Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevabınız için. Luqui Moly çok övdüler. Biraz araştırdım, olumsuz bir şey bulamadım ben de aldım.

http://urun.n11.com/yag/liqui-moly-1...-lt-P147534902
    evet buda güzel zaten belli başlı motul ipone bide sizin aldığınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS
    Merhabalar, başlangıç motoru olarak xmax almaya karar verdim, 2016 model 2. el ABS li modellerin fiyatı 15-16 bin civarında, km leride max onbinlerde. Sizce bu rakamlar ikince el bir xmaxa verilir mi? "0" ları 16.950.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı bilemiyorum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, başlangıç motoru olarak xmax almaya karar verdim, 2016 model 2. el ABS li modellerin fiyatı 15-16 bin civarında, km leride max onbinlerde. Sizce bu rakamlar ikince el bir xmaxa verilir mi? "0" ları 16.950.
    Aynı kararsızlığı ben de yaşamıştım. İkinci eli ile sıfır arasında yalnızca bin lira fark olunca gittim sıfır aldım.
    bilemiyorum bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ......başlangıç motoru olarak xmax almaya karar verdim.......

Çok güçlü bir motor olmasada, yüksek ve geniş selesi vede ağırlığı ile sehir içi yogun trafikte xmax ilk aylarda sizi zorlayabilir , boyunuz 1,70 in altındaysa nmax ı da inceleyin..
    bilemiyorum bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS
    Boyum 1.83, Sürücü kursunda daha yüksek cc li motorları sürüyorum. Nmax ve xmax arasında kalmıştım eğitmenler de xmax almamı tavsiye ettiler fakat bütçe biraz zorluyor, 2. el piyasası mı yüksek ilanlar mı balon anlayamadım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Boyum 1.83, Sürücü kursunda daha yüksek cc li motorları sürüyorum. Nmax ve xmax arasında kalmıştım eğitmenler de xmax almamı tavsiye ettiler fakat bütçe biraz zorluyor, 2. el piyasası mı yüksek ilanlar mı balon anlayamadım
    xmax - nmax tercihine binaen degil ama kurs şartlarında yüksek cc motorları denemiş olmanız trafiğe çıkacak cesareti vermesin size , sen beceremezsin şeklinde anlamayın, boyunda gayet uygun ama nmax i incelemeni tavsiye ederim, benim boy 1.89 inan nmax in ayak uzatma mesafesi daha güzel, hem bütçem kisitli da diyorsun, ikisi arasinda yakit tuketimi neredeyse yari yariya ;)
    espresso ve bilemiyorum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax - nmax tercihine binaen degil ama kurs şartlarında yüksek cc motorları denemiş olmanız trafiğe çıkacak cesareti vermesin size , sen beceremezsin şeklinde anlamayın, boyunda gayet uygun ama nmax i incelemeni tavsiye ederim, benim boy 1.89 inan nmax in ayak uzatma mesafesi daha güzel, hem bütçem kisitli da diyorsun, ikisi arasinda yakit tuketimi neredeyse yari yariya ;)
    ben nmaxe göre ayarlamıştım kendimi fakat uzun yol da yapacağım, şehir dışı çok olmasa da istanbulun bir ucundan diğer ucuna gideceğim zamanlar olacak, o yüzden otobanda çok yormamaması ve tekrar tekrar motor arama süreci yaşamamak adına xmax tercih sebebim aldıktan sonra yakıt o kadar etkilemez beni diye düşünüyorum ama 2. eller sıfır fiyatına olunca düşündürüyor :/
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    ben nmaxe göre ayarlamıştım kendimi fakat uzun yol da yapacağım, şehir dışı çok olmasa da istanbulun bir ucundan diğer ucuna gideceğim zamanlar olacak, o yüzden otobanda çok yormamaması ve tekrar tekrar motor arama süreci yaşamamak adına xmax tercih sebebim aldıktan sonra yakıt o kadar etkilemez beni diye düşünüyorum ama 2. eller sıfır fiyatına olunca düşündürüyor :/
    Ben de istanbul içinde işe gidip gelmek için aldım. Evden işe 40km yol olunca tem yoluna çıktığımda zorlamasın diyerek xmax tercih ettim. Normalda motor mu alsam demeye başladığımda aklımda nmax vardı, ama bütçemi aşırı zorlayıp xmax almış oldum.
    İkinci elleri nedense pahalı satılıyor. bin lira fazla veririm sıfır alırım zaten bütçem iyice zorlanmış, ilk motorda ikinci el riskine girmeyeyim dedim.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter

2 ci elmi sıfırmı alacaksın bilmem ama x max al kardeşim,,ben 250 xmax aldım zamanında,bir müddet sonra yetersiz gelmeye başladı satıp 400 aldım

sen birde uzun yol yapacağım arada diyorsun,, 125cc nmax alırsan bir müddet sonra sana yetersiz geldiğini görecek ve xmax almadığına bin pişman olacaksın,söylemedi deme

gerçi 250 xmax da alsan oda bir müddet sonra yetmeyecek ama nmax ile mukayese edilmez uzun yolda nmax bayıltır seni
    espresso bunu beğendi.

bugün Honda pcx den Xmaxe geçmenin dezavantajını görmüş oldum. pcx le aralardan tık tık geçiyodum. göz alışkanlığı yüzünden arayı yanlış hesapladım ve kendimi bariyerle araç arasına sıkıştırdım neyseki çok küçük çaplı bir kaza oldu ufak bir çizikle kurtuldum. o yüzden nmaxden xmaxe geçtikten sonra boyuta iyice alışana kadar dikkatli kullanın derim.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    arkadaşlar x-max ımı satıyorum ilgilenenler için sahibinden.com ilan numarası; 413771061

Merhaba Arkadaşlar,

2014 23000 km deki motorum bu sabah kontağı açarak marş basmak istedigimde tık diye ses yaptı ve marş basmadı. fren manetini 2,3 kez bırakıp tekrar basarak denedigimde arada çalıştı. sonra 200 mt aşagıdaki benzinciye gidip benzin aldıgımda da aynı şekilde 2. seferde çalıştı. 20 km kullanıp işyerimin önüne geldim. motoru stop ederek tekrar kontagı açıp marş a basmamda ilk seferde gene marş basmandı. fren manetini bırakarak tekrar sıktım ve o şekilde 2. denememde marş basarak motor çalıştı. akü ikazı filanda vermiyor. böyle bir problem yaşayan oldumu acaba?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    akü ikazı veriyor mu ki zaten ? Bence aküye baktırın siz.

S.a arkadaşlar. Son zamanlarda kayış değiştiren oldumu ve kaç binde değiştirdi. Kazasız belasız surusler

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben yeni değiştirdim, 20.000 km de

Hangi marka kayış aldınız. İşçilik malzeme ne kadar tuttu ve birde çıkan kayışin durumu nasıldı

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Orjinal kayış 250 tl. Eski kayış da iyi durumdaydı.Filtreler ve yağ da değişti, yaklaşık 600 tl.

Güle güle kullanın

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

2014 23000 km deki motorum bu sabah kontağı açarak marş basmak istedigimde tık diye ses yaptı ve marş basmadı. fren manetini 2,3 kez bırakıp tekrar basarak denedigimde arada çalıştı. sonra 200 mt aşagıdaki benzinciye gidip benzin aldıgımda da aynı şekilde 2. seferde çalıştı. 20 km kullanıp işyerimin önüne geldim. motoru stop ederek tekrar kontagı açıp marş a basmamda ilk seferde gene marş basmandı. fren manetini bırakarak tekrar sıktım ve o şekilde 2. denememde marş basarak motor çalıştı. akü ikazı filanda vermiyor. böyle bir problem yaşayan oldumu acaba?
    akü ile alakalı değil kardeşim,akü ile alakalı olsa hiç basmaz,,frene basmadan motor çalışmadığı için manetteki müşürde bir problem vardır yada marş motorundaki kömür bitmiştir veya marş dişlisinde sorun vardır,bu üçünden biri,ama büyük olasılıkla motorun km sini baz alırsak marş motorundan kaynaklıdır
    servise veya tamirciye göstermeniz gerekiyor

Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Sadece arka frene basarak mı denediniz?
    Cevap evetse bi de ön frene basarak çalıştırmayı deneyin ve sonucu yazın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler