Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yorumunuz için teşekkürler. Varyatör değişecek kıvama geldiğinde yeni kayış ve varyatör seti taktırırken j-costa taktırayım o zaman aklımda olsun

ama şimdi motoru yeni almışken masraf etmeyeyim diyorum, yakın zamanda varyatörü temizleyip bu halde binmeye devam etmeyi planlıyorum
    boşver jcosta yı para tuzağı bende kullandım sattım memnun kalmazsın. o videoyu izledinmi bilmiyorum ama sadece jcosta değişmiyor egzoz da değişiyor.

sana önerim dr pulley baga 170 lira filan jcosta da 800 lira verme boşuna

dediğimi yap ilerde teşekkür edeceksin
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver jcosta yı para tuzağı bende kullandım sattım memnun kalmazsın. o videoyu izledinmi bilmiyorum ama sadece jcosta değişmiyor egzoz da değişiyor.

sana önerim dr pulley baga 170 lira filan jcosta da 800 lira verme boşuna

dediğimi yap ilerde teşekkür edeceksin

titreşim için mi öneriyorsun , performans artışı için mi ? biraz anlatır mısın yapılacak işlemi ? (pek bilgi sahibi değilim)

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim için mi öneriyorsun , performans artışı için mi ? biraz anlatır mısın yapılacak işlemi ? (pek bilgi sahibi değilim)
    performans için, titreşimde eskiye nazaran biraz daha az oluyor çok rahatsız etmiyor.

Herkese selamlar. Bugün 2012 xmax 250 alarak aranıza katıldım. 20bin bakımları yeni yapılmış, kayış da değiştirildi dediler ancak göstergeden baktığımda v-belt uyarısı halen yanıp sönüyor. Bu uyarıyı resetlemem gerekir mi, yoksa motoru gidip bir ustaya mı göstereyim

Motosikleti
    Yamaha cygnus l 2016
    Herkeze merhaba

tacrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak cevaplarsanır sevinirim
    bugün yamaha cygnus L motorumu sattım ve X-MAX 250 abs arayışına girdim boyum 1.73 xmax kullanırken özellikte trafikte dur kalklarda sıkıntı yaşarmıyım. Birde ıron max almanın ne gibi artıları olur. Sıfırmı almak mantıklı 2. elmi çünkü 7-8 bin km üstü motor almak istemiyorum 0 alıncada 2 bin tl civarı fark oluyor empati yapıp cevaplarsanız sevinirim

hayırlı cumalar

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Alıntı yamaduc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba

bugün yamaha cygnus L motorumu sattım ve X-MAX 250 abs arayışına girdim boyum 1.73 xmax kullanırken özellikte trafikte dur kalklarda sıkıntı yaşarmıyım. Birde ıron max almanın ne gibi artıları olur. Sıfırmı almak mantıklı 2. elmi çünkü 7-8 bin km üstü motor almak istemiyorum 0 alıncada 2 bin tl civarı fark oluyor empati yapıp cevaplarsanız sevinirim

hayırlı cumalar
    Hayırlı Cumalar...

Ben 1.74 Boyumla sıkıntı çektim iron max'te ve satmak zorunda kaldım çünkü ciddi yoruyordu beni...

Üstüne oturup , kullanmadan boyunuzla alakalı karar vermeyin derim...
    yamaduc bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Alıntı yamaduc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba

hayırlı cumalar
    benimde boyum 1.73 artçısız kullanımım rahat oluyor,ışıkta durunca tek ayağımın üstüne bindiriyorum rahatça.Yalnız artçı varken kontrol ilk başlarda zor oluyor alıştıkça sıkıntın kalmıyor.Senin yerinde olsam direk 0 alırım en azından kafan rahat olur.Şimdiden hayırlı olsun.
    yamaduc bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha cygnus l 2016
    anladım zaten en yakın zamanda bir xmax bulup test etmek istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde boyum 1.73 artçısız kullanımım rahat oluyor,ışıkta durunca tek ayağımın üstüne bindiriyorum rahatça.Yalnız artçı varken kontrol ilk başlarda zor oluyor alıştıkça sıkıntın kalmıyor.Senin yerinde olsam direk 0 alırım en azından kafan rahat olur.Şimdiden hayırlı olsun.
    zaten %70 sıfır almayı planlıyorum ama fiyatlar artınca ıron max den değilde normal xmax abs almayı düşünüyorum daha karar veremedim kararsızım

AliExpress ten aldığım led farlar geldi montajını yaptırdım.
    Tek sorun farin arkasındaki plastik kapak kapanmadi. Led lerde soket kablo ile bağlanıyor aynı zamanda led in soğutma kısmı biraz çıkıntı yapitigindan kapatamadik. Öyle kaldı.
    Su alma ihtimali var mı ? Oldukça korunaklı duruyor ?
    Birde uzunlari takarken tel kullanılmadan takıldı birazda modifiye edildi takıldığı yer yoksa uymuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:59 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zz300 kardeşim

İstanbul zeytinburnunda Zeus motor var motosiklet camlarını imal ediyor,ben resimdeki motoruma ön camı ordan aldım,orjinal camından 10 cm uzun tam geliyor,gerektiğinde mesela yağmur yağdığında kafanı az kaldırıp üstünden bakabiliyorsun,tavsiye ederim ,bikaç rengi var ben koyu füme aldım,,istersen ordada takıyorlar

aldığım yerin fotosu üstteki,motoruma camı takarlarken fotosunu çekmiştim bi arkadaşa lazım olursa gösteririm diye düşünmüştüm

http://<a href="http://hizliresim.co...5q.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...9r.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...nY.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...Qj.jpg</a></a>
    http://<a href="http://hizliresim.co...ak.jpg</a></a>
    Aynı yerden fakat internetten bende aldım. Fakat cam ses yapıyor gıcır gıcır sürekli bu sende oluyor mu ?Oluyorsa nasıl cozdun.

Hacilar herkese mrb
    Dr.Pulley Varyatör Galeti (Baga) Yamaha X-Max 250 icin arastiriyorumda
    10 g
    10.5 g
    Son olarakda 12 g olani var simdi sorum su
    1.si orjinal bagalarla 175 tl lik ne gibi fark yapacak
    2. Si gramajlar arasinda ne gibi farklar var 10 la 12 gram arasindaki fark nedir mesala
    3. Sorumda su bildigim kadariyla xmax in orjinal bagalari gresli Dr.Pulley le degistigimizde yine gresliyecekmiyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Dostum cemo garage farlarin oturmasi icin ozel aparat yapmis ama kendisi montaj yaparken kullaniyor ayriyeten disariya satarmi bilmem

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    öncelikle herkese merhaba;

Benim bir sorum olucak motorumda bir zırlama sesi var motor bloğundan değilde etrafından geliyor özellikle gaz açtığım zaman artıyor bu normal mi?
    İkincisi egzoz acayip ısınıyor pat pat pat bu normal mi ?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı fatih33yucel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı yerden fakat internetten bende aldım. Fakat cam ses yapıyor gıcır gıcır sürekli bu sende oluyor mu ?Oluyorsa nasıl cozdun.
    valla ben camı taktıralı 1 yılı geçti,bende öyle bahsettiğiniz şekilde bir problem yok,,cam niye ses yapsınki,,cıvataları sıkılıp yerine tam oturmamış olabilir,,ben netten almadım ,şahsen gidip orda kendilerine monte ettirdim,yanlız şunu söyleyeyim montesini yaparken camı motora tam uyması için 3-4 defa prova yaptılar ve camı bikaç yerinden hafif traşladılar,,keşke kendilerine taktırsaydınız

Hacilar herkese mrb
    Dr.Pulley Varyatör Galeti (Baga) Yamaha X-Max 250 icin arastiriyorumda
    10 g
    10.5 g
    Son olarakda 12 g olani var simdi sorum su
    1.si orjinal bagalarla 175 tl lik ne gibi fark yapacak
    2. Si gramajlar arasinda ne gibi farklar var 10 la 12 gram arasindaki fark nedir mesala
    3. Sorumda su bildigim kadariyla xmax in orjinal bagalari gresli Dr.Pulley le degistigimizde yine gresliyecekmiyiz

Merhaba Herkese

Bende geçen hafta 0 KM İronMax alarak aranıza katıldım . Sdece 50 KM yol yaptım bir haftadır sabit duruyor .

Arka çanta almak istiyorum ama herşeyi orjinal yaparsak 1800 tl dedi Tuna Plaze yamaha bence pahalı o aksesuar için

http://www.irfmotor.com/urunler/arka-canta-tasiyicisi/detay/665820/yamaha-x-max-250400-arka-canta-tasiyici

İnternette bunu buldum taşıyıcı olarak ama orjinal demirin 530 tl ye alınabildiği şu durumda 350 tl bu demire vermek de içime sinmiyor . Keske 200-250 arası bır fıyata satsa ımıs cok daha rekabetcı olur.

Bana yeni kullanmaya başlamış birisi olarak öneriniz neler dir .

Bu canta ve tasıyıcı demiri için neler söylersiniz ?

İstanbulda nereden uygun fiyatlı temin edebilirim .

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim .

Motosikleti
    Alıntı B@XI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Herkese

Bende geçen hafta 0 KM İronMax alarak aranıza katıldım . Sdece 50 KM yol yaptım bir haftadır sabit duruyor .

Arka çanta almak istiyorum ama herşeyi orjinal yaparsak 1800 tl dedi Tuna Plaze yamaha bence pahalı o aksesuar için

http://www.irfmotor.com/urunler/arka...canta-tasiyici

İnternette bunu buldum taşıyıcı olarak ama orjinal demirin 530 tl ye alınabildiği şu durumda 350 tl bu demire vermek de içime sinmiyor . Keske 200-250 arası bır fıyata satsa ımıs cok daha rekabetcı olur.

Bana yeni kullanmaya başlamış birisi olarak öneriniz neler dir .

Bu canta ve tasıyıcı demiri için neler söylersiniz ?

İstanbulda nereden uygun fiyatlı temin edebilirim .

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim .
    uyduruk çubuk demirden yapılmış şeylere para verme kardeşim,senin geçtiğin bu yoldan ben 2 yıl önce geçtim,,ya orijinal demirini al,yada 2 ci el nette ara,bazen düşüyor o şekilde al

benim zamanımda yoktu ama şimdi,çanta bağlantı demirinin çakmasını dökümden yerli malı olarak yapmışlar ,220 lira satış fiyatı var,,onu alabilirsin ama döküm kalitesi prüzsüzlük gibi ince ayrıntıları orijinal gibi değil ama birebir kopyası,,hiç olmazsa onu al derim,,birde orijinal çanta düşürürsen tam orijinal gibi olur
    sahibinden link aşağıda
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...89778923/detay

buda facedeki linki

https://www.facebook.com/search/top/...=1491682169057

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

buda yerli malı bacak koruyucu,aynısını yapmışlar yarı fiyatından bile ucuz,,buda aynı adamın

https://www.facebook.com/search/top/...59145249875338

son olarak buda imalatçı İbrahim kılıcın telefonu 5326449811
    B@XI bunu beğendi.

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Herkese merhaba, motoruma orijinal Yamaha tur camı taktırmayı düşünüyorum. Taktırdıktan sonra istediğim zaman camı kendim değiştirebilir miyim? Şehir içi kullanırken kendi camını, uzun yola çıkarken tur camını takıp çıkarmak kolay mı, yoksa bunun için servise mi gitmem gerekir? Sık sık takıp çıkarmak sakıncalı olur mu? Camı yapıştırma gibi bir montaj süreci varsa, zaten mümkün olmaz diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı Kaptan Bazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, motoruma orijinal Yamaha tur camı taktırmayı düşünüyorum. Taktırdıktan sonra istediğim zaman camı kendim değiştirebilir miyim? Şehir içi kullanırken kendi camını, uzun yola çıkarken tur camını takıp çıkarmak kolay mı, yoksa bunun için servise mi gitmem gerekir? Sık sık takıp çıkarmak sakıncalı olur mu? Camı yapıştırma gibi bir montaj süreci varsa, zaten mümkün olmaz diye düşünüyorum. Teşekkürler.
    daha öncede defalarca yazdım,, 210,uncu sayfada detaylı foto ve açıklama var ama yinede yazayım
    ben motorumu 2 ci el aldım ,aldığımda üstünde orijinal tur camı vardı,yan sanayide değil,şu yamahanın orjinali, 650-700 tl olanından,

avantajını ve dez avantajını yazayım

tek avantajı uzun oldugundan rüzgar yemezsiniz okadar

dez avantajları şöyle

1- tur camı geriye doğru uzun olduğundan,motoru elinizle gidondan tutup ileri geri itip çekerek yürütmek veya manevra yapmak gerektiğinde,tur camı kafanıza değiyor ve size mani oluyor,ayrıca aceleyle motora binerken yine kafanız cama vuruyor,,motor sehpadayken mecburen motora binip sehpadan indirmek için gidondan tutup iki elinizle ileriye ittirdiğinizde cam yine kafanıza vuruyor

2- cam yelken gibi büyük olduğundan rüzgarlı havalarda motorun dengesini bozuyor motoru saga sola atıyor,,rüzgarlı bir havada boğaz köprüsünden geçerken bu cam yüzünden az daha kaza yapıyordum

3-en önemli can alıcı noktasıda şu,,,yağmurlu havalarda cam ıslandığı için önünüzü göremiyorsunuz,,tur camı yüksek olduğundan üstünden bakarak ilerleme şansınızda olmuyor,tek çaresi inip camı silip tekrar yola devam etmek,eğer yağmur devamlı yağıyorsa bunuda yapamıyorsunuz mecburen kenara çekip yağmurun dinmesini beklemek zorunda kalıyorsunuz,,bu rezilliği yaşadığım için yazıyorum bunları

ben bunlara katlanırım diyorsanız tur camı alıp takabilirsiniz,,ama katlanamam derseniz...

çare olarak ya orijinal cama asansör tipi ek aparat cam alıp gerektiğinde yükseltip kullanacaksınız (forumda kullanan arkadaşlar vardır)
    yada önceki sayfada fotosunu koyduğum orjinalden 10cm uzun cam alıp takacaksınız,gerektiğinde yağmurlu havada üstünden bakıp yola devam edebileceksin

karar senin,ben sadece avantaj ve dez avantajlarını bilgilendirme amaçlı yazdım

son olarak tur camını söküp takmak çok zor değil ama söküp takmak için takımın olması gerekli,,takımın varsa en fazla 15-20 dakikada söküp takarsınız,fakat devamlı sök tak yapmayada gelmez vidaları yalama yapabilirsiniz
    Kaptan Bazil bunu beğendi.

İlginiz ve cavabınız için teşekkür ederim .Facebook linkleri malesef açılmadı . Ama sahibinden linki açıldı hem orjinaline çok yakın duruyor hemde fiyatıda fena değil . İstanbul Üsküdar da yaşıyorum . Önümüzde ki haftasonu muhtemelen gidip yerinde görürüm . Ve kalite hissini tam veriyorsa bunu alırım .

Bu demiri alsam bunun üstüne maxem cantayı yada kappa 37 NN i sorunsuz bir sekılde monte edebilir miyim ?

İbrahim beyi verdiğiniz numaradan aradım . Sağolsun ilgili biri belli ama biraz hevesi kırılmış müşterilerin çok fazla indirim talepleri yüzünden

Şimdilik elinde ürünler yok 15 gün sonra olabilir diyor . İki hafta sonra tekrar arayıp stok kontrolu yapacağım

Aşşağıya facebook da paylaştığım ve üsstteki sorularımın biraz daha geniş halini tekrar paylaştım . Daha iyi isteklerimi ifade ettiği için .

Merhaba Arkadaşlar

Motorsiklet sürücülüğünde yeni sayılırım .
    1 Nisan Yamaha zammından 2 gün önce Maltepe Tuna Plaza Yamahadan 18150 tl ye xmax İronmax motorumu sıfır olarak almış bulunuyorum .490 Tl gibi plaka ve ruhsat masrafı ile motoruma kavuştum.

Size ve tecrübelerine bir kaç sorum olacak ve tavsiyelerinizi isteyeceğim .
    Öncelikle faturama baktım bugün, heyecanla bakmamıştım . 17905 TL gibi ödediğim fiyattan daha düşük fatura edilmiş ilk fırsatta Maltepe Tuna Plaza Yamaha ya bu durumu soracağım.

Ödemeye ben gidemedim biraderi yollamıştım .Asıl satışı yapacak kişi yerine bir başkası karttan çekimi yapmış ve bu kişi satış sorumlusunu aramış ve sesi açık olan telefondan dışarıya çartırma felan demiş , ses dısarı gelincede karttan çekişi yapacak kişi telefon çekmiyor diye heyecanla telefonu kapatmış . Kardeşim yol seviyesi dükkanda benim avea telefonum full çekiyordu diyor .
    Ne yalan söyleyim plaka ruhsat da zaten biraz pahalı yapıldı gibi geliyor gerçi fiyatlara çok hakim değilim bunu da galiba fazlası ile onlara hissettirdim.

Aslında iki yerde okuduğum olumlu yorum için bu bayiye gittim burdan 200-300 tl daha ucuza şatışı olan bostancıda daloğlu vardı.

Bu üç durum miğdemi bulandırmadı desem yalan olur . :(

Yamaha nın kendi topcase si oldukça pahalı herşeyi ile bana 1850 TL gibi bir fiyat verildi.
    Yamahanın çanya yaşıyıcıcısı 530 TL internette onu alsam aldığım herhanği bir topcase uyarmı ?
    Yada kappanın taşıyıcısı var 375 TL ye yine İrfan karaman işimli bir usta yerli üretim irf marka bir taşıyıcı yapmış onları inceliyorum ama 350 TL fiyatı var fiyatı rekabetçi gelmedi aynı fiyata kappa almak yada 150 tl daha verip orjinalini almak daha ağır basıyor.

Çanta olarak ise MAXEM SL-45 204 TL yada Kappa K37NN 420 TL arasındayım , gerçi kappa 300-350 olsa iyi olurdu.
    Siz ne dersiniz orjinal taşıyıcı olıp bu çantalara mı bakmalı yoksa kappa yada irf marka taşıyıcı mı almalıyım .
    Güvenlik konusunda ise 50-100 tl arası disk kilidine ek olarak 100-150 tl arası bir zincir işimi görür mü ? Kırılmaz zincir dıye Karaköy de satılan zincir varmış ne dersiniz önerir misiniz ?

Çok yeni olan şu yeni motorcuya bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim .

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha öncede defalarca yazdım,, 210,uncu sayfada detaylı foto ve açıklama var ama yinede yazayım
    YERUÇAĞI çok teşekkür ederim ayrıntılı açıklamaların için. Konu ile ilgili forum içeriğine bakmıştım ama önceki mesajların gözümden kaçmış. Tecrübe ederek paylaştıkların çok önemli; rüzgar sesinden kurtulayım derken başka bir çok dertle boğuşmak istemem. Rüzgar deflektörü de düşünmüştüm ama ana cama takma aparatları görüş alanımı kısıtlar gibi geldi; rüzgarı kesmekte ne kadar işe yaradığı da şüpheli..
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı xparadigma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Bugün 2012 xmax 250 alarak aranıza katıldım. 20bin bakımları yeni yapılmış, kayış da değiştirildi dediler ancak göstergeden baktığımda v-belt uyarısı halen yanıp sönüyor. Bu uyarıyı resetlemem gerekir mi, yoksa motoru gidip bir ustaya mı göstereyim
    Siz yapamazsınız onu, ön taraf sökülüyor galiba o iş için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler