Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrebayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Satanların model yılı tutmuyor tutanları da aradigimda elletinde kalmafiklarini soylediler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    valla kma dan sinterli balata aldım 100 liraya kendim taktım ön balata okunmuş üflenmiş galiba 36.000 km dir değiştmedi bitmiyor %100 orjinal yamaha malı

Bizim 300 olarak beklediğimiz motor endonezya'da 250 cc olarak çıkıyormuş.
    O zaman 250 cc euro 4 uyumlu olarak biz de bir süre sonra bu kasayı Türkiye'de görebiliriz. Yanlış mıyım?

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Hakli olabilirsin dostum. Bugune kadar hic gormedim herhangibir markanin turkiyeye yuksek model cikarip baska ulkeye dusuk model urettigini. Bu arada fuara giden varmi goren eden fiyat belirlemislermi? Ben bugun bilet almaya gittim sabah 10 icin kalmamis aksama var aksamda calisiyorum yuksek ihtimal yalan oldu gidemicem. Giden resim ve fiyat paylasirsa yakindan fena olmaz

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı emrebayri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakli olabilirsin dostum. Bugune kadar hic gormedim herhangibir markanin turkiyeye yuksek model cikarip baska ulkeye dusuk model urettigini. Bu arada fuara giden varmi goren eden fiyat belirlemislermi? Ben bugun bilet almaya gittim sabah 10 icin kalmamis aksama var aksamda calisiyorum yuksek ihtimal yalan oldu gidemicem. Giden resim ve fiyat paylasirsa yakindan fena olmaz
    Bu gün fuar 14'de başlıyordu zaten.
    Saat 13:30'da oradaydım. Büyük bir kalabalık vardı. Reklam olsun diye metro çıkışına Ford Ranger pikaplardan getirmişler. Taksi gibi fuarın girişine götürdüler bizi, fazla yürümemüş olduk.

Kapılar açıldı, kalabalıktan bilet almak için yarım saat kadar bekledik. Bileti olanlar daha çabuk girdi içeriye.

Neyse, xmax konusuna dönelim. Ben 3 ay önce xmax 250 almıştım. Fiyatlar artacak diye ehliyetim olmamasına rağmen aldım, kapalı garaja koydum, ehliyet alana kadar binmiyorum henüz. Havalar ısınınca ehliyeti de alacağım.
    Fuarda Yamaha standında xmax 250 ve yeni xmax 300'ü gördüm. Xmax 300'ün fiyatı 26900TL. xmax 250 2017 model fiyatı ise 18bin TL. Ben 2016 modelini 16bin'e almıştım. (Bu fiyatalr absli fiyat. 300'ün abs olmayan versiyonu yok zaten)
    xmax 250 2016 model ile 2017 model arasında bir fark göremedim.
    xmax 300 görüntüsü çok güzel olmuş. görüntü dışında motor ve birkaç fark daha var ama aradaki 9bin liralık farka değer mi bilemem.

Kardeşim de iki arkadaşıyla birlikte motorlarıyla geldiler fuara. Gezdik, dolandık, bana ekipman baktık ama kalabalıktan montları rahat deneme şansımız fazla olmadı. Fiyatı uygun şeylerde çok kalabalık vardı, kalabalık fazla olmayan standlar da bütçemi aşıyordu.

Fuara kardeşim kendi MT7'si ile değil biraz km yapsın diye benim xmax ile gelmiş. Çıkışta otoparktan metroya kadar olan yolu kendi hiç binmediğim motoruma artçı olarak bindim.

Herşeyin fiyatı euro artınca uçmuş. Shoei kask baktık, kardeşim kendi kasnını euro ucuzken 1500 liraya almış, şimdi üzerinde 675euro etiketi görünce aynısından almaktan vazgeçtim. 1500 liraya kadar kask tavsiyesi arıyorum.

Ekipman için fuardan almak yerine bir cumartesi günü ayırıp kadıköy hasanpaşadaki dükkanlardan almak daha mantıklı olacak sanırım. Hiç bir şey almadım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    fuara ucuz bişey almak amacıyla gitmeyin,eliniz boş dönersiniz,aradığınız şeyi nette daha uyguna bulursunuz emin olun,üstelik yaptığınız masrafta cabası olur

ancak amaç ,yeni motorları görmek ise,tabiki gidilir gezilir,ben hemen her yıl gidiyorum ama bugüne kadar fren balatası dahi almadım
    yeni motorları görüp inceledik ,izin verilen motorların üstüne oturup foto çektik,motor etkinlikleri oluyor onlara baktık ,çekilişlere katıldık vs.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün fuar 14'de başlıyordu zaten.
    Saat 13:30'da oradaydım. Büyük bir kalabalık vardı. Reklam olsun diye metro çıkışına Ford Ranger pikaplardan getirmişler. Taksi gibi fuarın girişine götürdüler bizi, fazla yürümemüş olduk.

Kapılar açıldı, kalabalıktan bilet almak için yarım saat kadar bekledik. Bileti olanlar daha çabuk girdi içeriye.

Neyse, xmax konusuna dönelim. Ben 3 ay önce xmax 250 almıştım. Fiyatlar artacak diye ehliyetim olmamasına rağmen aldım, kapalı garaja koydum, ehliyet alana kadar binmiyorum henüz. Havalar ısınınca ehliyeti de alacağım.
    Fuarda Yamaha standında xmax 250 ve yeni xmax 300'ü gördüm. Xmax 300'ün fiyatı 26900TL. xmax 250 2017 model fiyatı ise 18bin TL. Ben 2016 modelini 16bin'e almıştım. (Bu fiyatalr absli fiyat. 300'ün abs olmayan versiyonu yok zaten)
    xmax 250 2016 model ile 2017 model arasında bir fark göremedim.
    xmax 300 görüntüsü çok güzel olmuş. görüntü dışında motor ve birkaç fark daha var ama aradaki 9bin liralık farka değer mi bilemem.

Kardeşim de iki arkadaşıyla birlikte motorlarıyla geldiler fuara. Gezdik, dolandık, bana ekipman baktık ama kalabalıktan montları rahat deneme şansımız fazla olmadı. Fiyatı uygun şeylerde çok kalabalık vardı, kalabalık fazla olmayan standlar da bütçemi aşıyordu.

Fuara kardeşim kendi MT7'si ile değil biraz km yapsın diye benim xmax ile gelmiş. Çıkışta otoparktan metroya kadar olan yolu kendi hiç binmediğim motoruma artçı olarak bindim.

Herşeyin fiyatı euro artınca uçmuş. Shoei kask baktık, kardeşim kendi kasnını euro ucuzken 1500 liraya almış, şimdi üzerinde 675euro etiketi görünce aynısından almaktan vazgeçtim. 1500 liraya kadar kask tavsiyesi arıyorum.

Ekipman için fuardan almak yerine bir cumartesi günü ayırıp kadıköy hasanpaşadaki dükkanlardan almak daha mantıklı olacak sanırım. Hiç bir şey almadım.
    Herkese iyi aksamlar

Bence cok para demisler fiyata tcs smart key led sarj soketi euro 4 ve bi kac ozellik icin o para verilmez onu alana kadar 400 cc alirim. Tabi alana da simdiden hayirli olsun.

Bende motoru kasimda aldim absli 16100 idi canta demir + canta + absli modeli 17000 e aldim guzel indirim yaptilar sordugum bir cok bayiye gore. 300 cc yi cok istiyordum ama o fiyati duyunca dedim iyiki almisim kasimda.

Dolar euro yukselmesine yukseliyorda dusunce hic birseyin fiyati malesef dusmuyor. Suan bir cok dukkanda indirim var fuar dolayisiyla elini cabuk tut bence. Tercih senin ama bikac site tavsiye ederim ne aldiysam memnun kaldim yine fiyat arastir tabiki http://www.motosikletaksesuarlari.com
    http://www.feyizoglu.com
    https://www.motoavm.com
    http://www.motoplus.com.tr/site/iletisim

Bunlarin magazalarida var internet satisi haricinde ben motosikletaksesuarlarindan aldimmalzemelerimi. Benim montum vardi esime mont ikimize kask eldiven falan burdan aldim.

Kask olarakta ben cene acilir kask seviyorum bazen bunalip acma geregi duyuyorum ve bi kac ay suren aratirmalarim sonrasinda cene acilir en dayanikli saglam kaskin İTALYAN CABERG DUKE modeli oldugunu ogrendim hatta kapali kasklarin bir coguna gorede arastirdigim dayaniklilik testlerinde iyi cikti. Tek sikayet bu modelde ses sikayeti cok asiri degil ama kisisel olarak cevredeki sesleri duyma ihtiyaci hissediyorum bu yuzden benim icin problem olmadi. Kapali istiyorsanda bir arkadasimin kaskini kullandim bir kac gun AGV K3 serisinden TARTARUGA modeli tam oturdu kafama ve cok rahattı.

Benim kask siyah mat
    Eşimin kaskı beyaz italyan çizgili
    Arkadaşımınki siyahlı yeşilli

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Bide resim ekliyim tam olsun bari 😁😁
    Motor_Derili ve espresso bunu beğendiler.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Hayırlı olsun. Caberg Duke benim de inceleyeceğim kasklardan.
    Duke L ve XL beden Xmax sele altına sığıyor mu? Kullanıcılardan yorum rica edebilir miyim?

Bir de Duroid modeli olsaymış memleketimizde daha iyi olacakmıştı ama yok

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Caberg Duke benim de inceleyeceğim kasklardan.
    Duke L ve XL beden Xmax sele altına sığıyor mu? Kullanıcılardan yorum rica edebilir miyim?

Bir de Duroid modeli olsaymış memleketimizde daha iyi olacakmıştı ama yok

http://www.caberg.it/_LOCAL/_src/ima.../DRD/HVG/1.jpg
    Cok guzelmis gercekten hosuma gitti. Bendekilerin ikiside large 2 ayni anda ne alta ne bagaja sigiyor. Birini cantaya birini bagaja koyuyorum mecburen. Xmax iyi bagaji var ama biraz kucuk sanki ironmax te genislettiler diye biliyorum
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Cok guzelmis gercekten hosuma gitti. Bendekilerin ikiside large 2 ayni anda ne alta ne bagaja sigiyor. Birini cantaya birini bagaja koyuyorum mecburen. Xmax iyi bagaji var ama biraz kucuk sanki ironmax te genislettiler diye biliyorum
    Benim için 1 tane sığması yeterli 250 düz, 250 Momo, İronmax ne de 400 de sele altı aynı ölçüde bir fark bulunmamakta. Yeni çıkan 300cc de bile fark olduğunu sanmıyorum. Cevap için teşekkür ederim. Selamlar...

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Sj4000 wifi deneme çekimleridir. videolar 720/60 fps çekildi biraz hızlandırılmış gibidir. hem iyi hem çok yer kaplamaması için böyle çekildi. 720 izlerseniz kalitesini görebilirsiniz

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

videolarda görülen 2 ayna arasına takılı bu parçanın adı nedir? nereden tedarik edebilirim? tam olarak işlevleri nelerdir?

teşekkürler

Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

videolarda görülen 2 ayna arasına takılı bu parçanın adı nedir? nereden tedarik edebilirim? tam olarak işlevleri nelerdir?

teşekkürler
    Ben bunu aea ekibinde sürekli gezen bir hoca vardı adını unuttum şu an. Onun kymco scooter da görmüştüm. Önüne kızını aldığı zaman onun tutması için tutamak olarak kullandırtıyordu. Tabii emre arkadaşımız başka bir işlev için takmış olabilir. Gelince kendi söyler artık.

Şimdi aklıma geldi de. Acaba aynalar titremesin diye mi?

Motosikleti
    xmax 250 abs
    yamaha orjinal telefon tutucu çok pahalı, muhtemelen ucuz olan telefon tutucuların kullanılmasını da sağlıyor, ama acaba başka bir işlevi var mıdır?

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    O telefon tutucu icin tek adres var tabiki Sezgin Korkmaz
    0 (537) 693 31 11

Motosikleti
    Xmax
    momo da alışmışım akşam beyaz göstergeye normal xmax kırmızı bu ne dedim..

kamerada iyiymiş

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    momo da alışmışım akşam beyaz göstergeye normal xmax kırmızı bu ne dedim..

kamerada iyiymiş
    İronmaxler de de beyaz yapmislar yine gostergeyi. Camera iyi ya ihtiyaci karsiliyo goproya falan dunya para vermeye gerek kalmiyor

Motosikleti
    Xmax
    İronmaxler de de beyaz yapmislar yine gostergeyi. Camera iyi ya ihtiyaci karsiliyo goproya falan dunya para vermeye gerek kalmiyor
    Bende eken hd var ben yazin 120 liraya filan aldim oda guzel cekiyor

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu aea ekibinde sürekli gezen bir hoca vardı adını unuttum şu an. Onun kymco scooter da görmüştüm. Önüne kızını aldığı zaman onun tutması için tutamak olarak kullandırtıyordu. Tabii emre arkadaşımız başka bir işlev için takmış olabilir. Gelince kendi söyler artık.

Şimdi aklıma geldi de. Acaba aynalar titremesin diye mi?
    Simdi gordum sorunu kusura bakma. Yamahanin orjinal telefon tutacagi cok pahali biliosunuz. Bu iki aynayi sokup icinden gecirip tekrar takiyosunuz. Telefon tutacagi navigasyon ve benzeri ne varsa resimdeki gibi sıkıştırmalı hepsini tutturabilirsiniz. Bunu imalatini yapan kiside Sezgin Korkmaz yamaha cidir. Kullanisli titremede yapmiyor goruntu acisindan motorada uyumlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

teşekkürler
    Sezgin korkmaz
    0 (537) 693 31 11

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Bu arada soylemeyi unuttum iki tip var biri kisa tek aynaya saabitleniyo titreme yapabiliyormus digeri bendeki iki aynaya sabit. Fiyatida kisasi 15 uzunu 20 idi sanirim
    otchill bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler