Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce yamaha anadoludan xmax 250 almıştım. 1000km bakım yaklaştı yamaha anadolu kapanmış önerebileceğiniz servis var mı ? yorumlara bakıyorum herkes servislerden şikayetçi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lebrama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce yamaha anadoludan xmax 250 almıştım. 1000km bakım yaklaştı yamaha anadolu kapanmış önerebileceğiniz servis var mı ? yorumlara bakıyorum herkes servislerden şikayetçi
    Maltepe Tuna'da yaptırmıştım, önermiyorum. Amaçları bakım değil zaten 1,3litre dandirik yağ koyup 5 litre tam sentetik yağ parası almak.

Ben de 4000km bakımını yaptıracağım. Acaba garantiyi bozup, kendim mi yapsam diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Bence garantiyi bozma elektronik arıza filan olursa sıkıntı yaşarsın. Anadolu yakasında bulamazsam kardeşler yamahaya gitmeyi düşünüyorum

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Lebrama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence garantiyi bozma elektronik arıza filan olursa sıkıntı yaşarsın. Anadolu yakasında bulamazsam kardeşler yamahaya gitmeyi düşünüyorum
    Ben de oraya gidiyordum sürekli. Açılması da çok olmamıştı halbuki. Niye kapandı acaba bilgin var mı ?

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de oraya gidiyordum sürekli. Açılması da çok olmamıştı halbuki. Niye kapandı acaba bilgin var mı ?
    Valla bende bilmiyorum pazartesi uğradığımda kapatılmış ve kiralık dükkan ilanı asılmıştı.

Motosikleti
    Tmax 530
    Motoru da ilk 1000 bakim servisini de Tuna dan aldim.. fiyatlar asagi yukari aynidir.
    70 tl di sanirim verdigim.
    Bir sikinti ile karsilasmadim.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 1 aydır xmax 250 sahibiyim.
    Bayramda 10 eylül sabahı İstanbuldan Bodruma yola çıkmayı düşünüyorum. Aranızda böyle bir gezi planlayanlar varsa yol arkadaşlığı etmek isterim.
    Artçım gelip gelmemekte kararsız olduğundan, yol bazen gözümde büyüyor. En azından başka bir motorlu arkadaşla ilerlemek daha keyifli ve güvenli olabilir diye düşünüyorum.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Anadolu Yamaha gerçekten kapanmış mı yoksa başka yere mi taşınmış bilen var mı ?

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu Yamaha gerçekten kapanmış mı yoksa başka yere mi taşınmış bilen var mı ?
    Hocam geçenlerde de bir atkadaş, kapanmış diyordu.

Bu arada benden tavsiye, orijinal sissybar taktıran arkadaşlar sissybarın yamaha amblemi en ufak bir etki ile düşüyor. Benimki 3gün dayandı. Kendiniz söküp sıcak silikon ile yapıştırmanızı tavsiye ediyorum. Serviste konuştuğum motor sahipleri de hep düştüğünden bahsetmişti.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba arkadaşlar sonunda xmax ımı aldım. 2014 model mat gri. Sİzlere birkaç şey sormak istiyorum.
    İlk olarak freni sıktığımda cızzz diye bir ses geliyor sebebi nedir acaba yada normal mi bu sesin gelmesi ?
    Asansörlü ön cam nereden bulabilirim ?
    Sissy bar taktırmak istiyorum fakat malum orjinali çok pahalı givi marka var sorunsuz şekilde montaj oluyor mu ?

Motosikleti
    herkese selamlar. hep okuyorum bi titreşimdir gidiyor. ben hiç öyle bi şey hissetmiyodum yada çok iyi bilmediğimden anlamıyodum fakat uzun yoldan döndükten sonra (1030 km yol yaptık ) topcase inanılmaz titriyor. gaz verdiğimde takır takır ötüyo resmen.bu arada motorum daha 3400 km de. acaip soğudum motordan . her yerini yokladım vidalar vs sorunsuz . sanırım motorla ilgili.neden olabilir. birde honda nc 750x hakkında fikri olan var mı.otomatik vitesmiş.çok tecrübeli değilim bana uyar mı acaba motor ..
    tekeriniz düz bassın arkadaslar.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı master35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar sonunda xmax ımı aldım. 2014 model mat gri. Sİzlere birkaç şey sormak istiyorum.
    İlk olarak freni sıktığımda cızzz diye bir ses geliyor sebebi nedir acaba yada normal mi bu sesin gelmesi ?
    Asansörlü ön cam nereden bulabilirim ?
    Sissy bar taktırmak istiyorum fakat malum orjinali çok pahalı givi marka var sorunsuz şekilde montaj oluyor mu ?
    Balata bitmiş olabilir. Demir sürtüyor olabilir. Balataları kontrol edin.[COLOR="Silver"]

herkese selamlar. hep okuyorum bi titreşimdir gidiyor. ben hiç öyle bi şey hissetmiyodum yada çok iyi bilmediğimden anlamıyodum fakat uzun yoldan döndükten sonra (1030 km yol yaptık ) topcase inanılmaz titriyor. gaz verdiğimde takır takır ötüyo resmen.bu arada motorum daha 3400 km de. acaip soğudum motordan . her yerini yokladım vidalar vs sorunsuz . sanırım motorla ilgili.neden olabilir. birde honda nc 750x hakkında fikri olan var mı.otomatik vitesmiş.çok tecrübeli değilim bana uyar mı acaba motor ..
    tekeriniz düz bassın arkadaslar.
    Titreşimin sebebi kullanılan dandik yağlar ve sulu benzin. Katkılı, 97 oktan benzin kullanın ve dandik yamalube yağı motorunuza koymayın, düzelecektir.

Motosikleti
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata bitmiş olabilir. Demir sürtüyor olabilir. Balataları kontrol edin.[COLOR="Silver"]

Titreşimin sebebi kullanılan dandik yağlar ve sulu benzin. Katkılı, 97 oktan benzin kullanın ve dandik yamalube yağı motorunuza koymayın, düzelecektir.
    yağdan olabilir diyosunuz ama 1000 km bakımdan sonra titreme yoktu.yoldan gelince oldu.en son silivriden benzin almıştım belki o benzin suludur. tekrar benzin alınca düzelir umarım .. teşekkür ederim .

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    yağdan olabilir diyosunuz ama 1000 km bakımdan sonra titreme yoktu.yoldan gelince oldu.en son silivriden benzin almıştım belki o benzin suludur. tekrar benzin alınca düzelir umarım .. teşekkür ederim .
    Hocam xmaxlerde kronik olarak ince bir titreme var, benim hoşuma gitmeye bile başladı
    Şaka bir yana eğer topcaseimiz orijinal değil ise eski motorumda aynısını yaşadım. Şehir içi aylarca kullandım, tık yok. Bir gün 700km yol yaptım, eve döndüm ertesi gün işe giderken çanta tıngırdıyor.
    Sorun uzun yolda çantayı doldurup, ağır bir şekilde kullanmaktan kaynaklanıyor. Eğer orijinal çantaysa servise bir gösterin ama yan bir ürün kullanıyorsanız çanta ile tabla arasına halı kaydırmaz, ince mukavva tarzı bir şey sıkıştırın. Ses kesiliyor ise kilit mekanizmasındaki bir boşluk sorun. Bu da ağır bir çantanın uzun yolda oluşturduğu moment etkisinden.
    Bu arada diğer arkadaşın dediği gibi farklı benzinler ile farklı titreşim oranları ortaya çıkıyor.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam xmaxlerde kronik olarak ince bir titreme var, benim hoşuma gitmeye bile başladı
    Şaka bir yana eğer topcaseimiz orijinal değil ise eski motorumda aynısını yaşadım. Şehir içi aylarca kullandım, tık yok. Bir gün 700km yol yaptım, eve döndüm ertesi gün işe giderken çanta tıngırdıyor.
    Sorun uzun yolda çantayı doldurup, ağır bir şekilde kullanmaktan kaynaklanıyor. Eğer orijinal çantaysa servise bir gösterin ama yan bir ürün kullanıyorsanız çanta ile tabla arasına halı kaydırmaz, ince mukavva tarzı bir şey sıkıştırın. Ses kesiliyor ise kilit mekanizmasındaki bir boşluk sorun. Bu da ağır bir çantanın uzun yolda oluşturduğu moment etkisinden.
    Bu arada diğer arkadaşın dediği gibi farklı benzinler ile farklı titreşim oranları ortaya çıkıyor.
    Çok teşekkür ederim.çanta orijinal.depodaki benzin bitip yeniden doldurunca bakıcaz artık.yine ses kesilmezse servise danısıcam. bu arada anadolu yamaha kapnmış diyolar. heralde maltepedeki servise gidecem arık. birde bu honda NC 750X fena halde aklıma yatmaya başladı. bakıcaz artık..

Motosikleti
    Tmax 530
    Çok teşekkür ederim.çanta orijinal.depodaki benzin bitip yeniden doldurunca bakıcaz artık.yine ses kesilmezse servise danısıcam. bu arada anadolu yamaha kapnmış diyolar. heralde maltepedeki servise gidecem arık. birde bu honda NC 750X fena halde aklıma yatmaya başladı. bakıcaz artık..
    NC 750x triptonik motor olarak geciyor yanlis bilmiyorsam.
    Bazi arkadaslar cok bulusma dedi ama. Iyice bir arastir dostum almadan..

Motosikleti
    Bugün Anadolu Yamaha ya uğradım . satış kapanmış ama servis çalışıyor.yetkili servis olarak çalışıyolarmış.sahibi de aynı Bahadır Beymiş.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Ön çamurluğun komple değişmesi gerekiyor (2 ayrı parça olarak satılıyor) ve servisten aldığım fiyat 470 tl zaten zorunlu trafik sigortasını 760 tl'ye yaptırmıştım. Neden herkes motor sürücülerini sövüşlenebilir keriz müşteri olarak görüp sinek misali ellerini ovuşturuyolar?

Motosiklet sürmek ayrı bi zevk ama artık bu iş çok pahalı gelmeye başladı.. ufacık bi parça için 470 tl istemek en basit tabirle insafsızlıktır karbonfiberdenmi platinden mi hangi pahalı malzemeden üretiliyor sanki alt tarafı plastik

Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön çamurluğun komple değişmesi gerekiyor (2 ayrı parça olarak satılıyor) ve servisten aldığım fiyat 470 tl zaten zorunlu trafik sigortasını 760 tl'ye yaptırmıştım. Neden herkes motor sürücülerini sövüşlenebilir keriz müşteri olarak görüp sinek misali ellerini ovuşturuyolar?

Motosiklet sürmek ayrı bi zevk ama artık bu iş çok pahalı gelmeye başladı.. ufacık bi parça için 470 tl istemek en basit tabirle insafsızlıktır karbonfiberdenmi platinden mi hangi pahalı malzemeden üretiliyor sanki alt tarafı plastik
    Maalesef öyle, maalesef. Ben de usb converter düşünüyorum. 90 TL sadece alet. Bir de bunun işçiliği var.

Geçen arkadaş söyledi, grenajda bulunan 'xmax yazısı' bile 90 TL'miş Şaka gibi bi' fiyat. Sadece bir yazı, logo.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef öyle, maalesef. Ben de usb converter düşünüyorum. 90 TL sadece alet. Bir de bunun işçiliği var.

Geçen arkadaş söyledi, grenajda bulunan 'xmax yazısı' bile 90 TL'miş Şaka gibi bi' fiyat. Sadece bir yazı, logo.
    Sissybar'ın yamaha amblemi düşüyor. Yenisi 100 Tl
    Bu arada ben düşürdüğüm amblemi işyerinin otoparkında buldum
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler