Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar x max in sele altı bagaj hacminin kaç lt olduğu hakkında bilgisi olan varmı

sitesinde bu konuda bilgi yok,,nettede bişey bulamadım,kıyaslama için lazım
    Valla arabalarda litre hesabı var ama bunlarda olduğunu hiç duymadım. Ben tarif edeyim : 2 kapalı kask alır, araya da bir poşet kadarlık yer kalır, veya bir laptop çantası, üstüne mont sığar, o şekilde gözünüzde canlandırın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE GÜNAYDIN. DAHA ÖNCE DE YAZMIŞTIM . BENİM 2015 XMAX 4700 KM DE.4000 BAKIMI YAPILALI 9 AY OLDU AMA BEN BİNMEDİĞİM İÇİN KIŞIN YATTI MOTOR.ARA SIRA ÇALIŞTIRIP KISA SÜRÜŞLER YAPTIM.BAYRAMDA UZUN Bİ SEYAHATE CIKICAZ VE EN AZINDAN Bİ YAĞ DEĞİŞTİRİYM Mİ DİYE SORMUŞTUM.SAĞOLSUN YERUÇAĞI KARDEŞİM DE DEĞİŞTİRMEMİN UYGUN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ.BEN DE ÖYLE DÜŞÜNÜYODUM ZATEN.MALTEPE TUNAYA GİTTİM AMA USTA YAĞ DEĞİŞTİRMEYE GEREK YOK DEDİ.(ŞAŞIRTICI DİMİ ) ...NEYSE BEN YAĞ KIZILTOPRAKTA DEĞİŞTİRİCEM ZATEN AMA SORMAK İSTEDİĞİM DİĞER BİR KONU BAŞKA KONTROL ETMEM YADA ETTİRMEM GEREKEN NELER VAR. YARDIMLARINIZI BEKİYORUM.HERKESE KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.
    Hocam merhaba, öncelikle belirteyim forumda yazını büyük harflerle yazmak, bağırmak ve kızgınlık anlamına gelir, mesajlarını ufak harflerle yazmanı öneririm.

Sorduğun sorunun cevabına gelirsek, yağ değişimi motor sağlığı için iyidir, bunun dışında uzun süre yatan motosikletlerde lastik basınçlarında azalma görülür genelde. Lastik basınçlarını mutlaka kontrol et.

Xmax 250 lastik basıncı değerleri:
    Tek kişi kullanım : 28 - 32 psi
    Artçılı kullanımda : 30 - 36 psi

Kullanmadığın için filtreler de temizdir, onları kontrole gerek yoktur zannımca.

Akünün voltajını dijital göstergeden kontrol et, sana akünün durumuyla ilgili bilgi verir. Akü önemli. Bunun dışında gözle yüzeysel bir kontrol yap motorun sağına soluna altına bak herhangi bir yerden bir kaçak, bir sızıntı vs var mı diye. Yoksa benzini koyup yola devam.

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    Selamlar,
    Iron Max sağ stop lambam kırıldı. uygun bulabileceğim bir yer önerisi olan var mı acaba?

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba, öncelikle belirteyim forumda yazını büyük harflerle yazmak, bağırmak ve kızgınlık anlamına gelir, mesajlarını ufak harflerle yazmanı öneririm.

Sorduğun sorunun cevabına gelirsek, yağ değişimi motor sağlığı için iyidir, bunun dışında uzun süre yatan motosikletlerde lastik basınçlarında azalma görülür genelde. Lastik basınçlarını mutlaka kontrol et.

Xmax 250 lastik basıncı değerleri:
    Tek kişi kullanım : 28 - 32 psi
    Artçılı kullanımda : 30 - 36 psi

Kullanmadığın için filtreler de temizdir, onları kontrole gerek yoktur zannımca.

Akünün voltajını dijital göstergeden kontrol et, sana akünün durumuyla ilgili bilgi verir. Akü önemli. Bunun dışında gözle yüzeysel bir kontrol yap motorun sağına soluna altına bak herhangi bir yerden bir kaçak, bir sızıntı vs var mı diye. Yoksa benzini koyup yola devam.
    SEVGİLİ SÜLEYMAN KARDEŞİM,
    BEN 47 YAŞINDAYIM O YÜZDEN YAZDIKLARIMI DAHA İYİ GÖREBİLMEK İÇİN BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM HERHALDE YADA DAHA KOLAYIMA GELİYODUR BELKİ DE...4 YILDIR BU FORUMA ÜYEYİM VE ÇOĞUNLUKLA BÜYÜK HARF KULLANDIM.ŞİMDİYE KADAR HİÇ KİMSE BANA BÖYLE BİR ÖNERİ (YADA TEPKİ Mİ DESEM) DE BULUNMADI.BELKİ SENİN DEDİĞİN UZAYAN TARTIŞMALARDA DOĞRU OLABİLİR AMA BEN ORAYA BİR PARAGRAF YAZIYI BÜYÜK HARFLE YAZDIM DİYE DE BÖYLE YORUMLAMAN GARİP DOĞRUSU.
    NEYSE ESAS KONUYA GELEYİM.
    CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM.
    TEKERİN DÜZ BASSIN.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Egzost kapağı boyama işi tamam. Ben sonucu beğendim.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEVGİLİ SÜLEYMAN KARDEŞİM,
    BEN 47 YAŞINDAYIM O YÜZDEN YAZDIKLARIMI DAHA İYİ GÖREBİLMEK İÇİN BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM HERHALDE YADA DAHA KOLAYIMA GELİYODUR BELKİ DE...4 YILDIR BU FORUMA ÜYEYİM VE ÇOĞUNLUKLA BÜYÜK HARF KULLANDIM.ŞİMDİYE KADAR HİÇ KİMSE BANA BÖYLE BİR ÖNERİ (YADA TEPKİ Mİ DESEM) DE BULUNMADI.BELKİ SENİN DEDİĞİN UZAYAN TARTIŞMALARDA DOĞRU OLABİLİR AMA BEN ORAYA BİR PARAGRAF YAZIYI BÜYÜK HARFLE YAZDIM DİYE DE BÖYLE YORUMLAMAN GARİP DOĞRUSU.
    NEYSE ESAS KONUYA GELEYİM.
    CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM.
    TEKERİN DÜZ BASSIN.
    Güzel abim, ortada bir tepki yok, bu nedenle alınganlık yapmana da hiç gerek yok.

Yeniden hep beraber okuyalım: "Hocam merhaba, öncelikle belirteyim forumda yazını büyük harflerle yazmak, bağırmak ve kızgınlık anlamına gelir, mesajlarını ufak harflerle yazmanı öneririm."

Bu sadece bu foruma özgü bir kural da değil, genel olarak internet ortamında tüm forumlarda bilinen bir internet adabıdır. Belki bilmiyorsundur diye kibarca hatırlatmak istedim ve kibarca bir öneride bulundum. Hepsi bu...

Yoksa nasıl yazı yazacağını sana dikte etmek haddim değil.

Dipnot: Böyle bir kural yok diye düşünüyorsanız da motosiklet.net forum kurallarından 1.2.29. Nolu kurala göz atabilir, veya başka forumlarda bu durumu araştırabilirsiniz.

Hayırlı günler, kazasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arabalarda litre hesabı var ama bunlarda olduğunu hiç duymadım. Ben tarif edeyim : 2 kapalı kask alır, araya da bir poşet kadarlık yer kalır, veya bir laptop çantası, üstüne mont sığar, o şekilde gözünüzde canlandırın.
    yok tayfun kardeşim ben onu sormadım,,zaten ben 3 yıldır xmax 250 ve 400 kullanıyordum 15 gün önce sattım,nasıl olduğunu biliyorumda,,benim merak ettiğim lt olarak kaç litre olduğu,
    mesela avatarımda fotosu olan, almak istediğim x-adv motorun bagajı 21 lt diye belirtilmiş,acaba xmax inki kaç lt diye merak ettim kıyaslama için

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzost kapağı boyama işi tamam. Ben sonucu beğendim.
    https://i.hizliresim.com/LngGPa.jpg
    evet fotodan göründüğü kadarıyla güzel olmuş,orjinal gibi duruyor,becermişsin işte
    motorda bakım onarım gibi işleride kendin yap,elinden geliyor anladığım kadarıyla,yapan usta senden daha güzel ve özenerek yapmaz bilgin olsun

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    xmax ın sele altı 60 litre hacminde olduğunu hatırlıyorum..

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Tüm xmax kullanıcısı dostlarıma selamlar. Forumda yeniyim epeydir takipten sonra üye olmaya karar verdim.
    Bu harika motor ile bildiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmaya bilmediklerimi de öğrenmeye hazırım.
    Herkese iyi akşamlar tekerinize taş değmesin.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    geçen hafta malesef bir kaza yaptım,ve göstergemin camları resmen patladı,Motor grenajları soyulduktan sonra tüm sağ sol kafa grenajları ve km saatinin tek bir noktaya bağlandığını gördüm.Ya bu tasarım resmen kullanıcı düşmanı bir tasarım sen onca şeyi nasıl tek bir ayağa bağlarsın.

Bu arada aklınızda bulunması için şunu söyleyeyim göstergenin camı ayrı satılmıyor,cam patladığı an 1250 tl verip gösterge sipariş etmeniz gerekiyor ve 1 ay kadarda üretilmesini bekliyorsunuz. X max 400 de tam tersine cam ayrı satılıyor.Bu kazadan sonra koruma demiri almaya karar verdim,uygun fiyatlı bulabilirsem hemen edineceğim.

Kazasız belasız sürüşler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax ın sele altı 60 litre hacminde olduğunu hatırlıyorum..
    Yaklaşık üç büyük damacana yapar. Mümkün değil.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bilmiyorum ama bim'de satılan 5 Litrelik 2 tane damacanayı ben koyuyorum seleye çoğu zaman.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bilmiyorum ama bim'de satılan 5 Litrelik 2 tane damacanayı ben koyuyorum seleye çoğu zaman.
    10lt. yapar. Boşluk kalıyor mu?

10lt. yapar. Boşluk kalıyor mu?
    Kalıyor kalmaz mı :d Bu litreden tahmin yürütürsek 15 litreye yakındır diye düşünebiliriz. Kesin bilgi adına az önce yamaha servisinde çalışan arkadaşa sordum. Abi valla ben de bilmiyorum dedi :d

edit:
    Hatta şey dedi: 'Ne broşürde ne eğitimde denk gelmedi bu bilgi bana'

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xmaxciler.. xmax mi xcity mi

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    [QUOTE=YERUÇAĞI;4170663]yok tayfun kardeşim ben onu sormadım,,zaten ben 3 yıldır xmax 250 ve 400 kullanıyordum 15 gün önce sattım,nasıl olduğunu biliyorumda,,benim merak ettiğim lt olarak kaç litre olduğu,
    mesela avatarımda fotosu olan, almak istediğim x-adv motorun bagajı 21 lt diye belirtilmiş,acaba xmax inki kaç lt diye merak ettim kıyaslama için[COLOR="Silver"]

X-MAX300. 45 litreymiş. 250, %18 daha azmış.

https://www.bennetts.co.uk/bikesocia...ide-and-review
    SuleymanE ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti

Vayyy güzel bilgi, teşekkürler hocam. Xmax250 de yüzde 18 az ise 37lt bagaj hacmi var demek.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor soru hocam. Bende bu ayrımda kaldım şimdiki motorumu almadan önce. Neden x max aldım peki?
    Abs li modeli olması, sele altı bagaj hacmi, 2. elinin biraz daha hızlı olması ve şekli yüzünden

Fakat belirtmeliyim ki xcity de bence çok yakışıklı. İtalyan tarzını andırıyor bana nedense. çok zarif.

Xcity denemedim ama performans farkları olmaz sanırım, motor kısmında neredeyse her parçası aynı zaten.

Xmax aldığıma pişman mıyım? değilim. Xcity alsam pişman olur muydum? Hiç sanmıyorum, Xcity ile de mutlu olurdum sanırım

İki resimle de görselleştireyim; İkisi de birbirindne güzel yaw:

Aydin1966 ve DKN bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    60 olamaz,40 bile olabileceğini sanmıyorum,19lt damacanaların bir tanesinin içindeki suyun kask koyma yerine sığması mümkün değil,diğer kask koyma yerinede 19lt su kesinlikle sığmaz,çünkü tam kapalı kask bile sığmıyordu, benim xmax varken denemiştim,,

herkesin sandığı gibi seleyi kaldırdığınızda ortaya çıkan bagajın hepsini kullanamıyorsunuz,,çünkü selenin altında bagajın içine göre yapılmış 5cm yüksekliğinde ve 2-3 cm genişliğinde plastik duvarlar var,bu duvarlar bagajın içine oturuyor ve bagaj hacmini önemli bir şekilde azaltıyor

seleyi kaldırıp altına bakınca ne demek istediğimi anlarsınız

bence x max in bagaj hacmi 35-40 lt arasında gibi tahmin ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

[QUOTE=emremm;4171842]
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok tayfun kardeşim ben onu sormadım,,zaten ben 3 yıldır xmax 250 ve 400 kullanıyordum 15 gün önce sattım,nasıl olduğunu biliyorumda,,benim merak ettiğim lt olarak kaç litre olduğu,
    mesela avatarımda fotosu olan, almak istediğim x-adv motorun bagajı 21 lt diye belirtilmiş,acaba xmax inki kaç lt diye merak ettim kıyaslama için[COLOR="Silver"]

https://www.bennetts.co.uk/bikesocia...ide-and-review
    hah şimdi tamam ,tam tahmin ettiğim gibi

35-40 lt arası demiştim ,doğru çıkmış,,36.9 lt miş

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    iki kask alan 46 lt kappa çantam vardı içinde hiç boşluk kalmıyordu, xmax sele altına iki kask koyduğumda orta bölüme yazlık bir mont ve eldivenlerimde sığıyor, min 50 lt dir bence xmax ın bagajı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs lisi gelirse kesinlikle xcity..

Motosikleti
    Dostlar malum daha önce konuşulmuştur ama, xmax 250 için yağ mevzusunu yeniden açmak istiyorum.

Garantisi bittiği için bakımları yetkili servis yerine kendim yapacağım. Daha önce hem kendi hemde arkadaşlarımın vitesli motorlarında hep motul yağ kullanıyorduk ve çok memnunduk. Bu ilk scooter tecrübem.

Xmax için motul'ün Scooter expert modeli var. Fakat geçenlerde facebookta bir xmax sahibi motul 7100 yağ kullandığını ve motorun çok değiştiğini yazmış.Motorun aşırı sessizleştiğini, motor sesinin azaldığını, motorun daha stabil olduğunu vs vs bi dünya olumlu şey sıralamış. Yani eski scooter gitmiş yerine sıfır scooter gelmiş gibi anlatmış motul 7100 ün etkisini

Siz değerli arkadaşların bu konudaki fikri nedir acaba? Yağ olarak kitapçıkta da tavsiye edilen SAE 10-40 yağ koymayı düşünüyorum.

Sizce motul 7100 ü denemeli miyim yoksa motulün Scooter expert serisi daha mı mantıklı olur?

Son olarak "boşver motul'ü, git .... markanın .... yağını koy çok daha iyi" diyeceğiniz bir yağ markası varsa da önerilerini duymak isterim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler