Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Selamlar,
    Sağlık sorunlarından dolayı sıfır alıp hiç kullanamadığım 2016 model X Max Iron Max 250 ABS motorum 74 km dedir ve aldığım günden beri Kapalı Garajda, brandasının altında muhafaza edilmektedir. Yolcu Sırt Dayama ve Bacak koruma servis tarafından aldığımda takılmıştır. Fiyatı 18.250 TL dir.
    Aşağıdaki linkten tüm detayları görebilirsiniz. İlgilenene arkadaşlara duyurulur.
    Tel: 0533 334 74 50, Ercüment Akuş
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93425227/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selam arkadaşlar, 15 gün kadar önce 2. el 2016 model Xmax 250 ABS alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Motorum 4.000 km'de. Yakıt tüketimim ortalama 4.9, 5.0 civarında ve öyle çok agresif kullanmıyorum zaten alışma sürecindeyim ama genelde kısa mesafe gidiyorum 5-6 kmlik yollar ve şehir içi trafikte kalıyorum. Çeşitli yerlerden 3.5- 4 arası tüketimler okuyorum pek inandırıcı gelmiyor. Sizce fazla mı yakıyor?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evet fazla yakıyor.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı azah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, 15 gün kadar önce 2. el 2016 model Xmax 250 ABS alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Motorum 4.000 km'de. Yakıt tüketimim ortalama 4.9, 5.0 civarında ve öyle çok agresif kullanmıyorum zaten alışma sürecindeyim ama genelde kısa mesafe gidiyorum 5-6 kmlik yollar ve şehir içi trafikte kalıyorum. Çeşitli yerlerden 3.5- 4 arası tüketimler okuyorum pek inandırıcı gelmiyor. Sizce fazla mı yakıyor?
    2016 nisanda sıfır olarak aldım. Bugüne kadar 3400km yol yaptım. Tüm benzin faturalarını saklıyorum. Ortalama yakıt tüketimim 2,94lt/100km. %80 şehirlerarası kullandım.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı azah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa mesafe motor daha kendine gelmeden sen gideceğin yere varmış oluyosun. bu yüzden fazla yakıyor.

36.700 km ortalama tüketim 3.5-3.4 (akrapovic,bmc hava filtresi)

Yaktiracaksiniz bana makinayi gecen sene pcx 125 kullaaniyordum onun yakit tuketimi bile 2.3 filandi
    Napiyosunuz arkadas kontak kapali yokus assagi 50 km lemi gidiyosunuz
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Yakıt tüketimi bence de fazla ben 2 ay önce sıfır aldım rodaj süresince dikkatli kullandım 3.2 yaktı ki rodajda fazla yakar. Belki ölçümü ya da bilgisayar verisini yanlış yorumluyorsunuz ya da sizden önceki sahibi dikkatsiz kullanıp ayarlarını kaçırmış olabilir servise göstermenizde fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı mow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yıllardır forumlarda xmax için selesinin sert olduğu ve arka amortisorun sert olduğu söylenmiş. Bunlar yeni modeller için de geçerli mi?
    Eski xmax kullanmadım ama bende şuan 2016 ironmax var konfor selesi rahat öyle sertliği yok bel ağrısı da olmuyor bende ama arka amortisörler gerçekten sert daha önce vitesli büyük motosikletler kullandım onlarla kıyaslarsam evet çok sert bozuk yollarda hissettiriyor ama sanırım xmax in doğası bu çünkü görüntü olarak ta scooter gibi değil spor motosiklet gibi belki bu yüzden denge ve yol tutuşu için böyle bir şey yapmışlar.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Bilgisayarın ölçtüğü veriye göre hesap yapmayın. Benzin ışığı yanınca benzin alın, aldığınızda trip'i sıfırlayın. Litreyi de bir yere not edin. Benzin ışığınız yandığınızda km/lt yapın...Bilgisayardan farklı sonuc cıktıgını göreceksiniz..

kırıkkrank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı sarperfb1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayarın ölçtüğü veriye göre hesap yapmayın. Benzin ışığı yanınca benzin alın, aldığınızda trip'i sıfırlayın. Litreyi de bir yere not edin. Benzin ışığınız yandığınızda km/lt yapın...Bilgisayardan farklı sonuc cıktıgını göreceksiniz..
    doğrusu sizin söylediğiniz gibi haklısınız.

ama xmax in göstergesi max %0,2 sapma ile her seferinde doğru sonuç verdi. bu durumu arabada da daha önce test etmiştim. accent era hiç tuturamamıştı. auris-avensis-c4- mondeo nerdeyse hatasız göstermişti.

bu ölçüm konusunu gerçekten çok kez denedim. bilinçli bir şekilde denedim.

Genc insanlar yamahami tovbeler olsun bulastigim gune lanet olsun daha 4000 ine girmedi makina 2 haftalik izne ciktim birakirken yagmur camur wardi geldim yakisikliyi bi yikayayim dedim tatatam iste sahne
    Simdi yamaha bana kesin kullanici hatasi diyecek sikistirincada ekzoz sicakken motor yikanmis diyecek mühendisler yaa adamlarda zeka fışkıriyor benimde onlara bi sorum var peki bu 16.500 ze sattiginiz 250cc lik motoru sağnak yagmurda kullanamayacakmiyiz bu kadarmi kalitesiz bu hayvan!!!

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı danger_fou adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genc insanlar yamahami tovbeler olsun bulastigim gune lanet olsun daha 4000 ine girmedi makina 2 haftalik izne ciktim birakirken yagmur camur wardi geldim yakisikliyi bi yikayayim dedim tatatam iste sahne
    Simdi yamaha bana kesin kullanici hatasi diyecek sikistirincada ekzoz sicakken motor yikanmis diyecek mühendisler yaa adamlarda zeka fışkıriyor benimde onlara bi sorum var peki bu 16.500 ze sattiginiz 250cc lik motoru sağnak yagmurda kullanamayacakmiyiz bu kadarmi kalitesiz bu hayvan!!!

http://i.hizliresim.com/d8QYLQ.jpg

http://i.hizliresim.com/5LPWNA.jpg
    bu durum bana vespa lx150 de olmuştu. sıcakken yıkama sonucunda oluyor malesef garantiye girmeyecek bu şekilde kullanacaksınız.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 nisanda sıfır olarak aldım. Bugüne kadar 3400km yol yaptım. Tüm benzin faturalarını saklıyorum. Ortalama yakıt tüketimim 2,94lt/100km. %80 şehirlerarası kullandım.
    %80 şehirlerarası nasıl oluyor. 2. motosiklet falan mı var? yoksa şehiriçi otomobil mi kullanıyorsunuz iş gereği.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı mow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yıllardır forumlarda xmax için selesinin sert olduğu ve arka amortisorun sert olduğu söylenmiş. Bunlar yeni modeller için de geçerli mi?
    evet aynen. istersen bulduğun bir xmax in üzerine otur sürmene gerek yok, anlarsın. ironmax'in nispeten daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Abi ne demek sicakken yikandi o zaman sagnak yagmurlu havada kullanmiycan suruyosun su birikintisi gordun icinden gecmiycen haram zehir zikkim olsun p.lere
    Daha 7 ay kredisi var bu paralari sanki agactan topluyoruz!!!!
    Bu arada bilgi olsun diye soyliyeyim ilk motorum 2012 model pcx di ben yaklasik 2 sene kullandim tabi cahillik basa bela abi sicak micak dinlemeden yazin bile motoru yikiyodum 2 sene boyle takildik nokta boyle biseyle karsilasmadim

Motosikleti
    Xmax
    Abi ne demek sicakken yikandi o zaman sagnak yagmurlu havada kullanmiycan suruyosun su birikintisi gordun icinden gecmiycen haram zehir zikkim olsun p.lere
    Daha 7 ay kredisi var bu paralari sanki agactan topluyoruz!!!!
    Bu arada bilgi olsun diye soyliyeyim ilk motorum 2012 model pcx di ben yaklasik 2 sene kullandim tabi cahillik basa bela abi sicak micak dinlemeden yazin bile motoru yikiyodum 2 sene boyle takildik nokta boyle biseyle karsilasmadim
    haklısın ama malesef bu gibi durumları garantiye sokmuyorlar. dedikleri şu yağmur suyunda gitmek farklı motoru sıcakken tazyikli suyla yıkamak farklı.

tabi yinede bi danışabilirsin

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şaşırdım açıkçası, sanki asit değmiş gibi. 5 senedir kullanıyorum, en ufak bir pas izi yok egzozda, sudan falan da sakınmam hiç. Anlamadım bir şey.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Yukarıdaki görüntü xmax 250 alma düşüncelerimin bir anda kafamdan silinmesine neden oldu.
    Pcx 125 imle ben bir süre daha devam edeceğim anlaşılan :(

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

http://i.hizliresim.com/d8QYLQ.jpg

http://i.hizliresim.com/5LPWNA.jpg
    Benimki XCITY ama egzost aynı. 5 yıl ve 40 bin km. doluyor. Yağmurda yüzlerce km uzun yol gittiğim oldu.
    Sıcakken yıkadım. Sorun yok. Dikkat ederseniz metal ve plastik aksamda aynı biçimde hasarlar oluşmuş. Dış etken haricinde böyle bir şeyin olması imkansız. Yıkamacıların kullandığı kimyasal maddeyi kullanmanızı tavsiye etmem. 1 kez kullandım. Sonuncu kullanışım oldu.
    Maallesef konu pek Yamaha ile ilgiliymiş gibi durmuyor.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    susturucuya aleminyum rengi sprey boya atılmış gibi duruyor,hatta sprey boyayı atarken plastik aksamlarada gelmiş

burdaki olay kesinlikle dışardan müdahale

Walla abiler disaridan mudahile diyosunuz ama arac surekli otoparkta isyerinde ise surekli gozumun onunde
    Yikamacilarin kullandigi sey derken sadece kopuklerini kullaniyorum plastik aksam icin bende kontrol ettim yikarken boyalar oraya sicramis plastik aksamda aslinda bi sikinti yok

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Walla abiler disaridan mudahile diyosunuz ama arac surekli otoparkta isyerinde ise surekli gozumun onunde
    Yikamacilarin kullandigi sey derken sadece kopuklerini kullaniyorum plastik aksam icin bende kontrol ettim yikarken boyalar oraya sicramis plastik aksamda aslinda bi sikinti yok
    Kullandığın yıkama köpüğü hakkında alttaki yazıyı okumanı tavsiye ederim. İyi sürüşler...
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-uyaridir.html
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler