Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet zorla paraaiyla ayar yaptircaz eger kardesler yapmiyosa ugrasmak iatemiyosa
    Sirinevler de aydin motor var oda olmadi korlas var..
    Levent gocmenin dediklerinin hepsi dogrudur internette arastirdim..

Sen bisi yapmadan kullanirsin o ayri ama aldigin performans ancak psikolojik olur
    performans artışı oldu pisikolojik değil,hele varyatörden sonra kişiliği değişti resmen,o ayrı,,ancak sen arayıp konuştunmu aydın motorla,eğer yapıyolarsa oraya gidiyim bende veya beraber gidelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    herkese selamlar. sonunda xmax imi anadolu yamaha da 1000 km bakıma götürdüm. motor yağı ve dişli yağı değişmiş. işçilikle beraber 110 tl aldılar. birde 50 lt top case , demir,kilit ve sırt dayama pedini pazarlıkla 1300 tl ye taktırdım.yolda tümseklerde ve sarsıntıda takır tukur sesler geliyordu.ne biçim çanta montajıdır diye durdum çantayı kurcaladım ama bişi yok . hersey normal. sonra seleyi kaldırdım adamlar selenin içinde ki havuz gibi şeyi sökmüşler ama takmamışlar. vidalar bagajda.haliyle sallanınca da bagajın içindeki havuz ses yapıyo.kendim ellerimle vidaları taktım. bu arada selenin açılma problemini de söylemiştim yapmışlar. şu anda anahtarı çevirince sele açılıyor.
    birde bu arka lastiğe hava basma konusunda bende mağdurum. o L şeklindeki aparat kullanışlı mı ve hasanpaşa da ki mağazalrda bulabilir miyim. yardımcı olursanız sevinirim.
    kazasız sürüşler dilerim.
    mahir212 bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans artışı oldu pisikolojik değil,hele varyatörden sonra kişiliği değişti resmen,o ayrı,,ancak sen arayıp konuştunmu aydın motorla,eğer yapıyolarsa oraya gidiyim bende veya beraber gidelim
    Evet gorustum 19.000 bakiminda gel istersen dedi farketmez belki 19.000 olmadan giderim..
    Yapiyolarmis sonuc olarak..

Ayrica jcosta takinca tabi performans articak ayar gerektirmiyor..

Bmc hava filtrem var akrapovic egzosum var aldigim performans sadece jcosta dan

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı MODALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar. sonunda xmax imi anadolu yamaha da 1000 km bakıma götürdüm. motor yağı ve dişli yağı değişmiş. işçilikle beraber 110 tl aldılar. birde 50 lt top case , demir,kilit ve sırt dayama pedini pazarlıkla 1300 tl ye taktırdım.yolda tümseklerde ve sarsıntıda takır tukur sesler geliyordu.ne biçim çanta montajıdır diye durdum çantayı kurcaladım ama bişi yok . hersey normal. sonra seleyi kaldırdım adamlar selenin içinde ki havuz gibi şeyi sökmüşler ama takmamışlar. vidalar bagajda.haliyle sallanınca da bagajın içindeki havuz ses yapıyo.kendim ellerimle vidaları taktım. bu arada selenin açılma problemini de söylemiştim yapmışlar. şu anda anahtarı çevirince sele açılıyor.
    birde bu arka lastiğe hava basma konusunda bende mağdurum. o L şeklindeki aparat kullanışlı mı ve hasanpaşa da ki mağazalrda bulabilir miyim. yardımcı olursanız sevinirim.
    kazasız sürüşler dilerim.
    Hocam selamlar, tekrar hayırlı olsun.

Sele problemi bende de var. Sele altı bagaj doluysa kendi kendine atıyor ama boşken kesinlikle elle kaldırmam gerekiyor. Yolum düşseydi servise uğrayacaktım ama hazır 750km olmuşken 1.000km bakımında yaptırırım dedim ben de. Anladığım kadarıyla basit bir olay, ücret de almadılar ekstradan.

Motoru Daytona'dan almıştım ama bakıma hangi servise götüreceğime karar veremedim. Öneriniz var mıdır?
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Evet gorustum 19.000 bakiminda gel istersen dedi farketmez belki 19.000 olmadan giderim..

ozaman ben yarın gidip görüşeyim,yapıyorlarsa yaptırayım,,siz kimle görüştünüz aydın motorda direk onla görüşeyim bende

ayrıca mahsuru yoksa bmc filtreyi nerden aldınız,400 içinde varmı

Motosikleti
    Xmax
    ozaman ben yarın gidip görüşeyim,yapıyorlarsa yaptırayım,,siz kimle görüştünüz aydın motorda direk onla görüşeyim bende

ayrıca mahsuru yoksa bmc filtreyi nerden aldınız,400 içinde varmı
    Brn motor dan almistim ama 400 icin yok galiba

Motosikleti
    Brn motor dan almistim ama 400 icin yok galiba
    tm.sagol bilgi için

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    iyide kardeşim ben bunun için en popüler servis olan yamaha kardeşler e bizzat gidip ayar gerekiyorsa yapmalarını söyledim,bana söylenen x max in ayar istemediği,,,yani şimdi zorla adamlara ayarmı yap diycez,adam para almak istemezmi,,yok öle bir ayar dedi ki bu en meşhur servis kardeşler yamaha

yani,sence ne yapmam lazım,,gerçi motordan yana sıkıntım yok köpek gibi gidiyo ama ayar varsada yaptırmak isterim ancak yapmıyolar

Kardeşler'de dyno var mı ? Ben size söyleyeyim yok. Bu durumda hizmet veremediği bir noktada gerek yok demeleri normal değil mi ? Bence normal. Kaldi ki kardeşlerde motosikletin egzozunu değiştiren arkadaşlarımız da oldu. Hangisine ayar yapmışlar? Ya da yapabilmişler? Ben motor ustası değilim fakat bu işleri yapan insanlar var. Biraz araştırın derim.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, örneğin kırmızı ışıkta durduğumda genelde 2 ayak ucuma basarak dengede duruyorum. Ama yanımda araç yok yol genişse bazen hafifyatırıp tek ayak taban üzerinde duruyorum. Bugüne kadar sadece bir kere; o da artçım arkamdayken hafif eğimli bir yolda ayakkabım ıslak zeminde kayınca bir tehlike atlattım onda da çok şükür düşmedik
    Benim boyla parmak ucuda sıkıntı gibi, motorda dedığınız gibi heybetli görünüyo acaba bunun yerine duke200 abs ye mi geçsem diye düşünmeye başladım

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Günaydın
    İlk defa servise gittiğim için servis konusunda bişey söyleyemeyeceğim.
    Sele kilidine gelince önemli bişey değil para bile almazlar onun için.
    Ama hangi servise giderseniz gidin yaptırdığınız işi mutlaka en ince detayına kadar kontrol edin derim. Benim topcase e takılan sırt dayama pedini de takmayı unutmuşlardı modadan geri döndüm ataşehire

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

İlk motosiklet olarak xmax 250 almayı düşünüyorum. Aslında sıfır almak istiyorum ama ilk motorum olduğu için düşürürüm diye korkuyorum.

9-10bin TL'ye kadar, İstanbul'da önereceğiniz Xmax 250 var mı?

veya

İkinci el motosiklet alırken nelere dikkat etmek gerekir? Sahibinden.com'da birçok ilan var ama motosiklet konusunda bilgim yok.

Motosikleti

dostum sana inandım şirinevler aydın motor yamahaya gittim bu sabah,,olayı anlattım,sen ayar yapıyorlar dediğin için sendende bahsettim,hatırladı ordaki usta dün görüştüm onla ama ben ona yaparız demedim diyor,,onu yapacak cihaz bizde yok demiş sana,hatta kardeşler yamahayıda aramışınız ordada yokmuş cihaz,olan yerde yoktur diyor ve şunları ekledi,,,,

bana aynen(x max lerin hava giriş ve egzoz çıkışlarında sensörler var,bunlar hava giriş ve egzoz hava çıkışını otomatik kendi ayalıyor,böyle bişeye gerek yok ve yapıldığınıda duymadım) size yamahadan gelen mesajı gösterdim,bana bu mesajı ne için gönderdiğini ben anlamadım,herkese gönderilen standart mesajlardandır belki dedi ve sizede özellikle ayar falan yapamayacağını söylemiş,,siz bana yapılıyor deyince bende boşuna gittim aydın motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşler'de dyno var mı ? Ben size söyleyeyim yok. Bu durumda hizmet veremediği bir noktada gerek yok demeleri normal değil mi ? Bence normal. Kaldi ki kardeşlerde motosikletin egzozunu değiştiren arkadaşlarımız da oldu. Hangisine ayar yapmışlar? Ya da yapabilmişler? Ben motor ustası değilim fakat bu işleri yapan insanlar var. Biraz araştırın derim.
    üstteki yazdıklarımda olayı aynen anlattım kardeş,,bu işi yapan bildiğin yer varsa söylede gideyim,bana araştır diyosun,araştırdım yok öle biyer varsa bildiğin söyle

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    dostum sana inandım şirinevler aydın motor yamahaya gittim bu sabah,,olayı anlattım,sen ayar yapıyorlar dediğin için sendende bahsettim,hatırladı ordaki usta dün görüştüm onla ama ben ona yaparız demedim diyor,,onu yapacak cihaz bizde yok demiş sana,hatta kardeşler yamahayıda aramışınız ordada yokmuş cihaz,olan yerde yoktur diyor ve şunları ekledi,,,,

bana aynen(x max lerin hava giriş ve egzoz çıkışlarında sensörler var,bunlar hava giriş ve egzoz hava çıkışını otomatik kendi ayalıyor,böyle bişeye gerek yok ve yapıldığınıda duymadım) size yamahadan gelen mesajı gösterdim,bana bu mesajı ne için gönderdiğini ben anlamadım,herkese gönderilen standart mesajlardandır belki dedi ve sizede özellikle ayar falan yapamayacağını söylemiş,,siz bana yapılıyor deyince bende boşuna gittim aydın motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

üstteki yazdıklarımda olayı aynen anlattım kardeş,,bu işi yapan bildiğin yer varsa söylede gideyim,bana araştır diyosun,araştırdım yok öle biyer varsa bildiğin söyle

Korlas'a bir bakın. Çiftehavuzlar korlasta dyno vardı.

Motosikleti
    tm. bi telefon açıp sorayım,,kusura bakma sabah sabah çok siniğrlendim,boşu boşuna şirinevlere gidip geldim,bide orada etrafta olan motor tamircileri var birsürü,onlarada sordum ayar yapıyomusunuz diye,inanın yüzüme sığır gibi bakıyolar ne diyo bu diye,,o yüzde size biliyorsan söyle dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

levent kardeşim şimdi aradım korlası,farklı markalara bakmıyoruz dedi,,ducati Triumph lara bakıyolarmış,,,

bu gaz ayarı işini x max lere yaptırmış bir kişi varsa bıyıklarımı keserim,,yapan yok yaptıranda yok,ahkam kesen çok

Motosikleti
    Xmax

Ben yalan soylemedim hatta seyfi usta varmis aydin motorla bana 19.000 bakiminda gel yapariz dedi...

Motosikleti
    kardeşim servisten geldim 1 saat önce,bizzat konuştum ordaki ustayla zaten bitane ustabaşı çocuk var,herkes takıldığını orda ona soruyor,adını bilmem ama seyfi olabilir,seni hatırladı yapamayız dedim ben ona cihazımız yok demiş,,yani banamı yalan söylüyor

Motosikleti
    Xmax
    kardeşim servisten geldim 1 saat önce,bizzat konuştum ordaki ustayla zaten bitane ustabaşı çocuk var,herkes takıldığını orda ona soruyor,adını bilmem ama seyfi olabilir,seni hatırladı yapamayız dedim ben ona cihazımız yok demiş,,yani banamı yalan söylüyor
    Cok ilginc o zaman bana yalan soyledi...
    Bana cihaz yok yapamam gibi bisey soylemedi ararim bugun gene

Motosikleti
    ara bakalım bendende bahset ne diyor bakalım

hatta bana o cihazın 10 bin lira civarı fiyatı olduğunu ,kendilerinde olmadığını söyledi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korlas'a bir bakın. Çiftehavuzlar korlasta dyno vardı.
    levent kardeşim,istanbuldaki bütün yamaha servislerini sırasıyla arayıp cihaz varmı diye sordum,aradıklarım cihaz yok dedi yanlız,maltepedeki tuna servis diognatik mi nedir öyle cihaz varmış bilgisayara bağlayıp egzoz emisyon gaz ayarını yapıyormuş,gel ayar yapalım dedi ama ben tereddütte kaldım yapmak istediğimiz şey bumudur bilgin varmı,eğer buysa sabah için gideceğim

Cole Trickle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax Momo Design
    Merhaba,
    En sonunda pcx'imi satıp bugün itibariyle uzun zamandır almak istediğim 250lik Momo Design ile aranıza katılmış bulunuyorum. İlk heves hemen yan bacak koruma ve sissy barı halledip ardından da farları değiştirmek niyetindeyim. Artık havalar güzelleşse de doya doya binsek

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    ara bakalım bendende bahset ne diyor bakalım

hatta bana o cihazın 10 bin lira civarı fiyatı olduğunu ,kendilerinde olmadığını söyledi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

levent kardeşim,istanbuldaki bütün yamaha servislerini sırasıyla arayıp cihaz varmı diye sordum,aradıklarım cihaz yok dedi yanlız,maltepedeki tuna servis diognatik mi nedir öyle cihaz varmış bilgisayara bağlayıp egzoz emisyon gaz ayarını yapıyormuş,gel ayar yapalım dedi ama ben tereddütte kaldım yapmak istediğimiz şey bumudur bilgin varmı,eğer buysa sabah için gideceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler