutin 3000 km'de bir olan bakım. Buji değişmiyor hocam. Verdiği fiyat %20 ek gümrük vergisinin yedek parçaya yansıyan zam mı ile doğru olabilir. Ben de yarın rutin 3000 bakımına götüreceğim. Hava filtrem temiz. Onu değiştirtmeyeceğim. O hariç debriyaj ve yağ değişimi yaptıracağım. Artı işçilik ile çıkan fiyatı akşama burada fotoğraf ile gösteririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler