Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da böyle birşey bakıyordum. Makbule geçti.
    Videoyu yanlış atmışım. Ürün incelemesini facebook üzerinden izlemiştim. Facebook'a erişebildiğimde doğru incelemeyi koyacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Evet yeni aldım kardeşlerden bayrampaşa

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    selamlar,
    fuardan sonra ilk parti 2016'lardan yakalayamayınca anadolu yamaha'dan gelen öneriyle son kalan 2015 model iron max'i aldım dayanamayıp. zaten fuarda herhangi bir fark olmadığını öğrenmiştim. 1200 lira kurtarmış saydım kendimi. bugün motorun hazır olduğunu haber verdiler ama iş yoğunluğu nedeniyle salı günü gidebileceğim almaya. motora ekstra hiçbir şey taktırmadım şimdilik. 1000 bakımına kadar deneyeceğim, eğer sele altı kullanım şeklime yeterli gelirse sissy bar yetmezse topcase taktıracağım. bu arada trafik sigortasının 950 lira çıkması can sıkıcı bir detay oldu.
    belki bugün

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu yanlış atmışım. Ürün incelemesini facebook üzerinden izlemiştim. Facebook'a erişebildiğimde doğru incelemeyi koyacağım.
    Dogru inceleme videosu;

http://youtu.be/zUsL0OBGPOQ

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Ben x maximden çok çok memnunum daha önce 3 tane x city eskittim.Onlarda güzeldi amma velakin bu makine sürüş ve denge bakımından sonuna kadar parasını hakediyor.Makinem daha rodajda ama olsun sabırsızlıkla bitmesini bekliycem.Onu üzmeden Leoparımı:

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu hortlatalım

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Cam kısa geldiği için rüzgar deflektörü arıyordum. Linkteki ürünü buldum. Camı delmeye gerek kalmadan takılabiliyor ve kırılmasının imkansız olduğunu iddia ediyorlar. Kısa süre içerisine edinip görüşlerimi paylaşacağım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...72532910/detay

Kullanıcı incelemesi videosu:

http://youtu.be/2jO8Y7ba8FY
    Ako touring tur camını iki aydır kullanıyorum. Gayet iyi iş görüyor. Kaskımda ki uğultu sesi %60 azaldı diyebilirim. İlk aldığımda gelen camda sorun olduğundan camdan bakınca şekilleri yamuk yumuk gösteriyordu ve sağolsunlar hemen yeni cam gönderdiler. Tek sıkıntısı camı indirmek istediğinizde alyan anahtarla indirip kaldirabiliyorsunuz. Keşke portatif bir kilit sistemide olsaydı indirip kaldırmak icin, dadından yinmezdi.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    @smtknc arkadaşım sorununu halledebilidin mi? Anahtar işini nasıl çözdün?(sıfır kontak veya anahtar kodlama vs)
    Aynı sıkıntıyı yaşayan kuzenim var ona göre çözüm üretelim.

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Öncelikle Motorunuz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin allah.

Sigorta konusuna gelince bende 754 tl ödedim 1 ay önce ama bu size özel bir durum değil. Araba motosiklet eski yeni fark etmiyor ilk araç alımında güzelce bir insanları soyup soğana çeviriyorlar sonraki yıl % 40 düşüyor ilk yıl yapacak birşeyimiz yok malesef. Neyse canını sıkma motosikletini almışsın yapacak bir şeyde yok keyfini sürmeye bak bence ben öyle yaptım .

Motoru aldım 754 tl sigorta 450 bakım benimde canım sıkıldı ama sonra dedim kendime yaz günlerini düşün tadını çıkar yapacak birşey yok vazmı geçelim sevdamızdan ?
    ötekiben bunu beğendi.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ako touring tur camını iki aydır kullanıyorum. Gayet iyi iş görüyor. Kaskımda ki uğultu sesi %60 azaldı diyebilirim. İlk aldığımda gelen camda sorun olduğundan camdan bakınca şekilleri yamuk yumuk gösteriyordu ve sağolsunlar hemen yeni cam gönderdiler. Tek sıkıntısı camı indirmek istediğinizde alyan anahtarla indirip kaldirabiliyorsunuz. Keşke portatif bir kilit sistemide olsaydı indirip kaldırmak icin, dadından yinmezdi.
    Hocam Carnaby 200 den Xmaxe geçince ben de rüzgar sesinden şikayet etmiştim. Kulak tıkacı mı kullansam acaba diyordum ki, senin yorumun epey sevindirdi. Yarı yarıya bile azalsa ses bana kafi.
    Tardigrat bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Hocam Carnaby 200 den Xmaxe geçince ben de rüzgar sesinden şikayet etmiştim. Kulak tıkacı mı kullansam acaba diyordum ki, senin yorumun epey sevindirdi. Yarı yarıya bile azalsa ses bana kafi.
    Bugün benim de elime geçti, evde montajını yaptım ancak motora takma fırsatı yakalayamadım. Yarın akşam takacağım.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bugün benim de elime geçti, evde montajını yaptım ancak motora takma fırsatı yakalayamadım. Yarın akşam takacağım.
    Herkes almış sanırım Görüntüsü çok güzel olmamakla beraber, şehiriçinde de yüksek hızlarda iş göreceğini ümit ediyorum. Hocam siz de aynı kişiden mi alışveriş yaptınız?

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Alıntı ckara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @smtknc arkadaşım sorununu halledebilidin mi? Anahtar işini nasıl çözdün?(sıfır kontak veya anahtar kodlama vs)
    Aynı sıkıntıyı yaşayan kuzenim var ona göre çözüm üretelim.
    Hocam merhaba,

Eski kasa Xmax'leri bilmiyorum ama yeni kasa ya da daha doğrusu immobilizer olan bir Xmax anahtarı kaybolduğunda iş biraz karışık. Ben durumdan anahtarımın büyük bir şans ve hayırsever bir vatandaşın eline geçmesi ile kurtuldum.

Hikayeyi tersten anlatayım; gece 11'e kadar ofiste kalınca o kafa ile motorun anahtarı ve ona bağlı kilit anahtarları olan kocaman anahtarlığın yolda yürürken düştüğünü fark bile etmemişim. Anahtarı motoru otoparka bıraktıktan sonra eve yürüdüğüm ana caddede düşürmüşüm. Oradan tesadüfen geçen biri bulmuş ve gece 12 de beni 1 saat boyunca aramış çevrede ama bulamamış. Bir sonraki gün motosikletin anahtarlığında bayinin numarası olması nedeniyle bulan kişi bayiyi arayıp bilgi vermiş. Ben de o sırada bayi ile immobilizer değişim pazarlığı yapıyordum. Bu sayede bayi üzerinden anahtarlarıma kavuşmuş oldum. (böyle bir durum için anahtarlığa kendi adımı ve telefonumu bile yazmayı düşündüm)

Gelelim kavuşma sürecinin öncesine. Anahtar kaybolunca yapılacak iki seçenek var;

A: Komple kontak ve immobilizer sistemimin yenilenmesi: Xmax'de immobilizer olduğu için servis bana eğer değiştirmek istiyorsan kontak ile birlikte immobilizer'in de değişmesi lazım diyip immobilizer seti için 1880 + KDV + işçilik olarak fiyat çıkarttı. (ayrıca anahtarlar için para alınacak mı sormadım)

(Kırmızı anahtar kaybolduysa A şıkkı dışında bir seçenek yok. En azından ben böyle tecrübe edindim)

B: Kaybolan anahtarın siyah anahtar olduğu varsayılarak yeni bir anahtar siparişi verip kırmızı anahtar ile yeni anahtarı immobilizer sistemine tanımak. Bunun için de siyah anahtar fiyatı 150 TL + immobilizer kayıt işlemi için 100 TL fiyat verdiler.

B Şıkkı için söyle bir handikap var. Servis bana bu işlemi yapsak bile kaybolan anahtar motoru çalıştırmaya devam eder, biz sadece yeni anahtarın kayıt işlemini beyine yapabiliriz ve eskisini silemeyiz o beyine kayıtlı kalır dedi. Servisin dediğine göre bu yöntem sadece kendine anahtar bastırmak oluyor. Bu da güvenlik zafiyeti demek. Kaybolan anahtar kötü niyetli birinin eline geçerse gelip motoru götürebilir. Yetkili servis dışında bir ustaya sorduğumda ise, beyni önce resetleyip sonra kırmızı anahtar ile elindeki anahtarları tanıtırsan, kaybolan anahtarın bağlantısı kopacaktır dedi. Ustaya göre de beyin resetlenirse, kaybolan anahtar anca bagajı açar.

Tam bu süreçlerin arasında çıldırırken motorumun anahtarına kavuşarak bu kaostan kurtuldum. Artık neredeyse boynumda taşıyorum.

Allah anahtarlarımıza zeval vermesin
    Mirable, c4gin ve eminemre bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Herkes almış sanırım Görüntüsü çok güzel olmamakla beraber, şehiriçinde de yüksek hızlarda iş göreceğini ümit ediyorum. Hocam siz de aynı kişiden mi alışveriş yaptınız?
    Hocam zaten satış tek bir yerden yapılıyor. İmalatı ve satışını Ako Tuning adında Ankara'da yer alan bir firma yapıyor.

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    ilk gün yorumu: yalan yok, forumda genelde dengeli hakimiyeti kolay bir motor olduğu yazılıyordu ama biraz tedirginlik vardı yine de. motor tecrübemin fazla olmaması, uzun zamandır kullanmıyor olmam ve motorun ağırlığı nedeniyle. ayaklarım çok rahat bastı yere ve ilk hareket ettiğim an içim rahatladı birden. gerçekten güven veren bir motor. ilk defa kullanmama rağmen köprüden geçerken bile bir güvensizlik hissettirmedi. doğal olarak çok sevdim.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı smtknc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba,

Eski kasa Xmax'leri bilmiyorum ama yeni kasa ya da daha doğrusu immobilizer olan bir Xmax anahtarı kaybolduğunda iş biraz karışık. Ben durumdan anahtarımın büyük bir şans ve hayırsever bir vatandaşın eline geçmesi ile kurtuldum.

Hikayeyi tersten anlatayım; gece 11'e kadar ofiste kalınca o kafa ile motorun anahtarı ve ona bağlı kilit anahtarları olan kocaman anahtarlığın yolda yürürken düştüğünü fark bile etmemişim. Anahtarı motoru otoparka bıraktıktan sonra eve yürüdüğüm ana caddede düşürmüşüm. Oradan tesadüfen geçen biri bulmuş ve gece 12 de beni 1 saat boyunca aramış çevrede ama bulamamış. Bir sonraki gün motosikletin anahtarlığında bayinin numarası olması nedeniyle bulan kişi bayiyi arayıp bilgi vermiş. Ben de o sırada bayi ile immobilizer değişim pazarlığı yapıyordum. Bu sayede bayi üzerinden anahtarlarıma kavuşmuş oldum. (böyle bir durum için anahtarlığa kendi adımı ve telefonumu bile yazmayı düşündüm)

Gelelim kavuşma sürecinin öncesine. Anahtar kaybolunca yapılacak iki seçenek var;

A: Komple kontak ve immobilizer sistemimin yenilenmesi: Xmax'de immobilizer olduğu için servis bana eğer değiştirmek istiyorsan kontak ile birlikte immobilizer'in de değişmesi lazım diyip immobilizer seti için 1880 + KDV + işçilik olarak fiyat çıkarttı. (ayrıca anahtarlar için para alınacak mı sormadım)

(Kırmızı anahtar kaybolduysa A şıkkı dışında bir seçenek yok. En azından ben böyle tecrübe edindim)

B: Kaybolan anahtarın siyah anahtar olduğu varsayılarak yeni bir anahtar siparişi verip kırmızı anahtar ile yeni anahtarı immobilizer sistemine tanımak. Bunun için de siyah anahtar fiyatı 150 TL + immobilizer kayıt işlemi için 100 TL fiyat verdiler.

B Şıkkı için söyle bir handikap var. Servis bana bu işlemi yapsak bile kaybolan anahtar motoru çalıştırmaya devam eder, biz sadece yeni anahtarın kayıt işlemini beyine yapabiliriz ve eskisini silemeyiz o beyine kayıtlı kalır dedi. Servisin dediğine göre bu yöntem sadece kendine anahtar bastırmak oluyor. Bu da güvenlik zafiyeti demek. Kaybolan anahtar kötü niyetli birinin eline geçerse gelip motoru götürebilir. Yetkili servis dışında bir ustaya sorduğumda ise, beyni önce resetleyip sonra kırmızı anahtar ile elindeki anahtarları tanıtırsan, kaybolan anahtarın bağlantısı kopacaktır dedi. Ustaya göre de beyin resetlenirse, kaybolan anahtar anca bagajı açar.

Tam bu süreçlerin arasında çıldırırken motorumun anahtarına kavuşarak bu kaostan kurtuldum. Artık neredeyse boynumda taşıyorum.

Allah anahtarlarımıza zeval vermesin
    Bilgilendirme için çok teşekkür ederim yazınızı aynen gönderdim bakalım ne sonuca varıcak.

Motosikleti
    2013 XMAX 250
    Hocam zaten satış tek bir yerden yapılıyor. İmalatı ve satışını Ako Tuning adında Ankara'da yer alan bir firma yapıyor.
    montajını yapabildiniz mi üstadım? nedir ilk izlenimleriniz?

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı kiyonari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montajını yapabildiniz mi üstadım? nedir ilk izlenimleriniz?
    Hocam malesef dün mesaiye kalmamdan ötürü yine takamadım. Bugün takmayı umut ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Taktım demin ancak ayaklar tam oturmadı. Çok sert olmayacak bir çekme kuvvetiyle elde kalabilir. Camı delmekle bir değil tabi ki.

Yarın sabah deneyip izlenimlerimi paylaşacağım

Selam arkadaşlar, X Max 'ımın selesini değiştirmek istiyorum.
    Yapmak istediğim şey şu an oturuş pozisyonumuzu 10 cm kadar geriye almak. Bel ve bacaklar daha rahat edecek diye düşünüyorum.

Bu iki şekilde yapılır diye araştırdım,
    1- Selenin o tam kıçımızın bittiği yere gelen kısmını kesip, biraz daha geriye yapıştırmak - dikmek.
    2- Seleyi komple değiştirmek, iç malzemesini de kendimiz seçeriz bu sayede.

Fakat seleyi kestirebileceğimi sanmıyorum, xmax 400'de orada bir Yamaha logosunun olduğu metal logo var bir sigara paketi büyüklüğünde. Altı da yine metal çerçeve galiba. Yoksa yapılabilir mi?

Yaptıran var mıdır, önerebileceğiniz bir yer varsa çok makbule geçecek.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Bu sabah kullanma fırsatını buldum. Ayakların tam oturmamasından dolayı taşlı yollarda biraz tıngırdıyor. Ancak ana yollarda gerçekten çok iyi buldum. Kaskımın içinde sinek varmış gibi bir vızıldama varmış onu farkettim sessizlikten siz düşünün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler