Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Arkadaşlar yine yardımınıza ihtiyacım var.
    Alacağım aksesuarlar: Yamaha 50 lt çanta, çanta demiri, sırtlık, kilit, bacak koruma, ön konsol çantası.
    Çanta ile ilgili şöyle bir sıkıntı var? Orjinal demiri hiç beğenmedim çok kaba üstelikte çok pahalı. Bayi bunun yerine yarı fiyatına başka bir demir önerdi. Bu şekil de xmax'ın şu an üzerinde bulunan tutamaçlar da üzerinde kalmış oluyor. Ne diyorsunuz? Orjinal olmayan çanta demiri taktırsam zararı olur mu?
    Diğer taraftan çantayı hemen taktırayım mı? Yoksa ücretsiz mobtaj hakkım baki olacak şekilde 1000 bakımına gelince mi taktırayım. Motora alışana kadar çantasız binmek istiyorum açıkçası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar mrb,yeni uye oldum.Birsey paylaşmak istiyorum,2013 xmax 250 motorumda dun radyator fani sorunu yasadim.Gorunen fan donmuyor ve hortum patlattı.Fanin tamiri mumkun mudur ya da yeni mi alınmasi gerekicek b?Bugun yapilan kontrollerden sonra belli olucak.Orijinal fan motoru 555,00 tl fiyat verdiler.Ayrica,uyumlu başka model fan motoru da bakicam orj.pahali geldi.Bu konu hakkında bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacim var,tesekkurler...

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Hayırlı olsun Irau, güzel günlerde...
    IRau bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı engin34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar mrb,yeni uye oldum.Birsey paylaşmak istiyorum,2013 xmax 250 motorumda dun radyator fani sorunu yasadim.Gorunen fan donmuyor ve hortum patlattı.Fanin tamiri mumkun mudur ya da yeni mi alınmasi gerekicek b?Bugun yapilan kontrollerden sonra belli olucak.Orijinal fan motoru 555,00 tl fiyat verdiler.Ayrica,uyumlu başka model fan motoru da bakicam orj.pahali geldi.Bu konu hakkında bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacim var,tesekkurler...
    Yetkılı servısler dısında konuyu sorgulama ımkanın oldu mu,buyuk ıhtımalle daha uygun bır butceye halledebılırsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Motosıkletlerınız ıcın branda kullanan yada kullanımı konusunda onerısı olan var mı,yaz aylarında dısarıda uzun saatler park halında kalıyor araclarımız plastıklerının zamanla solması muhtemel yorumlarınızı beklıyorum

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Irau, güzel günlerde...
    teşekkür ederim bundan sonra inşallah param olursa 600rr
    Kanji bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Kısa momo camı arıyorum arkadaşlar. Elinde olup kullanmayı düşünmeyen varsa ben talibim

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba

xmax 250 abs alacağım, sıfır motor michelin citygrip lastikle mi satılıyor yoksa IRC lastikle mi? Motoru aldıktan sonra lastik değişimine gerek var mıdır?

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

xmax 250 abs alacağım, sıfır motor michelin citygrip lastikle mi satılıyor yoksa IRC lastikle mi? Motoru aldıktan sonra lastik değişimine gerek var mıdır?
    Hocam michelin city gripnlastikler standart, aldıktan sonra değiştirmene gerek yok.
    otchill bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Arkadaşlar kimsenin bana trakya turu ve gökçeada için bi tavsiyesi önerisi yok mudur yahu?

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kimsenin bana trakya turu ve gökçeada için bi tavsiyesi önerisi yok mudur yahu?
    Hocam aynı öneriye ben de açığım. Ramazanın son haftası ve bayram haftası izinliyim. İlk hafta 3 günlük bir tur ardından da memlekete Tekirdağ a bayram tatiline geçmeyi planlıyorum.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

YaTutarsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj - Dominar 400 (2017)
    Aranıza iki hafta önce 3700km de(şu an 4700de) aldığım xmax 400 abs ile katılmış bulunuyorum. Akrapovic, sisybar ve tur camıyla geldi.

İZLENİM: Bundan önceki 100kg'lik bir motordu. Ama bu... Motorun duraklama anlarında kendisiyle boğuşuyorum resmen Yokuşta dönerken, bir anda durmak zorunda kalınca 200küsür kg'ı hissettirdi bana. Nasıl yatırmadım motoru kendime şaşırdım. Bu motorun kusuru değil, benim duruş tekniğini geliştirmemle aşacağım bir konu sanırsam. Boy 1.76, öne kaykılmadığım zamanlarda parmak ucuyla duruyorum, bunun da etkisi olabilir. Bunun dışında kendisinden çok memnunum. Sürmesi çok keyifli... Benimki 100km'de 4,3lt yakıyor.

SORU: 5000 bakımını hangi serviste yaptırmamı önerirsiniz? ist. avrupa yakasındayım. Kardeşler için olumsuz bir-iki yorum okudum ama 2011-2012 senesine aitti o yorumlar.

TALEP: Son olarak; Bayram tatilinin 4 gününü istanbul-çanakkale ve aşağılar yönünde gidebildiğim kadar gitmeyi planlıyorum.
    Amaç deli gibi uzun yol sürüşü olacak ama yanında "görme - tatma istasyonları minvalinde" önerilere ben de açığım. ;)

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle,,5000 bakımı büyük bir bakım değil yağ ve yağ filtresi değişecek,şanzıman yağı tamamlanacak eksikse okadar,,size en yakın servise gitmenizi öneririm ama kesinlikle telefonla randevu alın,yoksa geri dönersiniz haberiniz olsun,,genelde 3-5 gün sonraya randevu veriyorlar

şirinevler aydın motor tavsiye ederim,,kardeşler yamahada her yaptırdığım bakımda eksikler gördüm,civataları yalama edip bırakmalar,gevşek bırakmalar,eksik bırakmalar,söktükleri kapağa hava bile tutmadan,silmeden takıp göndermeler

motoru kaça aldınız ve kaç model,akrapoviç egzoz sadece 3 binliraya yakın fiyatı var o yüzden sordum
    YaTutarsa bunu beğendi.

YaTutarsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj - Dominar 400 (2017)
    iyi dilek ve cevap için teşekkürler, kardeşler olmasın bencede... Huylandım bi kere...

Motoru şans eseri parayla pek işi olmayan birinden aldım. Motorla da pek işi yokmuş ki iki senelik motoru bu kadar düşük km ye alabildim. Okuyorsa buradan kendisine çok teşekkür ederim. Kendimi çok şanslı hissediyorum o yönden.
    Aldığım fiyat, sahibindende Motorun akranları içinde en düşük ilk üçten biriydi sanırım. Akrapovic ve diğer orjinal aksesuarlar da hediye geldi. Ekstralar 5000tl ye yaklaşıyor sanırım. Bu arada yanında kısa rüzgarlık ve orjinal egzozu da verdi. 10000 bakımından hemen sonra buradakilerden satabilirim belli olmaz o yüzden fiyat vermeyeyim ;)

herkese iyi sürüşler

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle,,5000 bakımı büyük bir bakım değil yağ ve yağ filtresi değişecek,şanzıman yağı tamamlanacak eksikse okadar,,size en yakın servise gitmenizi öneririm ama kesinlikle telefonla randevu alın,yoksa geri dönersiniz haberiniz olsun,,genelde 3-5 gün sonraya randevu veriyorlar

şirinevler aydın motor tavsiye ederim,,kardeşler yamahada her yaptırdığım bakımda eksikler gördüm,civataları yalama edip bırakmalar,gevşek bırakmalar,eksik bırakmalar,söktükleri kapağa hava bile tutmadan,silmeden takıp göndermeler

motoru kaça aldınız ve kaç model,akrapoviç egzoz sadece 3 binliraya yakın fiyatı var o yüzden sordum

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2013
    Bende aranıza yeni katıldım Daha öncede TVS Apache RTR 150 sahipiydim.(Halen elimde, satılık 3 400tl 2012 model temiz aksesuarlı pazarlık motor başında yapılır cuzi bir miktar)

Dün itibariyle 2013 Model Xmax 250 ABS aldım 10000 km'de aksesuar yok ufak tefek çizikleri var(öle görüntüyle pek işi olan bi adam değilim.) motor çok hoşuma gitti hele ABS'ye hayran kaldım 2 freni köklediğimde lap diye duruyor kumda da deneme yaptım çok başarılı.

Velhasıl eksik olan uzun cam lazım, çıkma yan sanayi tavsiyesi olan 430 lira cama vermek(çok fazla hız yapmadığım için) bana ağır gelir.
    Xenon far taktırmak istiyorum amerikan park hoşuma gitmedi fakat xenon far iyi olacak gibi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Önceki yorumları okumaya başladım 60. sayfadayım şuanda yeniye doğru geliyorum. herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa momo camı arıyorum arkadaşlar. Elinde olup kullanmayı düşünmeyen varsa ben talibim
    Bugün internetten bulup 150 liraya aldım ve çok memnun kaldım. Koltuk altlarıma bile çok iyi şekilde hava geliyor. Tam yazlık oldu

Motosikleti
    X-Max 250 Iron Max
    Arkadaşlar merhaba,

X Max Iron Max aldım, henüz trafik tescil işlemleri yapılmadı. Daha önce hiçbir kazaya karışmadım, kendime ait ilk aracım olacak. Yalnızca bir kez şirket aracıyla radardan dolayı 10 puan ceza yedim.

Biliyorum yaş vb. başka kriterler de var ama yakın zamanda kasko yaptıran var mı yaptırmak istesem ne kadar çıkar sizce?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kaskomu trafik sigortasımı karışıklık olmasın,trafik sigortası mecburidir,kasko isteğe bağlı,,trafik sigortası için eğer ilk aracınsa ve yaşın 30 altıysa hangi ildesin bilmiyorum ama eger büyük şehirlerden birinde isen,en az 750-1000 tl yi gözden çıkman gerek

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    1 tane Xmax250 2 tane Xmax 400 den sonra sarmadı. Kıymetini bilin xmax in

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1797900/detay/

Motosikleti
    X-Max 250 Iron Max
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskomu trafik sigortasımı karışıklık olmasın,trafik sigortası mecburidir,kasko isteğe bağlı,,trafik sigortası için eğer ilk aracınsa ve yaşın 30 altıysa hangi ildesin bilmiyorum ama eger büyük şehirlerden birinde isen,en az 750-1000 tl yi gözden çıkman gerek
    Merhaba, biliyorum trafik sigortası zorunlu onu yaptırıyorum ben kaskoyu merak ettim. Yaşım 29 Eskişehir'de yaşıyorum.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Arkadaşlar iyi pazarlar, biliyorsunuz bazı scooterlarda el fremi var. Örneğin burgman. Xmax'te böyle bir sistem yok. Yokuşta durduğunuzda kaskı düzeltmek, fermuarı kapatmak vs gibi iki elinizi bırakmak içün fren manetine takılan mandallı bir aparat varmış. Aynı zamanda park ederken de kullanılabiliyor. Kullanan, duyan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler